Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού, για 2η φορά, δεν με νοιάζει που ακούω ότι είναι παλιό και ξεπερασμένο κτλ κτλ. Για μένα είναι σημαντικό που έχει δυνατό ακουστικό και γενικά είναι σταθερή αξία. Πολλές εφαρμογές και σκαλίσματα δεν του κάνω, αλήθεια για αυτό που λεει ο φίλος πιο πάνω, τι κάνουμε αν κάποια στιγμή δεν χωράει άλλες εφαρμογές, λέμε τώρα. Επίσης την 2.3 επίσημα θα την πάρει και τι βελτιώσεις θα έχει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες είμαι κάτοχος εδώ και κάνα 3μηνο και φυσικά αφου πλέον δοκίμασα μπόλικες εφαρμογές δεν έχω πλέον αρκετή μνήμη για να εγκαθιστώ εφαρμογές.Δεν το έχω κάνει root >Υπάρχει άλλη λύση στο θέμα μνήμης?Και αν πρέπει να βάλω άλλη rom Θα πρέπει ότι έχω να τα εγκαταστίσω πάλι απ την αρχή?

Οχι δεν υπαρχει αλλη λυση...

οχι ολα απ την αρχη.. εαν κανεις ροοτ κανεις backup με ενα προγραμματακι του στυλ myBackup, titanium backup και μετα επαναφερεις ολες σου τις εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις που ειχες κανει..

 

από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού, για 2η φορά, δεν με νοιάζει που ακούω ότι είναι παλιό και ξεπερασμένο κτλ κτλ. Για μένα είναι σημαντικό που έχει δυνατό ακουστικό και γενικά είναι σταθερή αξία. Πολλές εφαρμογές και σκαλίσματα δεν του κάνω, αλήθεια για αυτό που λεει ο φίλος πιο πάνω, τι κάνουμε αν κάποια στιγμή δεν χωράει άλλες εφαρμογές, λέμε τώρα. Επίσης την 2.3 επίσημα θα την πάρει και τι βελτιώσεις θα έχει;

 

Η σβηνεις αυτες που δεν χρειαζεσαι

η κανεις root, και περνας μια custom rom με data2sd, a2sd κλπ

επισημα δεν ξερω, ανεπισημα την εχει παρει κανονικοτατα..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλους μηνες απραξιας, με επιασε μια φαγωραμα για σκαλισμα..

εχει γινει ρουτ στη συσκευη, εχει η sd 1GB ext3 και φοραγε μια εκδοση της leedroid με froyo..

 

εφαγα καμποση ωρα στο xda, αλλα ακρη δεν εβγαλα..

θελω μια rom με sense για αρχη, γιατι λογικα θα πειρματιστω να βρω κατι μεχρι να μου αρεσει (εχω μπερδευτει με τις πολλες εκδοσεις του, κατι περι mix της 3.0 με αλλες διαβαζω..) και φυσικα ginger..

 

ειπα μιας και ξανασχολουμαι να κανω και το S-OFF.. πρεπει να κανω κατι αλλο γενικα? γιατι τελευταια εχω μεινει εκτος των εξελιξεων.. υπαρχει καποιο νεο must?

 

παρακαλω οποιος εχει το χρονο ας βοηθησει.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλους μηνες απραξιας, με επιασε μια φαγωραμα για σκαλισμα..

εχει γινει ρουτ στη συσκευη, εχει η sd 1GB ext3 και φοραγε μια εκδοση της leedroid με froyo..

 

εφαγα καμποση ωρα στο xda, αλλα ακρη δεν εβγαλα..

θελω μια rom με sense για αρχη, γιατι λογικα θα πειρματιστω να βρω κατι μεχρι να μου αρεσει (εχω μπερδευτει με τις πολλες εκδοσεις του, κατι περι mix της 3.0 με αλλες διαβαζω..) και φυσικα ginger..

 

ειπα μιας και ξανασχολουμαι να κανω και το S-OFF.. πρεπει να κανω κατι αλλο γενικα? γιατι τελευταια εχω μεινει εκτος των εξελιξεων.. υπαρχει καποιο νεο must?

