Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια εχω κανει τα πρωτα βηματα για root στο 2 μερος που τρεχεις το προγραμμα reflash.exe σαν admin λεει οτι απαιτητε vista και windows 7 εγω εχω τα xp τι γινετε τωρα για να τελειωσω το root???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω ποσοι το ξερετε αλλα εγω το ανακαλυψα εχθες , πατωντας power key +volume + trackpad σε οποιαδηποτε κατασταση του κινητου κανει επανεκινηση.

 

Ειπα να το μοιραστω

 

Απίστευτο...! Τι μαθαίνεις μετά από τόσο καιρό! Πολύ σωστός! Ευχαριστούμε!!:)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες όταν πάω να κάνω update ή install κάποιες εφαρμογες στο market μου βγάζει το μήνυμα installation error - package file is invalid. Δεν το κάνει για όλες τις εφαρμογές αλλά για συγκεκριμένες (πχ pandora radio αν θέλει να δοκιμάσει κάποιος). Έκανα clear cache & data το market αλλα το πρόβλημα παραμένει. Το έχει συναντήσει κανένας αλλος ή το δικό μου άρχισε να κλατάρει? Έχω starburst.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες όταν πάω να κάνω update ή install κάποιες εφαρμογες στο market μου βγάζει το μήνυμα installation error - package file is invalid. Δεν το κάνει για όλες τις εφαρμογές αλλά για συγκεκριμένες (πχ pandora radio αν θέλει να δοκιμάσει κάποιος). Έκανα clear cache & data το market αλλα το πρόβλημα παραμένει. Το έχει συναντήσει κανένας αλλος ή το δικό μου άρχισε να κλατάρει? Έχω starburst.

 

Το εχω συναντήσει εγώ με τη μαμα ρομ αλλά της είχα κάνει κάτι γκαγκανιες.Το αντιμετώπισα με αλλαγή ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι partition έχεις κάνει; To ext3 me 1-1,5 είναι μια χαρά.

 

Αυτό εχω κάνει! την τύχη μου μέσα! Δεν με θέλει απλά.! Αλλά θα ξανά προσπαθήσω όταν δεν βαριέμαι!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φίλε αντιμετωπίζω κ εγώ κάποιο πρόβλημα με την Oxygen 2.0, εμένα το κινητό καλεί μόνο του μερικές φορές επαφές του τηλεφώνου. Στην αρχή λέω θα πάτησα λάθος κανένα κουμπί και δεν θα το πήρα χαμπάρι ή από το bluetooth, αλλά χθές πρωί χωρίς να έχω καλέσει πρωτύτερα κανέναν, μετά που το άνοιξα πήρε έναν συγγενή μου, το ίδιο και χτές βράδυ 2 φορές άνοιξα να δω την ώρα στο κινητό ( με κλειδωμένη οθόνη) και μετά από λίγο κάλεσε επαφή. Ούτε έχω εγκαταστήσει φωνητική κλήση να πω ότι γίνεται έτσι:( Τώρα αυτή τη στιγμή το κοιτάω που κ που μπας και παίρνει καμιά επαφή μόνο του και με ξενερώσει.

 

Έχω 2.0.1 (ναι έκανε update προχθές και έβαλε και Fm Radio) και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, εκτός απο το data2whatever. Το αντικατέστησα λοιπόν με το dalvik-cash2sd.zip και όλα είναι τέλεια απο εκεί και πέρα.

Θα σου πρότεινα να κάνεις full wipe (και τα 3 wipe) και να βάλεις σκέτη τη rom για μια-δυο μέρες ώστε να γνωρίζεις τι γίνεται.

Το data2whatever έκανε πολύ αργό το κινητό μου σε κατάσταση ώστε πολλές εφαρμογές να μην εκτελούνταν καθόλου ή εκτελούσε εντολές π.χ κλήσεις που είχα δώσει 10 λεπτά πριν... Το προσπάθησα 2 φορές με full wipe και πάντα το data2whatever είχε την ίδια συμπεριφορά σε μένα.

