Jump to content

Αναβαθμίσεις Κοινότητας - Community SSU


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια και εγω εχω portrait στα sms χωρις να εχω βαλει force rotation (εχω το cssu tuner)

 

νομιζω ειναι ενα απο τα καλουδια της CSSU 16

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια και εγω εχω portrait στα sms χωρις να εχω βαλει force rotation (εχω το cssu tuner)

 

νομιζω ειναι ενα απο τα καλουδια της CSSU 16

 

και εγω με το που το ακουσα πεταξα στα συννεφα. μετα απο αρκετες προσπαθειες που τα καταφερα ξενερωσα γιατι ουτε μια λεξη δεν καταφερνεις να γραψεις ετσι οπως ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Οταν εβαλα την 16.5 κρατησα απο αμελεια το παλιο transitions.ini. Τωρα λενε οτι ειναι σε deb αρχειο. Δεν μπορω να το βρω να το περασω. Καμια βοηθεα που να κατεβασω το αρχειο; Με reinstall το hildon-desktop δεν καταφερα τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οταν εβαλα την 16.5 κρατησα απο αμελεια το παλιο transitions.ini. Τωρα λενε οτι ειναι σε deb αρχειο. Δεν μπορω να το βρω να το περασω. Καμια βοηθεα που να κατεβασω το αρχειο; Με reinstall το hildon-desktop δεν καταφερα τιποτα.

 

μια μικρη βοηθεια για τους ασχετους σαν εμενα??? τι ειναι αυτο το transitions.ini και το hildon-desktop τι κανει? εγω μονο το 16.8 εβαλα και το cssu tuner. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το hildon-desktop δηλαδη η επιφανεια εργασιας και γενικα ολο το gui του N900 εχει καποια εφε που ρυθμιζονται απο ενα αρχειο, το transitions.ini. Απο την 16.5 ομως απο απλο ini αρχειο εγινε deb εκανα χαζομαρα και στο update δεν το εγκατεστησα. Με αποτελεσμα το cssu features και tuner να μην δουλευουν με το παλιο transitions.ini . Και τωρα δεν ξερω πως να περασω την νεα εκδοση...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το cssu features δεν μπορεσα να το κανω διοτι δεν ανοιγε καν η εφαρμογη βγαζοντας ενα μηνυμα " μπλα μπλα Fatal error"

Το εκανα με το cssu tuner και ολα οκ

κατεβασα κι εγω μολις τωρα το cssu tuner αλλα δεν το βρισκω στο μενου. που σ***α ειναι?

 

κατεβασα και το cssu feutare και ανοιγει κανονικα.κατι αλλο τωρα.απεγκατεστησα το clean N900 και εμφανιστηκε στο μενου ενα εικονιδιο ονοματι evernote.μολις το παταω ανοιγει ο ιστος και με βγαζει σ ενα site evernote.com οπου μου ζηταει username και password.ξερει κανεις τι ειναι?στη διαχειριση εφαρμογων ειναι εγκατεστημενο το Evernote sharing plugin.να το απεγκαταστησω?

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κι εγω μολις τωρα το cssu tuner αλλα δεν το βρισκω στο μενου. που σ***α ειναι?

 

στις ρυθμισεις ειναι.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις ειναι.

thanks.δεν το σκεφτηκα να κοιταξω εκει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το cssu features δεν μπορεσα να το κανω διοτι δεν ανοιγε καν η εφαρμογη βγαζοντας ενα μηνυμα " μπλα μπλα Fatal error"

Το εκανα με το cssu tuner και ολα οκ

 

'Εχει πρόβλημα το αρχείο transitions.ini

Άνοιξε τερματικό και γράψε:

sudo gainroot

cp /usr/share/hildon-desktop/transitions.ini.default /usr/share/hildon-desktop/transitions.ini

 

Πιθανόν να έχει το ίδιο πρόβλημα και ο hot_quicksilver

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

'Εχει πρόβλημα το αρχείο transitions.ini

Άνοιξε τερματικό και γράψε:

sudo gainroot

cp /usr/share/hildon-desktop/transitions.ini.default /usr/share/hildon-desktop/transitions.ini

 

Πιθανόν να έχει το ίδιο πρόβλημα και ο hot_quicksilver

Η ιδια εντολη λειτουργησε και σε εμενα και ανοιγει και το cssu features και το tuner τωρα . Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια εντολη λειτουργησε και σε εμενα και ανοιγει και το cssu features και το tuner τωρα . Ευχαριστω.

