Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φλασάρω ένα καινούριο radio, η επαναφορά σε παλαιότερο γίνεται και με επαναφορά nandroid backup σε παλαιότερη ρομ ή πρέπει να φλασάρω παλι άλλο radio.;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν φλασάρω ένα καινούριο radio, η επαναφορά σε παλαιότερο γίνεται και με επαναφορά nandroid backup σε παλαιότερη ρομ ή πρέπει να φλασάρω παλι άλλο radio.;

 

Απλως φλασαρεις αλλο radio .

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση για την clockworkmod recovery. Έχω εγκατεστημένη την 2.5.0.7. Ξέρω ότι έχουν βγει μετέπειτα εκδόσεις αλλά από rom manager δεν με βγάζει να την αναβαθμίσω. Έχετε κάποια πρόταση?

 

Κράτησέ την, μέχρι τώρα είναι η καλύτερη σε θέμα συμβατότητας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σε περίπτωση που κάποιος αγοράσει το Desire λ.χ. από το Birdphone θα υπάρχει εγγύηση από κάπου σε περίπτωση βλάβης? Θα καλύπτει την εγγύηση η αντιπροσωπεία της HTC στην Κύπρο(όποια και να ναι) ή βράστα Χαράλαμπε

 

ΥΓ: απολογούμαι αν απαντήθηκε ξανά.

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 1 χρόνο και κάτι. Δεν το έχω πειράξει καθόλου (root, custom ROM) λόγω εγγύησης λιγότερο, και περισσότερο επειδή με κάλυπτε. Αλλά πλέον το πήρα απόφαση να πειραματιστώ και εγώ λίγο. Θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που σίγουρα έχουν απαντηθεί αλλα θέλω κάποιος να μου τα ξεκαθαρίσει αν γίνεται εδώ.. Αν νομίζετε ότι spamαρω το θέμα, κάποιος γνώστης, ας μου στειλέι Pm να τον ρωτήσω προσωπικά. Έχουμε και λέμε

 

1)Απλά κάνοντας root την συσκευή, θα μπορέσω να απεγκαταστήσω κάποια πραγματάκια για να γλιτώσω μνήμη και χώρο π.χ μετοχές;

 

2)Έχω δει την διαδικασία στην πρώτη σελίδα του θέματος , απλά θα ήθελα μια πρόταση από κάποιον για μια ROM με Sense και να είναι όσο πιο σταθερή γίνεται

 

3)με ποια σειρά πρεπει να κάνω τα κόλπα?

Root -> Custom ROM -> ext3? Η κάπως αλλιώς?

 

Ευχαριστώ

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα 2 και 3, να σου πω απο τη μικρη εμπειρια μου στο android γενικα οτι η διαδικασια νομιζω παει root-> s-off-> ext3-> custom rom και απο rom με sense ριξε μια ματια στην insertcoin, ειναι αξιολογη προσπαθεια.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα 2 και 3, να σου πω απο τη μικρη εμπειρια μου στο android γενικα οτι η διαδικασια νομιζω παει root-> s-off-> ext3-> custom rom και απο rom με sense ριξε μια ματια στην insertcoin, ειναι αξιολογη προσπαθεια.

 

εε καλα το s-off δεν ειναι κ απαραιτητο αν δεν ξερεις κιολας.... ολα τα αλλα ειναι σωστα ομως...

οσο για το πρωτο ναι αν γινεις ροοτ θα μπορεις να σβηνεις οτι θες..! ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 1 χρόνο και κάτι. Δεν το έχω πειράξει καθόλου (root, custom ROM) λόγω εγγύησης λιγότερο, και περισσότερο επειδή με κάλυπτε. Αλλά πλέον το πήρα απόφαση να πειραματιστώ και εγώ λίγο. Θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που σίγουρα έχουν απαντηθεί αλλα θέλω κάποιος να μου τα ξεκαθαρίσει αν γίνεται εδώ.. Αν νομίζετε ότι spamαρω το θέμα, κάποιος γνώστης, ας μου στειλέι Pm να τον ρωτήσω προσωπικά. Έχουμε και λέμε

 

1)Απλά κάνοντας root την συσκευή, θα μπορέσω να απεγκαταστήσω κάποια πραγματάκια για να γλιτώσω μνήμη και χώρο π.χ μετοχές;

 

2)Έχω δει την διαδικασία στην πρώτη σελίδα του θέματος , απλά θα ήθελα μια πρόταση από κάποιον για μια ROM με Sense και να είναι όσο πιο σταθερή γίνεται

 

3)με ποια σειρά πρεπει να κάνω τα κόλπα?

