Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιος εδω μεσα ο οποιος ειχε προβληματα στη συσκευη του και πηγε και την αλλαξε με καινουργια? γνωριζετε την διαδικασια?

εγω εχω προβληματα:

1) ροζ στην οθονη

2) ασπριλες σε μαυρο φοντο

3) κανει επανεκκινησεις οποτε του ερθει

4) καθε καποιες ωρες λεει οτι αφαιρεθηκε η καρτα SD και θελει επαννεκινηση για να την ξανα δει

5) το βυσμα των ακουστικων κατι εχει και ακουω σαν να ειναι στο βαθος ο συνομιλητης/μουσικη (μονο τα δικα του δουλευουν καπως καλυτερα)

6) πολλες φορες σταματαει να αποκρινεται στην αφη, σε ολη την οθονη συν τα πληκτρακια που εχει απο κατω, μονο το κεντρικο δουλευει που δεν ειναι αφης και χρειαζεται παλι επανεκκινηση για να στρωσει

7) το μικροφωνο κατι τρεχει ή το λογισμικο του κατι παιζει κ οταν μιλαω σε κληση ο συνομιλητης μου δε με ακουει σχεδον καθολου πολλες φορες και πρεπει να βγαζω χειροκινητα τη λειτουργια "μειωσης θορυβου".

 

φτανουν αυτα για να μου την αλλαξουν τη συσκευη?

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άσχετο αλλά βρήκα αυτό. αν είναι και αληθινό θα ξεσκίσει...

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s-iii-possible-specs-29479/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TechGearGR+%28TechGear.gr%29

 

 

Υπαρχει ηδε σε καποιο αλλο thread στο forum..για 2012 λενε...

 

Παντως για μενα ηδη το S II ειναι στα ορια μου για κινητο τηλ...τωρα με 4.6 οθονη ..και τετραπυρηνος...θα ηθελα πολυ να δω τι μπαταρια θα φοραει και πως θα την αδειαζει...:p

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος εδω μεσα ο οποιος ειχε προβληματα στη συσκευη του και πηγε και την αλλαξε με καινουργια? γνωριζετε την διαδικασια?

εγω εχω προβληματα:

1) ροζ στην οθονη

2) ασπριλες σε μαυρο φοντο

3) κανει επανεκκινησεις οποτε του ερθει

4) καθε καποιες ωρες λεει οτι αφαιρεθηκε η καρτα SD και θελει επαννεκινηση για να την ξανα δει

5) το βυσμα των ακουστικων κατι εχει και ακουω σαν να ειναι στο βαθος ο συνομιλητης/μουσικη (μονο τα δικα του δουλευουν καπως καλυτερα)

6) πολλες φορες σταματαει να αποκρινεται στην αφη, σε ολη την οθονη συν τα πληκτρακια που εχει απο κατω, μονο το κεντρικο δουλευει που δεν ειναι αφης και χρειαζεται παλι επανεκκινηση για να στρωσει

7) το μικροφωνο κατι τρεχει ή το λογισμικο του κατι παιζει κ οταν μιλαω σε κληση ο συνομιλητης μου δε με ακουει σχεδον καθολου πολλες φορες και πρεπει να βγαζω χειροκινητα τη λειτουργια "μειωσης θορυβου".

 

φτανουν αυτα για να μου την αλλαξουν τη συσκευη?

 

Πρέπει πρώτα να σιγουρευτείς οτι τα προβλήματα που έχεις είναι προβλήματα hardware.

Σου προτείνω να πάρεις backup, να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις,

μετά να αναβαθμίσεις στο τελευταίο firmware και να δεις αν συνεχίζουν τα προβλήματα που ανέφερες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις πιο χρήσιμες εγκατεστημένες εφαρμογές στις δύο συσκευές μου Samsung galaxy tab και Samsung galaxy s ii, συγκεκριμένα η Readers hub σταμάτησε να λειτουργεί ωε προς την υποενότητά εφημερίδες καθώς προτρέπει για ενημέρωση αλλά τελικά μετά την εκκίνηση του samsungapps εμφανίζεται το μήνυμα πως το προϊόν δεν υπάρχει.

Το τμήμα υποστήριξης της Samsung αφού με προέτρεψε σε άστοχες κινήσεις, όπως απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση του readers hub από το android market, όταν επέμειναν πως η εφαρμογή είναι του συστήματος και δεν δίνεται η δυνατότητα απεγκατάστασης αλλά και ούτε υπάρχει στο market με παρέπεμψε να επικοινωνήσω με την Google καθώς αυτή υποστηρίζει μόνο ως προς το hardware, παρ'όλο που εφαρμογή είναι της αποκλειστικότητα της Samsung και διαφημίζεται ως μια από τις δυνατότητες των δύο συσκευών.

Ανάλογη στάση κράτησε η Samsung και ως προς την υπηρεσία samsungdive που δίνει θεωρητικά τη δυνατότητα απομακρυσμένου έλεγχου, κλειδώματος αλλά δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας αν και προβάλλεται στην εταιρική ιστοσελίδα τηε Samsung καιως μια από τις δυνατότητες.

