Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα θα συζητάμε για το software και το hardware του Desire της HTC. Μηνύματα που αφορούν εφαρμογές από το market, παιχνίδια, προγράμματα πλοήγησης, θέματα και widgets, θα απομακρύνονται χωρίς προειδοποίηση.

Για τον σκοπό αυτό, υπάρχει η θεματική ενότητα Android όπου περιέχονται κατηγοριοποιημένες όλες οι πληροφορίες που αφορούν το λειτουργικό σύστημα Android. Το παρόν θέμα αποτελεί συνέχεια του HTC Desire Μέρος Ι.

 

Θερμά σας παρακαλώ όλους να βοηθήσετε όσο και όπως μπορείτε για να παραμείνει το παρόν θέμα σε λογικά επίπεδα και να μην γίνει όπως το προηγούμενο.

__________________________________________________________

http://img845.imageshack.us/img845/412/productbanner.jpg

 

Επίσημες rom για το κινητό.

 

Έκδοση Eclair 2.1

 

Official Eclair 2.1 (1.15.405.1)

Official Eclair 2.1.update1 (1.21.405.2)

 

Έκδοση Froyo 2.2

 

Official Froyo 2.2 (2.09.405.8)

Official Froyo 2.2 update1 (2.10.405.2)

Official Froyo 2.2 update2 (2.29.405.5)

 

 

Desire Index - Τα πάντα για το Desire

 

Στο link αυτό μπορείτε να βρείτε τα πάντα σχετικά με rom και radio για το Desire.

Το μόνο που θα αναφέρω εδώ είναι τι σημαίνουν οι επικεφαλίδες σε κάθε section του παρπάνω index.

 

Rooted Stock Roms: Είναι οι επίσημες rom που δίνει η HTC απλά περιλαμβάνουν τη δυνατότητα να είμαστε root, χωρίς να περιλαμβάνουν κάποιο άλλο patch ή hack.

Βασίζονται στην έκδοση Froyo 2.2.

 

GingerBread Roms: Είναι ότι πιο φρέσκο υπάρχει στο Android. Μιλάμε για rom που βασίζονται στην τελευταία επίσημη έκδοση του λογισμικού που δίνει η Google.

Όπως και οι AOSP, έτσι κι αυτές οι rom δεν περιλαμβάνουν το Sense. Βασίζονται στην έκδοση 2.3.x.

 

Sense HD Roms: Είναι οι rom που βασίζονται στο νέο Sense 2.0 που περιλαμβάνεται στα Desire HD και Z. Ένα επιπλέον θετικό αυτών των rom είναι ότι βασίζονται στο Froyo 2.2.1.

 

Sense Roms: Όπως και η πρώτη κατηγορία έτσι και αυτές βασίζονται στις επίσημες εκδόσεις της HTC, απλά πέρα από το root περιλαμβάνουν πολλά και διαφορετικά patches και hacks.

Επίσης πολλές από αυτές περιλαμβάνουν ένα ειδικό script που αυξάνει την εσωτερική μνήμη του κινητού. Βασίζονται στο Froyo 2.2.

 

Non-Sense Roms: Ή AOSP roms, είναι rom που φτιάχνονται από την επίσημη έκδοση της Google χωρίς να περιλαμβάνουν κάποιο πρόγμαμμα από αυτά που βάζει η HTC.

Είναι δηλαδή ακριβώς ίδιες με την έκδοση για το Nexus 1. Βασίζονται στο Froyo 2.2.1.

 

MIUI Roms: Αποτελούν την προσπάθεια κάποιων κινέζων developers και το πως θα ήθελαν αυτοί να είναι το Android. Θυμίζουν πολύ iphone και βασίζονται στην επίσημη έκδοση της Google, Froyo 2.2.1.

 

CDMA/USCC Roms: Είναι rom που προορίζονται για την Αμερικάνικη έκδοση του Desire και άρα δεν είναι για μας. Μείνετε μακριά από αυτές τις rom αν δεν θέλετε να καταστρέψετε τη συσκευή σας.

