Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμασα, και ενω πηρε κανα 2 ενημερωσεις μετα εβγαλε παλι το ιδιο μηνυμα. Λες και θελει να του επαναλαμβανω την ιδια διαδικασια για καθε εγκατασταση. Τωρα κατι χαζο θα προκαλει αυτο το κολλημα, αλλα δεν μπορω να σκεφτω τι ειναι. Στην τελικη θα ξαναφλασαρω απο την αρχη αν δω οτι δεν βγαινει κατι.. Ευχαριστω!!

 

Μηπως εχεις πολλες εφαρμογες κι εχει στουμπωσει; το εχω παθει ενω ειχα πολυ χωρο.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εχεις πολλες εφαρμογες κι εχει στουμπωσει; το εχω παθει ενω ειχα πολυ χωρο.

 

Sent from my HTC Desire

 

Εχω 215, απο τα οποια καμια 50αρια ειναι τα παιχνιδια. Εχω Data2Whatever γι αυτο το λογο, και εχω ακομα πολυ ελευθερο. Σου εβγαζε τα ιδια μηνυματα? Αρχισες και εσβηνες εφαρμογες και διορθωθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 215, απο τα οποια καμια 50αρια ειναι τα παιχνιδια. Εχω Data2Whatever γι αυτο το λογο, και εχω ακομα πολυ ελευθερο. Σου εβγαζε τα ιδια μηνυματα? Αρχισες και εσβηνες εφαρμογες και διορθωθηκε?

αν δε βαριεσαι δοκιμασε να σβησεις μερικες που δεν τις πολυ χρειαζεσαι, σιγουρα θα υπαρχουν τετοιες μεσα στις 215. :p

ναι μου εβγαζε παρομοια μηνυματα, δεν εχω data2whatever, μονο a2sd και ειχα 125 εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock froyo, έχω ρουτάρει το τηλέφωνο και θέλω να πάρω ένα πλήρες backup του τηλεφώνου, πρωτού το ξερουτάρω για να το πάω στην αντιπροσωπεία για αλλαγή μητρικής.

 

Από ό,τι διαβάζω εδώ ο καλύτερος τρόπος για να το κάνω αυτό είναι μέσω του titanium. Σωστά;

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω γενικά με το πρόγραμμα αυτό, ώστε να μου πάρει backup πραγματικά τα πάντα και όταν τα επαναφέρω να είναι το κινητό ακριβώς όπως ήταν πριν την αλλαγή μητρικής;

Μήπως υπάρχει κάτι το οποίο αδυνατεί να πάρει backup το titanium και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα ή με κάποιον άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μπεις στο recovery και να κάνεις ένα nand backup.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μπεις στο recovery και να κάνεις ένα nand backup.

 

χμμμ. Μήπως σου βρίσκεται κανένα link για να ρίξω λίγο διάβασμα τι είναι και πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δες το 1ο post στο παρόν θέμα.

 

Ok το έπιασα νομίζω. Το Nand Backup είναι για να πάρω ένα image του τηλεφώνου ώστε να μπορώ να το επαναφέρω ακριβώς στην κατάσταση που βρισκόταν την στιγμή του backup.

Αν όμως θέλω να πάρω backup τα apps που έχω εγκαταστήσει και τα data τους, ώστε να μπορώ να τα έχω όπως τα ήξερα αλλά σε μια καινούρια ROM, αυτό που χρειάζομαι είναι το Titanium. Σωστά ή καμία σχέση; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Απλά να ξέρεις ότι με το titanium καλό είναι να κάνεις backup μόνο τις εφαρμογές

χρήστη κι όχι τις εφαρμογές συστήματος γιατί πολλές φορές δημιουργούν προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Απλά να ξέρεις ότι με το titanium καλό είναι να κάνεις backup μόνο τις εφαρμογές

χρήστη κι όχι τις εφαρμογές συστήματος γιατί πολλές φορές δημιουργούν προβλήματα.

 

Ok, λογικό ακούγεται.

 

Βλέπω τα εξής batch:

1. Backup all user apps

2. Backup all system data

3. Backup all user apps + system data

 

Το πρώτο κάνει αυτό που μου προτείνεις, το δεύτερο το ακριβώς αντίθετο και το τρίτο και τα δύο, am I right?

