Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Wolf13

 

Στις παλιότερες JJ δούλευε αυτό αλλά στην Rls9...ντεν.... :/

 

 

Ξεκίνησα το "The Sopranos" και μαμάειιιι......

:cool: :ninja:

 

 

Η rls9 εχει τον default dialer?Καπου διαβασα οτι χρειαζεται τον default γιαν α δουλεψει.Θα το ψαξω...

 

 

Tony rules

:ninja:

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΝ πατήσεις σκέτο *983*0# δεν μπαίνει σε ένα μενού;;

Εφόσον μπει στο μενού η τρίτη επιλογή θα λέει είτε LCD είτε OLED.

 

 

εμένα πάλι αφού πληκτρολογήσω τον αριθμό μου βγάζει unknown application.

 

p.s. ξέρω ότι έχω lcd οθόνη απλά 'έτσι το δοκίμασα για να δω τί θα γράψει.

 

 

... με πρόλαβες ήδη με τα παραπάνω μηνύματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Η rls9 εχει τον default dialer?Καπου διαβασα οτι χρειαζεται τον default για να δουλεψει.Θα το ψαξω...

 

 

Tony rules

:ninja:

 

εμένα πάλι αφού πληκτρολογήσω τον αριθμό μου βγάζει unknown application.

 

p.s. ξέρω ότι έχω lcd οθόνη απλά 'έτσι το δοκίμασα για να δω τί θα γράψει.

 

 

... με πρόλαβες ήδη με τα παραπάνω μηνύματα σου.

 

Χμμ ναι μάλλον φταίει η απουσία του μαμά Smart Dialer, και δεν ανοίγει το κρυφό μενου... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις το κινητο με καλωδιο στο PC πρεπει να το δει και να βγαλει found new hardware ή δεν κανει τιποτα και θελει τους οδηγους;;;

 

Εγω το εχω μαμα,βαζω το καλωδιο ακολουθω και την διαδικασια για να βαλω τους οδηγους αλλα τζιφος.

 

Κανω κατι λαθος, υπαρχει καποιο τιπ ή ειναι απλα ελλατωματικο ;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου λάθος η πλατφόρμα, σίγουρα θα διορθωθεί σε νέα ρόμ.

Δε μπορεί να αφήνουμε όλες τις εφαρμογές να τρέχουν σε ένα τηλέφωνο και να χρησιμοποιούν data access να στέλνουν και να παίρνουν πληροφορίες χωρίς την άδειά μας 24 ώρες.

 

Οι Taskmanagers βοηθάνε απλά θα έπρεπε το κουμπί "πισω" αν είσαι στην αρχική οθόνη της εφαρμογής να την κάνει exit ενώ το "home" να την κάνει minimize.

Δεν είναι θέμα να διορθωθεί σε νέα ROM, έτσι δουλεύει το Android. Πριν κατεβάσεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή από το market, σου γράφει ξεκάθαρα ποιά permissions θα ζητήσει από το τηλέφωνο σου. Αν η εφαρμογή ζητάει full internet access ενώ εσύ νομίζεις ότι δε χρειάζεται απλά δεν την κατεβάζεις.

 

Εναλλακτικά, εάν δε θέλεις οι εφαρμογές σου να συγχρονίζουν αυτόματα, πήγαινε στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε το background synchronization. Ή αν δε θέλεις καμία εφαρμογή να έχει internet access μέσω 3G/GPRS, απλά απενεργοποίησε το mobile data access.

 

Όσο για τη συνεχή χρήση task killers/managers, εκατοντάδεις επίσημα και ανεπίσημα android blog και forum, γράφουν ότι δε συνίσταται. Το μόνο που καταφέρνεις κάνοντας συνεχώς kill εφαρμογές, είναι να μειώνεις τη διάρκεια της μπαταρίας και να κάνεις πιο αργό το σύστημα.