 

To SamsungDive εμένα μου δουλεύει κανονικά...

 

υπαρχει καποιος εδω μεσα ο οποιος ειχε προβληματα στη συσκευη του και πηγε και την αλλαξε με καινουργια? γνωριζετε την διαδικασια?

εγω εχω προβληματα:

1) ροζ στην οθονη

2) ασπριλες σε μαυρο φοντο

3) κανει επανεκκινησεις οποτε του ερθει

4) καθε καποιες ωρες λεει οτι αφαιρεθηκε η καρτα SD και θελει επαννεκινηση για να την ξανα δει

5) το βυσμα των ακουστικων κατι εχει και ακουω σαν να ειναι στο βαθος ο συνομιλητης/μουσικη (μονο τα δικα του δουλευουν καπως καλυτερα)

6) πολλες φορες σταματαει να αποκρινεται στην αφη, σε ολη την οθονη συν τα πληκτρακια που εχει απο κατω, μονο το κεντρικο δουλευει που δεν ειναι αφης και χρειαζεται παλι επανεκκινηση για να στρωσει

7) το μικροφωνο κατι τρεχει ή το λογισμικο του κατι παιζει κ οταν μιλαω σε κληση ο συνομιλητης μου δε με ακουει σχεδον καθολου πολλες φορες και πρεπει να βγαζω χειροκινητα τη λειτουργια "μειωσης θορυβου".

 

φτανουν αυτα για να μου την αλλαξουν τη συσκευη?

 

Αυτά που περιγράφεις δεν είναι bugs είναι features... :lol::lol::lol:

Εγώ στη θέση σου δε θα το πήγαινα για αντικατάσταση, γιατί μπορεί να σου δώσουν κανένα, που εκτός αυτών που περιγράφεις, θα υπερθερμαίνεται κι όλας!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος εδω μεσα ο οποιος ειχε προβληματα στη συσκευη του και πηγε και την αλλαξε με καινουργια? γνωριζετε την διαδικασια?

εγω εχω προβληματα:

1) ροζ στην οθονη

2) ασπριλες σε μαυρο φοντο

3) κανει επανεκκινησεις οποτε του ερθει

4) καθε καποιες ωρες λεει οτι αφαιρεθηκε η καρτα SD και θελει επαννεκινηση για να την ξανα δει

5) το βυσμα των ακουστικων κατι εχει και ακουω σαν να ειναι στο βαθος ο συνομιλητης/μουσικη (μονο τα δικα του δουλευουν καπως καλυτερα)

6) πολλες φορες σταματαει να αποκρινεται στην αφη, σε ολη την οθονη συν τα πληκτρακια που εχει απο κατω, μονο το κεντρικο δουλευει που δεν ειναι αφης και χρειαζεται παλι επανεκκινηση για να στρωσει

7) το μικροφωνο κατι τρεχει ή το λογισμικο του κατι παιζει κ οταν μιλαω σε κληση ο συνομιλητης μου δε με ακουει σχεδον καθολου πολλες φορες και πρεπει να βγαζω χειροκινητα τη λειτουργια "μειωσης θορυβου".

 

φτανουν αυτα για να μου την αλλαξουν τη συσκευη?

 

Ποια έκδοση firmware χρησιμοποιείς; Επίσης έχεις σκεφτεί να εγκαταστήσεις custom rom και kernel; Θα λυθούν αρκετά προβλήματα.

Αν όχι τότε ναι δοκίμασε να το πας πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως στο άσχετο κάνει restart μόνο του και δεν έχω εγκαταστήσει νέες εφαρμογές..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση βασικού φάσματος ΧΧΚΕ7 . Κερνελ 2.6.35.7 ΧWKF3 . Ολα ειναι οπως το αγορασα.δεν εχει βγει αναβαθμιση firmware. Επισης εχω κ θεμα με υπερθερμανση αλλα ειναι το μονο που δε σκεφτηκα να το αναφερω κ αυτο.

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω γιατι αν και το αλλι που θα μου δωσουν κανει τα ιδια; τσαμπα τα 560;;;

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορώ να ρυθμίσω να μην μπαίνουν οι εφαρμογές στο internet από μόνες τους όταν συνδέομαι με κάποιο wi-fi. Για παράδειγμα θέλω να μπαίνω στο facebook αλλά δεν θέλω να φανώ online στο what's app...

Στο iOS ρύθμιζα τα push notifications, εδώ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα συνχρωνισμο επαφων απο iphone στο galaxy s2 πως γινετε???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα συνχρωνισμο επαφων απο iphone στο galaxy s2 πως γινετε???

 

με outlook και με gmail...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανεναν οδηγο?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανεναν οδηγο?

 

μεταφερεις τις επαφες απο το iphone στο outlook η στο gmail με το itunes και μετα με το kies τις μεταφερεις απο το outlook στο s2 η αν τα μεταφερεις στο gmail τοτε κανεις συγχρονισμο μεσα απο το s2 και εισαι κομπλε...

