Jump to content

Αναβαθμίσεις Κοινότητας - Community SSU


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι μόνο δεν το έχει σαν αρχική επιλογή αλλά ούτε καν σαν επιλογή. δηλαδή καθε φορά που αργείς λίγο στην αλλαγή: ρυθμίσεις-αλλαγή γλώσσας-ριμπούτ. Καλή η κάθετη διάταξη αλλά επίσης σπαστικό που πρέπει να ξαναρυθμίσεις την τοποθεσία των εικονιδίων. Ευτυχώς όμως δεν επηρεάζει και την οριζόντια διάταξη. Είδα σε βιντεάκι βέρτικαλ σκρόλινγκ και παρόλο που υπάρχει σαν επιλογή στο cssu features δεν έπιασε. Υπάρει κανένας που να τα κατάφερε;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα...χθες μου ηρθε νεα version απο την ssu community αλλα δεν βλεπω κανενα σχολιο στο forum....:worry::worry: μονο σε εμενα ηρθε...????
[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...χθες μου ηρθε νεα version απο την ssu community αλλα δεν βλεπω κανενα σχολιο στο forum....:worry::worry: μονο σε εμενα ηρθε...????
Ηρθε σε ολους μας. Στην ουσια δεν εφερε κατι νεο, απλως διωρθωνει bug και πλεον ειναι πολυ κοντα στο stable release. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

[Announce] CSSU stable release

 

Installing?

If you've got cssu-testing installed you most probably don't want stable anyway, if you still want to, a reflash is needed prior to installing cssu-stable.

Any other candidates follow the instructions on http://wiki.maemo.org/Community_SSU#Installation

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως η μπαταρία μου έχει μεγαλύτερη αυτονομία με την καινούρια εκδοσή.Τοχει παρατηρήσει κανείς???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να κάνουμε την αναβάθμιση τώρα που είναι stable; Μπορεί κάποιος να μου πει τί πλεονεκτήματα -αλλαγές- έχει η αναβάθμιση από την κοινότητα σε σχέση πάντα με την nokia;
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να κάνουμε την αναβάθμιση τώρα που είναι stable; Μπορεί κάποιος να μου πει τί πλεονεκτήματα -αλλαγές- έχει η αναβάθμιση από την κοινότητα σε σχέση πάντα με την nokia;

 

υπαρχει πληρες changelog στο talk.maemo.org

 

*Και πριν αξιζε, πριν γινει stable.

 

το εχω ετσι, 9 μηνες χωρις προβληματα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νεο testing update:

 

Latest version: 21.2011.38-1Tmaemo1.1

Date: Wednesday, 30 November 2011

 

Latest changelog:

Fixed camera-ui no close button in lens closed window.

Added Malysian incident certificates to the certificate blacklist (Nokia upstream).

Recompiled modest and tinymail without thumb support.

Fixed hildon-desktop incorrect build.

Fixed modest missing Save attachments translation.

 

 

και το νεο thread:

[Announce] CSSU Testing thread

 

 

talk.maemo.org

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συνεχίζει όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση να μου δείχει 13 πακέτα ότι δεν αναβαθμίζονται. Φυσικά δεν προχωράω από μόνος μου να την κάνω μην διαλυθεί το σύμπαν στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συνεχίζει όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση να μου δείχει 13 πακέτα ότι δεν αναβαθμίζονται. Φυσικά δεν προχωράω από μόνος μου να την κάνω μην διαλυθεί το σύμπαν στο κινητό.

Δοκιμασε με :

root

apt-get update (enter)

apt-get install mp-fremantle-community-pr

 

να δουμε τι θα γινει.

λογικα θα πρεπει να σου εγκαταστησει τυχον πακετα που λειπουν.

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρουσιασε καποιος προβλημα με την καμερα του και με video? προσπαθησα σημερα να βγαλω κατι γενεθλια και με εβγαλε εξω και στην φωτογραφια και στο video . γνωριζεται κατι???

P.S ειμαι και CSSU και O/C

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

ακόμα το ίδιο βγάζει ακόμα και με αυτή την εντολή. Κρατάει δλδ 13 πακέτα πίσω που δεν τα αναβαθμίζει.