πως θα γινει να βρούμε ένα πισω καπάκι ??????????????? δεν κουμπώνει στο κάτω μέρος , μ΄εχει σπάσει τα νεύρα ,και δεν πουλάνε πουθενα. τι κολοεταιρεία είναι αυτη????? δεβ μπορούν να φέρουν ένα πλαστικό καπάκι???? ποιοτητά κατασκεύης για τα μπαζα!!!!!!!!!!!!!!!!! ένα καπάκι ρε!!!!!!
Δυστυχώς δεν υπάρχουν απευθείας απ' την ZTE. Ελπίζω σύντομα να είναι διαθέσιμα. Στο μεταξύ, τα μόνα διαθέσιμα που βλέπω στο eBay, δυστυχώς δε στέλνουν Ελλάδα:

http://cgi.ebay.co.uk/Orange-San-Francisco-ZTE-Blade-Grey-back-cover-rare-/140521309549?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item20b7b9056d

 

http://cgi.ebay.co.uk/ZTE-Blade-Orange-San-Francisco-Rear-Back-Cover-Case-/180634548422?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneFascias_JN&hash=item2a0ea878c6

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις το κινητο με καλωδιο στο PC πρεπει να το δει και να βγαλει found new hardware ή δεν κανει τιποτα και θελει τους οδηγους;;;

 

Εγω το εχω μαμα,βαζω το καλωδιο ακολουθω και την διαδικασια για να βαλω τους οδηγους αλλα τζιφος.

 

Κανω κατι λαθος, υπαρχει καποιο τιπ ή ειναι απλα ελλατωματικο ;

 

Σίγουρα περνάς τους σωστούς Drivers;;

 

Ti windows έχεις;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σόρρυ παίδες για το πρίξιμο, το κινητό πέρνει κάρτες σιμ 2 σε 1 (όπως κάθε σύγχρονο κινητό);; Έχει κανείς εμπειρία πάνω σε αυτό;; Το χει δει πουθενα γραμμένο;;

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την λίστα, κάνει μια χαρά! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα να διορθωθεί σε νέα ROM, έτσι δουλεύει το Android. Πριν κατεβάσεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή από το market, σου γράφει ξεκάθαρα ποιά permissions θα ζητήσει από το τηλέφωνο σου. Αν η εφαρμογή ζητάει full internet access ενώ εσύ νομίζεις ότι δε χρειάζεται απλά δεν την κατεβάζεις.

 

Εναλλακτικά, εάν δε θέλεις οι εφαρμογές σου να συγχρονίζουν αυτόματα, πήγαινε στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε το background synchronization. Ή αν δε θέλεις καμία εφαρμογή να έχει internet access μέσω 3G/GPRS, απλά απενεργοποίησε το mobile data access.

 

Όσο για τη συνεχή χρήση task killers/managers, εκατοντάδεις επίσημα και ανεπίσημα android blog και forum, γράφουν ότι δε συνίσταται. Το μόνο που καταφέρνεις κάνοντας συνεχώς kill εφαρμογές, είναι να μειώνεις τη διάρκεια της μπαταρίας και να κάνεις πιο αργό το σύστημα.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν απευθείας απ' την ZTE. Ελπίζω σύντομα να είναι διαθέσιμα. Στο μεταξύ, τα μόνα διαθέσιμα που βλέπω στο eBay, δυστυχώς δε στέλνουν Ελλάδα:

http://cgi.ebay.co.uk/Orange-San-Francisco-ZTE-Blade-Grey-back-cover-rare-/140521309549?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item20b7b9056d

 

http://cgi.ebay.co.uk/ZTE-Blade-Orange-San-Francisco-Rear-Back-Cover-Case-/180634548422?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneFascias_JN&hash=item2a0ea878c6

 

