Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η InsertCoin Sense 2.1 1.0.3 CM7, μαζι με το hboot δεν μπορει να λειτουργησει μαζι με partition με καποιο τροπο? Γιατι η πρωτη δεν θα με καλυψει.

 

Αν έχεις το στοκ hboot πρέπει να βάλεις την πρώτη.Αν αλλάξεις hboot μπορείς να βάλεις την cm 7,αλλά δεν καταλαβαίνω,γιατί δεν θα σε καλύψει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν γίνω root, μπορώ να περάσω κάποια άλλη rom??? Γιατι δεν μπορώ να γίνω με τίποτα root!

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

αν δεν γίνω root, μπορώ να περάσω κάποια άλλη rom??? Γιατι δεν μπορώ να γίνω με τίποτα root!

 

Όχι αλλά γιατί δεν μπορείς να γίνεις ρουτ;.Μέχρι κι εγώ τα κατάφερα με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και πιο πάνω. Oτι και να κάνω, μου βγάζει internal error, installing package failed

 

Πειράζει να το κάνω με το z4root που βρήκα????

Edited by obelix0000

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και πιο πάνω. Oτι και να κάνω, μου βγάζει internal error, installing package failed

 

Πειράζει να το κάνω με το z4root που βρήκα????

 

Δεν δουλεύει στο desire.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Live support για όποιον θέλει βοήθεια ή θέλει να βοηθήσει, μιας και είμαι χαλαρός σήμερα...

http://tinychat.com/3kjun

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πει καποιος που γνωρίζει για την συσκευή Ηtc desire πώς είναι δυνατόν να είμαι σίγουρος ότι η συσκευή μου δεν ειναι συνδεδεμενη στο δικτυο κινητης τηλεφωνειας με συνεπεια αν ειναι συνδεδεμενη να υπαρξουν υπερχρεωσεις.Και οταν κανω καμια φορα συνδεση μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας μου εμφανιζει το σηματακι με τα βελακια και το γραμμα Η,αρα μονο οταν υπαρχει αυτο το σημα σημαινει οτι ειμαι μεσω δικτυου συνδεδεμενος? Συνηθως μπαινω μονο με wi-fi.Εχω και το 3g watchdog σαν προγραμμα για να μ ενημερωνει για ογκο δεδομενων.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκαθιστώντας μια rom στο αρχικό στήσιμο επιλέγω τον συγχρονισμό με τον Google λογαριασμό μου και όταν ανοίγω το market κατεβάζει της περισσότερες εφαρμογές που είχα εγκατεστημένες από τους server της Google. Εγώ θέλω να τις επαναφέρω μέσω του titanium μόνο. Πως γίνετε να διαγράψω από τον Google λογαριασμό αυτά τα δεδομένα η να επιλέξω να συγχρονιστούν μόνο οι επαφές? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και πιο πάνω. Oτι και να κάνω, μου βγάζει internal error, installing package failed

 

Πειράζει να το κάνω με το z4root που βρήκα????

 

Δεν ξέρω αν βρήκες λύση, αλλά μήπως έχεις μια εφαρμογή που λέγετε evo αν θυμάμαι καλά? Θα την βρεις μόνο εκεί που πασ στις ρυθμίσεις για να κανείς απεγκατάσταση.. αλλά νομίζω ότι ο kollatos σε έχει ήδη βοηθήσει...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

οκ μόλις εγκατέστησα την ROM. με τα χίλια ζόρια αλλά έγινε. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται αναβάθμιση το radio. εβαλα την rcmix1.6.1

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

οκ μόλις εγκατέστησα την ROM. με τα χίλια ζόρια αλλά έγινε. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται αναβάθμιση το radio. εβαλα την rcmix1.6.1

 

Τι ήταν το πρόβλημα τελικά...? Καλά δεν είναι απαραίτητο να το αλλάξεις αν δεν έχεις πρόβλημα με το WiFi ας πούμε...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δε ξερω.εκανα wipe τα παντα.πήγε σε εργοστασιακή ρύθμιση και μετα έγινε κανονικά το root. ευχαριστω πάντως για το ενδιαφέρον