 

Sense Kernels: Είναι kernels που προορίζονται για χρήση με όσες rom βασίζονται στις εποίσημες της HTC και άρα περιέχουν το Sense 1.0 ή 2.0.

 

AOSP Kernels: Είναι kernels που βασίζονται στις επίσημες εκδόσεις της Google και προορίζονται μόνο για AOSP roms.

 

Recoveries: Είναι τα γνωστά μας custom recoveries.

 

Στο 2ο post του παραπάνω index θα βρείτε επίσης κάποια χρήσιμα links με πληροφορίες για root, S-OFF κλπ όπως και link για το τελευταίο επίσημο radio.

 

 

Desire FAQ

 

-Πως βάζουμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης;

 

Ενώ στην αρχή δεν υπήρχε η δυνατότητα να βάλουμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, από την έκδοση 2.2 του Android και μετά αυτό είναι εφικτό. Για να μεταφέρουμε

λοιπόν κάποια εφαρμογή πάμε στις Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές Διαχείριση Εφαρμογών. Εκεί πατάμε πάνω σε κάποια εφαμρογή και επιλέγουμε το Μεταφορά στην κάρτα sd.

Δυστυχώς μερικές εφαρμογές δεν μας δίνουν τη δυνατότητα να τις μεταφέρουμε με αποτέλεσμα να γεμίζει και πάλι η εσωτερική μνήμη.

 

-Και τι κάνουμε λοιπόν?

 

Η λύση είναι βάλουμε κάποια custom rom που να υποστηρίζει το a2sd αλλά αυτό προϋποθέτει να έχετε πρόσβαση root στο κινητό και φυσικά custom recovery.

 

-Πως ξεχωρίζουμε τον τύπο οθόνης του κινητού;

 

Ο πλέον εύκολος και αξιόπιστος τρόπος να το ξεχωρίσουμε είναι διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά της συσκευής που αναγράφονται στο κουτί.

Αν είναι Amoled θα δούμε να λέει: http://img406.imageshack.us/img406/8486/amoled.th.jpg

Ενώ αν είναι S-LCD θα λέει: http://img59.imageshack.us/img59/1747/slcd.th.jpg

Εναλλακτικά μπορούμε να το καταλάβουμε βάζοντας ένα μαύρο φόντο (πχ να ανοίξουμε την κάμερα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο)

και παρατηρώντας την οθόνη αν φέγγει γύρω γύρω. Αν δεν υπάρχει κάποιο φως και το μαύρο είναι μαύρο τότε έχουμε

με σιγουριά οθόνη τεχνολογίας Amoled αλλιώς έχουμε S-LCD.

Κι ένα βιντεάκι όπου φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά:

 

-Πως αποκτούμε πρόσβαση root στο κινητό.

How to root Froyo.

 

-Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή.

How to install a custom rom

 

-Πως φτιάχνουμε ext3 partition στην κάρτα μνήμης.

How to create an ext3 partition in your memory card

 

-Πως φτιάχνουμε ext4 partition στην κάρτα ή αλλάζουμε το ext3 σε ext4.

How to create an ext4 partition in your memory card

 

-Πως επαναφέρουμε το τηλέφωνο στην εργοστασιακή κατάσταση.

Απλά τρέχουμε την τελευταία επίσημη rom (Official RUU) που θα βρούμε στα link

λίγο παραπάνω (Επίσημες rom για το κινητό).

Ενδεχομένως να χρειαστεί, αφού συνδέσουμε το κινητό με το pc, να τρέξουμε το

HTC Sync για να βρει το πρόγραμμα το κινητό μας.

 

10 βήματα για να περάσουμε official ROM (by thanos47)

Σημείωση: αυτός ο οδηγός αφορά κινητά τα οποία για κάποιο λόγο δεν ανάβουν και θέλουμε να τα επαναφέρουμε,

δεν συνίσταται για συσκευές που δουλεύουν σωστά.

 

Όλες οι παραπάνω πληροφορίες δεν αποτελούν δική μου έμπνευση απλά τα μάζεψα από το net και τα συγκέντρωσα εδώ για ευκολία όλων μας.