Δεν έχεις δίκιο φίλε μου. Το ότι δίνεις άδεια σε μια εφαρμογή να χρησιμοποιεί το δίκτυο δε σημαίνει ότι μπορεί να το χρησιμοποιεί συνέχεια για πάντα. Τη δικαιοδοτείς για όσο τρέχει. Εφόσον έχεις κάποιο widget δικαιούται αλλά όταν δεν μπορείς να την κλείσεις και κατεβάζει συνέχεια αυτό είναι πρόβλημα και δεν έχει καμία σχέση με τον τρόπο λειτουργίας του android ή οποιουδήποτε άλλου smartphone os. Πρέπει να υπάρχει κουμπί exit όπως και στα windows mobile το ίδιο πρόβλημα υπήρχε με τα Minimized tasks.

 

Τρέξε ένα Igo, κάντο Minimize και συνέχισε να δουλεέυις το κινητό σου και μετά πες για διαχείριση μνήμης και απόδοση.

Όλες οι εφαρμογές πρέπει να έχουν επιλογή exit.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγκατεστησα την r10b απο Modaco.

 

Current Version r10b

Download: flb-froyo-blade-r10b.zip (75.5 MB) MD5: 4325CB7EAA210C24061F450D2551DD9E

Extras for r10/r10b (Facebook, Twitter, Chrome To Phone, Maps, CPU Control, Quickoffice, and TTS files)

Download: flb-froyo-blade-r10-extras.zip (14.1 MB) MD5: D1E524015391A001BB12A2B8B30BDC08

 

Δεν εγκατεστησα ομως τα xtras... μπορει καποιος να διευκρινησει πως μπορω να τα εγκαταστησω τωρα? Κανω την ιδια διαδικασια με την rom? Μεσω rom manager κανω install zip from sd? Πρεπει να κανω backup και wipe η μπορω κατευθειαν install?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα περνάς τους σωστούς Drivers;;

 

Ti windows έχεις;;

Δοκιμασα και σε win xp και σε Win7.

 

Δοκιμασα και στο PC του χρηστη Chalk που ειχε ηδη τους drivers και παλι τζιφος.

 

Απλα πειτε μου οταν το βαζεις σε ενα PC βγαζει "Found new hardware" wizard ;;;

Επισης στο Device Manager πως θα φαινεται΄;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και σε win xp και σε Win7.

 

Δοκιμασα και στο PC του χρηστη Chalk που ειχε ηδη τους drivers και παλι τζιφος.

 

Απλα πειτε μου οταν το βαζεις σε ενα PC βγαζει "Found new hardware" wizard ;;;

Επισης στο Device Manager πως θα φαινεται΄;;

 

Ναι βγάζει New Driver Wizard (Win 7 x64) αλλά στους περισσότερους από εμάς δεν τελειώνει η εγκατάσταση....

 

Αφού γίνει χειροκίνητα η εγκατάσταση ο η/υ το αναγνωρίζει σαν ZTE HSUSB Device...

 

Πολύ μυστήριο να το βάζεις σε pc που έχει ήδη drivers για άλλο blade και να μην νιώθει το δικό σου.... :wacko:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγκατεστησα την r10b απο Modaco.

 

Current Version r10b

Download: flb-froyo-blade-r10b.zip (75.5 MB) MD5: 4325CB7EAA210C24061F450D2551DD9E

Extras for r10/r10b (Facebook, Twitter, Chrome To Phone, Maps, CPU Control, Quickoffice, and TTS files)

Download: flb-froyo-blade-r10-extras.zip (14.1 MB) MD5: D1E524015391A001BB12A2B8B30BDC08

 

Δεν εγκατεστησα ομως τα xtras... μπορει καποιος να διευκρινησει πως μπορω να τα εγκαταστησω τωρα? Κανω την ιδια διαδικασια με την rom? Μεσω rom manager κανω install zip from sd? Πρεπει να κανω backup και wipe η μπορω κατευθειαν install?

