Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια δεν ξερω αν ειναι προβλημα η θελει καποια ρυθμιση.

Οταν κανει συνδεση με 3G δικτυο με τον browser μπαινει

σε ποια σελιδα θελω.

Δεν μπορει να μπει σε εφαρμογες πχ. market,ειδησεις,ανανεωση καιρου,

σε αυτα μπαινει μονο με wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους…:)

Ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό, για συσκευή ‘’μεσαίας κατηγορίας- τιμής’’,( ήμουν ανάμεσα σε Samsung Galaxy Ace και Widfire S ), μέχρι που ανακάλυψα το X5.

Έχω δουλέψει με όλα τα λειτουργικά,Symbian ,Windows, Android και με αρκετές συσκευές,(δεν κρατάω καμία πάνω από 2-3 μήνες,) η τελευταία είναι το Wildfire, το οποίο και έβαλα αγγελία ,για να παραγγείλω το X5, γιατί εντυπωσιάστηκα με τις δυνατότητες του, σε σχέση με τη τιμή του. Μου είπαν ότι θα το έχω σε δέκα μέρες, οπότε όταν το παραλάβω θα πω και ‘γω τις εντυπώσεις μου .

Ελπίζω η συσκευή που θα έρθει να μην έχει προβλήματα και να μην το μετανιώσω..:O

 

Υ.Π. Mία σημαντική ερώτηση: Η μπαταρία της συσκευής φορτίζει ,όταν είμαστε συνδεδεμένοι με το καλώδιο USB του υπολογιστή?? Ευχαριστώ...

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

το gps την πρωτη φορα για να κλειδωσει πρεπει να το εχεις ανοιχτο απο τον ελενχο ισχυος μετα ανοιγεις το ndrive και περιμενεις λιγο να κλειδωσει κανει κλικ και εμφανιζει το εικονιδιο πλοηγησης <τριγωνακι> πρεπει τη πρωτη φορα να εισαι σε ανοιχτο χωρο και να εμφανισει επανω στην μπαρα με τα εικονιδια σημα κ.λ.π το εικονιδιο του gps περιμενεις λιγο και κλειδωνει ..:)

 

Ναι το εκανα ετσι (και μαλιστα πριν διαβασω το παρων νημα) και ολα ΟΚ, ευχαριστω παιδες!

Τωρα ψαξιμο για εφαρμογες!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το περιμενω αυριο! Ειναι το πρώτο μου android και απο ότι γράφτηκε εδω το κινητο ειναι πολυ καλο για τα χρήματα που πωλειται.

-----------------

το πήρα σήμερα! όλα λειτουργούν ΑΨΟΓΑ! και το gps και το wifi ,το bluetooth, ΟΛΑ!

κατεβασα το ndrive και του περασα τον χαρτη πανευκολα, βρηκε σήμα μέσα σε μισό λεπτό!

το wifi πάει σφαίρα.πανεύκολο στην χρήση του ,το ακουστικο του αλλα και το μεγάφωνο είναι παρα πολυ καλά.

τις επαφές τις πέρασα με το myphone explorer απο το satio και μου πέρασε και τις φωτο που είχα στις επαφές!

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ.

όταν το συνδεσα στο pc (win7 x64) με το usb, εγκαταστάθηκε στο πατ κιουτ!

αυτα προς το παρών.

ευχαριστώ όλους όσους εγραψαν και με βοήθησαν να το επιλέξω.

Edited by angelos22

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

το μικροφονο τελικα ειναι καλο οταν τον περνης τηλεφωνο ο αλλος σε ακουη κανονικα?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν έχω κανένα παράπονο απο κάποιον μέχρι τώρα...δίκτυο WIND

 

η κάμερα πάντως δεν ειναι καθόλου άσχημη...

 

μερικές φώτος "δωματίου"

 

http://img585.imageshack.us/img585/9248/img20110510214837.th.jpg http://img838.imageshack.us/img838/7896/img20110510214332.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

το μικροφονο τελικα ειναι καλο οταν τον περνης τηλεφωνο ο αλλος σε ακουη κανονικα?
Στο δικό μου όπως είπα μικροφωνίζει λίγο. δεν υπάρχει πρόβλημα ώστε να μην σε ακούν, αλλά ακούν και έναν θόρυβο μαζί.