 

Ευχαριστίες: UnrEVOked Team, Paul O' Brien from MoDaCo, panosha from Navimania.gr και όσους έχουν γράψει για το Desire στο net.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως θα δείτε λείπουν από το καινούριο θέμα κάποια tips όπως και κάποιες ερωτήσεις. Αυτό έγινε γιατί πλέον υπάρχει Επίσημο FAQ και tips για όλα τα HTC Android κινητά μιας και πάνω κάτω είναι ίδια.

Το επίσημο FAQ θα ενημερώνεται κατά καιρούς με νέα tis και ερωτήσεις όταν υπάρχουν. Επίσης να αναφέρω ότι είναι και επισημασμένο στην αρχική σελίδα για να το βρίσκουν όλοι εύκολα.

 

--- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ---

 

Πριν κάθε μήνυμα ερώτησης είναι απαραίτητο να έχετε διαβάσει τα πρώτα μηνύματα στην ενότητα FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC,

τα οποία ενημερώνονται διαρκώς και περιέχουν τις περισσότερες απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις.

 

Αν δε βρείτε απάντηση εκεί, τότε γράφετε το μήνυμά μας, πάντα εντός θέματος και πάντα σύμφωνα με τους όρους πρόσβασης και χρήσης του forum.

Λόγω της μεγάλης κίνησης στo θέμα του Desire, ανούσια μηνύματα και εκτός θέματος θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

Ευχαριστούμε, και καλή συνέχεια!:)

 

- Η Ομάδα Διαχείρισης της ενότητας Desire -

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,Δεν θα "φοβηθω" να γραψω επειδη ειναι ενα ολοκαινουργιο και ολοκαθαρο topic .

Πρωτα απ΄όλα συγχαρητηρια για το υπεροχο-ολοκαινουργιο-topic,διοτι το παιδι απο πανω μας εχει κανει την ζωη πανευκολη.

 

Απο εκει και περα αντιμετοπιζω προβλημα με την Oxygen V2.0 ωρες ωρες κολαει για μερικα δευτερολεπτα και δεν μπορω να κανω τιποτα.Ευτυχως δεν κολαει τελειως.

Αλλα το ποιο σημαντικο που επαθα σημερα ηταν οτι κολουσε το κινητο αλλα χωρις να σταματησει να το κανει και οταν προσπαθησα να το κανω επανεκινηση δεν αποκρινοταν...

Επρεπε να πατησω απενεργοποιηση ωστε να σβησει και να το ξανααναψω.

 

Φοβαμαι μηπως αυτο εγινε λογο του κινητου αν και δεν νομιζω ...αν καποιος εχει παθει κατι παρομοιο ας το αναφερει . :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φίλε αντιμετωπίζω κ εγώ κάποιο πρόβλημα με την Oxygen 2.0, εμένα το κινητό καλεί μόνο του μερικές φορές επαφές του τηλεφώνου. Στην αρχή λέω θα πάτησα λάθος κανένα κουμπί και δεν θα το πήρα χαμπάρι ή από το bluetooth, αλλά χθές πρωί χωρίς να έχω καλέσει πρωτύτερα κανέναν, μετά που το άνοιξα πήρε έναν συγγενή μου, το ίδιο και χτές βράδυ 2 φορές άνοιξα να δω την ώρα στο κινητό ( με κλειδωμένη οθόνη) και μετά από λίγο κάλεσε επαφή. Ούτε έχω εγκαταστήσει φωνητική κλήση να πω ότι γίνεται έτσι:( Τώρα αυτή τη στιγμή το κοιτάω που κ που μπας και παίρνει καμιά επαφή μόνο του και με ξενερώσει.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,στον οδηγο "-Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή."

ο kollatos μιλαει το αν θελουμε να εγκαταστησουμε το radio !!!! Τι ειναι αυτο και που βρισκουμε την εκδοση που θελουμε ?

Αψογοι οι οδηγοι στα ελληνικα !!! Να στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,στον οδηγο "-Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή."

