Jump to content

Blade : «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα κι εγώ στο blade που αγόρασα προχτές με προεγκατεστημένη την 2.2. Δούλεψαν όλα σωστά, ευχαριστώ πολύ kogos.

:respect:

Γι αυτούς που δε μπορούν να μπουν στο FTM, εγώ τα κατάφερα με την 4η προσπάθεια και διαπίστωσα ότι το volume down έπρεπε να το κρατήσω πατημένο μέχρι να μου βγάλει το FTM, αν το άφηνα νωρίτερα άνοιγε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενω το κινητο δουλευει κανονικα με gen1 ,στη μετατροπη σε gen2 καπου κολλαει δεν το κανει με τιποτα και το ξαναμπρικαρει.Τι αλλο να κανω; ποιος ειναι ο λογος που το μπρικαρει χωρις να πειραξω κατι;
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο δουλευει κανονικα με gen1 ,στη μετατροπη σε gen2 καπου κολλαει δεν το κανει με τιποτα και το ξαναμπρικαρει.Τι αλλο να κανω; ποιος ειναι ο λογος που το μπρικαρει χωρις να πειραξω κατι;

 

θα σου έλεγα να το πας σε ένα κατάστημα wind και να τους πεις να σου βάλουν αυτοί το official update. μάλλον έχεις πέσει σε προβληματική συσκευή

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να το πας σε ένα κατάστημα wind και να τους πεις να σου βάλουν αυτοί το official update. μάλλον έχεις πέσει σε προβληματική συσκευή

 

μονο ειναι λιγο περιεργο γιατι απ'το δεκεμβριο(ουσιαστικα ιανουαριου) που το εχω δεν εχει εμφανισει κατι ,αν εξαιρεσεις οτι τον τελευταιο καιρο εχει η οθονη stucked pixels (ενα ,δυο) και αν κανεις μια ενναλλαγη χρωματων στρωνει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.....να ρωτησω κατι....εχω την Swedish_Spring_RLS5 περασμενη......θα εχω καπου διαφορα προς το καλυτερο σε κατι αν πω να περασω την στοκ 2.2 της wind? και κατι ακομα τη διαφορα εχει το gen1 με το gen2 που αναφερεται?........Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.....να ρωτησω κατι....εχω την Swedish_Spring_RLS5 περασμενη......θα εχω καπου διαφορα προς το καλυτερο σε κατι αν πω να περασω την στοκ 2.2 της wind? και κατι ακομα τη διαφορα εχει το gen1 με το gen2 που αναφερεται?........Ευχαριστω!:)

 

Η διαφορές είναι προς το χειρότερο φίλε μου . Δεν χρειάζεται να μπέις στον κόπο !

Οσον αφορά τα gen1 και gen2 η διαφορά είναι οτι με gen2 μπορείς να πας σε CM7 (2.3 δηλαδή)

Η προσωπική μου αποψη πάντως είναι πως η ss5 είναι οτι καλύτερο για το BLADE μας !!!

Edited by antreasa18
Link to comment
Share on other sites

έκανα και γω την μαγκιά με την 2.2 και 512mb, όλα καλά αλλά τώρα δε μπορώ να κάνω ROOT :mad:

διάβασα κάποιον να λέει ότι τα κατάφερε με το "z4root mod" αλλά μου λέει να κάνω enable usb debugging..... δηλ??

Link to comment
Share on other sites

έκανα και γω την μαγκιά με την 2.2 και 512mb, όλα καλά αλλά τώρα δε μπορώ να κάνω ROOT :mad:

διάβασα κάποιον να λέει ότι τα κατάφερε με το "z4root mod" αλλά μου λέει να κάνω enable usb debugging..... δηλ??

 

εγω που το εκανα στο δικο μου λεπιδι μια χαρα δουλεψε..ποις ξερει αραγε...:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις : Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Ανάπτυξη > τικάρεις το κουτάκι "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" . Λογικά είσαι Ο.Κ. και προχωράει το ρουτάρισμα.

 

δούλεψε!! είσαι γίγαντας

Link to comment
Share on other sites

kogos βοηθεια! Ειμαι με gen1 καταρχην. Περασα το ftm και μπουταρα κανονικα μενει στην γκρι οθονη και γραφει FTM, το συνδεω στο pc το αναγνωριζει κανονικα αλλα οταν ανοιγω τον updater δεν μπορω να πατησω start, μου λεει open... εκανα απεγκατασταση τα drivers ξαναγλασαρα το ftm και παλι τα ιδια ακρη δεν βγαζω.. :confused:

 

-edit- Ειχα προβλημα με τα drivers τελικα! Το εκανα στο λαπτοπ και το βρηκε.. thanks kogos

Edited by gusS
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα... Βασικά με κοψοχόλιασε την πρώτη φορά, γιατί μαζί με το ρισταρτ του κινητού γύρω στο 15%-20% έκανε ρισταρτ και το hub που είχα συνδεδεμένο το κινητό και τρελάθηκα. Ευτυχώς δεν έγινε κάτι κακό , και ξανα έκανα την διαδικασία με επιτυχια... Τώρα. Όταν πάω στις ρυθμίσεις>Κάρτα S & αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου , συνεχίζει να μου δείχνει 125 Mb... Έκανα τίποτα λάθος? Ακολούθησα πιστά τον οδηγό από το 2ο βήμα και μετά, αφού το FTM άνοιγε κανονικά...

