Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορούν αρκετές official ROMS νεότερες από αυτή που έχει η συσκευή(135).

Η εγκατάσταση κάποιας από αυτές ακυρώνει την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα απο μένα..γιορτή μου,και μιάς και έχω κάτι ψηλα στην άκρη το ψησα άγρια να αγοράσω το κινιτο..όμως έχω μια ερώτηση,επειδή είμαι wifi + στέλνω καμια 7-8 ώρες τη μέρα μηνύματα,και έχω ζήσει περιπου ένα χρόνο το lg GT540, θα ήθελα να αγοράσω δεύτερη μπαταρία..πήρε το μάτι μου αυτήν στο ebay:

http://viewitem.eim.ebay.gr/2X-Battery-UC-for-Huawei-HB4F1-E585-IDEOS-X5-U8800/190565323859/item

αλλα επειδή γράφει κάτι κινέζικα,να την εμπιστευτώ η θα κάνει κανα ΜΠΑΜ μεσ το αυτί μου και θα τρέχω στα θημαράκια;; :worry::worry:

 

επίσης, θα πάρω και θήκη σιλικόνης γιατί έχω στο 540 και γουστάρω πάρα πολυ!

 

οπότε, 199 το κινιτο + 14,79 € μπαταρία + 8,32 € θήκη + 1.88 για screen protector (αυτές εδώ:

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-screen-protector-ultraclear-for-Huawei-Ideos-X5/180709774544/item

θα είναι καλές ή θα μου ''θολώσουν'' την οθόνη; για το 540 που φόρες κάτι άλλες εφαρμοζαν τέλεια και δεν καταλαβενες καν οτι είχα προστασία οθόνης!

 

και τέλος,παιδιά σύνολο: 224 €!

δεν είναι και λίγα αναλογικά! διαβασά μέχρι σελίδα 100,και θα συνεχήσω αύριο,και σε γενικές γραμμές μένω ικανοποιημένος μέχρι στιγμής! για χάρτες και gps δεν με νοιάζει,μόνο wifi χρησιμοποιώ! οσο για root και custom rom φοβάμαι αρκετά να βάλω εκτος αν βρώ 99,9 % σίγουρα αποτελέσματα απο κάποιον χωρίς έρορ και brickaρίσματα..

και μια τελευταία για σήμερα ερώτηση,απο όλους εσάς που πήρατε το τηλέφωνο,εκτώς απο τα κλασικά ''γρινιαρίσματα'' για την κάμερα και τους χάρτες,ή το gps, υπαρχει κάποιος που να λέει ''ΠΕΤΑΚΣΑ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΟΥ,ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ'' ;;;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά, καλό 15αυγουστο!

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα με φωτογραφίες που χάνονται; Είναι αρκετά συνηθισμένο απο οτι φαίνεται :

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=13419

 

Το περίεργο είναι οτι μου το κάνει στην internal SD και οχι στην πραγματική. Επίσης εξαφανίζει μόνο τις φωτογραφίες και οχι ενα video που έχω στον ίδιο φάκελο.

Έτρεξα και το sdrescan, τη μια μου εμφάνισε μια επιπλέον φωτογραφία και την επόμενη μου τις εξαφάνισε όλες. Όταν το συνδέω στο pc μπορώ να κάνω recover τις φωτογραφίες απο την SD. Οι φωτογραφίες είναι σβησμένες και δεν υπάρχει πρόβλημα corruption.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μια τελευταία για σήμερα ερώτηση,απο όλους εσάς που πήρατε το τηλέφωνο,εκτώς απο τα κλασικά ''γρινιαρίσματα'' για την κάμερα και τους χάρτες,ή το gps, υπαρχει κάποιος που να λέει ''ΠΕΤΑΚΣΑ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΟΥ,ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ'' ;;;

 

Γιατί αν υπάρχει κάποιος που να το λέει όταν οι περισσότεροι θεωρούν τη συσκευή value for money, έχει σημασία για σένα και το ρωτάς με αυτό τον τρόπο;

 

ΥΓ1. Γράψε κανονικά όπως όλοι μας... τα bold και αυτές οι τροποποιήσεις στις γραμματοσειρές αφενός δεν επιτρέπονται, αφετέρου κάνουν το θέμα πολύ κουραστικό.

