Jump to content

Blade : «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναρωτιέμαι πόσοι από εμάς/εσάς θα ήθελαν και μία custom rom βασισμένη στην ελληνική wind rom;););)

:Dεννοειται ολοι

ευχαριστουμε προκαταβολικα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από να πας στο Menu--Ρυθμίσιες--Ήχος και να βάλεις τη Δόνηση στο "Ποτέ" και να ξεκλικάρεις το "Απτικά σχόλια" δεν έχω να προτείνω τίποτα άλλο.

 

δεν γινεται τιποτα.δεν απενεργοποιειται με τιποτα.την δονηση την βαζω στο ποτε αλλα αν βγω απο το μενου και ξαναμπω ειναι ολα κενα.σαν να μην εχω κανει καμια επιλογη στο μενου της δονησης.χανονται οι ρυθμισεις μονο για τη δονηση ομως.το εχω φλασαρει 4 φορες με την 2.2 και με αυτην με το στανταρ partition.το προβλημα υπαρχει απο την πρωτη εκκινηση του τηλεφωνου μετα το καθε φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο έχετε, καλοκαίρια κιόλας, καιρός για δοκιμές. HW acceleration παντός πιο γρήγορο από τη σουηδική έχουμε... μένει να γίνει και λίγο packed γιατί 142mb είναι πολλά για semi-custom

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο έχετε, καλοκαίρια κιόλας, καιρός για δοκιμές. HW acceleration παντός πιο γρήγορο από τη σουηδική έχουμε... μένει να γίνει και λίγο packed γιατί 142mb είναι πολλά για semi-custom

Ένα request, αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Να μπαίνει και σε Gen1 φλασάροντας μέσω clockworkmod:O

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Έχω εγκαταστήσει μόνο τις/τα εξής εφαρμογές/παιχνίδια:

  • Adobe Reader - 3.68 MB
  • Pigfish - 0.008 MB
  • AdFree - 0.780 MB
  • Facebook - 4.94 MB
  • Dragon Hunter - 0.480 MB
  • Superuser - 0.284 MB
  • Opera Mini - 0.96 MB
  • Doodle Jump - 0.432 MB
  • Angry Birds - 2.27 MB
  • z4root - 25.09 MB
  • Pocket Legends - 11.09 MB

Συνολικά 50 MB ακριβώς (50.014) από τα οποία, τα 18,96 είναι στην κάρτα μνήμης. (το z4root Δεν με αφήνει να το βάλω στην sd). Ενώ δηλαδή στην μνήμη του κινητού έχω βάλει εγώ μόνο 31 MB, όταν πάω ρυθμίσεις>Κάρτα SD & αποθηκευτικός χώρος , μου λέει ότι ο διαθέσιμος εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος του τηλεφώνου είναι μόνο 56.92 MB... Γιατί? :wacko:

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Angry birds 2mbps?? Μάλλον τα νούμερα που δίνεις είναι λαθος. Το angry birds για παράδειγμα είναι 17mb packed, to doodle jump είναι 1,7mb, το pocket legends είναι 28mb κλπ... Πάντα σύμφωνα με το market... Για αυτά που έχεις βάλει λογικός μου φαίνετε ο χώρος που σου έχει σαν ελεύθερο. Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πόσοι από εμάς/εσάς θα ήθελαν και μία custom rom βασισμένη στην ελληνική wind rom;););)

 

:love::love::love:

Μαγκιά δεν είναι να έχεις κάποιον να σε ακολουθεί.

Μαγκιά είναι να τον έχεις πλάι σου...

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το προσωρινό ή το μόνιμο ρουτάρισμα;

 

το προσωρινό!! το άλλο δε το δοκίμασα καν να πω την αλήθεια. αλλά μέχρι να κάνεις ριστάρτ κάνει τη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πόσοι από εμάς/εσάς θα ήθελαν και μία custom rom βασισμένη στην ελληνική wind rom;););)

 

Εννοειτε πως ολοι θελουμε!!!!ειδικα αν γινει οπως ολοι φανταζομαστε(με πολλα καλουδια δλδ)...:lol::lol:

και το ονοματακι GreekSummer που ακουστικε πιο πανω ειναι εξαιρετικη ιδεα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update δεν πιανω πουθενα σημα Hsdpa. Εχω δει μονο 3g, g και σπανια edge. Ειναι επειδη εκανα αλλαγη απο gen1 σε gen2, και γινεται καπως να το "διορθωσω"?
Link to comment
Share on other sites

Angry birds 2mbps?? Μάλλον τα νούμερα που δίνεις είναι λαθος. Το angry birds για παράδειγμα είναι 17mb packed, to doodle jump είναι 1,7mb, το pocket legends είναι 28mb κλπ... Πάντα σύμφωνα με το market... Για αυτά που έχεις βάλει λογικός μου φαίνετε ο χώρος που σου έχει σαν ελεύθερο.

