Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη αποφασησα τωρα να κανω root τη συσκευη μου και να βαλω custom rom,θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα,κατα προτιμησει gingerbread,και τι προβληματα εχει,γιατι εχω ακουσει δεν δουλευει η καμερα κλπ.,και ενα link για να ξερω απο που θα την κατεβασω,σας ευχαριστω!!!

reflex

RCmix

incertCoin

Cool aces

 

εμενα η rcMix μου ειχε "κατσει" καλυτερα απ ολες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες τοσο γρηγορα,τις ειχες δοκιμασει ολες και αυτη ηταν η καλυτερη;Αυτες τωρα εχουν sense;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Υπάρχει και free εφαρμογή όπως το filexpert που "υποτίθεται" σβήνει αρχεία συστήματος αλλά ποτέ δεν μου δούλεψε σωστά.

 

Γενικά τώρα που είσαι s-off να ξέρεις ότι μπορείς να σβήσεις με ανοιχτό το κινητό από το /system το οποίο είναι βολικό! Δεν χρειάζεσαι πλέον adb. Επίσης δες στο alpharev.nl τις επιλογές hboot και τι γίνεται με τον ελεύθερο χώρο. Πλέον πολλές ρομ το έχουν και στο πρώτο ποστ λέγοντας αν υποστηρίζουν ή όχι και ποιό.

 

thnx.

θα το ψαξω σιγά σιγά γιατι είμαι και κούρδος απο Linux και προσπαθώ να καταλάβω αυτα τα /system, /root/, /Μπλέξιμο :lol::lol: μην παρει η μπάλα και τιποτα χρήσιμο και το καταντήσω τούβλο

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες τοσο γρηγορα,τις ειχες δοκιμασει ολες και αυτη ηταν η καλυτερη;Αυτες τωρα εχουν sense;

 

Ναι έχουν Sense;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα sms σωζονται με το titanium backup?

 

Συγνωμη που ρωταω πραγματα που ξαναειπωθηκαν αλλα τωρα τα κανω ;)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα sms σωζονται με το titanium backup?

 

Συγνωμη που ρωταω πραγματα που ξαναειπωθηκαν αλλα τωρα τα κανω ;)

 

Ψάξε στο market για sms backup

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες τοσο γρηγορα,τις ειχες δοκιμασει ολες και αυτη ηταν η καλυτερη;Αυτες τωρα εχουν sense;

 

ναι εχουν sense 2.1 με καποια επιπλεον στοιχεια απο 3.0.

Ναι τις εχω δοκιμασει ολες απλα αυτη που ανεφερα ετρεχε καλυτερα στο κινητο μου.

 

Παιδια τα sms σωζονται με το titanium backup?

 

Συγνωμη που ρωταω πραγματα που ξαναειπωθηκαν αλλα τωρα τα κανω ;)

 

smsBackup+ για να κανεις backup-restore στο gmail σου οπως με τον τηλ.καταλογο, ημερολογιο κλπ

smsBackup and restore για να κανεις backup-restore στην καρτουλα μνημης σου ολα τα μηνυματα σαν ενα αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση hard reset αυτα που εχω στην sd μενουν η διαγραφονται ;

 

μενουν. Το hard reset, wipe, οτιδηποτε, δεν επηρεαζουν καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο market ( έπειτα από λίγο καιρό ) και είδα ότι πλέον έχουμε πρόσβαση και στις πληρωμένες εφαρμογές . Έχει δοκιμάσει κάνεις να αγοράσει κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα sms σωζονται με το titanium backup?

 

Συγνωμη που ρωταω πραγματα που ξαναειπωθηκαν αλλα τωρα τα κανω ;)

 

μου αρεσει που πρωτα εχασες ολα τα δεδομενα σου κ μετα ρωτας για backup sms.... :dizzy::dizzy::dizzy:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο market ( έπειτα από λίγο καιρό ) και είδα ότι πλέον έχουμε πρόσβαση και στις πληρωμένες εφαρμογές . Έχει δοκιμάσει κάνεις να αγοράσει κάτι ;

 

Εγώ έκανα donate για το Call Meter που χρησιμοποιώ και λειτουργεί τέλεια! Κι όταν δοκίμασα και για άλλες έφθανα στο στάδιο της πληρωμής απλά δεν την εκτέλεσα γιατί δεν έχω καταλήξει ότι χρειάζομαι κάποια payware app για την ώρα. Αλλά λειτουργούν όλα, με χρεωστική της Alpha. Πολύ καλά πάει το Android, κάθε μέρα ανακαλύπτω κι άλλες δυνατότητες:D

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που πρωτα εχασες ολα τα δεδομενα σου κ μετα ρωτας για backup sms.... :dizzy::dizzy::dizzy:

 

Χαχαχα το ξερω ρε Σακη πολυ κουλο αλλα τι να κανουμε;δε πειραζει :)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

με αυτο που παρεθεσες κι εσυ θα το λυσεις. αν κανεις root ειναι ειλικρινα 5' διαδικασια. το επαθα κι εγω πριν λιγο καιρο, για 2η φορα βεβαια.

http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/309939/usb-brick-rickrolled-b0rked-fixed/

καταρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

μια επεξηγηση: εχει 5 βηματα στο link που μου εδωσες, στο 1ο βημα εννοεις να κανω goldcard;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω δυο ερωτησούλες γιατί μπερδεύτηκα λίγο με το search.

1.Καινούριο radio φλασάρω όπως τη ρομ ή θέλει κάτι άλλο;

2.Από την παρακάτω λίστα http://insertcoin.dataninja.net/Addons/Radio/ ποιο κατεβάζω το img ή το zip;

3.Θέλει wipes; Μάλλον όχι έτσι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω δυο ερωτησούλες γιατί μπερδεύτηκα λίγο με το search.

