Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγώ προτιμώ να έχω 2 κανονικού μεγέθους 1800άρες μπαταρίες (3600mah σύνολο) και το κινητό να έχει το φυσιολογικό του μέγεθος παρά την γκουμούτσα των 3000.

 

Δε θα ήταν άσχημη ιδέα να ενώσεις παράλληλα δύο 1800άρες και να τις κολλήσεις μεταξύ τους, και να βάλεις το μεγαλύτερο καπάκι. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θα ήταν άσχημη ιδέα να ενώσεις παράλληλα δύο 1800άρες και να τις κολλήσεις μεταξύ τους, και να βάλεις το μεγαλύτερο καπάκι. :p

Και στο καπάκι πάνω θα μπορούσες να βάλεις αυτά τα αυτοκόλλητα solar panel για να μην αφήσεις ανεκμετάλευτη την επιφάνεια και να φορτίζεις και τη μπαταρία :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι κανονικα http://i40.tinypic.com/271ck.jpg

 

και ετσι με την 3000mha http://i44.tinypic.com/2daaxwg.jpg

http://i44.tinypic.com/w6t4ch.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είχα δει και δε μου άρεσε. Το σκαλοπάτι που κάνει δε μου αρέσει! Ενώ το άλλο καπάκι που φαίνεται στο λινκ που έδωσα παραπάνω, δεν φαίνεται να κάνει σκαλοπατι αλλά να είναι όλο πιο παχύ.
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια του galaxy s plus(1650 mAh) μπορει να μπει σε galaxy s ;

 

Μπορείς να βάλεις μεγαλύτερη..από το epic αν θυμάμαι σωστά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω απο Ελλαδα να βρω πισινο καπακι σε χρωμα λευκο? Και επισης αν γινεται να αλλαξω και το μπροστινο καπακι με λευκο χρωμα??Για galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω απο Ελλαδα να βρω πισινο καπακι σε χρωμα λευκο? Και επισης αν γινεται να αλλαξω και το μπροστινο καπακι με λευκο χρωμα??Για galaxy s

 

Πίσω καπάκι εύκολα, το ebay είναι γεμάτο. Το μπροστινό όμως καθόλου εύκολα. Έπρεπε να πάρεις το άσπρο :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα οσο το δυνατον πιο κοντα στο original.Οχι με τρυπουλες και τετοια που εχουν καποια.Απο ebay δεν μπορω να αγορασω,δεν εχω paypal ουτε πιστωτικες και τετοια.Γι'αυτο ελεγα απο Ελλαδα.Υπαρχει τιποτα να μου προτεινει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα οσο το δυνατον πιο κοντα στο original.Οχι με τρυπουλες και τετοια που εχουν καποια.Απο ebay δεν μπορω να αγορασω,δεν εχω paypal ουτε πιστωτικες και τετοια.Γι'αυτο ελεγα απο Ελλαδα.Υπαρχει τιποτα να μου προτεινει καποιος?

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51793

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο φθηνο υπαρχει? Αν οχι υπαρχει καποιος που να μπορει να αγορασει απο εξωτερικο σε καλυτερη τιμη,ebay ας πουμε και να του δωσω τα χρηματα να μου κανει την αγορα εκεινος? Λογω οτι δεν ξερω πολυ απο ebay και θα τα κανω μανταρα.Δεν εχω και paypal ή κατι τετοιο

 

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα μια βοηθεια-εξυπηρετιση απο καποιον απο εσας.Θελω να παρω ενα καπακι πισω για το galaxy s μου σε ασπρο χρωμα.Εχω βρει ενα στο ebay αλλα δεν εχω ουτε πιστωτικη,ουτε prepaid ουτε paypal για να κανω την αγορα.Εκτος αυτου ειμαι ασχετος απο αγορες εξωτερικου και λογω οτι και τα Αγγλικα μου δεν ειναι καλα ειμαι σιγουρος οτι αν προσπαθησω θα τα κανω μανταρα.Μπορει καποιος λοιπον που ειναι απο Αθηνα-Πειραια και εχει λογαριασμο στο ebay να του πω να μου αγορασει αυτο το καπακι και να βρεθουμε καπου στην Αθηνα ή να περασω εγω απο το σπιτι του να το παρω?Να μου κανει εκεινος την αγορα και του δινω εγω τα χρηματα που θα κοστισει.Αν γινεται σας παρακαλς απαντηστε μου.Σας ευχαριστω..

