Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην έχεις τρελές απαιτήσεις από τη θήκη που πήρες. τη δουλειά της την κάνει πάντως!

πήρα παρόμοια στα ίδια χρήματα για το iphone 4 και δε ξετρελάθηκα! για τα χρήματά της είναι ΥΠΕΡ-ΟΚ πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 6 ευρω (με μεταφορικα δωρεαν) πηρα 3 θηκες με τα angry birds...

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280741379933

Νομιζω οτι παρα-αξιζουν τα λεφτα τους! :)

 

ΥΓ. Οσο για τις θηκες των mediamarkt, germanos κλπ και αυτες ψευτιές κινεζικες ειναι. Σε αυτες και στα λοιπα αξεσουαρ εχουν τρελο περιθώριο!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ εδώ και 5-6 μήνες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, συνδέεται με την πρώτη, σπάνια κάνει αποσύνδεση, είναι ελαφρύ, αναγνωρίση κάνει πάντα (τον αριθμό του τηλεφώνου που καλεί), μπαταρία πολύ καλή. Βγάζω άνετα Δευτέρα με Παρασκευή με δύο ώρες χρήση της μουσικής (ράδιο ή mp3 από το κινητό) τουλάχιστον την ημέρα. Φαντάζομαι σε stand by θα κρατάει πάνω από βδομάδα. Έχει και προειδοποιητικό ήχο μία - δύο ώρες πριν τελειώσει η μπαταρία. Στα αρνητικά τώρα: Όταν μιλάς σε εξωτερικό χώρο πρέπει να εχεις το μικρόφωνο σχετικά κοντά (μου έχουν κάνει παράπονα ότι δεν με ακούν), δεν έχει μνήμες στο ραδιόφωνο (τρομερά ενοχλητικό), όταν σε καλούν έχει δικό του ήχο και όχι το ringtone που έχεις βάλει εσύ.

Επειδή με εκνευρίζουν τα καλώδια και το είχα ψάξει, νομίζω ότι είναι μακράν το καλύτερο bluetooth με ραδιόφωνο και σαφώς το πιο όμορφο. Εξάλλου η Sony Ericsson το έχει βγάλει τουλάχιστον 2 χρονια στην αγορά και δεν το έχει αντικαταστήσει. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.ήσουν σαφέστατος και ακριβής.Δεν αντιστάθηκα, το απέκτησα και το μόνο μείον που βρήκα είναι ότι δεν έχει μνήμες όπως είπες και συ αλλά και ότι δεν κλειδώνει ώστε να μην πατηθεί κανένα κουμπί (λεπτομέρειες βέβαια αφού είναι κομματάκι δύσκολο).Επίσης η φωνητική κλήση σου δουλεύει σωστά? Προσπαθώ να πάρω σπίτι μου τηλέφωνο και κατα λάθος κάνω αναπ. σε μια θεία μου συνέχεια...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με 6 ευρω (με μεταφορικα δωρεαν) πηρα 3 θηκες με τα angry birds...

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280741379933

Νομιζω οτι παρα-αξιζουν τα λεφτα τους! :)

 

ΥΓ. Οσο για τις θηκες των mediamarkt, germanos κλπ και αυτες ψευτιές κινεζικες ειναι. Σε αυτες και στα λοιπα αξεσουαρ εχουν τρελο περιθώριο!

 

hehe ωραίες είναι :). Απλά δεν προστατεύουν, είναι πιο πολύ για ομορφιά.

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

hehe ωραίες είναι :). Απλά δεν προστατεύουν, είναι πιο πολύ για ομορφιά.

 

Το ξερω....Αλλα εχουν πολυ πλακα!

Οι rubber προστατευουν , εχω παρει και μια τετοια με 2-3 ευρω απο ebay ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω....Αλλα εχουν πολυ πλακα!

Οι rubber προστατευουν , εχω παρει και μια τετοια με 2-3 ευρω απο ebay ;)

 

Εγώ αυτήνα εδώ έχω λίγο ακριβή αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη προστασία στην τεράστια ευελιξία που σου δίνει, γιατί ποτέ δεν το βγάζω από τη θήκη και είναι και πολυ προστατευτική σε πέσιμο κτλ...