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δε ξερω.εκανα wipe τα παντα.πήγε σε εργοστασιακή ρύθμιση και μετα έγινε κανονικά το root. ευχαριστω πάντως για το ενδιαφέρον

 

ΕΕ καλά αυτα είναι μέσα στο πρόγραμμα.. αφού βρήκες λύση τώρα είσαι μια χαρά.. απόλαυσε την νέα σου ρομ....!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πει καποιος που γνωρίζει για την συσκευή Ηtc desire πώς είναι δυνατόν να είμαι σίγουρος ότι η συσκευή μου δεν ειναι συνδεδεμενη στο δικτυο κινητης τηλεφωνειας με συνεπεια αν ειναι συνδεδεμενη να υπαρξουν υπερχρεωσεις.Και οταν κανω καμια φορα συνδεση μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας μου εμφανιζει το σηματακι με τα βελακια και το γραμμα Η,αρα μονο οταν υπαρχει αυτο το σημα σημαινει οτι ειμαι μεσω δικτυου συνδεδεμενος? Συνηθως μπαινω μονο με wi-fi.Εχω και το 3g watchdog σαν προγραμμα για να μ ενημερωνει για ογκο δεδομενων.

ευχαριστω πολυ.

 

Στο desire είναι πολύ εύκολο γιατί έχει ειδικό widget που λέγεται "κινητές".Το βάζεις στην κεντρική οθόνη και είσαι έτοιμος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ,αυτό είναι άσχετο από το ρουτ.

 

Μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

έστω ότι κάνω root, partition, flash new rom και έστω ότι κάτι παθαίνει η sdcard (όχι απαραίτητα τώρα αλλά και στο μέλλον).

1. θα δουλέψει το τηλέφωνο χωρίς sdcard?

2. αν βάλω νέα sdcard θα πρέπει να κάνω πάλι partition και να εγκαταστήσω πάλι τη rom?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθές την καινούρια ROM.Όλα κομπλέ, πετάει το κινητό. Αλλά επειδή υπάρχει ένα θεματάκι με τις επαφές μου, υπάρχει κάποιο προγραμματάκι ή εφαρμογή που έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για να διαβάζει και να επεξεργάζεταιτα αρχεία .vcf που είναι αυτα που κάνουν εξαγωγή τις επαφές; Έβαλα outlook και εάν αλλο αλλά δεν τα ωγάζει ακι τόσο καλά. Αν έχει χρησιμποιήσει κάποιος κάτι τέτοιο, θα με βοηθούσε

 

Άκυρο βρήκα!!

Edited by obelix0000

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για έχω πρόσβαση στο recovery menu πρέπει να είμαι root;

Τώρα όταν πάω να μπω μου βγάζει αυτό το κόκκινο τριγωνάκι με το θαυμαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για έχω πρόσβαση στο recovery menu πρέπει να είμαι root;

Τώρα όταν πάω να μπω μου βγάζει αυτό το κόκκινο τριγωνάκι με το θαυμαστικό.

 

Απο τις επιπονες δοκιμές μου χθες, έχω να σου πω οτι αυτό σημαινει οτι δεν είσαι root και δεν μπορείς να μπεις απ' οτι καταλαβα. Καποιος πιο σχετικός ας σε διαφωτίσει

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για έχω πρόσβαση στο recovery menu πρέπει να είμαι root;

Τώρα όταν πάω να μπω μου βγάζει αυτό το κόκκινο τριγωνάκι με το θαυμαστικό.

 

ναι πρεπει να εισαι ροοτ...! αλλιως δεν εχεις το δικαιωμα να μπεις...!

 

Απο τις επιπονες δοκιμές μου χθες, έχω να σου πω οτι αυτό σημαινει οτι δεν είσαι root και δεν μπορείς να μπεις απ' οτι καταλαβα. Καποιος πιο σχετικός ας σε διαφωτίσει

 

ελα obelix αρχισες να μαθαινεις..! πολυ σωστα απαντησες....! ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι απαραίτητο να είσαι root για να μπεις στο recovery. Όλα τα android έχουν recovery από τη μάνα τους αλλά οι επιλογές

είναι ιδιαίτερα περιορισμένες. Με το root όμως μπορούμε να "ξεκλειδώσουμε" το hboot (s-off) οπότε και να περάσουμε custom recovery.