 

EDIT: Άστο μην μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις. Είναι προφανές ότι αυτό ακριβώς συμβαίνει!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Edited by YiannisF
Link to comment
Share on other sites

Σωστός και πάλι.

 

Απλά να σου πω πως ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις καλύτερα να το κάνεις με pm για να

μην spamαρουμε το θέμα, μιας κι όλα αυτά έχουν απαντηθεί στο παρελθόν αρκετές φορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Διακρινω ενα καμενο Pixel στην οθονη μου να το παω στην αντιπροσωπεια η θα με κραξουν;

To pixel μπορεί να είναι κολλημένο και όχι καμένο. Έχω δει κάποιες εφαρμογές, οι οποίες βοηθάνε να ξεκολλήσουν τα κολλημένα pixel. Δεν ξέρω αν λειτουργούν ή όχι, αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις... Εδώ μπορείς να δεις τις πιο γνωστές! (τα 1, 3 και 5 είναι)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είχα το κινητό παλαιότερα αλλά αναγκάστηκα να το δώσω για οικονομικούς λόγους :O Τώρα πλέον είμαι σε θέση να το ξαναπάρω, μιας και έχει πέσει και η τιμή του. Έχω όμως μια απορία, είδα σε ένα φίλο που έχει το desire s ότι είχε στα sms αναφορά παράδοσης που εμφανιζόταν σαν pop up μήνυμα. Στο απλό αυτό δεν το έκανε, έδειχνε στην πάνω μπάρα ότι το μήνυμα εστάλει και έπρεπε, αν θυμάμαι καλά, να μπείς μέσα στο μενού των μηνυμάτωνκαι να το δείς από το μενού του σταλμένου μηνύματος. Θυμάμαι σωστά; Αν ισχύει αυτό, τι μπορούμε να κάνουμε, υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται και σε μας σαν pop up μήνυμα;;

 

υγ είχα ενεργοποιημένη την αναφορά παράδοσης

Link to comment
Share on other sites

To pixel μπορεί να είναι κολλημένο και όχι καμένο. Έχω δει κάποιες εφαρμογές, οι οποίες βοηθάνε να ξεκολλήσουν τα κολλημένα pixel. Δεν ξέρω αν λειτουργούν ή όχι, αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις... Εδώ μπορείς να δεις τις πιο γνωστές! (τα 1, 3 και 5 είναι)

 

μπορεις να στειλεις παλι το Link γιατι παταω πανω και δεν κανει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω απο nokia συσκευή στο desire εκτός απο συγχρονισμό με το outllook?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω την Starburst έκδοση 1.3.3.4 και είδα πως βγήκε τόσο η 1.4.1.0 όσο κ η 1.4.1.1 αλλά κ η supernova. Κάποιος πρώτα από όλα που έχει βάλει κάποια από τις 3; είναι πιο γρήγορες ή όχι; κ τέλος εχω βάλει το titanium backup κ εχω κ το ROM manager premium , μπορεί κάποιος να πει με απλά λόγια(1, 2, 3, κλπ ) πως θα σώσω τα πάντα κ πως θα κάνω το update μέσω Rom manager; την τελευταία φορά που το προσπάθησα κατέληξα να τα περάσω όλα από την αρχή (σκατά δλδ) οπότε καλύτερα να ρωτήσω αυτή την φορά!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω την Starburst έκδοση 1.3.3.4 και είδα πως βγήκε τόσο η 1.4.1.0 όσο κ η 1.4.1.1 αλλά κ η supernova. Κάποιος πρώτα από όλα που έχει βάλει κάποια από τις 3; είναι πιο γρήγορες ή όχι; κ τέλος εχω βάλει το titanium backup κ εχω κ το ROM manager premium , μπορεί κάποιος να πει με απλά λόγια(1, 2, 3, κλπ ) πως θα σώσω τα πάντα κ πως θα κάνω το update μέσω Rom manager; την τελευταία φορά που το προσπάθησα κατέληξα να τα περάσω όλα από την αρχή (σκατά δλδ) οπότε καλύτερα να ρωτήσω αυτή την φορά!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εγώ έχω την 1.3.2 και είμαι ευχαριστημένος....τώρα αν είναι πιο γρήγορες οι άλλες εκδόσεις θα σε γελάσω αν και δεν νομίζω να υπάρχουν μεγάλες διαφορές. Για να σώσεις τις εφαρμογές σου,θα το κάνεις μέσω titanium backup πατώντας backup all user apps. Στη συνέχεια θα επαναφέρεις τις εφαρμογές σου πάλι από το ίδιο πρόγραμμα αφού πρώτα έχεις κρατήσεις τον φάκελο του titanium στο pc σου. Τις επαφές μου εγώ τις κρατάω με το myphoneExplorer το οποίο υπάρχει στο market.(πρέπει να το εγκαταστήσεις και στο pc σου).

