Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Kies Air καθυστερεί υπερβολικά και σε σας?

Ενώ παλιά το είχα δοκιμάσει και έπαιζε γρήγορα, σήμερα που το δοκιμάζω απλά κάνει loading εδώ και 10 λεπτά χωρίς να δείχνει καμία φωτογραφία, ούτε καν thumbnails. Είμαι από Chrome και το άφησα να τρέξει το Java plug-in που ήθελε κανονικά.

Όταν το κάνεις εγκατάσταση 1η φορά, στην ερώτηση για αναζήτηση media files στο δίσκο, θα απαντήσεις όχι. Μετά θα ανοίγει σε δευτερόλεπτα. Είχαμε όλοι το ίδιο πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνουμε upload πολλές φωτογραφίες μαζί τότε?

Σκέφτηκα να τις περάσω από Kies Air και μετά να τις κάνω upload στο Flickr αλλά το Kies Air μάλλον δεν θα παίξει. Επίσης όσες εφαρμογές δοκίμασα να κάνουν upload στο Flickr κατευθείαν δεν την πάλεψαν και έκαναν fail τα uploads.

Δοκίμασα και share μέσα από το Picasa της Google και μου ζητάει sign in με Google Account, βάζω το κλασσικό και μου λέει ότι αυτό το account υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο (φυσικά, αφού αυτό χρησιμοποιώ) και δεν έχω άλλη επιλογή, απλά βγαίνει τελείως μετά.

 

1. Τις περνάς σαν συσκευή μαζικής αποθήκευσης στο PC.

 

2. Αν θες οπωσδήποτε Cloud, τότε το Google + είναι μονόδρομος. Τις ανεβάζει όλες και δεν τις κοινοποιεί πουθενά και φυσικά είναι δυνατόν να τις ανοίξεις απ' όποιο υπολογιστή θες. ;) Α, υπάρχει και το dropbox.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνουμε upload πολλές φωτογραφίες μαζί τότε?

Σκέφτηκα να τις περάσω από Kies Air και μετά να τις κάνω upload στο Flickr αλλά το Kies Air μάλλον δεν θα παίξει. Επίσης όσες εφαρμογές δοκίμασα να κάνουν upload στο Flickr κατευθείαν δεν την πάλεψαν και έκαναν fail τα uploads.

Δοκίμασα και share μέσα από το Picasa της Google και μου ζητάει sign in με Google Account, βάζω το κλασσικό και μου λέει ότι αυτό το account υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο (φυσικά, αφού αυτό χρησιμοποιώ) και δεν έχω άλλη επιλογή, απλά βγαίνει τελείως μετά.

το Dropbox το σκέφτηκες???

Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεται να συνδέεστε ασύρματα με το PC για μεταφορά δεδομένων τότο το Software Data Cable είναι η καλύτερη λύση.Κατεβάστετο από το market.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν αποθηκεύω μια νέα επαφή και πατάω ''Συγχρονισμός Επαφών'' δεν την πηγαίνει στο google στις επαφές μου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν αποθηκεύω μια νέα επαφή και πατάω ''Συγχρονισμός Επαφών'' δεν την πηγαίνει στο google στις επαφές μου;

Θα πρέπει να πατήσεις πρώτα "Συγχώνευση με Λογαριασμό" ώστε η επαφή να γίνει και "επαφή google" και μετά συγχρονισμό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1. Τις περνάς σαν συσκευή μαζικής αποθήκευσης στο PC.

 

2. Αν θες οπωσδήποτε Cloud, τότε το Google + είναι μονόδρομος. Τις ανεβάζει όλες και δεν τις κοινοποιεί πουθενά και φυσικά είναι δυνατόν να τις ανοίξεις απ' όποιο υπολογιστή θες. ;) Α, υπάρχει και το dropbox.

 

Το Google+ δεν μου το βγάζει στο market ενώ έχω account εδώ και καιρό. Νομίζω δεν το έχουν κάνει available για την Ελλάδα ακόμα.

 

Το Dropbox το χρησιμοποιώ αλλά αν είναι 250mb φωτογραφίες κάθε τόσο και πρέπει να τις κατεβάσουν όλες όλοι όσοι τις δουν από ένα public folder θα είναι δύσκολο. Το Flickr είναι ο,τι πρέπει αλλά δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για αυτό, και οι ανεπίσημες που δοκίμασα έκαναν fail τα μισά uploads.

 

Τελικά βρήκα καλώδιο και τις πέρασα στο PC και από εκεί στο Flickr.