 

Ξέχασα να πω πως το Market είναι 2.3.4 και τα google maps τα 5.2.0

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .Εχω το desire μονο 2 μερες. Εχω την εξης απορια καθως ειναι η πρωτη φορα με android .Το τηλεφωνο εχει την εκδοση 2.29.405.2 και το εκανα root οπως λεει στην πρωτη σελιδα.Μετα εκανα update επειδη ειδα οτι υπαρχει εκδοση 2.29.405.5 κανω εγκατασταση και με βγαζει(μαλλον λογω root) σε καποιο clockworld και μου γραφει ιinstallation failed. Αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι εχω χασει τον μπουσουλα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .Εχω το desire μονο 2 μερες. Εχω την εξης απορια καθως ειναι η πρωτη φορα με android .Το τηλεφωνο εχει την εκδοση 2.29.405.2 και το εκανα root οπως λεει στην πρωτη σελιδα.Μετα εκανα update επειδη ειδα οτι υπαρχει εκδοση 2.29.405.5 κανω εγκατασταση και με βγαζει(μαλλον λογω root) σε καποιο clockworld και μου γραφει ιinstallation failed. Αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι εχω χασει τον μπουσουλα....

 

δεν κανουμε ΠΟΤΕ ΟΤΑ update οταν ειμαστε root

για δες κανει reboot?

 

 

και ΜΗ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ota update ΠΟΤΕ οταν εισαι root

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να αλλαξω το data2whatever σε app2sd χωρις να κανω wipes κτλπ?

Νομίζω ότι αν περάσεις πάλι την ίδια rom χωρίς wipe χάνεται το data2whatever και μένει το app2sd της rom. Τουλάχιστον στην oxygen 2.0.1 που το έχω δοκιμάσει δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την InsertCoin αυτες τις μέρες και παρατήρησα οτι στην εκδοση Data2EXT, με smartass governor το κινητό σερνόταν. Απιστευτο lag και στις πιο απλες λειτουργίες. Με OnDemand τα πράγματα ειναι καλύτερα. Το quadrant κυμαίνεται στο 2600-2700 @stock speeds. Με OC@1152 έπιασα κι ενα 2932. I/O πανω απο 6000.

 

Με app2SD+ και με smartass governor δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Ισως φταει η SD μου. Μαλλον δεν εχει γρηγορο controller :(

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω κ πολυ καιρο να βαλω την insert coin αλλα μου βγαζει ολο αυτο:

E: wrong digest:

system/media/audio/ui/effect_tick.ogg

E:verification failed

installation aborted

 

ξερει κανεις γτ...??

 

η τουλαχιστον μπορει καποιος να μου πει πως κανω turn off verification in recovery...???

 

edit: βοηθησε ο kollatos κ ο costsa41....!!!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω κ πολυ καιρο να βαλω την insert coin αλλα μου βγαζει ολο αυτο:

E: wrong digest:

system/media/audio/ui/effect_tick.ogg

E:verification failed

installation aborted

 

ξερει κανεις γτ...??

 

η τουλαχιστον μπορει καποιος να μου πει πως κανω turn off verification in recovery...???

 

μπαινεις recovery επιλεγεις install zip from sdcard & μετα επιλεγεις toogle signature verification

ωπ ! εχεις amon ra?αυτο που σου ειπα ισχυει για clockworkmod

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο recovery!! AmonRa έχεις, έλα ρε Σάκη!! Μετα φταίει ο....γνωστός μας να πει καμιά κουβέντα

 

χαχαχαχα...!!! :lol: δικαιο εχεις αλλα το διορθωσα μετα....!!!!