 

ΥΓ2. Χρόνια πολλά για την ονομαστική σου εορτή. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και μια τελευταία για σήμερα ερώτηση,απο όλους εσάς που πήρατε το τηλέφωνο,εκτώς απο τα κλασικά ''γρινιαρίσματα'' για την κάμερα και τους χάρτες,ή το gps, υπαρχει κάποιος που να λέει''ΠΕΤΑΚΣΑ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΟΥ,ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ' ;;;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά, καλό 15αυγουστο!

 

Καλησπέρα και χρόνια σου πολλά!

 

Προφανώς θα υπάρχει, όποιος έχει πέσει πχ σε προβληματική συσκευή ή όποιος απλά μετάνιωσε που μπήκε στα android. Άλλο λόγο δεν βλέπω. Το τηλέφωνο το έχω περίπου 1,5 μήνα, είναι το πρώτο μου android και smartphone και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Για wifi που το θέλεις νομίζω είναι εξαιρετικό με την οθόνη να είναι ιδανική γι'αυτή τη δουλειά. Μόνη παραφωνία ότι χάνει το wifi πότε-πότε και για μερικά δευτερόλεπτα. Ασήμαντο πράγμα κατά την γνώμη μου. Πάντως αν σκοπεύεις να έχεις το wifi ανοιχτό συνέχεια προετοιμάσου για καθημερινή φόρτιση (ή όπως λες για δεύτερη μπαταρία).

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού του κινητού και του BLADE.

 

Θέλω μια απάντηση στα παρακάτω.

Παιχνίδια δεν παίζω, ούτε καίγομα για την κάμερα.

Θέλω όμως σφεράτο GPS (γρήγορο κλείδωμα, υπολογισμό και επαναυπολογισμο διαδρομών) και γρήγορο ίντερνετ.

Αν παίζει ρόλο για τα παραπάνω, θέλω να το ρουτάρω.

Τι λέτε?Επίσης λόγω κινέζικων πλαστικών ρωτάω, πώς πάει με αντοχή στον χρόνο?Μετά από κανά χρόνο ελπίζω να μην χαλάνε τα πλαστικά του κλπ..Σκέφτομαι να το πάρω από ΕΒΑΥ αν αξίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδει το περιμενω και εγω μαλλον λογο καλοκαιριου δεν θα εχει συντομα παραδοση εμενα μου πε στις 22 αυγουστου οτι θα το φερουν εμπιστο και φιλικο προσωπο που εχει το μαγαζι. Τωρα σου ευχομαι να σαι πιο τυχερος οσο για το xperia x8 φιλαρακο ουτε καν μην το σκεφτεσαι το ideos ειναι στο 10 σκαλοπατι και αυτο στο 2 σαν επιπεδο hardware.

κ εμενα στην πατρα για 22 του μηνα μου ειπαν.στην αρχη μου ειπαν 12 αλλα εντελει πηραν τηλ κ ρωτησαν δεν ξερω ποιον κ μου ειπαν 22.κ το εχω παραγγειλει απο τις 8 νομιζω του μηνα ελεος

το blade το εχει ο αδερφος μου κ αυτος ειναι ο λογος που παρειγγειλα το ιντεος

τα πλαστικα το blade δεν ειναι καλα του αδερφου μου του εχει κανει ενα κενο το καπκι της μπαταριας

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού του κινητού και του BLADE.

 

Θέλω μια απάντηση στα παρακάτω.

Παιχνίδια δεν παίζω, ούτε καίγομα για την κάμερα.

Θέλω όμως σφεράτο GPS (γρήγορο κλείδωμα, υπολογισμό και επαναυπολογισμο διαδρομών) και γρήγορο ίντερνετ.

Αν παίζει ρόλο για τα παραπάνω, θέλω να το ρουτάρω.

Τι λέτε?Επίσης λόγω κινέζικων πλαστικών ρωτάω, πώς πάει με αντοχή στον χρόνο?Μετά από κανά χρόνο ελπίζω να μην χαλάνε τα πλαστικά του κλπ..Σκέφτομαι να το πάρω από ΕΒΑΥ αν αξίζει.