Root -> Custom ROM -> ext3? Η κάπως αλλιώς?

 

Ευχαριστώ

 

1)Με το root μπορεις να απεγκαταστησεις εφαρμογες.

 

2)Για rom σου προτεινω την RCmix v1.4 http://www.multiupload.com/8G7VIZCFOS

 

3)Και η σειρα ειναι οπως ειπες root -> custom rom -> ext3 (το s-off που λεει ο φιλος δεν ειναι απαραιτητο,αν θες το κανεις)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει που το γράφουν εδώ αλλα δεν το έχω δει στη πρώτη σελίδα. what is this?

 

Με το s-off απλα εχεις τον πληρη ελεγχο της συσκευης,δεν ειναι απαραιτητο φυσικα,και ειναι λιγο ρισκο να το κανεις αν δε ξερεις,αλλα αν θες να δοκιμασεις θα βγεις οδηγω εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=805811

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ.

Λογικά θα περιμένω την official αναβαθμιση (επλίζω να μην αργίσει και ιούνιο το πολύ οπως λένε να έρθει), μετά θα το κάνω root και αν δω οτι δεν μου φτάνει, θα περάσω κάποια απο τις δυο ROM που μου είπατε

ευχαριστώ και πάλι

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

αν δε βαριεσαι δοκιμασε να σβησεις μερικες που δεν τις πολυ χρειαζεσαι, σιγουρα θα υπαρχουν τετοιες μεσα στις 215. :p

ναι μου εβγαζε παρομοια μηνυματα, δεν εχω data2whatever, μονο a2sd και ειχα 125 εφαρμογες.

 

Μειωσα στις 190 και δειχνει να πηρε μπρος! Παντως σοβαρα τωρα, δεν θεωρω οτι εχω σαβουρα, απο αυτες ειναι και αρκετες paid, πανω απο 60(πολλα παιχνιδια) τα οποια τα κραταω με σκοπο καποια στιγμη να τα συνεχισω πιο πολυ προς το καλοκαιρι. Υπαρχουν και εφαρμογες που σπανια τις εχω χρησιμοποιησει, αλλα ξερεις καποιες τις κρατας για οταν τις χρειαστεις, και ας μην ειναι συχνα :p

Link to comment
Share on other sites

εκανα back up τα sms απο το myback up root κ αλλξα ρομ κ τα σχετικα... τα κανω επαναφορα μετα αλλα για πρωτη φορα βλεπω οτι μου δειχνει ξεχωριστα αυτα που εχω στειλει μονο εγω με κανονικα το ονομα επαφης και απο κατω, ξεχωριστα δλδ μου δειχνει οτι μου εχει απαντησει ο αλλος κ δεν δειχνει το ονομα της επαφης... για να σας δωσω να καταλαβετε βλεπω στο handcent:

 

Κατερινα 221 sms k εχει οοοολα οσα εχω στειλει εγω

κ απο κατω σε αλλο κουτακι

698xxxxxxxx 105 sms κ εχει οοολα οσα μου εχει στειλει αυτη...

 

ενω κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι Κατερινα 326 sms κ να τα εχει ολα μαζι.... οτι μου εστειλε κ οτι εστειλα...? καμια λυση....??? :wacko::wacko:

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εκανα back up τα sms απο το myback up root κ αλλξα ρομ κ τα σχετικα... τα κανω επαναφορα μετα αλλα για πρωτη φορα βλεπω οτι μου δειχνει ξεχωριστα αυτα που εχω στειλει μονο εγω με κανονικα το ονομα επαφης και απο κατω, ξεχωριστα δλδ μου δειχνει οτι μου εχει απαντησει ο αλλος κ δεν δειχνει το ονομα της επαφης... για να σας δωσω να καταλαβετε βλεπω στο handcent:

 

Κατερινα 221 sms k εχει οοοολα οσα εχω στειλει εγω

κ απο κατω σε αλλο κουτακι

698xxxxxxxx 105 sms κ εχει οοολα οσα μου εχει στειλει αυτη...

