Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε GEN1 Blade εγκατέστησα την 106. Ράδιο δουλέυει.

 

Το navigon δεν δουλεύει (crashαρει). Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει ?

 

Πρέπει να βάλεις την καινούρια έκδοση 3.6.0 που είναι συμβατή με τα 2.3

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να βάλεις την καινούρια έκδοση 3.6.0 που είναι συμβατή με τα 2.3

 

Sent from my Blade

Σε ευχαριστώ !

 

 

 

θελω να βαλω να κανω το κινητο μου σε gen1 παλι τι πρεπει να κανω ;
Πως το έκανες GEN2 ? Με ΤΡΤ ή με εκτελέσιμο ΕΧΕ μέσα από Windows ? Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες GEN2 ? Με ΤΡΤ ή με εκτελέσιμο ΕΧΕ μέσα από Windows ?

 

τι ειναι το TPT ; εγω το εκανα με το .exe που δεινει ο φιλος μας kogos με 512 μνημη .

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304828

 

παω να κανω αυτο αλλο δεν βρεισκω το αρχειο .exe στο φακελο gen2togen1

 

τι πρεπει να κανω για να το κανω gen1 ;;;;;;;;;;;;;;

 

το εχω gen2 απο την εφαρμογη του kogos με την official 2,2 με 512 .

τι πρεπει να κανω ;

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3681467#post3681467

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να το κανω gen1 ;;;;;;;;;;;;;;

 

το εχω gen2 απο την εφαρμογη του kogos με την official 2,2 με 512 .

τι πρεπει να κανω ;

 

Γιατί θες να το κανείς gen1;

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες το Android 3.0; :confused:

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/330677/rom-honeycomb-sdk-port-05-03-2011-gen1-only/

 

συζητηθεικε οτι εχει πολλα bugs στην προηγουμενη σελιδα .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά είναι σε πλήρως δοκιμαστικά στάδια. Για όποιον θέλει να έχει μια πλήρως λειτουργική συσκευή... μην μπει στον κόπο να το δοκιμάσει καν (ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω αλλα εγω θελω να το δοκιμασω.

 

βρεικα αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304828

αλλα λοιπη ενα αρχειο το Gen2toGen1Windows_v2 δεν εχει αρχειο εγκαταστασης.

ενα readme εχει μονο .

τι κανω ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα οι CM N105 και 106 εχουν προβλημα..το ραδιο δεν δουλευει σωστα και κανουν κολληματα στο touch screen και γενικο κολλημα με reboot....Επισης η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα χωρις καν να το πειραζω..

Ξαναγυρισα στην 104...αν ξερετε καποια πιο σταθερη πειτε μου παρακαλω...

Edited by makinen20
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα οι CM N105 και 106 εχουν προβλημα..το ραδιο δεν δουλευει σωστα και κανουν κολληματα στο touch screen και γενικο κολλημα με reboot....Επισης η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα χωρις καν να το πειραζω..

Ξαναγυρισα στην 104...αν ξερετε καποια πιο σταθερη πειτε μου παρακαλω...

 

Αυτό που λες το είδα και εγώ στην 105.

Από θέμα μπαταρίας η n100 είναι καλύτερη αλλα πας πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το είδα και εγώ στην 105.

Από θέμα μπαταρίας η n100 είναι καλύτερη αλλα πας πίσω.

 

Εγώ μένω στην 104, όπου μετά από 19 ώρες η μπαταρία είναι στο 82%, το ράδιο δεν με ενδιαφέρει, οπότε περιμένω κάτι πιο σταθερό.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

To έγραψα και στο topic για το cm7 αλλά μια και εκει δεν έχει κίνηση είπα να το γράψω εδώ μπας και με φωτίσει κάνεις:

Τώρα που μπήκε και το ραδιόφωνο έβαλα και εγώ για πρώτη φορά την CM7 n106. Η πρώτη και βασική μου ενόχληση είναι πως στο Market δεν βλέπω αρκετές εφαρμογές που έβλεπα με την SS που είχα πριν, όπως τον ES file explorer και άλλα. Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω αλλα εγω θελω να το δοκιμασω.