ψαξε στο google και θα βρεις αναλυτικο οδηγο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις το εκανα ρουτ το γαλαξια 2 και εχει το σημα superuser εβαλα titanium για να παρω restore απο γαλαξια 1 και μου λεει οτι δεν ειναι ρουτ τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Σας έχει βγάλει ποτέ μία πράσινη γραμμή στο πάνω μέρος οριζόντια ??? (δηλαδή να πρασινίσει η γραμμή των ειδοποιήσεων)???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Σας έχει βγάλει ποτέ μία πράσινη γραμμή στο πάνω μέρος οριζόντια ??? (δηλαδή να πρασινίσει η γραμμή των ειδοποιήσεων)???

ναι οταν μιλαω σε μια κλιση και πατησω το home buton η κλιση μεταφερεται στη μπαρα ειδοποιησεων και γι αυτο αλαζη χρωμα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οι ερωτήσεις περί root/mod/hacks/τροποποιήσεις κτλπ, εδώ: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II

καλησπερα μολις το εκανα ρουτ το γαλαξια 2 και εχει το σημα superuser εβαλα titanium για να παρω restore απο γαλαξια 1 και μου λεει οτι δεν ειναι ρουτ τι κανω λαθος?

Ότι γράφω από πάνω. Ευχαριστώ.

 

 

ναι οταν μιλαω σε μια κλιση και πατησω το home buton η κλιση μεταφερεται στη μπαρα ειδοποιησεων και γι αυτο αλαζη χρωμα

Ακριβώς. Εφόσον κατεβάσει τη μπάρα, βλέπει και τη κλήση.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση βασικού φάσματος ΧΧΚΕ7 . Κερνελ 2.6.35.7 ΧWKF3 . Ολα ειναι οπως το αγορασα.δεν εχει βγει αναβαθμιση firmware. Επισης εχω κ θεμα με υπερθερμανση αλλα ειναι το μονο που δε σκεφτηκα να το αναφερω κ αυτο.

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω γιατι αν και το αλλι που θα μου δωσουν κανει τα ιδια; τσαμπα τα 560;;;

 

Εάν δεν σε καλύπτει το πας πίσω. Αλλά όπως σου είπα πολλά από τα προβλήματα διορθώνονται με Custom ROM/kernel. Αν θες μπορείς να περιμένεις και το επίσημο update σε 2.3.4.

 

Όλα τα galaxy s 2 ζεσταίνονται τουλάχιστον όταν παίζεις βαριά παιχνίδια. Σε άλλες συνθήκες με custom rom δεν θα έλεγα πως ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ιδέα πότε βγαινει η ρκδοση 2.3.4 για τα κινητα μας; ρωταω διοτι αν αργησει πολυ , μετα θα δεχονται να μου το αλλαξουν το κινητο αφου θα το εχω γι.αρκετο καιρο;
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια καινούρια τηλεόραση Samsung την 7000 LED , και είπα να συνδέσω το κινητό μου με την τηλεόραση μέσω All share, αλλά δυστυχώς η ταχύτητα ήταν απογοητευτική , για να μου ανοίξει μια φωτογραφία έκανε περίπου 6 δευτερόλεπτα, για το Video δεν το συζητάω έπαιζε 1 δευτερόλεπτο και μετά κολλούσε για 10. Είμαι ακριβώς διπλά στο router αρα το σημα του Wi-fi είναι στο max. Ti μπορεί να φταίει , έχει δοκιμάσει κάνεις άλλος το all share
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια καινούρια τηλεόραση Samsung την 7000 LED , και είπα να συνδέσω το κινητό μου με την τηλεόραση μέσω All share, αλλά δυστυχώς η ταχύτητα ήταν απογοητευτική , για να μου ανοίξει μια φωτογραφία έκανε περίπου 6 δευτερόλεπτα, για το Video δεν το συζητάω έπαιζε 1 δευτερόλεπτο και μετά κολλούσε για 10. Είμαι ακριβώς διπλά στο router αρα το σημα του Wi-fi είναι στο max. Ti μπορεί να φταίει , έχει δοκιμάσει κάνεις άλλος το all share

 

Εγώ συνδέομαι με το LG blueray μου και περνάει κανονικά και χωρίς σπασίματα μέχρι και 720p.

Για κάποιο λόγο όμως αρνείται πεισματικά να μου ανοίξει τις φωτογραφίες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια ερωτηση

οταν λεει αριθμο κατασκευης GINGER BREAD. BOKG2 το BOKG2 τι εκδοση ειναι

 

Η συσκευή σου είναι branded και σίγουρα δεν είναι ελληνική. Πες μας ποιο csc έχει και θα σου πούμε ακριβώς την προέλευση (μιας και υπάρχουν πολλές BOKG2).

 

Πώς ανοίγουμε ζιπαρισμένα αρχεία;

 

https://market.android.com/details?id=com.agilesoftresource&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...