Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω περασει και εγω την τελευταια εκδοση και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μπορω να πω...ουτε ενα reboot...τις 2 τελευταιες μερες μονο συμβαινει κατι ομως και δεν μπορω να το φτιαξω και θα ηθελα την γνωμη σας...χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση του "launcher pro plus" και τις 2 τελευταιες μερες οταν ξεκλειδωνω το κινητο και ειναι στην αρχικη σελιδα του launcher το κινητο ειναι σαν παγωμενο και καποια στιγμη πεταει ενα μηνυμα σφαλματος οτι η εφαρμογη launcher pro δεν αποκρινεται και παταω στην επιλογη "αναμονη"...καμια φορα πατωντας αθτο δουλευει μετα αλλα πολλες φορες δεν κατι τιποτα και ξαναπεταει το σφαλμα...οποτε αναγκαζομαι να κανω εγω ο ιδιος reboot...εχει συμβει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την MiniCM και μου σπαει λιγο τα νευρα αυτο που κανει τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω περασει και εγω την τελευταια εκδοση και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μπορω να πω...ουτε ενα reboot...τις 2 τελευταιες μερες μονο συμβαινει κατι ομως και δεν μπορω να το φτιαξω και θα ηθελα την γνωμη σας...χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση του "launcher pro plus" και τις 2 τελευταιες μερες οταν ξεκλειδωνω το κινητο και ειναι στην αρχικη σελιδα του launcher το κινητο ειναι σαν παγωμενο και καποια στιγμη πεταει ενα μηνυμα σφαλματος οτι η εφαρμογη launcher pro δεν αποκρινεται και παταω στην επιλογη "αναμονη"...καμια φορα πατωντας αθτο δουλευει μετα αλλα πολλες φορες δεν κατι τιποτα και ξαναπεταει το σφαλμα...οποτε αναγκαζομαι να κανω εγω ο ιδιος reboot...εχει συμβει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την MiniCM και μου σπαει λιγο τα νευρα αυτο που κανει τωρα...

Τετοια κολληματα τα κανει και σε εμενα ...σε galaxy s ....οταν εχεις φορτωσει το κινητο με πολλες εφαρμογες..?!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τετοια κολληματα τα κανει και σε εμενα ...σε galaxy s ....οταν εχεις φορτωσει το κινητο με πολλες εφαρμογες..?!!!

 

Δεν εχω και τοσες πολλες εφαρμογες θα ελεγα...απλα εχω μια υποψια μηπως φταιει η εκδοση του launcher pro...γιατι την εκανα ενημερωση απο το μαρκετ και εχω την τελευταια...μηπως θα επρεπε να αφησω αυτη που ειχε η miniCM οταν την περασα?

 

Κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω περασει και εγω την τελευταια εκδοση και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μπορω να πω...ουτε ενα reboot...τις 2 τελευταιες μερες μονο συμβαινει κατι ομως και δεν μπορω να το φτιαξω και θα ηθελα την γνωμη σας...χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση του "launcher pro plus" και τις 2 τελευταιες μερες οταν ξεκλειδωνω το κινητο και ειναι στην αρχικη σελιδα του launcher το κινητο ειναι σαν παγωμενο και καποια στιγμη πεταει ενα μηνυμα σφαλματος οτι η εφαρμογη launcher pro δεν αποκρινεται και παταω στην επιλογη "αναμονη"...καμια φορα πατωντας αθτο δουλευει μετα αλλα πολλες φορες δεν κατι τιποτα και ξαναπεταει το σφαλμα...οποτε αναγκαζομαι να κανω εγω ο ιδιος reboot...εχει συμβει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την MiniCM και μου σπαει λιγο τα νευρα αυτο που κανει τωρα...