 

Πάντως αν το Google+ τις περνάει αυτόματα εκεί (μέσω Picasa φαντάζομαι) θα ήταν καλή φάση όταν έρθει η εφαρμογή και στην Ελλάδα, αφού οι περισσότεροι φίλοι μου δεν χρησιμοποιούν Facebook αλλά να τους στείλω ένα link σε ένα album στο Flickr ή Picasa είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το Google+ δεν μου το βγάζει στο market ενώ έχω account εδώ και καιρό. Νομίζω δεν το έχουν κάνει available για την Ελλάδα ακόμα.

 

Το Dropbox το χρησιμοποιώ αλλά αν είναι 250mb φωτογραφίες κάθε τόσο και πρέπει να τις κατεβάσουν όλες όλοι όσοι τις δουν από ένα public folder θα είναι δύσκολο. Το Flickr είναι ο,τι πρέπει αλλά δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για αυτό, και οι ανεπίσημες που δοκίμασα έκαναν fail τα μισά uploads.

 

Τελικά βρήκα καλώδιο και τις πέρασα στο PC και από εκεί στο Flickr.

 

Πάντως αν το Google+ τις περνάει αυτόματα εκεί (μέσω Picasa φαντάζομαι) θα ήταν καλή φάση όταν έρθει η εφαρμογή και στην Ελλάδα, αφού οι περισσότεροι φίλοι μου δεν χρησιμοποιούν Facebook αλλά να τους στείλω ένα link σε ένα album στο Flickr ή Picasa είναι εύκολο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148305

Ορίστε η εφαρμογή του Google +. Απ' όσο ξέρω καμία σχέση εκεί που τις σώζει με Picassa, είναι prive οι φωτογραφίες και αν θες εσύ τις κάνεις δημόσιες.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το νέο market και συχνά όταν ζητάω κάτι πχ ενημέρωση προγράμματος, αυτό μένει στην Φόρτωση. Έχεις κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το νέο market και συχνά όταν ζητάω κάτι πχ ενημέρωση προγράμματος, αυτό μένει στην Φόρτωση. Έχεις κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Ναι

και μερικές φορες δεν μου βγάζει μεμονωμένα για κάποιο πρόγραμμα ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Svox με ελληνική εκφώνηση και ενώ στις κλήσεις η εκφώνηση ακούγεται κανονικά όπως και στην ανάγνωση μηνυμάτων, ενώ όταν έχω κάποιο εισερχόμενο e-mail εκφωνεί συλλαβιστά με το αγγλικό αλφάβητο κάποια τυχαία (μάλλον) γράμματα.

Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς συμβαίνει και αν διορθώνεται?

 

Δυστυχώς έχουμε 2 επιλογές. Ή να διαβάζει Αγγλικά ή Ελληνικά. Αν έχουμε ενεργοποιημένο το Svox τότε δεν μπορεί να διαβάσει Αγγλικά και α διαβάζει γράμμα-γράμμα (πράγμα σπαστικό) και το αντίθετο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχουμε 2 επιλογές. Ή να διαβάζει Αγγλικά ή Ελληνικά. Αν έχουμε ενεργοποιημένο το Svox τότε δεν μπορεί να διαβάσει Αγγλικά και α διαβάζει γράμμα-γράμμα (πράγμα σπαστικό) και το αντίθετο.

 

Κάτι πείραξα στις ρυθμίσεις είτε από το Svox ή από το Handset (ανάθεμα αν ξέρω και εγώ τι έκανα) και δεν μου διαβάζει ελληνικά τα sms, αλλά τα προφέρει γράμμα γράμμα συλλαβιστά !!! (Πριν τα πειράξω τα διάβαζε κανονικά)

Γνωρίζει κανένα παλικάρι τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα νεος κατοχος galaxy s2 και πρωην galaxy s και τα δυο μου εχουν βγαλει ενα προβλημα με το gingerbeard οταν στελνω καπου μηνυμα στελνει κανονικα..οταν θα παρω απαντηση και παω να στειλω εγω δεν φευγει για κανενα λογο το μηνυμα!!!! Αν διαγραψω το μηνυμα που μου εχει ερθει ΜΟΝΟ τοτε μπορω να απαντησω!!!!!! Μπορει καποιος να βοηθησει??? Με το Handcent ειναι ολα μια χαρα αλλα γιατι να μην ειναι και με την κανονικη εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα νεος κατοχος galaxy s2 και πρωην galaxy s και τα δυο μου εχουν βγαλει ενα προβλημα με το gingerbeard οταν στελνω καπου μηνυμα στελνει κανονικα..οταν θα παρω απαντηση και παω να στειλω εγω δεν φευγει για κανενα λογο το μηνυμα!!!! Αν διαγραψω το μηνυμα που μου εχει ερθει ΜΟΝΟ τοτε μπορω να απαντησω!!!!!! Μπορει καποιος να βοηθησει??? Με το Handcent ειναι ολα μια χαρα αλλα γιατι να μην ειναι και με την κανονικη εφαρμογη??

