Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, παιδιά! Από χτες και εγώ είμαι κάτοχος της X5!

Τι γίνεται τελικά με τις κάρτες μνήμης; Παίρνει όλες; Και τα microSDHC;

Να π.χ. στα σχόλια εδώ (KINGSTON 8GB microSDHC) ένας λέει

Δεν δουλεύει σε ZTE BLADE

και στην περιγραφή του προϊόντος λέει:

Δεν είναι συμβατή με συσκευές που δεν υποστηρίζουν HC (High Capacity).

 

Να την πάρω αντί για microSD (TransFlash) που λέει ο κατασκευαστής;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, παιδιά! Από χτες και εγώ είμαι κάτοχος της X5!

Τι γίνεται τελικά με τις κάρτες μνήμης; Παίρνει όλες; Και τα microSDHC;

Να π.χ. στα σχόλια εδώ (KINGSTON 8GB microSDHC) ένας λέει

 

και στην περιγραφή του προϊόντος λέει:

 

 

Να την πάρω αντί για microSD (TransFlash) που λέει ο κατασκευαστής;

Ευχαριστώ.

Αυτη εχω και δεν εχει προβλημα http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=830D8379DC759A49B167D178F6659F0F&pa=671CDCD21523A94287C3265E367E2F59

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog για να βλέπεις πόσο δεδομένα στάλθηκαν, handsent sms για τα μηνύματα, Hd Dolphin για browser, ebuddy για msn και fb, sygic aura για gps, penetrato pro για να έχεις πρόσβαση σε όλα τα thomson δίκτυα και shazam για να αναγνωρίζει τραγούδια! Αλλά είναι ανάλογα με το τι χρήση θέλεις να κάνεις στο κινητό! Εγώ μέχρι στιγμής έχω βάλει τα 4 πρώτα και σκοπεύω να βάλω και τα υπόλοιπα!

Μπορείς να δεις και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

 

Ευχαριστωωωωωωωωωω. Τα κατέγραψα όλα και μόλις έρθει το κιν. θα πιάσω δουλειά. Τίποτα updates (java κλπ) πρέπει να γίνουν?

Link to comment
Share on other sites

θερμη παρακληση

μπορει καποιος που εχει περασει custom recovery

να μπει σε bootloader mode(μωβ οθονη)

να συνδεσει το κινητο στο pc και να μου στειλει τα αρχεια που ειναι στο cust/backup(ολους τους φακελους οπως ειναι)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωωωωωωωω. Τα κατέγραψα όλα και μόλις έρθει το κιν. θα πιάσω δουλειά. Τίποτα updates (java κλπ) πρέπει να γίνουν?

 

Κάτι που να πρέπει να κάνεις εσύ δεν νομίζω! Εμένα τουλάχιστον δεν χρειάστηκε τίποτε! Βέβαια δεν είμαι και android expert! Ούτε μια βδομάδα δεν το έχω το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πήρα και εγώ το IDEOS X5 περίπου μια βδομάδα τώρα. Το θέμα μου είναι ότι η προστατευτική ζελατίνα που είχε, έχει αρχίσει να ξεκολάει και τώρα θέλω να πάρω μια καινούρια ζελατίνα καθώς και μια θήκη.

Παίζει να έχετε να μου προτείνετε κάποιο μέρος στην Αθήνα που να πουλάει τέτοια αξεσουάρ για το IDEOS X5?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πήρα και εγώ το IDEOS X5 περίπου μια βδομάδα τώρα. Το θέμα μου είναι ότι η προστατευτική ζελατίνα που είχε, έχει αρχίσει να ξεκολάει και τώρα θέλω να πάρω μια καινούρια ζελατίνα καθώς και μια θήκη.

Παίζει να έχετε να μου προτείνετε κάποιο μέρος στην Αθήνα που να πουλάει τέτοια αξεσουάρ για το IDEOS X5?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

ebay μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Το τηλέφωνο το έχω ένα μήνα..

Εδώ και δυο μέρες , το Accelerometer, η αυτόματη περιστροφή της οθόνης δηλαδή, δεν λειτουργεί σωστά , για να γίνω πιο σαφής, αργεί πολύ σε σημείο εκνευριστικό...

'Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα, φοβάμαι μήπως είναι θέμα συσκευής και κάνω τσάμπα Reset και άντε όλα πάλι από την αρχή...

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση Γιώργο.

 

Μήπως έχεις υπόψιν σου συγκεκριμένο πρόγραμμα ηχογράφησης συνομιλίας το οποίο να μπορεί να ηχογραφήσει ικανοποιητικά και τις δύο πλευρές; Οσα εχω δοκιμάσει εγώ δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε.