 

http://www.amazon.com/PDair-Leather-Samsung-Galaxy-GT-i9000/dp/B00477E0MG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317565727&sr=8-1

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, καινούριος στο forum(κυρίως για τις οδηγίες φλασαρίσματος ;) αλλά μιας και υπάρχει και θέμα για αξεσουάρ έχω μια ερώτηση.

 

Έχω ένα πρόβλημα με το hansdfree που είχε μέσα η συσκευασία(in-ear). Το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τελευταία όμως το αριστερό ακουστικό μερικές φορές δε δουλεύει. Έχω παρατηρήσει ότι ενώ βάζοντας το στο αυτί παίζει κανονικά, όταν το πιέζω λίγο για να "κουμπώσει" στο αυτί, τότε σταματάει.

 

Φαντάζομαι ότι είναι θέμα hardware αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν του έκανα κάποια ζημιά γιατί τα πρόσεχα δεόντως :D Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα ή έχω κάνει εγώ κάτι λάθος; Τέλος, αν τα επιστρέψω στο κατάστημα αγοράς καλύπτονται από εγγύση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καινούριος στο forum(κυρίως για τις οδηγίες φλασαρίσματος ;) αλλά μιας και υπάρχει και θέμα για αξεσουάρ έχω μια ερώτηση.

 

Έχω ένα πρόβλημα με το hansdfree που είχε μέσα η συσκευασία(in-ear). Το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τελευταία όμως το αριστερό ακουστικό μερικές φορές δε δουλεύει. Έχω παρατηρήσει ότι ενώ βάζοντας το στο αυτί παίζει κανονικά, όταν το πιέζω λίγο για να "κουμπώσει" στο αυτί, τότε σταματάει.

 

Φαντάζομαι ότι είναι θέμα hardware αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν του έκανα κάποια ζημιά γιατί τα πρόσεχα δεόντως :D Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα ή έχω κάνει εγώ κάτι λάθος; Τέλος, αν τα επιστρέψω στο κατάστημα αγοράς καλύπτονται από εγγύση;

 

Ευχαριστώ.

 

Σίγουρα το βάζεις μέσα στο τηλέφωνο μέχρι τέρμα έτσι; Θέλει λίγη δύναμη, αλλά κάνει 'κλικ' όταν μπει σωστά. Έχω δει πολλά προβλήματα σαν το δικό σου επειδή δεν ήθελαν να το πιέσουν μέχρι τέρμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το βάζεις μέσα στο τηλέφωνο μέχρι τέρμα έτσι; Θέλει λίγη δύναμη, αλλά κάνει 'κλικ' όταν μπει σωστά. Έχω δει πολλά προβλήματα σαν το δικό σου επειδή δεν ήθελαν να το πιέσουν μέχρι τέρμα.

Ναι, γιατί στην αρχή παίζει. Σταματάει όταν πάω να το "βολέψω" λίγο καλύτερα στο αυτί πιέζοντάς το προς τα μέσα. Μάλλον χάλασε… Δεν νομίζω να παίζει εγγύηση σε περιφερειακά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί στην αρχή παίζει. Σταματάει όταν πάω να το "βολέψω" λίγο καλύτερα στο αυτί πιέζοντάς το προς τα μέσα. Μάλλον χάλασε… Δεν νομίζω να παίζει εγγύηση σε περιφερειακά έτσι;

 

Ε αν σου το κάνει πιέζοντας το ακουστικό προφανώς είναι πρόβλημα των ακουστικών. Αν σου το έκανε κουνώντας το βύσμα μπορεί και να έφταιγε η υποδοχή. (όπως σε ένα παλιό samsung μου) Πάντως ψάχνοντας στο γοογλη για εγγύηση των περιφερειακών δεν έβγαλα άκρη. Κάποιοι λένε για 6 μήνες εγγύηση (και έτσι είχα ακούσει κι εγώ για τις μπαταρίες των κινητών βασικά). Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει αλλά δεν νομίζω πως χάνεις τίποτα να πάρεις ένα τηλέφωνο στην samsung να ρωτήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το κινητό δεν έχει πρόβλημα, με άλλα ακουστικά παίζει κανονικά. Θα δοκιμάσω στο μαγαζί που το πήρα αν και δεν νομίζω να βγάλω άκρη και μάλλον θα πάρω άλλα. Απλά δεν μου άρεσε το γεγονός ότι έδωσα τόσα χρήματα και ήταν ελλατωματικά τα ακουστικά.. Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=5_6--JRYgjo&feature=channel_video_title

