Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιέζεις το δάκτυλο στην οθόνη παρατεταμένα ,επιλέγεις από το αναδυόμενο μενού γραφικο στοιχειο--ρυθμίσεις--δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (HTC).

 

ευχαριστω παρα πολυ..το εκανα ηδη!να εισαι καλα για την πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

έστω ότι κάνω root, partition, flash new rom και έστω ότι κάτι παθαίνει η sdcard (όχι απαραίτητα τώρα αλλά και στο μέλλον).

1. θα δουλέψει το τηλέφωνο χωρίς sdcard?

2. αν βάλω νέα sdcard θα πρέπει να κάνω πάλι partition και να εγκαταστήσω πάλι τη rom?

 

Απ' οτι έχω καταλάβει στις περισσότερες roms το partition χρησιμοποιείται για εγκατάσταση εφαρμογών δεδομένου ότι υπάρχει κάποιο custom script (a2sd+, data2sd κλπ). Απαντώντας στην ερώτηση, σου το κινητό νομίζω ότι θα ανοίξει κανονικά αλλά δεν θα μπορείς να χρησιμοποιησεις τις εφαρμογές που έχεις στην sd ή να εγκαταστήσεις καινούργιες. Σε περίπτωση νέας κάρτας, ναι πρέπει να ξανακάνεις partition για να δουλέψει σωστά η rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξω καρτα, αρκει απο μια διανομη linux να φτιαξω με το χερι τα partition fat32+ext3 και να κανω απλα copy τα παντα απο τη μια στην αλλη στα αντιστοιχα partitions ή θελει format απο recovery, wipe και ολα απ την αρχη ?
Link to comment
Share on other sites

και εκεί που έλεγα οτι όλα πανε καλά με την καινούρια Rom RCmix 1.6.1, μου εβγαλε bug και δεν μου ανοιγει καθόλου τις επαφες :(

αν δεν έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου πει, αυριο μεσημέρι θα περάσω την incertcoin....

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

και εκεί που έλεγα οτι όλα πανε καλά με την καινούρια Rom RCmix 1.6.1, μου εβγαλε bug και δεν μου ανοιγει καθόλου τις επαφες :(

αν δεν έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου πει, αυριο μεσημέρι θα περάσω την incertcoin....

 

Για πήγαινε κάνε εκκαθάριση δεδομένων σε ότι εφαρμογή αφορά τις επαφές πρώτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε κάνε εκκαθάριση δεδομένων σε ότι εφαρμογή αφορά τις επαφές πρώτα.

 

Τα πάντα έχω κάνει...

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα έχω κάνει...

 

Να σε ρωτήσω κάτι .Το εφέ του καιρού από το widget της HTC ρολόι σου δουλεύει σe αυτή τη ρομ που έχεις ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι .Το εφέ του καιρού από το widget της HTC ρολόι σου δουλεύει σe αυτή τη ρομ που έχεις ;

 

ναι κανονικά. αν το βάλει και στο Lockscreen είναι και πολύ εφετζίδικο :p

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά. αν το βάλει και στο Lockscreen είναι και πολύ εφετζίδικο :p

 

Αυτό υπάρχει ήδη απλά αν κατεβάσεις το patch δεν δουλεύουν μετά οι χάρτες και κάποια παιχνίδια.

Δες εδώ από το δικό μου κινητό με την insertcoin ,δουλεύει και στο δικό σου.

 

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δεν σε κατάλαβα. Αυτό σε μένα πάιζει μια χαρά... Αλλά έτσι κι αλλιώς τώρα περνάω την Incertcoin....

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι .Το εφέ του καιρού από το widget της HTC ρολόι σου δουλεύει σe αυτή τη ρομ που έχεις ;

 

Τα εφέ του καιρού στο clock widget της HTC δεν δουλεύουν στην 1.6.1.

Σήμερα το πρωί ο Robo έγραψε ότι βρήκε ποιο ήταν το πρόβλημα και ότι έκανε update. Είδα ότι έβγαλε ήδη την 1.6.2, αλλά δεν την έχω περάσει, αφού έχω τα εφέ του καιρού στο lockscreen και δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τη λευκή εικόνα στις εισερχόμενες κλήσεις για όσες επαφές έχεις συνδεδεμέμες με Facebook.

Επειδή βαριέμαι, είτε θα την περάσω κάποια άλλη στιμγή ή θα περιμένω τη version που θα διορθωθεί το πρόβλημα με τις εικόνες...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τα εφέ του καιρού στο clock widget της HTC δεν δουλεύουν στην 1.6.1.

Σήμερα το πρωί ο Robo έγραψε ότι βρήκε ποιο ήταν το πρόβλημα και ότι έκανε update. Είδα ότι έβγαλε ήδη την 1.6.2, αλλά δεν την έχω περάσει, αφού έχω τα εφέ του καιρού στο lockscreen και δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τη λευκή εικόνα στις εισερχόμενες κλήσεις για όσες επαφές έχεις συνδεδεμέμες με Facebook.

Επειδή βαριέμαι, είτε θα την περάσω κάποια άλλη στιμγή ή θα περιμένω τη version που θα διορθωθεί το πρόβλημα με τις εικόνες...

 

Το google maps σου δουλεύει;

Το έχεις δει αυτό το φιξ;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13966382&postcount=8083

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα εφέ του καιρού στο clock widget της HTC δεν δουλεύουν στην 1.6.1.