 

μπαινεις recovery επιλεγεις install zip from sdcard & μετα επιλεγεις toogle signature verification

ωπ ! εχεις amon ra?αυτο που σου ειπα ισχυει για clockworkmod

 

ενταξει φιλε το βρηκα... ηταν πιο ευκολο απ'οτι νομιζα...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Nope, υπομονή μέχρι να βγει η επίσημη 2.3 ή βάλε καμιά από τις τόσες που κυκλοφορούν ήδη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Έχω το desire εδώ και λίγους μήνες και αν και διάβασα αρκετά τόσο από το desire μέρος 1ο όσο και από το 2ο θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια. Καταρχήν η gingerbread είναι η 3.2; ‘Eχω την 2.2 froyo με το update2. Είχα ρωτήσει πάλι στο μέρος 1ο εάν θέλω να βάλω την 3.2 και μου είπε κάποιος (συγνώμη που δεν θυμάμαι τώρα ποιος) ότι όταν θα βγει η 3.2 θα μπορέσω να κάνω εγκατάσταση over the air. Ομολογώ δεν το πολυκατάλαβα αυτό. Είχα iphone 3gs και οι αναβαθμίσεις γίνονταν μέσω του iTunes. Εδώ γίνεται κάτι ανάλογο με το htc sync; Επίσης από το μενού ενημερώσεις λογισμικού συστήματος μπορώ να την κατεβάσω; Τέλος έχει βγει για το desire η 3.2 επίσημα; Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας πολυζάλισα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με oxygen απο χθες και έχω κρατήσει ένα image της προηγούμενης μου ρομ (starburst) στο clockworkmod. Δεδομενου οτι η starburst έχει data2sd, αν κάνω restore πρέπει να περάσω ξανά το script ή το image θα επαναφέρει κανονικά και το data2sd?

Επίσης γενικότερα όταν κάνουμε restore απο clockworkmod είναι απαραίτητο να κάνουμε wipes? Μέχρι τώρα δεν έκανα ποτέ σε αυτές τις περιπτώσεις και δεν είχα πρόβλημα αλλα ένας φίλος μου είπε οτι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε.. Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με oxygen απο χθες και έχω κρατήσει ένα image της προηγούμενης μου ρομ (starburst) στο clockworkmod. Δεδομενου οτι η starburst έχει data2sd, αν κάνω restore πρέπει να περάσω ξανά το script ή το image θα επαναφέρει κανονικά και το data2sd?

Επίσης γενικότερα όταν κάνουμε restore απο clockworkmod είναι απαραίτητο να κάνουμε wipes? Μέχρι τώρα δεν έκανα ποτέ σε αυτές τις περιπτώσεις και δεν είχα πρόβλημα αλλα ένας φίλος μου είπε οτι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε.. Ισχύει?

 

wipe & μετα restore & θα εισαι οκ θα επαναφέρει κανονικά και το data2sd

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εψαξα αρκετα μηπως και βρω κατι για αυτο που με απασχολει αλλα δεν βρηκα κατι και θα ηθελα την βοηθεια σας.

ψαχνω εδω και καιρο ενα apk για να σπαω τα ασυρματα wifi και βρηκα μονο το

fios wep calculator σαν προταση αλλα δεν μπορεσα να το βρω free καπου να το δοκιμασω.

εαν εχετε να προτεινεται καποιο και καποιο link να το κατεβασω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΓΙΑΝΝΗΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (ή εφαρμογή) να συνδεθεί το desire (που δεν είναι rooted) σε adhoc ασύρματο δίκτυο; Συγκεκριμένα θέλω να συνδέεται στο ίντερνετ μέσω άλλου κινητού που χρησιμοποιεί το joikuspot.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψαχνω εδω και καιρο ενα apk για να σπαω τα ασυρματα wifi και βρηκα μονο το

fios wep calculator σαν προταση αλλα δεν μπορεσα να το βρω free καπου να το δοκιμασω.

 

Μιλάς για τα κλειδωμένα; Το ξέρεις ότι αυτό που ζητάς είναι παράνομο; Κάνε έναν κόπο να διαβάσεις τους κανονισμούς του forum. Δεν μας επιτρέπεται τέτοιους είδους συζήτηση/διακίνηση δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...