Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ την ίδια απορία έχω...Αντίθετα εγώ την βρίσκω και ενοχλητική!

 

 

Μπορείς πάντα να μειώσεις το επίπεδο της δόνησης από την σχετική ρύθμιση και όντως με τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί αδύναμη, έχει την πιό δυνατή δόνηση από όσα κινητά είχα (και είχα πάρα πολλά :p)

τέσπα είμαστε off topic ας αφήσουμε εδώ το θέμα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γειάσας θέλω ένα καλόδιο για το tv out κανουν όλα τα 3,5 to rca?

 

Νομίζω πως της samsung τα καλώδια είναι λίγο διαφορετικά. Πρέπει να έχουν αντιστρέψει τα video/audio μέσα στο jack 3,5mm για να μη σου δουλεύουν άλλα καλώδια και να αγοράζεις τα δικά της που κάνουν 15 ευρώ.... (έτσι ήταν τουλάχιστον σε ένα προηγούμενο μοντέλο που είχα). Σίγουρα θα κάνουν κι άλλα καλώδια και το πολύ πολύ αντί να βγαίνει το σήμα βίντεο στο κίτρινο, να βγαίνει στο κόκκινο ή το άσπρο :p οπότε τα βάζεις αλλιώς στην TV. Δε ξέρω όμως και πολύ σίγουρα οπότε περίμενε να απαντήσει και κάποιος άλλος καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

γειάσας θέλω ένα καλόδιο για το tv out κανουν όλα τα 3,5 to rca?

 

Κανει σιγουρα της νοκια που υπαρχει στον οδηγο για νεους χρηστες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κανει σιγουρα της νοκια που υπαρχει στον οδηγο για νεους χρηστες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ακριβώς! Μην το αγοράσεις από εδώ, μπορείς να βρεις το γνήσιο στο ebay me 2-3 Euro, ενώ στην Ελλάδα... :wacko:

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλα λέω να το πάρω απο ελλάδα αυτό δε κάνει λέτε? http://www.cable-shop.gr/30074.html
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλα λέω να το πάρω απο ελλάδα αυτό δε κάνει λέτε? http://www.cable-shop.gr/30074.html

 

Δεν ξέρουμε. Πολλοί έχουν αναφέρει ότι κάποια καλώδια που δοκίμασαν δεν κάνουν. Μπορεί και να δουλέψει, μπορεί και όχι. Αυτό που δουλεύει σίγουρα σε όλους όσοι το έχουν δοκιμάσει, είναι της Nokia.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλα λέω να το πάρω απο ελλάδα αυτό δε κάνει λέτε? http://www.cable-shop.gr/30074.html

 

Όπως σου είπα πιο πάνω κάτι έχει κάνει η samsung. Είχα δοκιμάσει ένα ότι να 'ναι στο παλιό μου samsung και για να δουλέψει χρειάστηκε να μην μπει το βίσμα μέχρι μέσα, και το σήμα βίντεο δεν στελνόταν στο κίτρινο, οπότε έψαχνα στα άλλα χρώματα που είναι του ήχου. Τελικά κάπως το σύνδεσα και δούλεψε.... (περίπου :p)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα γιατί όταν του βάζω κάτι sony ακουστικά ψείρες ακούγετε μόνο το ένα κανάλι όταν το mini-jack είναι τελείως μέσα και όταν το τραβάω λίγο παραέξω ακούγετε πιο δυνατά..... Έχει κάνει πουστιά η Samsung ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα γιατί όταν του βάζω κάτι sony ακουστικά ψείρες ακούγετε μόνο το ένα κανάλι όταν το mini-jack είναι τελείως μέσα και όταν το τραβάω λίγο παραέξω ακούγετε πιο δυνατά..... Έχει κάνει πουστιά η Samsung ε;

 

Δεν αποκλείεται... Πως αλλιώς θα αγόραζες το δικό της καλώδιο που κάνει 12-15 ευρώ? Βέβαια δεν το έχω πάθει ποτέ με ακουστικά, όσα έχω βάλει παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

^ όταν δοκίμασα τα ακουστικά του κινητού στο λαπτοπ, άκουγα μόνο ένα κανάλι.