μηπως γινει κατι με apt-get update && apt-get upgrade

παντα ως root εννοειται.

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγαινα τόσο καιρό να το κάνω μέσω κονσόλας με τον γνωστό τρόπο και χθές είπα δεν το κάνω από το κλασικό πρόγραμμα για τα update της συσκευής και το upgrade εγινέ κανονικά το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά και δεν έχω βρει να υπάρχει πουθενά θέμα.
Link to comment
Share on other sites

παντως εχει τραβηξει πολυ το πραγμα, σχεδον 1 χρονο.

 

εχουν προσφερει παρα πολλα στο αγαπημενο μας Ν900 (δεν το ξεχνω) αλλα ισως πρεπει να ολοκληρωθει η διαδικασια.

 

επρεπε το project να ειχε τελειωσει ηδη

βεβαια μιλαμε για ικανοτατους χομπιστες προγραμματιστες που ο,τι κανουν για το Ν900 μας, το κανουν στον ελευθερο τους χρονο.

 

στην ουσια χαρη μας κανουν

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή όμως και μετά και το τελευταίο update δουλεύει τελείως άψογα. Στο ελεύθερο λογισμικό όσο υπάρχει κοινότητα που να υποστηρίζει κάτι θα βλέπουμε και update μπορεί και για χρόνια :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με τη καμερα. Υπαρχει καποια λυση??? μπαινω μεσα να βγαλω φωτος και με βγαζει εξω στο κεντρικο μενου και οταν βιντεοσκοπω κανει το ιδιο. Γνωριζει καποιος κατι??? ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με τη καμερα. Υπαρχει καποια λυση??? μπαινω μεσα να βγαλω φωτος και με βγαζει εξω στο κεντρικο μενου και οταν βιντεοσκοπω κανει το ιδιο. Γνωριζει καποιος κατι??? ευχαριστω

αν θελεις εναλλακτικα μπορεις να επαναφερεις το stock ui της καμερας εκτελωντας την εξης εντολη

root [enter]

apt-get install --reinstall camera-ui=1.1.29.1+0m5 [enter]

μολις ολοκληρωθει η διαδικασια κανεις ενα reboot κι εισαι παλι με την default καμερα

αν το κανεις να ξερεις οτι ειναι πιθανο στο About Community να σου γραφει Not Installed αλλα δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα.με το επομενο update θα στρωσει.

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν θα ηταν καλητερα να την ξαναεγκατηστουσα την ιδια μπας και διορθωθει??? Υπαρχει καποια εντολη γιαυτο??? παρουσιασε καποιος αλλος το ιδιο προβλημα???
From N9
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν θα ηταν καλητερα να την ξαναεγκατηστουσα την ιδια μπας και διορθωθει??? Υπαρχει καποια εντολη γιαυτο??? παρουσιασε καποιος αλλος το ιδιο προβλημα???

κανε το παραπανω που σου ειπα και μολις τελειωσεις γραψε στο τερματικο ωως root:

apt-get update (enter)

apt-get install mp-fremantle-community-pr (enter)

και θα επανεγκατασταιθει το τελευταιο ui της καμερας

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει βαλτωσει το θεμα με την CSSU.

ο Μohammad AG εχει εξαφανιστει και εχει γινει η υποθεση σαν μεσημεριανο ξεκατινιασμα στο STAR

 

δυστυχως...

 

ελπιζω να μην το αφησουν στη μεση... 2-3 πινελιες ισως θα ηθελε ακομα για να γινει τελειο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

νεο update παιδια.απ τη βιασυνη μου να το περασω δεν κοιταξα ποια πακετα αναβαθμιζει.

για την testing μιλαω.τρεξτε να προλαβετε.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα χθες

 

Ενταξει, βασικα εχει παρατραβηξει το θεμα και ηδη το βασικο "γραναζι" του εγχειρηματος (MAG) εχει ξενερωσει και μεταπηδησει στο Ν9

 

και καθε update πλεον, ερχεται οποτε να 'ναι, δεν προσφερει σχεδον τιποτα νεο και παντα χαλαει και κατι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...