Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ναι με κανονικη rom ειμαι.Οχι δεν δοκιμασα αλλη καρτα και μαλλον θα παρω μια σημερα.Αυτη που εχω, την εχω και στο pc ...Αν αντιγραψω τα περιεχομενα σε καινουργια πιο μεγαλη θα ειμαι ενταξει ?

 

Ευχαριστω.

 

Όντως, ένα απλό copy/paste αρκεί. Απλά φρόντισε να το κάνεις αυτό από το PC σου και να περαστούν όλα τα αρχεία (και τα hidden).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως, ένα απλό copy/paste αρκεί. Απλά φρόντισε να το κάνεις αυτό από το PC σου και να περαστούν όλα τα αρχεία (και τα hidden).

 

Εχω επιλογη να φαινοντε ολα τα αρχεια...Θα δοκιμασω το απογευμα και θα γραψω εδω.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα περασω την Rcmix...

 

Την μαμα rom το kernel που εχω τωρα και τα υπολοιπα που θα τα βρω να τα κατεβασω μολις παει κατι στραβα να τα περασω παλι;

Link to comment
Share on other sites

Θα περασω την Rcmix...

 

Την μαμα rom το kernel που εχω τωρα και τα υπολοιπα που θα τα βρω να τα κατεβασω μολις παει κατι στραβα να τα περασω παλι;

 

Στο κινητό σου.Δεν θα κάνεις nandroid backup;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό σου.Δεν θα κάνεις nandroid backup;

 

εχω κανει back up με το titanium δεν ξερω αν κραταει τετοια πραγματα ομως

 

γινε λιγο ποιο σαφης οταν λες nandroid back up (πως γινεται δηλαδη;)

 

τι αλλο πρέπει να κρατησω; ετσι ωστε αν παει κατι στραβά να το ξαναπεράσω;

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει back up με το titanium δεν ξερω αν κραταει τετοια πραγματα ομως

 

γινε λιγο ποιο σαφης οταν λες nandroid back up (πως γινεται δηλαδη;)

 

τι αλλο πρέπει να κρατησω; ετσι ωστε αν παει κατι στραβά να το ξαναπεράσω;

 

Είτε με το clockwork mod (recovery) είτε με το rom manager, πας στο backup και κάνεις... Backup.

Αυτό σου κρατάει τα πάντα. Kernel, rom, applications.. τα πάντα όλα. Αν κάτι πάει στραβά, μπαίνεις στο recovery και κάνεις restore.

Link to comment
Share on other sites

Είτε με το clockwork mod (recovery) είτε με το rom manager, πας στο backup και κάνεις... Backup.

Αυτό σου κρατάει τα πάντα. Kernel, rom, applications.. τα πάντα όλα. Αν κάτι πάει στραβά, μπαίνεις στο recovery και κάνεις restore.

λοιπον

 

εγω εχω κανει back up με το titanium και το αρχειο απο την sd το εχω παρει και το εχω στο pc μου.

 

τωρα ..θα κανω back up μεσω του rom manager. το αρχειο που θα δημιουργηθει που θα βρισκεται; (λογικα στην sd) και μετα full wipe

μολις flasharο καινουρια την ρομ πρεπει μετα να ξανακανω ροοτ ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να κάνω μια ερώτηση.πέρασε κανείς την RCMix 1.7? ξέρει κάνείς αν εμφανίζονται σε αυτή την έκδοση οι φωτογραφίες του προφίλ στο Lockscreen?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να κάνω μια ερώτηση.πέρασε κανείς την RCMix 1.7? ξέρει κάνείς αν εμφανίζονται σε αυτή την έκδοση οι φωτογραφίες του προφίλ στο Lockscreen?

 

ελα εδω για αρχη αν εχεις αποροιες...! ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304354&page=20

κ ναι δουλευει με το iconfix κ κατι αλλες ιστοριες..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

 

εγω εχω κανει back up με το titanium και το αρχειο απο την sd το εχω παρει και το εχω στο pc μου.

 

τωρα ..θα κανω back up μεσω του rom manager. το αρχειο που θα δημιουργηθει που θα βρισκεται; (λογικα στην sd) και μετα full wipe

μολις flasharο καινουρια την ρομ πρεπει μετα να ξανακανω ροοτ ;

παω να κανω back up μεσω του ρομ manager και μολισ παταω back up με πεταει σε μια οθονη που λεει πανω clockworkmodrecovery v2.5.0.7 επιλεγω απο εκει back up μολις ξεκιναει

backing up boot...

Error while dumping boot image!

E:Can't mount CACHE :recovery log

E:Can't find MISC

 

τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω back up μεσω του ρομ manager και μολισ παταω back up με πεταει σε μια οθονη που λεει πανω clockworkmodrecovery v2.5.0.7 επιλεγω απο εκει back up μολις ξεκιναει

backing up boot...

Error while dumping boot image!

E:Can't mount CACHE :recovery log

E:Can't find MISC

 

τι να κάνω;

 

Μου φαίνεται δεν είσαι root...

Link to comment
Share on other sites

Μην πας να κάνεις το backup μέσω του Rom Manager, αντιθέτως μπες στο recovery και πήγαινε στο backup and restore και κάν' το.

Αν σου βγάλει πάλι το ίδιο μήνυμα πήγαινε advanced και κάνε reboot recovery.

Επίσης πιστεύω να χρησιμοποιείς ClockworkMod recovery κι όχι Amon-RA.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας να κάνεις το backup μέσω του Rom Manager, αντιθέτως μπες στο recovery και πήγαινε στο backup and restore και κάν' το.

Αν σου βγάλει πάλι το ίδιο μήνυμα πήγαινε advanced και κάνε reboot recovery.