 

ενω κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι Κατερινα 326 sms κ να τα εχει ολα μαζι.... οτι μου εστειλε κ οτι εστειλα...? καμια λυση....??? :wacko::wacko:

 

δεν το δουλεώ το mybackup και δεν ξέρω να σου απαντήσω αν μπορείς να κάνεις κάτι. αν έχεις όμως κανένα nandroid backup ώστε να μπορέσεις να επιστρέψεις στην προηγούμενη rom θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το sms backup & restore . κράτάει τα sms σε απλό xml αρχείο και κατά την επαναφορά λέει "updating conversation thread", πράγμα που απ' ότι φαίνεται δεν έγινε με το mybackup, και επανέρχονται όλα όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

δεν το δουλεώ το mybackup και δεν ξέρω να σου απαντήσω αν μπορείς να κάνεις κάτι. αν έχεις όμως κανένα nandroid backup ώστε να μπορέσεις να επιστρέψεις στην προηγούμενη rom θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το sms backup & restore . κράτάει τα sms σε απλό xml αρχείο και κατά την επαναφορά λέει "updating conversation thread", πράγμα που απ' ότι φαίνεται δεν έγινε με το mybackup, και επανέρχονται όλα όπως πριν

 

ναι θα το δοκιμασω κ αυτο.... αλλα πρωτη φορα μου το κανει... τοσο καιρο δουλευε μια χαρα... μηπως φταιει η ρομ που δεν ειναι stable...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εκανα back up τα sms απο το myback up root κ αλλξα ρομ κ τα σχετικα... τα κανω επαναφορα μετα αλλα για πρωτη φορα βλεπω οτι μου δειχνει ξεχωριστα αυτα που εχω στειλει μονο εγω με κανονικα το ονομα επαφης και απο κατω, ξεχωριστα δλδ μου δειχνει οτι μου εχει απαντησει ο αλλος κ δεν δειχνει το ονομα της επαφης... για να σας δωσω να καταλαβετε βλεπω στο handcent:

 

Κατερινα 221 sms k εχει οοοολα οσα εχω στειλει εγω

κ απο κατω σε αλλο κουτακι

698xxxxxxxx 105 sms κ εχει οοολα οσα μου εχει στειλει αυτη...

 

ενω κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι Κατερινα 326 sms κ να τα εχει ολα μαζι.... οτι μου εστειλε κ οτι εστειλα...? καμια λυση....??? :wacko::wacko:

 

Μπορείς να αλλάξεις και την Κατερίνα ,οπότε λύνεται αυτόματα το πρόβλημα.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχει ο αντρας μου το desire και ειναι ηδη ρουτ μπορειτε να μας προτεινετε μια καλη και stable ρομ?

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις και την Κατερίνα ,οπότε λύνεται αυτόματα το πρόβλημα.:)

 

πρεπει να ειναι απο εκεινα τα bug που συμβαινουν μονο σε μενα γτ βλεπω οτι η stock τα δειχνει μια χαρα...! κλασσικα ειμαι ο μονος στο forum που εχω προβληματα με το handcent... λες κ δεν μου εφτανε που δεν αναβει το led....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχει ο αντρας μου το desire και ειναι ηδη ρουτ μπορειτε να μας προτεινετε μια καλη και stable ρομ?

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

εξαρταται απο το τι θελετε....! θελετε 2.3.3 ρομ...?? θελετε hd ρομ...??? θελετε χωρις sense....???? ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο το τι θελετε....! θελετε 2.3.3 ρομ...?? θελετε hd ρομ...??? θελετε χωρις sense....???? ;)

 

Να ειναι σταθερη και να εχει sense kai καλη μπαταρια

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ειναι σταθερη και να εχει sense kai καλη μπαταρια

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

εμενα με βολεψε απιστευτα σε ολα τα θεμματα...! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690

 

θελει να εχεις κ partition ομως κ τα σχετικα.....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Να ειναι σταθερη και να εχει sense kai καλη μπαταρια

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Θα πρότεινα insercoin και starburst σε αυτά που ζητάς. Πολύ καλές και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

1)RCΜΙΧ 2) ΙΝCERTCOIN 3) STARBURST

Τι ψηφίζετε?

λέω αυτο το σκ να ειναι το σκ των πρώτων πειραμάτων...

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

1)RCΜΙΧ 2) ΙΝCERTCOIN 3) STARBURST

Τι ψηφίζετε?

λέω αυτο το σκ να ειναι το σκ των πρώτων πειραμάτων...

 

απο τις απλες λεω STARBURST

απο τις hd λεω RCΜΙΧ

κ απο τις 2.3.3 λεω ΙΝCERTCOIN.....!!!! :lol: :lol: :lol:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

1)RCΜΙΧ 2) ΙΝCERTCOIN 3) STARBURST

Τι ψηφίζετε?

λέω αυτο το σκ να ειναι το σκ των πρώτων πειραμάτων...

 

ψηφιζω με κλειστα ματια RCmix,ειναι η καλυτερη και η πιο σταθερη απο ολες τις αλλες:D

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...