Δεν ξέρω τι παίζει, πάντως τα ακουστικά είναι κορυφή για το κινητό. Ειδικά με voodoo sound

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχετε αναφέρει καθόλου την καινούρια μπαταρία του

Galaxy S™ II, Epic™ 4G Touch d710 Standard Battery (1800mA) που κάνει τέλεια για το δικό μας κινητό χωρίς αλλαγή στο πίσω καπάκι…

 

Official Link

Και το link από εκεί που το είδα εγώ και μετά προχώρησα στην αγορά … Είμαι ακόμα στο πρώτο φόρτισμα αλλά όλοι λένε για 20% παραπάνω διάρκεια στο κινητό. Ειναι σεβαστή η διαφορά! :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχετε αναφέρει καθόλου την καινούρια μπαταρία του

Galaxy S™ II, Epic™ 4G Touch d710 Standard Battery (1800mA) που κάνει τέλεια για το δικό μας κινητό χωρίς αλλαγή στο πίσω καπάκι…

 

Official Link

Και το link από εκεί που το είδα εγώ και μετά προχώρησα στην αγορά … Είμαι ακόμα στο πρώτο φόρτισμα αλλά όλοι λένε για 20% παραπάνω διάρκεια στο κινητό. Ειναι σεβαστή η διαφορά! :D

 

Από πού την αγόρασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από πού την αγόρασες;

 

Απο εδω.. Έκανε 22 μερες να ερθει αλλα ηταν μεσα στις γιορτές!!

Παρατηρώ παντως μεγαλη διαφορα... και ειμαι στον πρωτο κυκλο φορτισης!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω.. Έκανε 22 μερες να ερθει αλλα ηταν μεσα στις γιορτές!!

Παρατηρώ παντως μεγαλη διαφορα... και ειμαι στον πρωτο κυκλο φορτισης!

 

Πόσα ήταν τα έξοδα αποστολής;

Σου ήρθε στο σπίτι με courrier;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσα ήταν τα έξοδα αποστολής;

Σου ήρθε στο σπίτι με courrier;

 

Ηταν 7,99 δολαρια ... συνολο 33,98 δολαρια δηλαδη 26,80 ευρω στο σπιτι μου! Με ταχυδρομίο ηρθε!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι για τη μπαταρία αυτή που λέτε οτι ταιριάζει και στο SGS;

Είχα παραγγείλει πριν κάποιες εβδομάδες έναν εξωτερικό φορτιστή μαζί με μια extra μπαταρία για το SGS.Κατά λάθος ο πωλητής μου έστειλε φορτιστή για το SII όπου δοκιμάζοντας να βάλω τη μπαταρία του S βλέπω οτι δεν ταιρίαζει καθόλου ούτε κατά μήκος ούτε κατά πλάτος.Μόνο το πάχος είναι ίδιο και στις 2 μπαταρίες.

Πως διάλο λέτε οτι αυτή με τα 1800mah του SII ταιριάζει και στο S;

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζει. Μόλις έβγαλα τις μπαταρίες από το Galaxy S και SII για να τις συγκρίνω και έχουν μεγάλη διαφορά. Επίσης η κανονική μπαταρία του SII δεν είναι 1800mAh αλλά 1650mAh.

Η μόνη που κατά πάσα πιθανότητα θα ταιριάζει είναι του Galaxy S Plus που είναι και αυτή 1650mAh.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και τότε οι από πάνω πως διάλο λένε οτι την αγόρασαν και την έβαλαν στο S και ταιριάζει; Ρε θα μας τρελάνετε; :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Και τότε οι από πάνω πως διάλο λένε οτι την αγόρασαν και την έβαλαν στο S και ταιριάζει; Ρε θα μας τρελάνετε; :lol::lol::lol:

 

Η παραπάνω μπαταρία που λένε τα παιδιά δεν είναι του Galaxy SII που κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα, αλλά του Samsung Galaxy S II (Sprint) Epic 4G το οποίο είναι μια version του Galaxy SII για την Αμερική και η μπαταρία που χρησιμοποιεί (κωδικός: EB625152VA) ταιριάζει κανονικά στο Galaxy S. Ο κωδικός της μπαταρίας του Galaxy SII που κυκλοφορεί εδώ είναι EB-F1A2GBUC και είναι 1650 mAh και η οποία δε ταιριάζει στο Galaxy S.

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω μπαταρία που λένε τα παιδιά δεν είναι του Galaxy SII που κυκλοφορεί εδ'ω στην Ελλάδα, αλλά του Samsung Galaxy S II (Sprint) Epic 4G το οποίο είναι μια version του Galaxy SII για την Αμερική και η μπαταρία που χρησιμοποιεί (κωδικός: EB625152VABSTD) ταιριάζει κανονικά στο Galaxy S. Ο κωδικός της μπαταρίας του Galaxy SII που κυκλοφορεί εδώ είναι EB-F1A2GBUC και είναι 1650 mAh

 

Παιδιά αν κανονίσουμε κάποια ομαδική παραγγελία με ενδιαφέρει και εμένα ;) Ίσως πετύχουμε και καλύτερη τιμή για περισσότερες μπαταρίες (πέρα από το μοίρασμα των μεταφορικών).

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

^Αυτό. Την πήρα και εγώ από ebay, σύνολο 27e. Ήρθε αρκετα γρήγορα. Είναι σαφώς πιο βαριά αλλά δεν την έχω αφήσει στο κινητό μόνιμα ακόμα για να σας πω για διαφορές στη διάρκεια ζωής.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...