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα... Βασικά με κοψοχόλιασε την πρώτη φορά, γιατί μαζί με το ρισταρτ του κινητού γύρω στο 15%-20% έκανε ρισταρτ και το hub που είχα συνδεδεμένο το κινητό και τρελάθηκα. Ευτυχώς δεν έγινε κάτι κακό , και ξανα έκανα την διαδικασία με επιτυχια... Τώρα. Όταν πάω στις ρυθμίσεις>Κάρτα S & αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου , συνεχίζει να μου δείχνει 125 Mb... Έκανα τίποτα λάθος? Ακολούθησα πιστά τον οδηγό από το 2ο βήμα και μετά, αφού το FTM άνοιγε κανονικά...

 

όλα σωστά είναι.. αυτό που βλέπεις δεν είναι η ram αλλά ο αποθηκευτικός χώρος. Για να δεις την ram πρέπει να πας στο "Διαχειριστής έργου" στην κάρτα "Πηγή πληροφοριών"... εκεί έχει cpu usage και memory usage... κάτω κάτω σου λέει πλέον : Συνολική Μνήμη Συστήματος 420,33Μ που είναι ουσιαστικά 512ΜΒ μείον όσα κρατάει το android από μόνο του. Παλιά εκεί σου έλεγε 160 περίπου.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

σωστός. :) τώρα το είδα !

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εβαλα τη rom με το αλλαγμενο partition αλλα εχω ενα θεματακι.δεν μπορω να απενεργοποιησω τη δονηση.επιλεγω απενεργοποιηση και μολις ξαναγυρισω ειναι παλι ενεργοποιημενη.οποτε με παιρνουν δονειται.ακομα και οταν περνω τηλεφωνο καποιον μολις απαντησει κανει μια μικρη δονηση.ειναι σπαστικο.ξερει κανεις τιποτα γι`αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εβαλα τη rom με το αλλαγμενο partition αλλα εχω ενα θεματακι.δεν μπορω να απενεργοποιησω τη δονηση.επιλεγω απενεργοποιηση και μολις ξαναγυρισω ειναι παλι ενεργοποιημενη.οποτε με παιρνουν δονειται.ακομα και οταν περνω τηλεφωνο καποιον μολις απαντησει κανει μια μικρη δονηση.ειναι σπαστικο.ξερει κανεις τιποτα γι`αυτο?

 

Καταρχήν το πρόβλημά σου δεν έχει να κάνει με την αλλαγή του partition η με την ίδια την rom. Η δόνηση που έχεις όταν απαντάει κάποιος την κλίση είναι νέο feature του dialer. Μπορείς να κατεβάσεις κάποιον άλλο dialer από το market καθώς δεν ξέρω κάποιο τρόπο να το απενεργοποιήσεις. Αλλά, για να σου πω την αλήθεια, είναι και λειτουργικό... δεν χρειάζεται να κρατάς το κινητό στο αυτί σου και να ακούς όλα τα μπιπ μέχρι να απαντήσει η άλλη μεριά.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ας αφησουμε τον dialer λοιπον και ας παμε στις εισερχομενες κλησεις.γιατι δεν απενεργοποιείται καθολου?κανει μια μικρη δονηση και οταν απενεργοποιω το κινητο.δεν μ`ενοχλει αυτο οσο η δονηση στις εισερχομενες. Edited by astrea966
Link to comment
Share on other sites

ας αφησουμε τον dialer λοιπον και ας παμε στις εισερχομενες κλησεις.γιατι δεν απενεργοποιείται καθολου?κανει μια μικρη δονηση και οταν απενεργοποιω το κινητο.δεν μ`ενοχλει αυτο οσο η δονηση στις εισερχομενες.

 

εμένα λειτουργεί κανονικά η δόνηση πάντως. όπως είπα και πιο πριν, είναι θέμα ρυθμίσεων και όχι του "ξεκλειδώματος 512" οπότε μάλλον θα σε βοηθήσουν άλλα παλικάρια αλλού.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν εχω καταφερει να απενεργοποιησω την δονηση ακομα.οποιος γνωριζει κατι ευπροσδεκτος
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν εχω καταφερει να απενεργοποιησω την δονηση ακομα.οποιος γνωριζει κατι ευπροσδεκτος

Από να πας στο Menu--Ρυθμίσιες--Ήχος και να βάλεις τη Δόνηση στο "Ποτέ" και να ξεκλικάρεις το "Απτικά σχόλια" δεν έχω να προτείνω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχαριστώ kogos για τον οδηγό, ήταν ότι έπρεπε.

 

αναρωτιέμαι πόσοι από εμάς/εσάς θα ήθελαν και μία custom rom βασισμένη στην ελληνική wind rom;););)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πόσοι από εμάς/εσάς θα ήθελαν και μία custom rom βασισμένη στην ελληνική wind rom;););)

 

Πολλοί φαντάζομαι . Έχεις κάτι στο μυαλό σου? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...