Σου λέω ακριβώς τι μου λέει όταν πηγαίνω διαχείριση εφαρμογών>Η λήψη ολοκληρώθηκε. Μήπως δεν έχουν καμία σχέση αυτά?:wacko:

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω ακριβώς τι μου λέει όταν πηγαίνω διαχείριση εφαρμογών>Η λήψη ολοκληρώθηκε. Μήπως δεν έχουν καμία σχέση αυτά?:wacko:

 

το android σου λέει ψέμματα:) Δεν είναι θέμα rom ή θέμα κινητού, είναι θέμα android.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

α, οκ τότε... κακό αντρόιντ:D

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

kogos ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου για τον οδηγό και τις ώρες που αφιέρωσες και αφιερώνεις σε μας. Άψογη δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τις οδηγιες για να ξεκλειδωσω τα 512ram (αν κ δεν συναντησα ποτε το παραθυρακι που λεει στο Βημα 2 "is an Atari device we don not detect it") και μολις τελειωσε το install ανοιξα το τηλ με εβαλε στο CWM πατησα να κανει reboot και εμφανιζει ενα εικονιδιο (ενα καπελο με ενα στογγυλο βελος) και μενει ετσι. Κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τις οδηγιες για να ξεκλειδωσω τα 512ram (αν κ δεν συναντησα ποτε το παραθυρακι που λεει στο Βημα 2 "is an Atari device we don not detect it") και μολις τελειωσε το install ανοιξα το τηλ με εβαλε στο CWM πατησα να κανει reboot και εμφανιζει ενα εικονιδιο (ενα καπελο με ενα στογγυλο βελος) και μενει ετσι. Κανω κατι λαθος?

 

αν ακολούθησες τα βήματα του οδηγού σε αυτό το thread, τότε δεν χρειάζεται να ανοίξεις εσύ το κινητό, θα ανοίξει μόνο του στο cwm και εσύ θα επιλέξεις reboot.

 

Το σηματάκι που λες μάλλον είναι το σήμα του "άδειου" recovery partition. Οπότε, αν ακολούθησες τον οδηγό και τα αρχεία που υπάρχουν αλλού, που είναι ανεξήγητα πιο πολύπλοκος, τότε έχεις βάλει στο boot partition το cwm, και δεν μπορεί να μπουτάρει για το λόγο αυτό... γιατί περιμένει να δει rom, αλλά δεν βλέπει τίποτα.

 

Για ξανακάνε τα βήματα από την αρχή να δούμε... και αν μπορείς να τραβήξεις μια φωτό το σχήμα που σου εμφανίζει σαν σφάλμα να δούμε τι είναι.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

με το που έβαλα το καλώδιο στο κιν όταν εβγαλε το ftm, τα windows προσπάθησαν να βρουν drivers να το εγκαταστήσουν (όπως κάνουν τα windows κάθε φορά που βάζεις συσκευή) και μου έβγαλε ότι δεν είναι δυνατόν να εγκαταστήσουν πρόγραμμα οδήγησης να βρουν δλδ. Με αποτέλεσμα στο τρέξιμο του download_nochecksGen2.exe να έχει το πορτ null και το radio 0/100. Άλλαξα και θύρες usb και τπτ. Παίζουν ρόλο οι drivers; Βοήθεια plz
Link to comment
Share on other sites

με το που έβαλα το καλώδιο στο κιν όταν εβγαλε το ftm, τα windows προσπάθησαν να βρουν drivers να το εγκαταστήσουν (όπως κάνουν τα windows κάθε φορά που βάζεις συσκευή) και μου έβγαλε ότι δεν είναι δυνατόν να εγκαταστήσουν πρόγραμμα οδήγησης να βρουν δλδ. Με αποτέλεσμα στο τρέξιμο του download_nochecksGen2.exe να έχει το πορτ null και το radio 0/100. Άλλαξα και θύρες usb και τπτ. Παίζουν ρόλο οι drivers; Βοήθεια plz

 

παίζουν ρόλο και μάλιστα σημαντικό. Δοκίμασε να τρέξεις το driverinstaller.exe αν δεν σου βρίσκει αυτόματα drivers όταν το κινητό είναι σε FTM