 

Το έχω πάθει και εγώ με συγκεκριμένο όνομα/τηλέφωνο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Δοκίμασε να σβήσεις το συγκεκριμένο άτομο από τις επαφές σου, δες αν δουλεύουν τα sms κανονικά και πρόσθεσε τον ξανά μετά.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε συγκεκριμενα με ενα ατομο το οποιο ειναι το ιδιο και στα δυο κινητα χαχαχα!!! Δεν γινονται αυτα :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε το έχω συναντήσει κι εγώ και πιο παλιά με άλλα κινητά και με συγκεκριμένα πάντα άτομα. Νομίζω ότι φταίει κάτι στις ρυθμίσεις μηνυμάτων που έχει κάνει ο αποστολέας (απάντηση μέσω ίδιου κέντρου, διαφορετικού ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και όχι κάτι στις ρυθμίσεις που έχει κάνει αυτός που λαμβάνει το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το νέο market και συχνά όταν ζητάω κάτι πχ ενημέρωση προγράμματος, αυτό μένει στην Φόρτωση. Έχεις κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Μου έχει συμβεί και εμένα...δεν λύνετε πάντως με reboot...

Αν πάω άλλη μέρα να κάνω την ίδια διαδικασία, τότε προχωράει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ευχαριστω για τις απαντησεις περι fb επαφες,

Μια ερωτηση εχω βαλει τον ηχο κλησης κατω το μισο στην ενταση

Ολα οκ,οταν ομως χτυπαει το τηλ.εκει που αρχιζει σιγα μετα αρχιζει

λες και παει τερμα η ενταση με αποτελεσμα να σου παιρνει τα αυτια.

Υπαρχει καποια ρυθμιση και δεν την βρισκω??

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω 1 μήνα την συσκευή και δεν είχα κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης ωστόσο χθες βράδυ έγινε το εξής κουφο κλείνω το wi fi και όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και το βάζω στην πρίζα να φορτίσει ενώ είχε ήδη 69% μπαταρία , το πρωί πιανω το κινητό και έκαιγε!!!! Είχε 60C και μου βγαίνει μήνυμα να σύνδεσω το κινητό στο φορτίστη γιατί είχα 1% μπαταρία!!!!!! Μόνο που ήταν ήδη σε φόρτιση!!! Έβγαλα τον φόρτιση έπεσε η θερμοκρασία στους 54 και μόλις τον ξανάέβαλα άρχισε πάλι να ανέβαινει. Τελικά έκανα επανεκκίνηση το κινητό και τώρα όλα οκ αλλά πραγματικά με τρόμαξε το γεγονός ότι όλο το βράδυ ψηνοτανε... Έτυχε σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο? Τι μπόρει να έγινε?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά αυτό με το battery drain. Κατέβασε το better battery stats και τσέκαρε τα partial wakelocks μήπως έτρεχε καμιά εφαρμογή και δεν το άφηνε να μπει σε sleep mode.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι κανετε χρηση του 3G WATCHDOG PRO δωστε βαση στο παρακατω post μου....:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3793190#post3793190

 

#3111 post!

 

την πατησα μια φορα εγω ας μην την πατησει και αλλος...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει απο που προερχεται το κινητο μου και εαν μπορω να εγκατασταστησω καποιο firmware απο τα τελευταια της Samfirmware? Τα στοιχεια του κινητου μου ειναι τα εξης:

pda:I9100BOKG2

PHONE: I9100BOKG1

csc:I9100COSKF1

build info : mon jul 4 21:16:14 KST 2011

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι κανετε χρηση του 3G WATCHDOG PRO δωστε βαση στο παρακατω post μου....:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3793190#post3793190

 

#3111 post!

 

την πατησα μια φορα εγω ας μην την πατησει και αλλος...:)

 

Το άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς στην screenshot ποιο είναι?

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς στην screenshot ποιο είναι?

 

το γραφω ...my data manager:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά αυτό με το battery drain. Κατέβασε το better battery stats και τσέκαρε τα partial wakelocks μήπως έτρεχε καμιά εφαρμογή και δεν το άφηνε να μπει σε sleep mode.

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρω στο market :-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...