 

Ωραία θηκούλα την έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος !! :)

Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου προτεινεται κανενα καλο bluetooth το οποιο να συνεργαζεται με το Galaxy S,και να μου πειτε αρνητικα και θετικα σχολια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου προτεινεται κανενα καλο bluetooth το οποιο να συνεργαζεται με το Galaxy S,και να μου πειτε αρνητικα και θετικα σχολια.

Ευχαριστω.

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να προτείνω αυτό. Πολύ καλή μπαταρία, καλός ήχος σε μουσική, και φυσικά απόλυτα συμβατό με το galaxy s αφού είναι samsung.. Mέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο.

Μια άλλη συχνή επιλογή της Sony Ericsson, εδώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα.

Σκέφτομαι να πάρω από e-bay accessories για το κινητό. Κυρίως θέλω μια θήκη και screen protectors.

Είδα αυτό το πακέτο http://www.ebay.com/itm/15-Accessory-Mega-Pack-Bundle-f-Samsung-Galaxy-S-i9000-/190589906775?pt=PDA_Accessories&hash=item2c600b2f57#ht_7054wt_1037

αξίζει?

τι έχετε να προτείνετε εσείς?

Edited by Fawkes
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.ήσουν σαφέστατος και ακριβής.Δεν αντιστάθηκα, το απέκτησα και το μόνο μείον που βρήκα είναι ότι δεν έχει μνήμες όπως είπες και συ αλλά και ότι δεν κλειδώνει ώστε να μην πατηθεί κανένα κουμπί (λεπτομέρειες βέβαια αφού είναι κομματάκι δύσκολο).Επίσης η φωνητική κλήση σου δουλεύει σωστά? Προσπαθώ να πάρω σπίτι μου τηλέφωνο και κατα λάθος κάνω αναπ. σε μια θεία μου συνέχεια...:lol::lol::lol::lol:

 

Από ό,τι έχω καταλάβει, η φωνητική κλήση γενικά δεν δουλεύει, νομίζω είναι θέμα google και το γεγονός ότι δεν "καταλαβαίνει" ελληνικά. Αφορά την εφαρμογή, όχι το handsfree. Η φωνητική κλήση δουλεύει και χωρίς hands free. Νομίζω ότι από κάπου ορίζεται η γλώσσα εισαγωγής και τα ελληνικά δεν περιέχονται στο μενού. Αν ψάξεις στην κατάλληλη ενότητα, θα βρεις τρόπο να την απεγκαταστήσεις τελείως, για να μην καλεί ό,τι θέλει. Δυστυχώς η φωνητική κλήση στο συγκεκριμένο κινητό είναι πονεμένη ιστορία... Είχα Nokia της πλάκας με εκπληκτική αναγνώριση φωνητικής κλήσης.

Επίσης να μοιραστώ και άλλα δύο - τρία "κόλπα" που ανακάλυψα πρόσφατα: 1. Αν ανοίξεις πρώτα το blue tooth του κινητού και μετά το MW600, το hands free συνδέεται αυτόματα. 2. Αν ανοίξεις πρώτα το MW600 και μετά το blue tooth του Galaxy, δεν θα συνδεθεί, αλλά αν πατήσεις ένα από τα δυό ακριανά κουμπιά, δηλ. όχι το μεσαίο, απλά θα συνδεθεί με το κινητό. 3. Αν πατήσεις μόνο το μεσαίο, θα συνδεθεί και θα αρχίσει να παίζει η μουσική που έχεις βάλει στο κινητό σου. Ελπίζω να βοήθησα λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα.

Σκέφτομαι να πάρω από e-bay accessories για το κινητό. Κυρίως θέλω μια θήκη και screen protectors.