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. λοιπον εγω εχω το blade gen1 και εχω την ss5 με ξεκλειδωμενα στα 512 και εxω κανει και το αλλο κολπο που εχεις +100mb. το θεμα ειναι οτι θελω να βαλω την 2.3 γιατι μου αρεσει πιο πολυ σαν μενου. εχω βαλει παρα πολλες φορες μεσω clock την cyanogen σχεδον ολες την 7.0.0 7.0.2 7.0.3 και γενικα ολες. παντα με ολες εχω προβλημα δουλευει για λιγο και μετα η κολλαει και κλεινει η κολλαει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια και αν το ανοιξω αυτο δεν ξεκιναει μενει στο πρασινο ανθρωπακι και μεσα σε ολα αυτα μια δεν δουλευει το wifi μια το bluetooth και παει λεγοντας. Ποια ειναι τα βηματα που πρεπει να κανω για να το κανω gen2 μπας και δω ασπρη μερα με την 2.3? Να πω οτι δεν μπαινει σε ftm αλλα σε clockwork
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. λοιπον εγω εχω το blade gen1 και εχω την ss5 με ξεκλειδωμενα στα 512 και εxω κανει και το αλλο κολπο που εχεις +100mb. το θεμα ειναι οτι θελω να βαλω την 2.3 γιατι μου αρεσει πιο πολυ σαν μενου. εχω βαλει παρα πολλες φορες μεσω clock την cyanogen σχεδον ολες την 7.0.0 7.0.2 7.0.3 και γενικα ολες. παντα με ολες εχω προβλημα δουλευει για λιγο και μετα η κολλαει και κλεινει η κολλαει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια και αν το ανοιξω αυτο δεν ξεκιναει μενει στο πρασινο ανθρωπακι και μεσα σε ολα αυτα μια δεν δουλευει το wifi μια το bluetooth και παει λεγοντας. Ποια ειναι τα βηματα που πρεπει να κανω για να το κανω gen2 μπας και δω ασπρη μερα με την 2.3? Να πω οτι δεν μπαινει σε ftm αλλα σε clockwork

 

αν θες να έχεις TPT και fastboot, φλασαρε με TPT αυτό... Είναι CM7.0.3 και θα σου κάνει το κινητό gen2 (μπορείς να το γυρίσεις gen1 στο μέλλον) και είναι και η CM, με CWM στο recovery έτοιμο. Επίσης, θα σου κάνει και repartition οπότε δεν έχεις φόβο ούτε για τα 512, αλλά και θα σου εξοικονομήσει χώρο για data. ΠΡΟΣΟΧΗ, το αρχείο αυτό δεν είναι για συσκευές που αγοράστηκαν gen2 ή που έγιναν αναβάθμιση σε gen2 με τον οδηγό του thread.

 

αν δεν θες TPT και fastboot, και θες ένα gen2 σαν να είναι αγοραστό gen2, ακολούθησε τον οδηγό εδώ

 

Σημείωση, αν το κάνεις με TPT, τότε ξέχνα την windows μέθοδο από εδώ και πέρα, και ότι rom βάζεις μόνο με CWM ή TPT. Αν το κάνεις με τον οδηγό σε αυτό το thread, τότε ξέχνα την TPT μέθοδο, και θα βάζεις rom μόνο με CWM και windows μέθοδο από εδώ και πέρα, αλλά το κινητό θα είναι σαν τα "επίσημα" gen2 κινητά.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου. θε δοκιμασω τον πρωτο τροπο τωρα. Οταν λες με TPT εννοεις να βαλω το αρχειο μεσα στην καρτα και μετα με το on και το - με clockword δηλαδη?

 

εκανα την διαδικασια ετσι οπως ειπα αλλα δεν το φορτωνει οποτε βλακεια ειπα. δεν ξερω πως εννοεις με TPT.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν ακολούθησες τα βήματα του οδηγού σε αυτό το thread, τότε δεν χρειάζεται να ανοίξεις εσύ το κινητό, θα ανοίξει μόνο του στο cwm και εσύ θα επιλέξεις reboot.

 

Το σηματάκι που λες μάλλον είναι το σήμα του "άδειου" recovery partition. Οπότε, αν ακολούθησες τον οδηγό και τα αρχεία που υπάρχουν αλλού, που είναι ανεξήγητα πιο πολύπλοκος, τότε έχεις βάλει στο boot partition το cwm, και δεν μπορεί να μπουτάρει για το λόγο αυτό... γιατί περιμένει να δει rom, αλλά δεν βλέπει τίποτα.

 

Για ξανακάνε τα βήματα από την αρχή να δούμε... και αν μπορείς να τραβήξεις μια φωτό το σχήμα που σου εμφανίζει σαν σφάλμα να δούμε τι είναι.