 

εγώ έχω το χ5 από το Πάσχα. ούτε εγώ ενδιαφερόμουν για τα παιχνίδια και την κάμερά του.

με το gps είμαι 98% ικανοποιημένος. μερικές φορές κλειδώνει άμεσα και μερικές φορές με παιδεύει 1-2 λεπτά (με ενεργοποιημένο agps και δεδομένα). όταν όμως κλειδώσει, δε σπάει με τίποτε! και ότα λοξοδρομήσω, με καταλαβαίνει μέσα σε 2 δευτερόλεπτα!

 

το ίντερνετ πάει πάρα πολύ καλά. πιάνει τα ασύρματα μια χαρά, αλλά και μέσα από το δίκτυο της κινητής η απόκριση είναι άψογη. δεν έχω δοκιμάσει ακόμη (δεν έτυχε) το tethering.

 

και τα πλαστικά του μου αρέσουν πολύ, δε θυμίζει σε τίποτε το "κινέζικο" όπως συχνά το εννοούμε.

 

δεν έχω πιάσει ποτέ το blade, αλλά με ο χ5 είμαι πολύ ευχαριστημένος και δε μετάνοιωσα που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το χ5 από το Πάσχα. ούτε εγώ ενδιαφερόμουν για τα παιχνίδια και την κάμερά του.

με το gps είμαι 98% ικανοποιημένος. μερικές φορές κλειδώνει άμεσα και μερικές φορές με παιδεύει 1-2 λεπτά (με ενεργοποιημένο agps και δεδομένα). όταν όμως κλειδώσει, δε σπάει με τίποτε! και ότα λοξοδρομήσω, με καταλαβαίνει μέσα σε 2 δευτερόλεπτα!

 

το ίντερνετ πάει πάρα πολύ καλά. πιάνει τα ασύρματα μια χαρά, αλλά και μέσα από το δίκτυο της κινητής η απόκριση είναι άψογη. δεν έχω δοκιμάσει ακόμη (δεν έτυχε) το tethering.

 

και τα πλαστικά του μου αρέσουν πολύ, δε θυμίζει σε τίποτε το "κινέζικο" όπως συχνά το εννοούμε.

 

δεν έχω πιάσει ποτέ το blade, αλλά με ο χ5 είμαι πολύ ευχαριστημένος και δε μετάνοιωσα που το πήρα.

 

Σέ ευχαριστώ για την απάντηση.

Μάλλον θα το αγορασω αν το βρω σε καλή τιμή

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

..όμως έχω μια ερώτηση,επειδή είμαι wifi + στέλνω καμια 7-8 ώρες τη μέρα μηνύματα,και έχω ζήσει περιπου ένα χρόνο το lg GT540, θα ήθελα να αγοράσω δεύτερη μπαταρία..πήρε το μάτι μου αυτήν στο ebay:

http://viewitem.eim.ebay.gr/2X-Battery-UC-for-Huawei-HB4F1-E585-IDEOS-X5-U8800/190565323859/item

αλλα επειδή γράφει κάτι κινέζικα,να την εμπιστευτώ η θα κάνει κανα ΜΠΑΜ μεσ το αυτί μου και θα τρέχω στα θημαράκια;; :worry::worry:

!

 

παιδιά δεν μου απαντησε κανεις :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα από e-bay δύο φορτιστές χωρίς καλώδιο, σύνολο 2,13 ευρά :lol:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220818293128&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123

Σήμερα δοκίμασα τον φορτιστή (χωρίς gps) και αποδείχθηκε ανεπαρκής.

Ήταν συνδεδεμένο το κινητό επί 50 λεπτά περίπου, και φορτίστηκε μόνο κατά 10%.

Το χειρότερο όμως, είναι, πως ο φορτιστής ζεμάταγε και μύριζε άσχημα :blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου απαντησε κανεις :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Eγω πηρα αυτην και ειμαι ευχαριστημενος

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160581418048&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τον φορτιστή (χωρίς gps) και αποδείχθηκε ανεπαρκής.