 

εμενα το tuner μου ανοιγει κανονικα χωρις να κανω τπτ απο x-term.

ομως εκανα εγκατασταση το cssu features παλι και πηγα x-term εδωσα τις εντολες που ειπαν τα παιδια πιο πανω αλλα και παλι τπτ. δεν πειραζει. δεν προσπαθω αλλο.

ερωτηση : μια εφαρμογη που εκανα εγκατασταση ονοματι "qtquick 1.0 compatibility plugin" ... την χρειαζομαι ή να την κανω uninstall

Edited by hot_quicksilver
Link to comment
Share on other sites

να το βγαλω δηλαδη λες το CSSU Tuner που εχουν σταματησει να το υποστηριζουν, ε?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε και οταν το κατεβασεις απενεργοποιησε το κινητο και ενεργοποια το και μετα τρεξε την εντολη
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε και οταν το κατεβασεις απενεργοποιησε το κινητο και ενεργοποια το και μετα τρεξε την εντολη

 

ποτε κυκλοφορησε? πριν μια ωρα ξανακατεβασα, ξαναεγκατεστησα και παλι δεν λειτουργησε. εβαλα και μια εντολη σε x-term μηπως και.. , αλλα τπτ. ποτε βγηκε αυτη η εκδοση? τωρα τα τελευταια λεπτα?

Edited by hot_quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα μισα ωρο την εγκατεστησα και εκανα οτι σου ειπα να κανεις και ετρεξα την εφαρμογη και δεν με εβαλε μεσα στην αρχη γιατι επρεπε να φορτωσει κατι και μετα την ξαναετρεξα και ολα ειναι μια χαρα τωρα. Πηγαινε application manager-uninstall και κοιταξε πιο version εχεις. Αν ειναι η 2.5.1 τοτε ειναι αυτη
From N9
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα μισα ωρο την εγκατεστησα και εκανα οτι σου ειπα να κανεις και ετρεξα την εφαρμογη και δεν με εβαλε μεσα στην αρχη γιατι επρεπε να φορτωσει κατι και μετα την ξαναετρεξα και ολα ειναι μια χαρα τωρα. Πηγαινε application manager-uninstall και κοιταξε πιο version εχεις. Αν ειναι η 2.5.1 τοτε ειναι αυτη

 

οντως αλλαξε η εκδοση. πριν μια ωρα δοκιμασα και τπτ και τωρα που το ειπες δουλευει κανονικα. ευχαριστουμε man.

τωρα που εχω cssu features δε το χρειαζομαι το cssu tuner. uninstall λοιπον.

με τα multimedia δεν εχει γινει κατι ακομα ομως. εμενα εξακολουθει να εχει προβλημα στο portrait mode.

Edited by hot_quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιος προβλημα με το φορτισμα τοιχου??? το προσεξα μετα απο την εγκατασταση CSSU. Απλα οπως φορτιζει σταματα και πρεπει να το βγαλω και να το ξαναβαλω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιος προβλημα με το φορτισμα τοιχου??? το προσεξα μετα απο την εγκατασταση CSSU. Απλα οπως φορτιζει σταματα και πρεπει να το βγαλω και να το ξαναβαλω

 

μηπως εκανες καμια αναβαθμιση στο advanced monitor ? εκανα εγω αναβαθμιση παντως και τα ιδια κολπα μου εκανε. τωρα εχω βαρεθει να παταω παραβλεψη στις ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Απο που γινετε αυτο?

 

κλασσικα απο application manager στις ενημερωσεις . αλλα για να λες οτι δεν εκανες update κατι αλλο θα ειναι. καποιος πιο εμπειρος θα σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχει ελληνικά για κυρίως γλώσσα, αλλά άμα αλλάζεις μπαταρίες όπως εγώ που έχω 2 στο αρχικό μενού για ρύθμιση της ώρας δεν εμφανίζονται σαν αρχική επιλογή. Άντε να δούμε και κανονικά ελληνικά στα sms με 160, είναι κουραστική η εναλλαγή συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...