 

βρεικα αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304828

αλλα λοιπη ενα αρχειο το Gen2toGen1Windows_v2 δεν εχει αρχειο εγκαταστασης.

ενα readme εχει μονο .

τι κανω ;

 

fixed (10chars)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια εκκαθάριση δεδομένων του market.

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εγκατασταση το googleapps αλλα χαρτες δεν εχει ακομα η 104...Ξερετε πως μπορω να τρεξω εκεινο το μηνυμα που βγαζει αρχικα η εφαρμογη για να διαλεξεις ποια apps θελεις...??
Link to comment
Share on other sites

στο Market δεν βλέπω αρκετές εφαρμογές που έβλεπα με την SS που είχα πριν, όπως τον ES file explorer και άλλα. Τι παίζει;

 

Μήπως είχες περάσει το "market enabler" και το πήρε η μπάλα με την αναβάθμιση;;)

 

Εχω κανει εγκατασταση το googleapps αλλα χαρτες δεν εχει ακομα η 104...Ξερετε πως μπορω να τρεξω εκεινο το μηνυμα που βγαζει αρχικα η εφαρμογη για να διαλεξεις ποια apps θελεις...?

 

Μια απο τα ίδια και δι εσάς.

 

Κατεβαστε ΜΕ (μαρκετ enabler) σετάρετε το οτι τρεχετε μια κάρτα US (Verizon wireless ή άλλη αμερικάνικη) μπειτε στο μαρκετ και ψάξτε "Maps", OXI google maps, σκέτο maps, θα το βγάλει πρώτο, κατεβάστε κι απολαυστε!

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εγκατασταση το googleapps αλλα χαρτες δεν εχει ακομα η 104...Ξερετε πως μπορω να τρεξω εκεινο το μηνυμα που βγαζει αρχικα η εφαρμογη για να διαλεξεις ποια apps θελεις...??

 

Αυτό είχα πάθει και εγώ όταν έβαλα την CM7 για πρώτη φορά και παρόλο που έκανα install το google apps και είχα επιλέξει το google maps αυτό δεν εγκαταστάθηκε. Το ωραίο είναι ότι δεν είναι διαθέσιμο μέσα από το android market. Η λύση είναι απλή, κάνε search στο google για google maps 5 για να κάνεις install το app manual από apk.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα την 104 cyanogenmod. Διαχειρίζεται σωστά την μπαταρία αλλά χωρίς να κάνει την οικονομία που αναφέρει ένας φίλος πιο πάνω. Από ταχύτητα είναι πολύ καλή

 

Sent from my Blade using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ακόμα δε καταλαβαίνω γιατί έχουμε κολλήσει στην CM7. Διαβάζω διαβάζω τόσο καιρό. Δε μπορεί λέω να είναι τόσο στραβος ο γυαλος, κάτι έχουν τα μάτια μου... τελικά έκανα μία νέα αναζήτηση και βρήκα την Portuguese Spring RLS3b. Νομίζω για κάποιον που βαρέθηκε να πειράζει να φλαραρει να ρουταρει κλπ, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα πρόταση.

περισσότερα εδω: (λινκ)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σφαλμα που βρηκα μεχρι τωρα στην CM7 104 ειναι οτι δεν ακουγεται ο ηχος κλησης απο το μεγαφωνο οταν εχεις επανω το handsfree.

Κατα τα αλλα ειναι πολυ ωραια...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σφαλμα που βρηκα μεχρι τωρα στην CM7 104 ειναι οτι δεν ακουγεται ο ηχος κλησης απο το μεγαφωνο οταν εχεις επανω το handsfree.

Κατα τα αλλα ειναι πολυ ωραια...

 

Ρυθμίσεις->CyanogenModSettings->Sound -> Always play on speaker και τσεκάρεις τι θες να παίζει στο speaker όταν έχεις τα hands free συνδεμένα ;)

 

Δεν είναι σφάλμα είναι feature :p:lol:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...