 

Δεν μπορει να μπει σε εφαρμογες πχ. market,ειδησεις,ανανεωση καιρου, σε αυτα μπαινει μονο με wifi.
Μήπως έχεις απενεργοποιήσει τα "δεδομένα φόντου"; ή ίσως τις αυτόματες ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω προβλημα με το μικροφωνο , (επρεπε να φωναζω για να με ακουνε.. :sick: ) και το εστειλα για αντικατασταση. περιμενω το καινουριο και ελπιζω να μην εχει καπιο αλλο προβλημα :wacko:

Περα απο αυτο το τηλεφωνο ειναι πραγματικα πολυ καλο και αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα απο τη Wind στο Mall να το δω από κοντά αλλά δεν το έχουνε ακόμα(πάντως μου είπανε έχουνε συσκευές αν ήθελα να το αγοράσω).Πάντως έπαθα ένα σoκ στη Wind(μιας και πρώτη φορά μπήκα σε καταστημά της) οτί όλες οι συσκευες ήταν fake δηλαδη δεν υπήρχε καμμία για να τη τεστάρεις στα χέρια σου και να "παίξεις" μαζί της.Πολύ απογοητευτικό.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εχεις απενεργοποιησει την υπηρεσια δεδομενων ?? για αυτο δεν μπαινει απο τον παροχο οταν ειναι με wifi μπαινεις στο internet αν απομακρινθεις απο το wifi δεν μπαινεις πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα αλλα χρεωνεσαι να ξερεις αν εχεις δωρεαν mb ενταξει εγω τα δεδομενα τα βαζω οταν ειμαι εκτος και θελω να μπω internet .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Υ.Π. Mία σημαντική ερώτηση: Η μπαταρία της συσκευής φορτίζει ,όταν είμαστε συνδεδεμένοι με το καλώδιο USB του υπολογιστή?? Ευχαριστώ...

 

Ναι, φυσικά

 

το μικροφονο τελικα ειναι καλο οταν τον περνης τηλεφωνο ο αλλος σε ακουη κανονικα?

 

Με την δικιά μου συσκευή ακούω και ακούγομαι άψογα, με ή χωρίς handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω το κινητο και εχω να πω πως ειμαι εντυπωσιασμενος απο την ποιοτητα εν συγκριση με τα λεφτα που κοστισε.

Ομως δυστυχως εχω και εγω μαλλον προβλημα με την συσκευη, αφου περα του μπαγκ του αντροιντ μαρκετ που απο οτι καταλαβα ειναι θεμα google και οχι huawei, παρατηρησα οτι τα αφης πληκτρα κατω (back, menu, home , search) ΔΕΝ ΦΩΤΙΖΟΥΝ ολα πληρως! Τι εννοω? Οτι στο back κουμπι πχ απο εκει που ξεκιναει το βελακι εχει ή στο search εκει που ξεκιναει η γραμμη που καταληγει στον φακο εχει ενα μικρο σημειο χωρις φως, ενω στα αλλα 2 κουμπια ειναι οκ. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Μηπως να αρχισω να πονηρευομαι το ebw που το αγορασα οτι ενω μπορει να ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας να παιζει να ειναι πχ β' διαλογης συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον δεν ειχα αντιληπτος ενδιαφερομαι για phone contact/call manager ..

επιπλεον ηρθε η θηκη που ειχαμε αναφερει πιο πριν

δειχνει καλη...λαστιχενια ειναι ...αλλα δε μου διωχνει το αγχος μη παθει τιποτα η οθονη αφου δεν εχει gorilla glass (εδω στο vodafone 845 εσπασε που ειναι 2.8")... screen protector αν και ειχε μεσα δε του το φορεσα ακομα

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όπως είπα μικροφωνίζει λίγο. δεν υπάρχει πρόβλημα ώστε να μην σε ακούν, αλλά ακούν και έναν θόρυβο μαζί.

 

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει τα "δεδομένα φόντου"; ή ίσως τις αυτόματες ενημερώσεις;

 

εχεις απενεργοποιησει την υπηρεσια δεδομενων ?? για αυτο δεν μπαινει απο τον παροχο οταν ειναι με wifi μπαινεις στο internet αν απομακρινθεις απο το wifi δεν μπαινεις πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα αλλα χρεωνεσαι να ξερεις αν εχεις δωρεαν mb ενταξει εγω τα δεδομενα τα βαζω οταν ειμαι εκτος και θελω να μπω internet .....