Επίσης πιστεύω να χρησιμοποιείς ClockworkMod recovery κι όχι Amon-RA.

το εκανα και παλι τα ιδια ναι cloworkmod χρησιμοποιω

υπαρχει κανενας αλλος τροπος να τα βρω αυτα αν παει κατι χαλια και χρειαστει να τα ξαναπερασω;

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι και χρειάζομαι βοήθεια. Εχω απο φιλο το κινητό το οποιο απο οτι ειδα ειναι κλειδωμενο στον παροχο, το ειχε με συμβολαιο Κοσμοτε και δεν παιρνει καρτες Q, whats up κλπ, το διαπιστωσα οταν δουλεψα το κινητο χωρις καρτα σιμ και ειναι μια χαρα. Οταν βαλω καρτα επανεκκινει και δεν δεχεται την καρτα, στην αρχη ειχα βλαει Q δουλεψε λιγο και μετα επανκκινηση με κολλημα στην αρχικη οθονη...

ΤΟ ερωτημα ειναι: Τωρα πρεπει να το ρουταρω και πως για να βλαω οτι καρτα σιμ θελω? Θα χρειαστω βοηθεια για τον ευκολο τροπο ωστε να εχω προσβαση στο κινητο. Φοραει την 2.2. ΕΙΝΑΙ Ελληνικα και οκ. Δεν εχει μεσα καρτα microsd οποτε τι προτεινετε να κανω γιατι εχω πελαγωσει. Να δουλεψει θελω με οποιαδηποτε σιμ! Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να βγάλω τον ADW Launcher και να βάλω τον LauncherPro από την CyanogenMod 7;

 

Αν είσαι S-off με το root explorer πας στο /system/app και σβήνεις τον ADW. Κατεβάζεις τον LAuncherpro που θα είναι στο /data/app λογικά και τον κάνεις move στο /system/app

 

Εναλλακτικά, πριν φλασάρεις ρομ ανοίγεις το ζιπ αρχείο και σβήνεις το apk του adw από το system/app και βάζεις του LP.

 

Η απλά το κατεβάζεις από το market και απλά έχεις 1mb παραπάνω στην συσκευή σου. Μικρό το κακό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν μου απαντησε κανεις. Το κινητο δεν μπουταρει και προσπαθω τωρα να βαλω την official ROM για το κινητο, ακολουθω τα βηματα και βαση του οδηγου ακολουθω τα βηματα. Παροτι στον bot loader εχω FASTBOOTUSB και τρεχω την εφαρμογη βγαζει σφαλμα 170 δηλαδη οτι δεν εχει συνδεθει. Παροτι στο κινητο αναγνωριζεται κανονικα δεν τρεχει η αναβαθμιση. Το κινητο ειναι για την Ελληνικη αγορα παντως. Τι να κανω τωρα αφου δεν εχω κινητο πλεον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν μου απαντησε κανεις. Το κινητο δεν μπουταρει και προσπαθω τωρα να βαλω την official ROM για το κινητο, ακολουθω τα βηματα και βαση του οδηγου ακολουθω τα βηματα. Παροτι στον bot loader εχω FASTBOOTUSB και τρεχω την εφαρμογη βγαζει σφαλμα 170 δηλαδη οτι δεν εχει συνδεθει. Παροτι στο κινητο αναγνωριζεται κανονικα δεν τρεχει η αναβαθμιση. Το κινητο ειναι για την Ελληνικη αγορα παντως. Τι να κανω τωρα αφου δεν εχω κινητο πλεον?

 

αυτη την εκδοση εχεις κατεβασει?

 

RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_159811_signed

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

@serfistas1: Αν είναι ελληνικό όπως λες αποκλείεται να είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο.

Επίσης χαλάρωσε λίγο και μην παίρνεις φορά γιατί έτσι συνήθως χαλάνε τα τηλέφωνα από την

βιασύνη την χρηστών και την ημιμάθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

magisian φίλε ναι αυτή ειναι η επισημη ΡΟΜ. Το κινητό οταν το πήρα δουλεψε με καρτα Q και ξαφνικα εκανε επιναεκκινηση οποτε ειχα προβλημα. Εχω διαβασει ολες τις οδηγιες στο σχετικο τόπικ φυσικα. Μπορεις να με βοηθήσεις τι να κάνω απο την στιγμη που το κινητο βλεπει τη USB αλλα δεν την αναγνωριζει ο οδηγος.

kollatos φιλε μου δεν εκανα ποτε κατι βιαστικο εχοντας γνωση υπολογιστων και των οδηγων που ειναι κατατοπιστικοι στο φορουμ. Το θεμα φιλε μου να διαπιστωσω τι συμβαινει καθως δεν εχω κινητο. Το κολλημα και οι επανεκκινησεις μου μυριζουν προβλημα υλικου. Ο φιλος που το ειχε το δουλευει μηνες με συμβολαιο κοσμοτε αλλα οταν εβαλε καρτα whats ειχε απο οτι μου ειπε προβλημα και δε δουλευε το κινητο με ολες τις καρτες. Οποτε εχω πελαγωσει και αναζητω λυση. Ειναι αψογο και ομορφο κινητο και αν δεν βρω λυση θα του το στειλω πισω. Αναμενω βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, ειναι το κινητό με την AMOLED οθόνη όπως γράφει και στο κουτί του. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι προβληματικό αν κάνει restarts. Είναι κλασικό πρόβλημα σε αυτά με την AMOLED, πρέπει να το πας για service.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, ειναι το κινητό με την AMOLED οθόνη όπως γράφει και στο κουτί του. Τι να κάνω?

σου εστειλα pm.....

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...