Ήταν συνδεδεμένο το κινητό επί 50 λεπτά περίπου, και φορτίστηκε μόνο κατά 10%.

Το χειρότερο όμως, είναι, πως ο φορτιστής ζεμάταγε και μύριζε άσχημα :blink:

 

Θα είναι σαν τα Κινέζικα τροφοδοτικά που σου λένε 500W και αν τραβήξεις πάνω απο 300 σκάνε. Πέτα τον όπως είναι. Εγώ είχα πάρει απο το πλαίσιο ενα turbo-x παλιότερα. Αντί για 2Ε έχει 10 αλλά αν κάνει κόλπα τον πας πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Eγω πηρα αυτην και ειμαι ευχαριστημενος

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160581418048&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

επιβεβαιωνω κι εγω. Αψογη αγορα...

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! ΕΙμαι κ γω υποψηφιος αγοραστης του Huawei x5 κ το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αφου πλεον λογο κρισης ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Το θεμα τωρα ειναι αν προκειται για ενα καλο κινητο, δηλαδη οσοι το εχετε αγορασει κ παιξει μαζι του εχει προβληματα η ειναι καπου ελαττωματικο? Και κυριως σε οσους εχουν πειραματιστει επανω του ξεκλειδωνοντας την cpu κ κανοντας πολλα αλλα σε αυτο το τηλεφωνο εχουν προβληματα η οχι?

 

Εχω διαβασει σε καποιες σελιδες πριν οτι μερικοι χρηστες του αντιμετωπιζαν καποια προβληματα (wifi,bluetooth,radio), λυθηκαν η παραμενουν? Υπαρχει περιπτωση σε μια επομενη αναβαθμιση του να φτιαχτουν πολλα απο αυτα?

 

Και κατι τελευταιο. Επειδη δεν εχω ασχοληθει με android συσκευες στο παρελθον ειναι ευκολο στη χρηση η θα παιδευτω αρκετα ωσπου να το μαθω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! ΕΙμαι κ γω υποψηφιος αγοραστης του Huawei x5 κ το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αφου πλεον λογο κρισης ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Το θεμα τωρα ειναι αν προκειται για ενα καλο κινητο, δηλαδη οσοι το εχετε αγορασει κ παιξει μαζι του εχει προβληματα η ειναι καπου ελαττωματικο? Και κυριως σε οσους εχουν πειραματιστει επανω του ξεκλειδωνοντας την cpu κ κανοντας πολλα αλλα σε αυτο το τηλεφωνο εχουν προβληματα η οχι?

 

Εχω διαβασει σε καποιες σελιδες πριν οτι μερικοι χρηστες του αντιμετωπιζαν καποια προβληματα (wifi,bluetooth,radio), λυθηκαν η παραμενουν? Υπαρχει περιπτωση σε μια επομενη αναβαθμιση του να φτιαχτουν πολλα απο αυτα?

 

Και κατι τελευταιο. Επειδη δεν εχω ασχοληθει με android συσκευες στο παρελθον ειναι ευκολο στη χρηση η θα παιδευτω αρκετα ωσπου να το μαθω?

 

λίγα ποστ πίσω αν διάβαζες υπάρχει ένας κάτοχος που εξηγεί ότι το κινητό είναι μια χαρά! τα προβλήματα είναι ελάχιστα και καθόλου σημαντικά αρκεί να μην πέσεις σε ελλατωματική συσκευή! με το ράδιο δεν υπάρχει θέμα πάντως γτ δεν έχει κάν :p όσο για το android και εγώ πρωτάρης και το έμαθα κατευθείαν δες βιντεάκια με το κινητό που σου αρέσει και θα δείς ότι είναι πανεύκολο στο να το μάθεις! καλή αγορά!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

λίγα ποστ πίσω αν διάβαζες υπάρχει ένας κάτοχος που εξηγεί ότι το κινητό είναι μια χαρά! τα προβλήματα είναι ελάχιστα και καθόλου σημαντικά αρκεί να μην πέσεις σε ελλατωματική συσκευή! με το ράδιο δεν υπάρχει θέμα πάντως γτ δεν έχει κάν :p όσο για το android και εγώ πρωτάρης και το έμαθα κατευθείαν δες βιντεάκια με το κινητό που σου αρέσει και θα δείς ότι είναι πανεύκολο στο να το μάθεις! καλή αγορά!!!!:)

 

Αν υποθεσουμε ομως οτι θες να του χακαρεις την rom η να του μεγαλωσεις την αποδοση της cpu κ αλλα τετοια κολπα ειναι ευκολα?