 

Sorry αλλα επειδη δεν ειμαι κ πολυ σχετικος (αλλα θελω να γινω) τι ειναι το boot partision και τι το cwm? Το συγουρο ειναι οτι ακολουθησα τις οδηγιες π εχεις δωσει καταφερα να εγκαταστησω τη ρομ αλλα δεν ξερω αν ετσι εχω τα 512ram. Σορρυ αν σε κουραζω αλλα επειδη βλεπω στο ιντερνετ οτι το τηλ εχει πολλες δυνατοτητες θελω να καταφερω να τις εκμεταλευτω στο επακρον και να μαθω περισσοτερα για το λειτουργικο android! Exω μπει σε πολλα forum και sites αλλα εχω μπερδευτει με ολα αυτα τα clockworkmod, recovery manager, kai rom manager. Θα μποπουσες να μου δωσεις μερικες γενικες συβουλες για το τι να κανω ωστε να καταφερω να δουλεψω αυτα τα προγραματα?

 

Sorry αλλα επειδη δεν ειμαι κ πολυ σχετικος (αλλα θελω να γινω) τι ειναι το boot partision και τι το cwm? Το συγουρο ειναι οτι ακολουθησα τις οδηγιες π εχεις δωσει καταφερα να εγκαταστησω τη ρομ αλλα δεν ξερω αν ετσι εχω τα 512ram. Σορρυ αν σε κουραζω αλλα επειδη βλεπω στο ιντερνετ οτι το τηλ εχει πολλες δυνατοτητες θελω να καταφερω να τις εκμεταλευτω στο επακρον και να μαθω περισσοτερα για το λειτουργικο android! Exω μπει σε πολλα forum και sites αλλα εχω μπερδευτει με ολα αυτα τα clockworkmod, recovery manager, kai rom manager. Θα μποπουσες να μου δωσεις μερικες γενικες συβουλες για το τι να κανω ωστε να καταφερω να δουλεψω αυτα τα προγραματα?

 

παρααυτα προσπαθωντας ολο το βραδυ (καθως δουλευω σε reception και για κακη μ τυχη εχω μπροστα μ ενα pc και 100.0mbps :) ) παρολο που δεν γνωριζω ακομα ολες τις ορολογιες πανω στο θεμα καταφερα να αποκτησω δικαιωματα Superuser sto Blade μου αλλα οταν προσπαθησα να εγκαταστησω τη CyanodenMod 7.0.0 to μονο που καταφερα ειναι να κολησω το κιν στο πρασινο ανδρωηδες . H διαδικασια που ακολουθησα βημα-βημα: rom manager ->download ROM -> CyanodenMod -> CyanodenMod 7.0.0 μολις κατεβηκε την ανοιξα και στο ROM Pre-Intallation chekαρα ολα τα boxes (Backup Existing ROM. Wipe Data and Cache. Wipe Dalvik Cache) μετα πατησα οκ στο κουτι που βγαζει και λεει Reeboot and Install. και αφου το κινητο εκανε τα δικα του για αρκετη ωρα (5-6 λεπτα) κολησε! Μετα το 15λεπτο εβγαλα την μπαταρια γιατι απελπηστηκα την ξανα εβαλα ανοιξα το τηλεφωνο με πατημενο το volume(-) εκανα restore και ευτυχως επανηλθε στην αρχικη του κατασταση με FROYO 2.2 (παλι καλα). Τη δεν εκανα σωστα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παρααυτα προσπαθωντας ολο το βραδυ (καθως δουλευω σε reception και για κακη μ τυχη εχω μπροστα μ ενα pc και 100.0mbps :) ) παρολο που δεν γνωριζω ακομα ολες τις ορολογιες πανω στο θεμα καταφερα να αποκτησω δικαιωματα Superuser sto Blade μου αλλα οταν προσπαθησα να εγκαταστησω τη CyanodenMod 7.0.0 to μονο που καταφερα ειναι να κολησω το κιν στο πρασινο ανδρωηδες . H διαδικασια που ακολουθησα βημα-βημα: rom manager ->download ROM -> CyanodenMod -> CyanodenMod 7.0.0 μολις κατεβηκε την ανοιξα και στο ROM Pre-Intallation chekαρα ολα τα boxes (Backup Existing ROM. Wipe Data and Cache. Wipe Dalvik Cache) μετα πατησα οκ στο κουτι που βγαζει και λεει Reeboot and Install. και αφου το κινητο εκανε τα δικα του για αρκετη ωρα (5-6 λεπτα) κολησε! Μετα το 15λεπτο εβγαλα την μπαταρια γιατι απελπηστηκα την ξανα εβαλα ανοιξα το τηλεφωνο με πατημενο το volume(-) εκανα restore και ευτυχως επανηλθε στην αρχικη του κατασταση με FROYO 2.2 (παλι καλα). Τη δεν εκανα σωστα

 

Η CyanodenMod 7.0.0 ειναι για gen1 blade και παλια πια, το δικο ειναι gen2 βαλε μια τελευταια τη 74 που παει καλα

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...