Να τονίσω εδώ ότι ναι μεν περνάει το custom recovery από unrevoked αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ξεκλειδώσαμε το τηλέφωνο.

 

Ξεκλείδωμα είναι το s-off.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι απαραίτητο να είσαι root για να μπεις στο recovery. Όλα τα android έχουν recovery από τη μάνα τους αλλά οι επιλογές

είναι ιδιαίτερα περιορισμένες. Με το root όμως μπορούμε να "ξεκλειδώσουμε" το hboot (s-off) οπότε και να περάσουμε custom recovery.

Να τονίσω εδώ ότι ναι μεν περνάει το custom recovery από unrevoked αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ξεκλειδώσαμε το τηλέφωνο.

 

Ξεκλείδωμα είναι το s-off.

 

Ναι ok αυτό περί s-off το έχω καταλάβει, απλά θέλω να ξεκαθαρίσω αν μπορώ να επαναφέρω το nand backup μέσω του stock recovery ή αν πρέπει οπωσδήποτε να το ρουτάρω. Όχι ότι έχω κανένα προβλημα με το root, ίσα-ίσα, απλά έτσι για να μαθάινουμε. ;-)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω το βλεπω με εναν τελειως μπακαλικο τροπο.Οταν ειμαι αποσυνδεδεμενος απ ολα παταω το εικονιδιο του ιντερνετ και δε με βαζει στη σελιδα.

Η αλλιως βλεπω το εικονιδιο που μου βγαζει οταν παταω συνεχομενα το πανω κουμπι ενεργοποιησης της συσκευης και μου λεει οτι "η συνδεση στο ιντερνετ ειναι ανενεργη".Ειναι ασφαλες αυτο που κανω?μιλαω παντα για να μη συνδεεται με την εταιρεια και γινει καμια στραβη..

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις ακριβως τι να κανω?γιατι τωρα το μαθαινω το κινητο..Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Στο desire είναι πολύ εύκολο γιατί έχει ειδικό widget που λέγεται "κινητές".Το βάζεις στην κεντρική οθόνη και είσαι έτοιμος.

 

βασικα εγω το βλεπω με εναν τελειως μπακαλικο τροπο.Οταν ειμαι αποσυνδεδεμενος απ ολα παταω το εικονιδιο του ιντερνετ και δε με βαζει στη σελιδα.

Η αλλιως βλεπω το εικονιδιο που μου βγαζει οταν παταω συνεχομενα το πανω κουμπι ενεργοποιησης της συσκευης και μου λεει οτι "η συνδεση στο ιντερνετ ειναι ανενεργη".Ειναι ασφαλες αυτο που κανω?μιλαω παντα για να μη συνδεεται με την εταιρεια και γινει καμια στραβη..

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις ακριβως τι να κανω?γιατι τωρα το μαθαινω το κινητο..Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω το βλεπω με εναν τελειως μπακαλικο τροπο.Οταν ειμαι αποσυνδεδεμενος απ ολα παταω το εικονιδιο του ιντερνετ και δε με βαζει στη σελιδα.

Η αλλιως βλεπω το εικονιδιο που μου βγαζει οταν παταω συνεχομενα το πανω κουμπι ενεργοποιησης της συσκευης και μου λεει οτι "η συνδεση στο ιντερνετ ειναι ανενεργη".Ειναι ασφαλες αυτο που κανω?μιλαω παντα για να μη συνδεεται με την εταιρεια και γινει καμια στραβη..

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις ακριβως τι να κανω?γιατι τωρα το μαθαινω το κινητο..Ευχαριστω πολυ.

 

Πιέζεις το δάκτυλο στην οθόνη παρατεταμένα ,επιλέγεις από το αναδυόμενο μενού γραφικο στοιχειο--ρυθμίσεις--δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (HTC).

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...