Επισης το θεμα back up των επαφων σε περιπτωση αναβαθμισης ειναι ευκολη υποθεση η δε χρειαζεται καν να το κανεις? Ρωταω γιατι εχω symbian κινητο κ ειναι απαραιτητες κινησεις αυτες!!

Επισης μπορουμε να το γυρισουμε στις παλιες ρυθμισεις στην περιπτωση της πειραγμενης rom, cpu αν χρειαστει service ωστε να μη χασουμε την εγγυηση?

Τα ρωταω ολα αυτα γιατι εχω σκοπο κ γω να ασχοληθω με το "ξεκλειδωμα" κ "πειραγμα" της συσκευης!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε ομως οτι θες να του χακαρεις την rom η να του μεγαλωσεις την αποδοση της cpu κ αλλα τετοια κολπα ειναι ευκολα?

Επισης το θεμα back up των επαφων σε περιπτωση αναβαθμισης ειναι ευκολη υποθεση η δε χρειαζεται καν να το κανεις? Ρωταω γιατι εχω symbian κινητο κ ειναι απαραιτητες κινησεις αυτες!!

Επισης μπορουμε να το γυρισουμε στις παλιες ρυθμισεις στην περιπτωση της πειραγμενης rom, cpu αν χρειαστει service ωστε να μη χασουμε την εγγυηση?

Τα ρωταω ολα αυτα γιατι εχω σκοπο κ γω να ασχοληθω με το "ξεκλειδωμα" κ "πειραγμα" της συσκευης!

 

ναι φιλε μου για ενα χρηστη ανω του μετριου ειναι ευκολο. εαν εχεις εμπειρια απο αλλες συσκευες εχεις την γενικη ιδεα, απλα πρεπει να μαθεις και τα κατατοπια σε αυτο το κιν.

το κινητο το εχω περιπου 1,5 μηνα και το εχουν επισεις και 4 ατομα στο φιλικο μου περιβαλλον. ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.

η μονη περιπτωση να δυσαρεστηθεις ειναι να παρεις ελλατωματικη συσκευη. εγω προσωπικα καθομαι μεσα στο μαγαζι με τον υπαληλο και δοκιμαζουμε μαζι της λειτουργειες του τηλεφωνου και αφου δω οτι ειναι οκ φευγω απο το καταστημα. θα σου ελεγα να κανεις το ιδιο. επισεις για οτι θες να ρωτησεις σχετικα με το πειραγμα της συσκευης υπαρχει αντίστοιχο θεμα στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο.

θελω να μου πείτε για την μπαταρία του πόσο κρατάει με μέση χρήση γιατι διάβασα παράπονα σε ξένα φορουμ, που έλεγαν ότι με το ζόρι η μπαταρία κρατάει μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

thanks

Ένα τελευταίο. Έχει συγκρίνει κανείς Χ5 με Samsung Xalaxy Ace?

Ποιό αξίζει αν δεν λάβουμε υπ'όψιν τα λεφτά?

 

Κοιτα αυτη την στιγμη εχω ενα ace στα χερια μου και περιμενω το IDEOS στις 22 του μηνα. Λοιπον το ace πανεμορφο αρκετα ποιοτικο γρηγορο το εχω και με εκδοση 2.3.4 το μονο πλεονεκτημα που εχει το ace ειναι το ραδιο και ισως η φωτογραφια σε ολα τα αλλα σταθερα πισω....