 

παρακαλω οποιος εχει το χρονο ας βοηθησει.. ευχαριστω

 

Δεν νομίζω να χρειάζεται να κανείς τίποτα άλλο εκτός του να βρεις μια ρομ... Υπάρχουν οι 2.2.1 του hd οι οποίες είναι πολύ καλές κ σταθερές αλλά τώρα οι περισσότεροι εδώ παίζουμε με τις 2.3.3 που έχει κ σταθερές αλλά κ κάποιες με προβλήματα.. από εκεί κ πέρα εσυ διαλέγεις κ παίρνεις....!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήγα να κάνω rooted το κινητό και ακολούθησα τις οδηγίες που έχετε...όμως στο τελευταίο βήμα και στο τελευταίο reboot παίρνω στο κινητό το εξής μνμ- Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Zysploit(διαδικασία com.unrevoked.zysploit) Και στο PC γραφει Error:failed to get root!Is your firmware too new?Εχετε καμιά ιδέα γι αυτό?

Κανείς για αυτό?Παρατήρησα ότι στο μενού των εφαρμογών πλέον υπάρχει μια που λέει δικαιώματα superuser όμως είναι κενή και στις επιλογές της έχει μονο επιλογές whitelist και ειδοποιήσεις..

 

Οχι δεν υπαρχει αλλη λυση...

οχι ολα απ την αρχη.. εαν κανεις ροοτ κανεις backup με ενα προγραμματακι του στυλ myBackup, titanium backup και μετα επαναφερεις ολες σου τις εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις που ειχες κανει..

ευχαριστώ!

x
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χρειάζεται να κανείς τίποτα άλλο εκτός του να βρεις μια ρομ... Υπάρχουν οι 2.2.1 του hd οι οποίες είναι πολύ καλές κ σταθερές αλλά τώρα οι περισσότεροι εδώ παίζουμε με τις 2.3.3 που έχει κ σταθερές αλλά κ κάποιες με προβλήματα.. από εκεί κ πέρα εσυ διαλέγεις κ παίρνεις....!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

αυτα ειναι τα requirements της insertcoin

 

δεν εχω αλλαξει hboot, επομενως φανταζομαι οτι εχω το stock, σωστα? με μπερδευει το the one with 250 mB for /system

μετα κανω 1gb ext3 partition στην sd.. (γινεται με καποια εφαρμογη απο το κινητο ή μονο με gparted?)

στη συνεχεια κανω backup εφαρμογων με titanium & ενα nandroid..

μετα flashαρισμα του τελευταιου radio, τα απαραιτητα wipes και φλασαρισμα της νεας ρομ..

 

ξεχναω κατι? γιατι εχω πολυ καιρο να πειραματιστω.. μην κανω καμια πατατα..

Link to comment
Share on other sites

A2SD+ STOCK HBOOT - stock hboot - the one with 250 mB for /system

- 1 gB ext2/3/4 partition

 

αυτα ειναι τα requirements της insertcoin

 

δεν εχω αλλαξει hboot, επομενως φανταζομαι οτι εχω το stock, σωστα? με μπερδευει το the one with 250 mB for /system

μετα κανω 1gb ext3 partition στην sd.. (γινεται με καποια εφαρμογη απο το κινητο ή μονο με gparted?)

στη συνεχεια κανω backup εφαρμογων με titanium & ενα nandroid..

μετα flashαρισμα του τελευταιου radio, τα απαραιτητα wipes και φλασαρισμα της νεας ρομ..

 

ξεχναω κατι? γιατι εχω πολυ καιρο να πειραματιστω.. μην κανω καμια πατατα..

 

κανεις το ext3 η 4 οτι θες (εγω εχω 4 αλλα δεν ειναι απαρατητο) με το MiniTool Partition Wizard Home Edition, ειναι free αν δεις sto google...