 

Μεσω clockwork manager και κατευθειαν install.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες . Μια γρήγορη ερώτηση: ξεκλείδωσα χθες στο κινητό τα 512mb μνήμης και αποφάσισα να αλλάξω την Rom που του είχα περάσει τον Νοέμβρη (μια από το modaco 2.2) .Άμα περάσω κάποια τώρα και σβήσω τις backup στο clockwork θα χάσω την ξεκλειδωμένη μνήμη;
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Όχι η μνήμη Ram δεν επηρεάζεται από εδώ και στο εξής, όποια rom και να βάλεις!! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μου έφτιαξες την μέρα. Έφυγα για πειράματα. Έχεις μηπως να προτείνεις καμιά αξιόπιστη Rom από modaco (κάτι πήρε το μάτι μου για μία beta 2.3 και με ψήνει να την δοκιμάσω....)
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Μου έφτιαξες την μέρα. Έφυγα για πειράματα. Έχεις μηπως να προτείνεις καμιά αξιόπιστη Rom από modaco (κάτι πήρε το μάτι μου για μία beta 2.3 και με ψήνει να την δοκιμάσω....)

 

Οι σταθερές είναι οι JJ Rls9, ή FLB R10b και η Modaco R12.Όλες βασισμένες σε froyo.

 

Τώρα για 2.3 υπάρχει η Cyanogen 7 αλλά ακόμη είναι beta και έχει προβλήματα.Δεν έχω μπει στον κόπο να την δοκιμάσω, και περιμένω πότε θα βγει stable έκδοση πάντως.... :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Mafioze υπάρχει τρόπος να δω αν με χρεώνει κάιτι άλλο και πόσο είναι η χρέωση ή πόσο με έχει χρεώσει μέχρι τώρα?

 

Κοίτα, να δεις την χρέωση σε €€ γίνεται μόνο στον λογαριασμό σου. Για να δεις πόσα data (σε KBytes) έχει κατεβάσει μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή όπως το 3G Watchdog, αν και δεν ξέρω αν μπορεί να δει τα data που έχουν ήδη καταναλωθεί.... :/

 

Εφόσον προηγουμένως απενεργοποίησες το δεδομένα από το μενού, δεν χρειάζεται να ανησυχήσεις ξανά μήπως κάποια εφαρμογή προσπαθήσει να ενημερωθεί από το Ίντερνετ, εκτός και αν ανοίξεις το Wifi που δεν σε χρεώνει! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Φοουυυ τρόμαξα γιατί από τις 10 το πρωί που την έβαλα αναβοσβήνει συνεχώς μέχρι που έκνα αυτό που μου είπες....

Την πατησα κι εγω ετσι .Με συνδεση Wind μου κατεβασε 9ΜΒ και με χρεωσε 58ευρω!!! .Ειπες τιποτα ;

Link to comment
Share on other sites

Την πατησα κι εγω ετσι .Με συνδεση Wind μου κατεβασε 9ΜΒ και με χρεωσε 58ευρω!!! .Ειπες τιποτα ;

Εμένα η cosmokarta με 3euro μου δίνει 60MB το μήνα και συ για 9MB σε χρέωσε 58euro?.........ωραίοοος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγή Orange San Francisco με OLED οθόνη και custom rom FLB r10b με κάποιο android κινητό με full qwerty πληκτρολόγιο ας μου στείλει ένα π.μ.
Link to comment
Share on other sites

Την πατησα κι εγω ετσι .Με συνδεση Wind μου κατεβασε 9ΜΒ και με χρεωσε 58ευρω!!! .Ειπες τιποτα ;

 

παρα πολλα ειναι ρε φιλε . καλα ποσο το εχει το ΜΒ η Wind ? 6,3Ε/ΜΒ

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

παρα πολλα ειναι ρε φιλε . καλα ποσο το εχει το ΜΒ η Wind ? 6,3Ε/ΜΒ

Εγω τοσα πληρωσα γιαυτο προσεχετε. Τωρα εχω Q και με 1ευρω μου δινει 100ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...