Σήμερα το πρωί ο Robo έγραψε ότι βρήκε ποιο ήταν το πρόβλημα και ότι έκανε update. Είδα ότι έβγαλε ήδη την 1.6.2, αλλά δεν την έχω περάσει, αφού έχω τα εφέ του καιρού στο lockscreen και δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τη λευκή εικόνα στις εισερχόμενες κλήσεις για όσες επαφές έχεις συνδεδεμέμες με Facebook.

Επειδή βαριέμαι, είτε θα την περάσω κάποια άλλη στιμγή ή θα περιμένω τη version που θα διορθωθεί το πρόβλημα με τις εικόνες...

 

γιατι δεν δουλευουν τα εφε του καιρου ρε..??? χθες την εβαλα κ ειναι μια χαρα.... τελικα αυτο με εικονιδια στο κλειδωμα τι κανουμε για να το λυσουμε...??? κ μηπως θα ηταν καλυτερα να τα λεγαμε στο thread sense hd rom....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δουλευουν τα εφε του καιρου ρε..??? χθες την εβαλα κ ειναι μια χαρα.... τελικα αυτο με εικονιδια στο κλειδωμα τι κανουμε για να το λυσουμε...??? κ μηπως θα ηταν καλυτερα να τα λεγαμε στο thread sense hd rom....???

 

Ναι και σε μενα ολα καλα ειναι με το εφε του καιρου,μαλλον θα αργησει να διορθωθει αυτο με τα εικονοδια στη lockscreen:(

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Οϋτε στην incertcoin 1.0.3 φαίνεται η photo από fb????

 

Μια χαρα φαινεται.

 

Εγω παντως επειδη βλεπω πολλους να ψαχνονται για roms θα τους προτεινα ανεπιφυλακτα InsertCoin 1.0.3.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται.

 

Εγω παντως επειδη βλεπω πολλους να ψαχνονται για roms θα τους προτεινα ανεπιφυλακτα InsertCoin 1.0.3.

 

Σ' αυτή τη rom που προτείνεις μια χαρά φαίνονται οι photo του facebook Αλλά έχει το παλιό lockscreen. :worry:

Εμείς μιλάμε για το καινούριο, όπου αντί για τη φωτό, υπάρχει άσπρη. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή τη rom που προτείνεις μια χαρά φαίνονται οι photo του facebook Αλλά έχει το παλιό lockscreen. :worry:

Εμείς μιλάμε για το καινούριο, όπου αντί για τη φωτό, υπάρχει άσπρη. ;)

 

Aααα μαλιστα, τοτε πασο.

 

ps. Ωραιο το θεματακι σου, ποιο ειναι ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aααα μαλιστα, τοτε πασο.

 

ps. Ωραιο το θεματακι σου, ποιο ειναι ?

 

Δεν έχω βάλει κάποιο θέμα.

Απλά έβαλα την μπαταρία από το Honeycomb και έβαλα χρωματιστά εικονίδια στο notification bar.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι κάτοχος εδώ και κάνα 3μηνο και φυσικά αφου πλέον δοκίμασα μπόλικες εφαρμογές δεν έχω πλέον αρκετή μνήμη για να εγκαθιστώ εφαρμογές.Δεν το έχω κάνει root >Υπάρχει άλλη λύση στο θέμα μνήμης?Και αν πρέπει να βάλω άλλη rom Θα πρέπει ότι έχω να τα εγκαταστίσω πάλι απ την αρχή?
x
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δουλευουν τα εφε του καιρου ρε..??? χθες την εβαλα κ ειναι μια χαρα.... τελικα αυτο με εικονιδια στο κλειδωμα τι κανουμε για να το λυσουμε...??? κ μηπως θα ηταν καλυτερα να τα λεγαμε στο thread sense hd rom....???

 

Σε εμένα πάντως δεν δουλεύουν στη rcmix kai σε άλλους πολλούς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μενα ολα καλα ειναι με το εφε του καιρου,μαλλον θα αργησει να διορθωθει αυτο με τα εικονοδια στη lockscreen:(

 

Τα εικονίδια στη lockscreen μπορείς και τώρα να τα κάνεις να φαίνονται.Στο βίντεο από το κινητό μου στην προηγούμενη σελίδα φαίνονται καθαρά αλλά μετά δεν δουλέυουν οι χάρτες.Με το φιξ όμως που δίνω παρακάτω στον tsiftsism υπάρχει περίπτωση να φτιάξουν και οι χάρτες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στη lockscreen μπορείς και τώρα να τα κάνεις να φαίνονται.Στο βίντεο από το κινητό μου στην προηγούμενη σελίδα φαίνονται καθαρά αλλά μετά δεν δουλέυουν οι χάρτες.Με το φιξ όμως που δίνω παρακάτω στον tsiftsism υπάρχει περίπτωση να φτιάξουν και οι χάρτες.

 

Σωστα,τωρα το ειδα το videaki:p.Αφου μπορω να φτιαξω τα εικονιδια δε με πειραζουν οι χαρτες,ετσι κι αλλιως δε τους δουλευω.Να 'σαι καλα nnik:D

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήγα να κάνω rooted το κινητό και ακολούθησα τις οδηγίες που έχετε...όμως στο τελευταίο βήμα και στο τελευταίο reboot παίρνω στο κινητό το εξής μνμ- Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Zysploit(διαδικασία com.unrevoked.zysploit) Και στο PC γραφει Error:failed to get root!Is your firmware too new?Εχετε καμιά ιδέα γι αυτό?
x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...