αν θες την insertcoin θα κατεβασεις αυτο http://insertcoin.dataninja.net/Stable/1.0.4/InsertCoin_GB_Sense2.1_A2SD+_1.0.4.zip ειναι η stable εκδοση της... ( δεν την δοκιμασα ακομα ισως αυριο, αλλα τα παιδια λενε οτι ειναι καλη)

 

πριν περασεις την ρομ κανεις το nandback up απο το recovery....

 

φυσικα αν δεν θες να χασεις της εφαρμογες σου sms κ επαφες κανεις back up απο οποιο προγραμμα εχεις... (εγω εχω το mybackup root).......! :rolleyes:

 

Κανείς για αυτό?Παρατήρησα ότι στο μενού των εφαρμογών πλέον υπάρχει μια που λέει δικαιώματα superuser όμως είναι κενή και στις επιλογές της έχει μονο επιλογές whitelist και ειδοποιήσεις..

 

 

ευχαριστώ!

 

κανε μια δοκιμη κ κατεβασε απο το μαρκετ το titanium back up να δεις αν μπαινει στο κινητο σου.....! αν ναι τοτε εισαι root... αν οχι θα βρουμε την λυση...!

κατεβασε το, το ανοιγεις πατας προβληματα, κ μετα εκει που λεει get busy box, το κατεβαζεις κ μας λεσ...! ;)

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγω το partitioning της καρτας παντως το εκανα μεσα απο clockworkmod recovery που εχει μια επιλογη και σε παει βημα βημα. Εννοειται backup ολα τα αρχεια της καρτας, nandroid και τις εφαρμογες σου με το titanium.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καλωδιο video out για το κιν? θελω να το συνδεσω με την οθονη του αυτοκινητου . ( εχει επιλογη για iphone , αλλα αντι να βρω iphone ρωτω αμα μπορει να γινει και με το desire..)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καλωδιο video out για το κιν? θελω να το συνδεσω με την οθονη του αυτοκινητου . ( εχει επιλογη για iphone , αλλα αντι να βρω iphone ρωτω αμα μπορει να γινει και με το desire..)

 

Ουτε στα πιο τρελά ονειρα σου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοια λειτουργία το Desire έτσι κι αλλιώς!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγεί επισημο Upgrade σε 2.3 για το HTC Desire?

 

Κατι τέτοιο είχα ακούσει στο παρελθόν

 

Όχι ακόμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε (εναγωνίως). Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστεί και το Sense;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε (εναγωνίως). Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστεί και το Sense;

 

Mε τίποτα.

Στις rom που έχουν γίνει leak υπάρχει το Sense 1.9.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το Sense 2.1 θα δοκίμαζα άλλη aftermarket rom... Έπαιξα λίγο με Desire S κολλητού (που αμφιταλαντευόταν ανάμεσα σ'αυτό και το Optimus 2X μέχρι που τα δοκιμάσαμε δίπλα δίπλα στο πλαίσιο και... δε χρειάστηκε πολύ να αποφασίσει για το κόσμημα της HTC) και ομολογώ πως έχω ζηλέψει το Sense που έχει το S...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το Sense 2.1 θα δοκίμαζα άλλη aftermarket rom... Έπαιξα λίγο με Desire S κολλητού (που αμφιταλαντευόταν ανάμεσα σ'αυτό και το Optimus 2X μέχρι που τα δοκιμάσαμε δίπλα δίπλα στο πλαίσιο και... δε χρειάστηκε πολύ να αποφασίσει για το κόσμημα της HTC) και ομολογώ πως έχω ζηλέψει το Sense που έχει το S...

 

Πολλά στοιχεία από το σενς 3 υπάρχουν στις ρομ RCMIX και insertcoin .Eγώ έχω βάλει και τη φοβερή lockscreen με το 3D εφέ του καιρού .Eίδε το δικό μου desire ένας φίλος με μαμίσιο 2.3 ΗD και έπαθε πλάκα.

Όσοι πιστοί προσέλθετε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304354&page=16

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

πριν περασεις την ρομ κανεις το nandback up απο το recovery....