ο kollatos μιλαει το αν θελουμε να εγκαταστησουμε το radio !!!! Τι ειναι αυτο και που βρισκουμε την εκδοση που θελουμε ?

Αψογοι οι οδηγοι στα ελληνικα !!! Να στε καλα.

 

Βασικά δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να αλλάξεις το radio σου (ειδικά αν έχεις το 32.49.00.32U_5.11.05.27)

Το ποιό radio έχεις μπορείς να το δεις πηγαίνοντας στο κινητό:

menu -> ρυθμίσεις -> Σχετικά με το Τηλέφωνο -> Πληροφορίες Λογισμικού -> Έκδοση βασικού φάσματος.

Το τί είναι το radio μπορείς να το διαβάσεις είτε από το σχετικό FAQ (link του οποίου υπάρχει στο 2ο post) ή από το google.

Την έκδοση που θες μπορείς να την βρεις από το xda developers.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,Δεν θα "φοβηθω" να γραψω επειδη ειναι ενα ολοκαινουργιο και ολοκαθαρο topic .

Πρωτα απ΄όλα συγχαρητηρια για το υπεροχο-ολοκαινουργιο-topic,διοτι το παιδι απο πανω μας εχει κανει την ζωη πανευκολη.

 

Απο εκει και περα αντιμετοπιζω προβλημα με την Oxygen V2.0 ωρες ωρες κολαει για μερικα δευτερολεπτα και δεν μπορω να κανω τιποτα.Ευτυχως δεν κολαει τελειως.

Αλλα το ποιο σημαντικο που επαθα σημερα ηταν οτι κολουσε το κινητο αλλα χωρις να σταματησει να το κανει και οταν προσπαθησα να το κανω επανεκινηση δεν αποκρινοταν...

Επρεπε να πατησω απενεργοποιηση ωστε να σβησει και να το ξανααναψω.

 

Φοβαμαι μηπως αυτο εγινε λογο του κινητου αν και δεν νομιζω ...αν καποιος εχει παθει κατι παρομοιο ας το αναφερει . :)

 

Δυστυχώς και σε μένα η oxygen παρουσίασε διάφορα μικροπροβληματάκια και γι'αυτό την απεγκατέστησα.

Σε άλλους δουλεύει ρολόϊ, τι να πω.

Πάντως με την Ginger Villain 1.3 δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα, κι αν και 3 ημέρες εγκατεστημένη, έχω φτάσει στα όρια του το desire και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Δοκιμάστε τη όσοι έχετε προβλήματα με την oxygen. Δεν έχετε να χάσετε τίποτα. :wink:

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση σε αυτους που εχουν gingerbread, η αποδοση στα παιχνιδια ειναι η ιδια με την froyo?Ευχαριστω προκαταβολικα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση σε αυτους που εχουν gingerbread, η αποδοση στα παιχνιδια ειναι η ιδια με την froyo?Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Βασικά 2 παιχνίδια( Angry Birds και Basketball Shots 3D) παίζω μόνο και δεν έχω δει την παραμικρή διαφορά.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα:)

κι εμενα η oxygen απο την πρωτη στιγμη δεν μου εκατσε

εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις & ολες μου παρουσιαζαν κολληματα

τωρα ειμαι με starburst & 620mb ελευθερο χωρο & το κινητο παει πολυ καλα

περιμενω ομως καποια miui ginger:D

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο 1o post Index για τις rom του Desire μαζί με μια εξήγηση των όρων που βρίσκουμε στις rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ miui-au roms.

Απλα αλλαζω το gps.conf σε ελληνικο ntp server,βαζω το app της καμερας για wide photos και διαγραφω το VOiceDialer.apk (ειναι σπαστικο αν εχεις bluetooth).

Αυτην την ωρα έχω την 1.2.25 R3 Stable.

Ο λογος που γραφω αυτο το post ειναι για να ενημερωσω αυτους που τρεχουν Miui για την μεγαλη διαφορα στην καταναλωση μπαταριας που ειδα, αλλαζοντας το RIL του τηλεφωνου.