 

Οσο αφορά το πρόβλημα με το exchange mail account να αποσαφηνίσω ότι δεν προκαλούσε κάποια μικρή κατανάλωση της μπαταρίας αλλά την στράγγιζε ουσιαστικά σε 6-7 ώρες με το κινητό να είναι κατά τα άλλα stand by (στην πραγματικότητα το κινητό δεν κοιμοταν ποτε καθώς το κρατούσε ξύπνιο το πρόγραμμα του e-mail), Αν οποιοσδήποτε αντιμετωπίσει τόσο έντονο πρόβλημα με τη μπαταρία καλό θα ήταν να κοιταξει και προς αυτή την κατεύθυνση.

 

Κατά τα άλλα να ξεκαθαρίσω ότι πρόκειται για εξαιρετικό κινητό και αναμφισβήτητο value for money. Το android επίσης είναι σίγουρα το παρόν και το μέλλον και το μόνο πρόβλημα που εντοπίζω είναι το γεγονός ότι μεμονωμένα κακογραμμένα προγράμματα μπορούν να προκαλέσουν σχετικά σοβαρά προβλήματα στο σύστημα (κυρίως με την υπερβολική χρήση μπαταρίας και διαρκής λειτουργίας τους στο παρασκήνιο). Για αυτό το νου σας στο τι εγκαθιστάται, καλό θα ήταν να συμβουλεύεστε προηγουμένως τα reviews.

Link to comment
Share on other sites

το manual που έχει μέσα στο κουτί ειναι για πέταμα!

για όποιον ενδιαφέρεται βρηκα το manual του Χ5

 

κατεβάστε απο εδώ

http://www.mediafire.com/?sc2r8cl80ybu5xb

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

το manual που έχει μέσα στο κουτί ειναι για πέταμα!

για όποιον ενδιαφέρεται βρηκα το manual του Χ5

 

κατεβάστε απο εδώ

http://www.mediafire.com/?sc2r8cl80ybu5xb

 

πολυ καλο, ευχαριστουμε!:D

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση Γιώργο.

 

Μήπως έχεις υπόψιν σου συγκεκριμένο πρόγραμμα ηχογράφησης συνομιλίας το οποίο να μπορεί να ηχογραφήσει ικανοποιητικά και τις δύο πλευρές; Οσα εχω δοκιμάσει εγώ δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε.

 

Οσο αφορά το πρόβλημα με το exchange mail account να αποσαφηνίσω ότι δεν προκαλούσε κάποια μικρή κατανάλωση της μπαταρίας αλλά την στράγγιζε ουσιαστικά σε 6-7 ώρες με το κινητό να είναι κατά τα άλλα stand by (στην πραγματικότητα το κινητό δεν κοιμοταν ποτε καθώς το κρατούσε ξύπνιο το πρόγραμμα του e-mail), Αν οποιοσδήποτε αντιμετωπίσει τόσο έντονο πρόβλημα με τη μπαταρία καλό θα ήταν να κοιταξει και προς αυτή την κατεύθυνση.

 

Κατά τα άλλα να ξεκαθαρίσω ότι πρόκειται για εξαιρετικό κινητό και αναμφισβήτητο value for money. Το android επίσης είναι σίγουρα το παρόν και το μέλλον και το μόνο πρόβλημα που εντοπίζω είναι το γεγονός ότι μεμονωμένα κακογραμμένα προγράμματα μπορούν να προκαλέσουν σχετικά σοβαρά προβλήματα στο σύστημα (κυρίως με την υπερβολική χρήση μπαταρίας και διαρκής λειτουργίας τους στο παρασκήνιο). Για αυτό το νου σας στο τι εγκαθιστάται, καλό θα ήταν να συμβουλεύεστε προηγουμένως τα reviews.

 

αν σε βολεψει δοκιμασε το k-9 mail...

τουλαχιστον εμενα δουλευει φοβερα και ανανεωνει ondemand (δεν εχω ψαξει και πολυ παραπανω για αυτοματη ανανεωση μιας και δε μου χρειαζεται) αλλα για μενα ειναι κομπλε με 3 λογαριασμους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου το Χ5 και απο πρώτη άποψη φαίνεται αρκετά καλό , value for money σίγουρα, να ρωτήσω για βασικά αξεσουάρ όπως θήκη και screen protector που έχετε δοκιμάσει και ταιριάζουν γάντι στο κινητό, και λινκ απο ebay δέχομαι.....

Ευχαριστώ.

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο ebay με τα σχετικά keywords θα βρεις πολλές επιλογές.