Είδα αυτό το πακέτο http://www.ebay.com/itm/15-Accessory-Mega-Pack-Bundle-f-Samsung-Galaxy-S-i9000-/190589906775?pt=PDA_Accessories&hash=item2c600b2f57#ht_7054wt_1037

αξίζει?

τι έχετε να προτείνετε εσείς?

 

Δε θα το συνιστούσα. Να πάρεις τη Steinheil Ultra clear για screen protector, τη Barely There για προστασία και μετά πάρε όποια θήκη/βάση θέλεις. Εγώ έχω αυτή τη θήκη, στην οποία χωράει το κινητό μαζί με τη Barely There.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω θηκη-περιβραχιονο ή αλλιως θηκη μπρατσου για το κινητο μου GGS????

Ευχαριστω.

 

Παιδια θελω να βαλω μια καρτα μνημης στο κινητο μου SGS τι να διαλεξω,ποσο χωτιτικοτητα να εχει και τι ταχυτητα??

Ευχαριστω.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω θηκη-περιβραχιονο ή αλλιως θηκη μπρατσου για το κινητο μου SGS ????

Παιδια θελω να βαλω μια καρτα μνημης στο κινητο μου SGS τι να διαλεξω,ποσο χωτιτικοτητα να εχει και τι ταχυτητα??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...εχω την darky rom με gto damian κερνελ και σκέφτομαι να εκμεταλευτω την ικανοτητα αλλαγης της εσωτερικης καρτας με την εξωτερικη αλλα πρωτα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια αξιοπιστη λυση για εξωτερικη μνημη 32gb που να πλησιαζει την εσωτερικη μνημη σε ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης(απο ebay σκεφτομουν)..?
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...εχω την darky rom με gto damian κερνελ και σκέφτομαι να εκμεταλευτω την ικανοτητα αλλαγης της εσωτερικης καρτας με την εξωτερικη αλλα πρωτα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια αξιοπιστη λυση για εξωτερικη μνημη 32gb που να πλησιαζει την εσωτερικη μνημη σε ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης(απο ebay σκεφτομουν)..?

 

Αν είναι class 10 δεν νομίζω να παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο η μάρκα (εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι sandisk και toshiba)

 

(btw, βάλε tornado jvt rc1 και tornado aureus beta2 kernel φίλε μου.. Χαντακώνεις το κινητό με την darky..! :) )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ..την tornado jvr που δοκιμασα μου φαινοταν πιο αργο απο οτι η darky..αλλα θα το δοκιμασω.Πάντως ο kernel ειναι φοβερος πλην της ελλειψη(για μενα) bln.
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω θηκη-περιβραχιονο ή αλλιως θηκη μπρατσου για το κινητο μου SGS ????

Παιδια θελω να βαλω μια καρτα μνημης στο κινητο μου SGS τι να διαλεξω,ποσο χωτιτικοτητα να εχει και τι ταχυτητα??

Ευχαριστω.

 

Κάρτα μνήμης εγώ πήρα αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004BR2ZTM

Θήκη χεριού πήρα αυτή http://www.netimes.com/shop/neoprene-sports-armband-for-larger-smartphones-p-3163.html?cPath=87_773

Επίσης πήρα και αυτά http://www.netimes.com/shop/dpl-smartphone-holder-for-samsung-galaxy-s-galaxy-s-plus-p-862.html?cPath=87_773

http://www.netimes.com/shop/dpl-universal-bicycle-bike-mount-p-2650.html?cPath=87_773

http://www.netimes.com/shop/dpl-universal-antivibration-car-mount-p-2652.html?cPath=87_773

Μια χαρά δουλεύουν όλα.

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπερα, θελω να παρω μια καρτα microsd και θα ηθελα να μου πειτε ποσο ρολο παιζει το class. Και αν εχει τεραστια διαφορα πχ μια με class 10 σε σχεση με μια που εχει class 6 η 4.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!! Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο hands free που να μπορείς να αλλάζεις σταθμούς με το κουμπί του καθώς και να ρυθμίζεις την ένταση! Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...