Το κινητο ήρθε με Radio 32.49.00.32U_5.11.05.27. Οι miui developers προτεινουν την 32.44.00.32U_5.09.05.30_2 , για αυτο και μεσα στην rom εχουν ενσωματωσει το RIL για 32.44.00.32U_5.09.05.30_2. Φλασαροντας μετα την εφαρμογη της ROM το RIL για 32.49.00.32U_5.11.05.27, ειδα αξιοσημειωτη διαφορα.

Να τονισω και παλι οτι το RIL εμπεριεχεται στην rom και ετσι θελει φλασαρισμα μετα απο καθε rom upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση θέλω να κάνω, το κίνητο το κλείνετε καθόλου ?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το android τα παίζει όταν κάνει shutdown?

 

Όχι δεν το κλείνω καθόλου, λόγω ξυπνητηριού (αλλιώς ίσως να το 'κάνα κάθε βράδυ).

Απλά, μία φορά τη βδομάδα του κάνω ένα reset καλού-κακού.

 

Πάντως με τα shutdown δεν έχω δει κανένα πρόβλημα. Εσύ τί εννοείς όταν λες 'τα παίζει;'

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κλείνω καθόλου, λόγω ξυπνητηριού (αλλιώς ίσως να το 'κάνα κάθε βράδυ).

Απλά, μία φορά τη βδομάδα του κάνω ένα reset καλού-κακού.

 

Πάντως με τα shutdown δεν έχω δει κανένα πρόβλημα. Εσύ τί εννοείς όταν λες 'τα παίζει;'

 

Εφαρμογές να κάνουν fcs, widgets να μην φορτώνουν, να παγώνει η οθόνη όταν δέχομαι κλήση και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Να καταλάβεις, το root δεν το έκανα για να κερδίσω σε επιδόσεις αλλά επειδή είχα απηυδήσει από τα συγκεκριμένα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές να κάνουν fcs, widgets να μην φορτώνουν, να παγώνει η οθόνη όταν δέχομαι κλήση και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Να καταλάβεις, το root δεν το έκανα για να κερδίσω σε επιδόσεις αλλά επειδή είχα απηυδήσει από τα συγκεκριμένα προβλήματα.

 

Και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το uptime του κινητού μου, παρόλα αυτά κάνω ένα reboot την ημέρα σχεδόν... είτε γιατί φλασάρω κάτι ή γιατί θα κολλήσει κανένας περίεργος kernel :Ρ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα:)

κι εμενα η oxygen απο την πρωτη στιγμη δεν μου εκατσε

 

περιμενω ομως καποια miui ginger:D

 

Redux έχει δοκιμάσει κανένας;

Από gingerbread είναι η μοναδική που δουλεύει ικανοποιητικά για μένα.

 

Σε 10 μέρες περίπου η πρώτη miui gingerbread :cool:

ΑΕΚ, whiskey και Iron Maiden δίσκοι.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές να κάνουν fcs, widgets να μην φορτώνουν, να παγώνει η οθόνη όταν δέχομαι κλήση και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Να καταλάβεις, το root δεν το έκανα για να κερδίσω σε επιδόσεις αλλά επειδή είχα απηυδήσει από τα συγκεκριμένα προβλήματα.

 

Μπα ,με τίποτα.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το reboot.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με την Oxygen 2.0 είχα και εγώ κάποια προβληματάκια... καταρχήν δεν αναγνώριζε τα hands free του ίδιου του τηλεφώνου! και το άλλο που με ξενέρωσε λίγο είναι ότι είχε το market το 2.12 το παλιό και τους maps τους 5.00 . Επέστρεψα τελικά στην Leedroid 2.3d που παρόλο που είναι 2.2 έχω το market το 2.3.3 και περισσότερη ελεύθερη μνήμη(παρόλο που είναι μεγαλύτερη rom). Ισως είμαι απ τους μοναδικούς που η 2.2 μου φαίνεται πιο ωραία απ την 2.3... ίσως να οφείλεται βέβαια στο γεγονός ότι δεν μου έκατσε καλά η oxygen...