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω την Starburst έκδοση 1.3.3.4 και είδα πως βγήκε τόσο η 1.4.1.0 όσο κ η 1.4.1.1 αλλά κ η supernova. Κάποιος πρώτα από όλα που έχει βάλει κάποια από τις 3; είναι πιο γρήγορες ή όχι; κ τέλος εχω βάλει το titanium backup κ εχω κ το ROM manager premium , μπορεί κάποιος να πει με απλά λόγια(1, 2, 3, κλπ ) πως θα σώσω τα πάντα κ πως θα κάνω το update μέσω Rom manager; την τελευταία φορά που το προσπάθησα κατέληξα να τα περάσω όλα από την αρχή (σκατά δλδ) οπότε καλύτερα να ρωτήσω αυτή την φορά!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Πρωτα απο ολα θα κανεις nandroid backup,θα πας recovery ->backup and restore ->backup ,μετα θα κανεις backup απο το titanium backup (εγω χρησιμοποιω το mybackup root που ειναι αριστο) και μετα για να περασεις την rom θα σου προτεινα να την κατεβασεις στο pc,να τη βαλεις μετα χυμα στην sd σου και μετα να την περασεις οπως ειδη ξερεις!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση για την clockworkmod recovery. Έχω εγκατεστημένη την 2.5.0.7. Ξέρω ότι έχουν βγει μετέπειτα εκδόσεις αλλά από rom manager δεν με βγάζει να την αναβαθμίσω. Έχετε κάποια πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση για την clockworkmod recovery. Έχω εγκατεστημένη την 2.5.0.7. Ξέρω ότι έχουν βγει μετέπειτα εκδόσεις αλλά από rom manager δεν με βγάζει να την αναβαθμίσω. Έχετε κάποια πρόταση?

 

Οντως εχουν βγει κι αλλες εκδοσεις,αλλα με τον rom manager δε θα γινει τιποτα,στον rom manager σου λεει απλα ποια clockworkmod εχεις,δε θα σου βρει αλλες.Κι εγω το ψαχνω,αν θες πηγαινε στο xda ;)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να στειλεις παλι το Link γιατι παταω πανω και δεν κανει τιποτα!

 

Επειδή είναι από tapatalk, ψάξε για jscreenfix στο market

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχουν βγει κι αλλες εκδοσεις,αλλα με τον rom manager δε θα γινει τιποτα,στον rom manager σου λεει απλα ποια clockworkmod εχεις,δε θα σου βρει αλλες.Κι εγω το ψαχνω,αν θες πηγαινε στο xda ;)

 

Ένας τρόπος είναι να κάνετε s off κ να το αλλάζεται μπαμ μπαμ.. αλλά γενικά ο μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ είναι με το unrevoked που κάνατε root να φόρτωσετε το .img του recovery που θέλετε κ να το ξανά κάνατε Απο την αρχή..

 

Τώρα αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι καλύτερο ας το πει...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχουν βγει κι αλλες εκδοσεις,αλλα με τον rom manager δε θα γινει τιποτα,στον rom manager σου λεει απλα ποια clockworkmod εχεις,δε θα σου βρει αλλες.Κι εγω το ψαχνω,αν θες πηγαινε στο xda ;)

 

Ένας τρόπος είναι να κάνετε s off κ να το αλλάζεται μπαμ μπαμ.. αλλά γενικά ο μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ είναι με το unrecoved που κάνατε root να φόρτωσετε το .img του recovery που θέλετε κ να το ξανά κάνατε Απο την αρχή..

 

Τώρα αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι καλύτερο ας το πει...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εδώ θα βρεις το 3.0.0.5

 

Όπως είπε ο sakis, αν είσαι s-off κάνεις fastboot flash recovery recovery-file.img

Αλλιώς με unrevoked.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...