1.Καινούριο radio φλασάρω όπως τη ρομ ή θέλει κάτι άλλο;

2.Από την παρακάτω λίστα http://insertcoin.dataninja.net/Addons/Radio/ ποιο κατεβάζω το img ή το zip;

3.Θέλει wipes; Μάλλον όχι έτσι;

 

καλημερα:) το φλασαρεις οπως την ρομ απο recovery χωρις κατεβαζεις το ζιπ

& αφηνεις την διαδικασια να τελειωσει δεν το πειραζεις καθολου

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα και γω τελευταιο radio κι επαιξε αλλα εκανα το λαθος και φλασαρα και το ril που δινει και μετα κολλαγε στο boot. Ευτυχως ειχα σχετικα προσφατο nandroid backup κι εκανα restore. Ειναι απαραιτητο και το ril τελικα ή να μη το επιχειρησω ξανα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλε κανενας την RCmix v1.5 για να μας πει τι παιζει;Ακουσα οτι εχει καποια προβληματακια.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλε κανενας την RCmix v1.5 για να μας πει τι παιζει;Ακουσα οτι εχει καποια προβληματακια.

 

Εγώ.Τα γράφω εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304354&page=11

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με το μαρκετ, και φταιει κατι με το κινητο,και οχι με το ιδιο το μαρκετ. Μου εβγαζε καποια σφαλματα απο πριν συμπεριληφθουν και οι paid εφαρμογες,αρα δεν πρεπει να εχει σχεση αυτο.

 

Οταν εκανα ενημερωσεις σε καποιες εφαρμογες, τις κατεβαζε κανονικα μεχρι το 100% και οταν πηγαινε να κανει εγκατασταση εβγαζε μηνυμα ανεπιτυχης εγκαταστασης, και οτι το πακετο αρχειου δεν ηταν εγκυρο. Εντωμεταξυ παρεμενε κανονικα στη συσκευη η εφαρμογη με την προηγουμενη εκδοση, και στο μαρκετ απο αυτο το σημειο και μετα δεν την εδειχνε "εγκατεστημενη", αλλα απλα "δωρεαν". Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και cashe, εκανα ποσα reboot, και ψιλοξεκολλαει μετα απο αρκετες ωρες ή την επομενη μερα που ξαναδοκιμαζω και την δεχεται κανονικα, σε 2-3 που δοκιμασα δηλαδη. Σε κανα δυο αλλες δεν δεχεται με τιποτα, πχ Handcent.

 

Επισης οταν πηγα προχθες να εγκαταστησω κανουρια εφαρμογη και συγκεκριμενα το pharmacies of greece (οχι οτι παιζει ρολο, απλα για να φανει οτι ηταν αξιοπιστη) μολις εφτανε στο 100% και πηγαινε να κανει εγκατασταση, σε εκεινο το σημειο κανει restart το κινητο! Το ξαναδοκιμασα 2-3 φορες και εκανε το ιδιο, χωρις να χει σχεση με θερμοκρασια. Την επομενη μερα μπηκε κανονικα παλι.

Το κινητο ειναι root, s-on, με custom rom εδω και μηνες που δουλευει ρολοι, και δεν αλλαξα κατι τελευταια.

 

Σκεφτομουν να ξαναπερνουσα καπως το market στο κινητο σαν .apk αλλα δεν ξερω αν θα βγει κατι.

Τι να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

@Billys_RR: Δεν ξέρω αν βοηθήσει αυτό που θα σου προτείνω αλλά εγώ από εκεί θα ξεκινούσα μπας και λυθεί το πρόβλημα.

Μπες στο recovery και κάνε wipe cache και στο advanced-> wipe dalvik-cache.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

μια επεξηγηση: εχει 5 βηματα στο link που μου εδωσες, στο 1ο βημα εννοεις να κανω goldcard;:worry:

η goldcard χρειαζεται μονο αν εχεις branded κινητο, που προφανως δεν εχεις. αρα απλα κανεις ρουτ και μπαινεις σε recovery και φλασαρεις το zip.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 6 μήνες με το Desire μου διαπίστωσα κάτι μόλις εχτές,δεν ξέρω βέβαια αν έχει γραφτεί κάπου και παλιότερα. Όταν έμπαινα στις επαφές μου δεν μπορούσα να βρω πως εμφανίζονται τα γράμματα της ΑΒ ώστε να πάω κατευθείαν στο γράμμα από το οποίο ξεκινάει το όνομα αυτού που θέλω να καλέσω.... εχτές βρήκα ότι όταν βάλεις και τα δύο δάχτυλα πάνω στην οθόνη εμφανίζονται τα αρχικά γράμματα!:p:p

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

@Billys_RR: Δεν ξέρω αν βοηθήσει αυτό που θα σου προτείνω αλλά εγώ από εκεί θα ξεκινούσα μπας και λυθεί το πρόβλημα.

Μπες στο recovery και κάνε wipe cache και στο advanced-> wipe dalvik-cache.

 

Το δοκιμασα, και ενω πηρε κανα 2 ενημερωσεις μετα εβγαλε παλι το ιδιο μηνυμα. Λες και θελει να του επαναλαμβανω την ιδια διαδικασια για καθε εγκατασταση. Τωρα κατι χαζο θα προκαλει αυτο το κολλημα, αλλα δεν μπορω να σκεφτω τι ειναι. Στην τελικη θα ξαναφλασαρω απο την αρχη αν δω οτι δεν βγαινει κατι.. Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...