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα καλωδιο οθονης απο νοκια 6500ς απλα το βισματακι ειναι πιο μικρο απο το κλασσικο..να παρω ενα ανταπτορακι;
Link to comment
Share on other sites

guys,ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο handsfree κανει για την κινηταρα μας?

 

Δεν το βλεπω στα συμβατα,και λεω μηπως εχει κανει καμμια βλακεια η sammy με τα βυσματα...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα είναι με 3.5mm βύσμα οπότε (λογικά) θα κάνει κανονικά για το κινητό μας. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι είναι 3,5 αλλά ποιος ξέρει τι κουλά κάνει η samsung? :p Πάντως ασυμβατότητα μεταξύ μοντέλων samsung μου φαίνεται λίγο κουλό, να πεις ότι δε δουλεύει σε άλλη μάρκα οκ.

Θα μπορούσε να μας απαντήσει ο Νίκος523 αν έχει κάποιο μοντέλο από αυτά που υπάρχουν στην λίστα, να δοκιμάσει το hands free του galaxy S σε κάποιο από αυτά τα μοντέλα. Οπότε έτσι θεωρητικά βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα λειτουργεί αυτό που θες στο galaxy S. Δε ξέρω αν καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου :p

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλετε να δοκιμάσω?

 

Edit: θα δοκιμάσω τα ακουστικά του ace στο s και το αντίθετο.

Πάντως στο λαπτοπ μου ακουγόταν μόνο το ένα κανάλι όταν συνδεσα τα ακουστικά του s.

 

(σε λίγο θα δοκιμάσω)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλετε να δοκιμάσω?

 

Edit: θα δοκιμάσω τα ακουστικά του ace στο s και το αντίθετο.

Πάντως στο λαπτοπ μου ακουγόταν μόνο το ένα κανάλι όταν συνδεσα τα ακουστικά του s.

 

(σε λίγο θα δοκιμάσω)

Εντάξει απλά μία ιδέα έριξα :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Τα ακουστικά του S παίζανε κανονικά (και γαμάτα :p) μόνο στο S.

Τα ακουστικά του ace, y και κάτι άλλα που έχω, παίζανε κανονικά σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Αχ αυτη η sammy,ειναι περιεργη ωρες ωρες :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι είναι 3,5 αλλά ποιος ξέρει τι κουλά κάνει η samsung? :p Πάντως ασυμβατότητα μεταξύ μοντέλων samsung μου φαίνεται λίγο κουλό, να πεις ότι δε δουλεύει σε άλλη μάρκα οκ.

Θα μπορούσε να μας απαντήσει ο Νίκος523 αν έχει κάποιο μοντέλο από αυτά που υπάρχουν στην λίστα, να δοκιμάσει το hands free του galaxy S σε κάποιο από αυτά τα μοντέλα. Οπότε έτσι θεωρητικά βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα λειτουργεί αυτό που θες στο galaxy S. Δε ξέρω αν καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου :p

Εγώ έχω ακουστικά after market (ακριβά) που στο sii παίζουν άψογα και στο s άθλια!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ακουστικων μεταξυ galaxy s και galaxy tablet p7500.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα είναι με 3.5mm βύσμα οπότε (λογικά) θα κάνει κανονικά για το κινητό μας.

 

Δεν κάνουν. Έχω τα ίδια σε μαύρα (τα αγόρασα κατά λάθος, πιστεύοντας πως είναι συμβατά) αλλά τελικά δεν είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν. Έχω τα ίδια σε μαύρα (τα αγόρασα κατά λάθος, πιστεύοντας πως είναι συμβατά) αλλά τελικά δεν είναι!

 

δεν δουλευει το μικροφωνο ,τα ακουστικά ή και τα 2?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...