 

Ενεργοποιημενα ειναι παιδια ολα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όπως είπα μικροφωνίζει λίγο. δεν υπάρχει πρόβλημα ώστε να μην σε ακούν, αλλά ακούν και έναν θόρυβο μαζί.

 

K εμένα μικροφωνίζει. Όχι συνέχεια όμως... Μία σταματάει μία ξαναρχίζει... Και όχι σε ενοχλητικό βαθμό... Εγώ τους ρώτησα να μου πουν αν ακούν τίποτα και μου το είπαν...

Link to comment
Share on other sites

πως καθαριζω τα 590ΜΒ?

τα 2GB?

και τη εξωτερικη καρτα μνημης?

ωστε να μεινει το τηλεφωνο εντελως εργοστασιακο?

σε ποιο φακελο βρισκω το καθενα απο τα παραπανω?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ωστε να μεινει το τηλεφωνο εντελως εργοστασιακο?

An πας από το ρυθμίσεις> κάρτα SD> Διαμόρφωση κάρτας σβήνεις τα πάντα στην (πρόσθετη) κάρτα που έβαλες, αν έχεις. στην εσωτερική που έρχεται με το τηλέφωνο, δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να σβήσεις περιεχόμενα από την διαχείριση αρχείων. Δεν νομίζω να το θέλεις κιόλας, λογικά εκεί έχει χρήσιμα πράγματα...

 

από το ρυθμίσεις> απόρρητο > επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήνεις τα πάντα που έχεις βάλει και ξαναγυρνάει στο πως ήταν όταν το έβγαλες από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το wifi. Βασικα μια χαρα δουλευει και συνδεθηκα και με αυτο στο hotspot της wind απλα στο σπιτι μ που εχω CYTA παρολο που βαζω τον κωδικο δεν συνδεεται και συνεχιζει να εμφανιζει ( ασφαλισμενο με WPA/WPA2 PSK). Μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

αν και αλλάζουμε θέμα, παραθέτω την άποψή μου:

σήκωσε το ρουτεράκι και δες το στην κάτω μεριά του. εκεί έχει έναν κωδικο wpa στο αυτοκόλλητο της συσκευής. πληκτρολόγησε αυτόν ως κωδικό.

 

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, που όταν κουμπώνω τα ακουστικά, ξεκινά να παίζει μουσική από την αποθηκευμένη στη συσκευή;;;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με τον κωδικο στο router δεν συνδεεσαι..??

Αυτο εχει να κανει με το router κ οχι με το τηλεφωνο, τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

αν και αλλάζουμε θέμα, παραθέτω την άποψή μου:

σήκωσε το ρουτεράκι και δες το στην κάτω μεριά του. εκεί έχει έναν κωδικο wpa στο αυτοκόλλητο της συσκευής. πληκτρολόγησε αυτόν ως κωδικό.

 

Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, που όταν κουμπώνω τα ακουστικά, ξεκινά να παίζει μουσική από την αποθηκευμένη στη συσκευή;;;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Νομίζω ότι για αυτό υπάρχει σχετική ρύθμιση από τον Media Player που χρησιμοποιείς !

Link to comment
Share on other sites

αω καποιος ξερη, πως θα βαλω ηχους κλησης, για τις επαφες ευχαριστω

 

Επαφές - Επιλέγεις την επαφή που θέλεις να βάλεις τον ήχο κλήσης- πατας το μενού - μετά το επιλογές και σου εμφανίζει να βάλεις όποιος ήχο κλήσης θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για αυτό υπάρχει σχετική ρύθμιση από τον Media Player που χρησιμοποιείς !

 

 

  1. ζητώ συγνώμη από την ομάδα διαχείρισης για τα πολλαπλά posts.
  2. εγώ χρησιμοποιώ τον μαμίσιο αναπαραγωγέα "μουσική", αλλά ρυθμίσεις δε βρήκα πουθενά...

 

Και μια άλλη ερώτηση: φωνητική κλήση - από όσο είδα - υποστηρίζεται για μερικές γλώσσες, ΟΧΙ όμως για Ελληνικά. αυτό διορθώνεται με κάποιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν φτιαξουν σε κανα δυο χρονια το νωριτερο το βλεπω..

 

Προφανως δε θα χουν κατσει να φτιαξουν καν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...