πχ οθονη το ace 3.5'' 320 x 480 αναλυση αντιστοιχα το ideos x5 480 x 800 pixels, 3.8 inches γενικα για να μην ξεφευγουμε το ideos εχει πολυ περισσοτερα να πειραξεις απο ενα ace και κανει 100 ευρω σχεδον πιο κατω... Με κλειστα ματια Χ5 μονο και μονο για την μνημη. μπορει να το πω μπακαλιστικα αλλα για να καταλαβεις το ace μπορει να παρει 100 εφαρμογες πανω το Χ5 θα παρει 1000 πριν σου πει δεν υπαρχει αρκετος χωρος στην μνημη. :lol:

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο.

θελω να μου πείτε για την μπαταρία του πόσο κρατάει με μέση χρήση γιατι διάβασα παράπονα σε ξένα φορουμ, που έλεγαν ότι με το ζόρι η μπαταρία κρατάει μια μερα.

διαβασε καμια 10 σελίδες προς τα πισω θα βρεις την απαντηση σου 20 φορες

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο.

θελω να μου πείτε για την μπαταρία του πόσο κρατάει με μέση χρήση γιατι διάβασα παράπονα σε ξένα φορουμ, που έλεγαν ότι με το ζόρι η μπαταρία κρατάει μια μερα.

 

 

έχουν γράψει πολλοί για την μπαταρία και εδώ, δες παρακάτω με υπομονή.

το δικό μου, με "συντηρητική οδήγηση" το φορτίζω κάθε 2 μέρες. από κει και πέρα, ανάλογα με τη χρήση. σπάνια το φορτίζω μια φορά τη μέρα. κατά μ.ο. κάθε 1,5 με 2 μέρες. λογικό πιστεύω για smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχω το κινητο αρκετο καιρο και το προβλημα που εχω ειναι οτι η οθονη του κινητου δεν σβηνει κατα την διαρκεισ της ομιλιας με αποτελεσμα με το αυτι σου να πατας πληκτρα .help
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα στην πατρα για 22 του μηνα μου ειπαν.στην αρχη μου ειπαν 12 αλλα εντελει πηραν τηλ κ ρωτησαν δεν ξερω ποιον κ μου ειπαν 22.κ το εχω παραγγειλει απο τις 8 νομιζω του μηνα ελεος

το blade το εχει ο αδερφος μου κ αυτος ειναι ο λογος που παρειγγειλα το ιντεος

τα πλαστικα το blade δεν ειναι καλα του αδερφου μου του εχει κανει ενα κενο το καπκι της μπαταριας

να κ μια εκπληξη το κινητο ηρθε σημερα απο 22 που μου ειχαν πει στο καταστημα της πατρας κ εγω λειπω θα κανω υπομονη μεχρι το σαββατο να το παρω στα χερια

ελπιζω να πανε ολα καλα.

παιδια απο ελλαδα καμια προφυλαξη οθονης υπαρχει πουθενα γιατι δεν θελω να περιμενω απο εβαυ.μετα παιρνω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου για ενα χρηστη ανω του μετριου ειναι ευκολο. εαν εχεις εμπειρια απο αλλες συσκευες εχεις την γενικη ιδεα, απλα πρεπει να μαθεις και τα κατατοπια σε αυτο το κιν.

το κινητο το εχω περιπου 1,5 μηνα και το εχουν επισεις και 4 ατομα στο φιλικο μου περιβαλλον. ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.

η μονη περιπτωση να δυσαρεστηθεις ειναι να παρεις ελλατωματικη συσκευη. εγω προσωπικα καθομαι μεσα στο μαγαζι με τον υπαληλο και δοκιμαζουμε μαζι της λειτουργειες του τηλεφωνου και αφου δω οτι ειναι οκ φευγω απο το καταστημα. θα σου ελεγα να κανεις το ιδιο. επισεις για οτι θες να ρωτησεις σχετικα με το πειραγμα της συσκευης υπαρχει αντίστοιχο θεμα στο φορουμ

 

 

Δηλαδη αν ζητησω στον υπαλληλο της wind να το ανοιξουμε κ δοκιμασουμε ωστε να πειστω οτι δουλευει σωστα μπορει να το κανει?

Και σε μια τετοια περιπτωση σε ποιους τομεις του να το κοιταξω κυριως ωστε να ειμαι σιγουρος οτι η συσκευη ειναι ok?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...