 

Οσο για το reboot και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

γνωμες για αυτην...???? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=791315&highlight=ReflexTSense

την εχει κανεις...??? υποστιριζει data2whatever η κατι αλλο σχετικο...???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα με την αναφορά παράδοσης, είχα κάνει την ρύθμιση που μου είπατε, από τις ρυθμίσεις sms θα ήθελα να ρωτήσω, στο απλό desire η αναφορά παράδοσης δεν έρχεται σαν χωριστό μήνυμα όπως στο hd που είχα; Ο μόνος τρόπος που την βλέπω είναι πατώντας πάνω στο μύνημα που έχω στείλει και επιλέγοντας "προβολή αναφοράς". Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στην μπάρα ειδοποιήσεων εμφανίζει τα προγράμματα έχουμε ανοίξει, όπως στο hd, εμένα στο απλό δεν τα εμφανίζει. Και κάτι τελευταίο μετά από κάτι αναπάντητες μου εμφάνισε 'ενα μπλέ φωτάκι στοled ειδοποίησης το οποίο δεν έφευγε με τίποτα, παρά μόνο με κλέισιμο/άνοιγμα, τι ήταν αυτό; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα με την αναφορά παράδοσης, είχα κάνει την ρύθμιση που μου είπατε, από τις ρυθμίσεις sms θα ήθελα να ρωτήσω, στο απλό desire η αναφορά παράδοσης δεν έρχεται σαν χωριστό μήνυμα όπως στο hd που είχα; Ο μόνος τρόπος που την βλέπω είναι πατώντας πάνω στο μύνημα που έχω στείλει και επιλέγοντας "προβολή αναφοράς".

 

Για να δουλεψει η αναφορά όπως πρέπει, και να την βλέπεις ευκολα και άμεσα, βάλε το Handcent SMS.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι το ξερετε αλλα εγω το ανακαλυψα εχθες , πατωντας power key +volume + trackpad σε οποιαδηποτε κατασταση του κινητου κανει επανεκινηση.

 

Ειπα να το μοιραστω

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη την είχα δοκιμάσει και ήταν πολύ καλή. Η καινούρια μάλλον το ίδιο θα είναι. Data2whatever, αν θυμάμαι καλά οι περισσότερες ΗD δεν υποστηρίζουν αλλά data2sd ναι. Αλλωστε τολέει κιόλας, Όμως και με καμιά 80αρια εφαρμογές και τη συγκεκριμένη πάλι δε σου χρειάζεται. Απλά, όταν την περάσεις κάνε αυτά πουλέει στα κόκκινα γράμματα για τη μπαταρία. Αυτό που δεν είχα δοκιμάσει ήταν το νέο sence που στην InsertCoin δουλεύει.

 

λες δλδ να μην δουλευει το sense που εχει...???? ειπα να δω αυτη γτ η αλλη δεν καθοταν.....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σακη, μην τα μπερδεύεις, sence έχει αυτό που ξέρεις, εγώ μιλησα για αυτό που έχει το HD, αλλιως όλα όσα ξέρεις τα έχει!!Δηλαδή έχει το sence των startbust,aurax,leedroid κτλ

Ti παράξενο να μη σου κάθεται η insertcoin, είναι η καλύτερη HD rom αυτή τη στιγμή,για μένα. Απίστευτα γρήγορη και με μπαταρία βράχο!! Εγώ με leedroid και μπαταρία είχα πρόβλημα, άσε που αν το έκλεινα μετά ηθελε επανεκίνηση γιατί δεν άνοιγε. Τελικά η leedroid δε μου έκατσε καλά και είναι πάα πολύ καλή. Ίσως η επόμενη, αλλά με βλέπω να μην αποχωρίζομαι την insert εύκολα!!!!

 

ρε λες να φταει το partition...? τι αλλο να πω δεν ξερω... αντε να την εβαζα κ να κολλουσε το καταλαβαινω... αλλα να μην την περνει καθολου...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...