 

φυσικα αν δεν θες να χασεις της εφαρμογες σου sms κ επαφες κανεις back up απο οποιο προγραμμα εχεις... (εγω εχω το mybackup root).......! :rolleyes:

 

 

 

κανε μια δοκιμη κ κατεβασε απο το μαρκετ το titanium back up να δεις αν μπαινει στο κινητο σου.....! αν ναι τοτε εισαι root... αν οχι θα βρουμε την λυση...!

κατεβασε το, το ανοιγεις πατας προβληματα, κ μετα εκει που λεει get busy box, το κατεβαζεις κ μας λεσ...! ;)

 

To κατέβασα και στην αρχη δε μπορούσε να πάρει root πρόσβαση μόλις κατέβασα το busy bo δείχνει να είναι οκ.Root το έκανα με το unrevoked.Τώρα απλώς πατάω να κάνει back up στο titanium και μετα είμαι έτοιμος για άλλη rom?Δεν ήθελα κάτι τραβηγμένο ως τώρα απλώς να έχω χώρο να εγκαθιστώ εφαρμογές γιατί τα 100mb τελικά είναι λιγα.

x
Link to comment
Share on other sites

To κατέβασα και στην αρχη δε μπορούσε να πάρει root πρόσβαση μόλις κατέβασα το busy bo δείχνει να είναι οκ.Root το έκανα με το unrevoked.Τώρα απλώς πατάω να κάνει back up στο titanium και μετα είμαι έτοιμος για άλλη rom?Δεν ήθελα κάτι τραβηγμένο ως τώρα απλώς να έχω χώρο να εγκαθιστώ εφαρμογές γιατί τα 100mb τελικά είναι λιγα.

 

ναι πλεον εισαι ετοιμος για αλλη ρομ... δεν ξερω ομως να σε βοηθησω με το titanioum καθως δεν το χρεισιμοποιω καθολου... εγω κανω back up με το mybackup root που μου φαινετε πιο απλο στην χρηση του....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας! αυριο περιμενω και εγω το desire μεταχειρισμενο,,μια ερωτηση γιατι μ ενδιαφερει το βιντεο..με τη στοκ ρομ τραβαει βιντεο στα 720p με 30 fps?η πρεπει να βαλω καμια custom rom και αν ναι ποια?η ποιοτητα του βιντεο τι λεει?μακαρι να τα τραβαει στα 30 fps!

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

ναι πλεον εισαι ετοιμος για αλλη ρομ... δεν ξερω ομως να σε βοηθησω με το titanioum καθως δεν το χρεισιμοποιω καθολου... εγω κανω back up με το mybackup root που μου φαινετε πιο απλο στην χρηση του....!

 

Εντάξει προφανώς ίδια δουλεία κάνουν.Δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιήσω το mybackup root.Τωρα rom για απ ότι βλέπω είναι πολλές πως θα διαλέξω την καλύτερη?

x
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει προφανώς ίδια δουλεία κάνουν.Δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιήσω το mybackup root.Τωρα rom για απ ότι βλέπω είναι πολλές πως θα διαλέξω την καλύτερη?

 

αυτη περναω τωρα εγω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

διαβασε τι εχει... ειναι 2,3,3... ειναι απο τις καλυτερες που εχουμε δοκιμασει ολοι με sense... την κατεβαζεις απο εδω http://rom.robocik.mobi/Desire/RCMixS/v1.6/RCMixS_v1.6.2_A2SD+_BravoHboot.zip

 

πρεπει να εχεις παρτιτιον... αν θες αλλες πληροφοριες τα λεμε εδω ολοι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3646932#post3646932

:rolleyes:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έπαθα σήμερα πρώτη φορά: μιλώντας σε wifi συνδεδεμένος με Skype, άρχισε να κάνει σπασίματα ο ήχος σταδιακά όλο και περισσότερα και παρατήρησα ότι ο επεξεργαστής είχε κλατάρει και δεν άλλαζε ούτε οθόνη καλά καλά, κόλλαγε στα πάντα και άρχισε να ζεσταίνεται υπερβολικά... Τερματίζοντας την κλήση επανήλθε, αλλά ξανακαλώντας μετά έγιναν πάλι τα ίδια... Έχει κανείς ιδέα τι έπαθε το Skype;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...