 

Εγώ παρήγγειλα αυτά:

http://cgi.ebay.com/x2-LCD-Film-Screen-Protector-HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-/280690950239?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item415a7c005f#ht_1549wt_902

 

http://cgi.ebay.com/Hard-Case-Screen-Protector-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/130530648158?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e643ba05e#ht_3659wt_1178

 

Αλλά υπάρχει κι αυτή:

http://cgi.ebay.com/HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-soft-Case-cover-screen-protector-/270750619540?pt=PDA_Accessories&hash=item3f09fe9794#ht_2111wt_958

 

Δεν τα έχω πάρει ακόμη στα χέρια μου όμως για να σου πω αν είναι όντως καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα την παρήγγειλα σε μαύρη. Μου άρεσε η ιδέα της ελαστικής θήκης συν ότι καλύπτεται το κιν γύρω-γύρω.

Επειδή φοβάμαι ότι η συσκευασία δεν θα περιέχει κάρτα μνήμης, ποια μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

 

έχω κάνει αναζήτηση στο ebay τα έχω δεί τα προιόντα που παρήγγειλες, απλά 'ηθελα μία γνώμη απο κάποιον-κάποιους που τα έχουν δοκιμάσει και έχει μία ισχύ παραπάνω η γνώμη τους , και αν για τα screen protector μπορείς να πείς έλα μωρέ σιγά το κόστος , για να βρώ καλή θήκη για το Blade που είχα την πέτυχα με την τρίτη προσπάθεια , πράγμα που σημαίνει και αναμονή και χρήμα.....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα την παρήγγειλα σε μαύρη. Μου άρεσε η ιδέα της ελαστικής θήκης συν ότι καλύπτεται το κιν γύρω-γύρω.

Επειδή φοβάμαι ότι η συσκευασία δεν θα περιέχει κάρτα μνήμης, ποια μου προτείνετε?

 

Κι εμένα η ελαστική μου άρεσε αλλά αν δεις πριν μερικές σελίδες μου είπαν ότι χαλαρώνουν εύκολα οπότε είπα να πάρω τη σκληρή!

 

Δες εδώ!

 

 

 

έχω κάνει αναζήτηση στο ebay τα έχω δεί τα προιόντα που παρήγγειλες, απλά 'ηθελα μία γνώμη απο κάποιον-κάποιους που τα έχουν δοκιμάσει και έχει μία ισχύ παραπάνω η γνώμη τους , και αν για τα screen protector μπορείς να πείς έλα μωρέ σιγά το κόστος , για να βρώ καλή θήκη για το Blade που είχα την πέτυχα με την τρίτη προσπάθεια , πράγμα που σημαίνει και αναμονή και χρήμα.....

 

 

Αν δεις πριν μερικά post αυτά προτείνουν και κάποια άλλα παιδιά! Λογικά τα έχουν δοκιμάσει!

 

έχω κάνει αναζήτηση στο ebay τα έχω δεί τα προιόντα που παρήγγειλες, απλά 'ηθελα μία γνώμη απο κάποιον-κάποιους που τα έχουν δοκιμάσει και έχει μία ισχύ παραπάνω η γνώμη τους , και αν για τα screen protector μπορείς να πείς έλα μωρέ σιγά το κόστος , για να βρώ καλή θήκη για το Blade που είχα την πέτυχα με την τρίτη προσπάθεια , πράγμα που σημαίνει και αναμονή και χρήμα.....

 

Αν δεις πριν μερικά post αυτά προτείνουν και κάποια άλλα παιδιά! Λογικά τα έχουν δοκιμάσει!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

¨οσο αναφορά τις θήκες είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 .... όποιος κάτοχος έχει γνώμη θα με βοηθούσε πολύ....

 

1) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310319012716#ht_3244wt_1135

 

2)http://cgi.ebay.co.uk/Hard-Case-Screen-Protector-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/130530648158?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e643ba05e#ht_3659wt_1178

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=search_result

 

αυτο δουλευει μια χαρα στο δικο μου!

 

Να σαι καλά Ιάκωβε, φαίνεται να δουλεύει μια χαρά το συγκεκριμένο (σε χαμηλή ένταση πάντα η φωνή του συνομιλητή αλλά καταλαβαίνεις τουλάχιστον τι λέει).

 

Όσο αφορά τις θήκες εγώ πήρα την ελαστική και είμαι κατευχαριστημένος. Εφαρμόζει πολύ καλά και δε μου φαίνεται πιθανό να παρουσιάσει σοβαρό πρόβλημα χαλαρότητας.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...