 

αν στο βγαζει καπου καπου να πατας αναγκαστικο κλεισιμο και φορτωνει παλι κανονικα σε 2 δευτερα δεν χρειαζετε επανεκκινηση, συμβαινει και σε μενα αυτο δεν ειναι προβλημα σιγα....................................

nobodyAtall εχω ακομη την RC2 και δεν υπαρχει κανενα προβλημα, αν περασω την τελευταια εκδοση σου θα χρειαστει να πειραξω παλι το bluetooth και τον φωτισμο η θα ειναι κομπλε ?????????????

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να έχεις off το background sync.

Εγώ με Wifi/Bt on συνεχώς, data/bg sync/gps off βγάζω με normal χρήση (κλήσεις, μηνύματα, λίγο youtube) 2-2μιση ημέρες. Το ίδιο έβγαζα και με stock 2.1.

 

Τα overclocking / jit δεν νομίζω ότι μπορούν να επηρεάσουν.

 

Έβαλα τη cpu στα 600MHz και έκλεισα κίνηση δεδομένων. Βλέπω έτσι να κρατάει 2-3 μέρες η μπαταρία (από μία, που ήταν πριν τις παραπάνω αλλαγές).

 

Με αυτό το bug (που από ότι βλέπω είναι το πιο "δημοφιλές" με 5 άστρα) τι κάνουμε; Κάποια συμβουλή; Κάποια ρύθμιση; Ή πρέπει να γίνει κάτι από εσάς;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

nobodyAtall εχω ακομη την RC2 και δεν υπαρχει κανενα προβλημα, αν περασω την τελευταια εκδοση σου θα χρειαστει να πειραξω παλι το bluetooth και τον φωτισμο η θα ειναι κομπλε ?????????????

 

τελικα περασα και εγω την 1.0.0 αν και εχω πει οτι με την RC2 εμεινα πολυ ευχαριστημενος, nobodyAtall λυθηκε και το προβλημα της cpu :D, μπορω να το ανεβασω τελικα οσο θελω :respect:, εχω περασει και τα extra αρχειακια για φωτισμο και bluetooth και ολα οκκκκκκ, για να την δοκιμασουμε λοιπον και σε καμια εβδομαδα θα αναφερω τις εντυπωσεις μου που απ οτι βλεπω θετικες θα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Το βράδυ έπεσε 22%.. Κρατάει λίγο πάνω από 24 ώρες..

Ευχαριστώ

 

Κλείνοντας την κίνηση δεδομένων και βάζοντας CPU mac 600MHz, εχθές το βράδυ η μπαταρίς έπεσε μόνο 8%. Μεγάλη διαφορά. Είναι λογικό αυτές οι 2 ρυθμίζεις να τριπλασιάζουν περίπου την κατανάλωση μπαταρίας;

Θα δοκιμάσω ξεχωριστά τις παραπάνω αλλαγές για να δω κατά πόσο επέδρασε η κάθε μία.

Ευχαριστώ

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας την κίνηση δεδομένων και βάζοντας CPU mac 600MHz, εχθές το βράδυ η μπαταρίς έπεσε μόνο 8%. Μεγάλη διαφορά. Είναι λογικό αυτές οι 2 ρυθμίζεις να τριπλασιάζουν περίπου την κατανάλωση μπαταρίας;

Θα δοκιμάσω ξεχωριστά τις παραπάνω αλλαγές για να δω κατά πόσο επέδρασε η κάθε μία.

Ευχαριστώ

Η κινηση δεδομενων, ειναι φυσιολογικο να τραβαει αρκετη μπαταρια...;)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Στη 2.1 τραβούσε πολύ λιγότερο, την είχα μόνιμα ανοιχτή και κρατούσε 3 μέρες περίπου, όσο θα κρατήσει τώρα με τη 2.2 με κλειστή την κίνηση δεδομένων. Γιατί αυτή η διαφορά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας την κίνηση δεδομένων και βάζοντας CPU mac 600MHz, εχθές το βράδυ η μπαταρίς έπεσε μόνο 8%. Μεγάλη διαφορά. Είναι λογικό αυτές οι 2 ρυθμίζεις να τριπλασιάζουν περίπου την κατανάλωση μπαταρίας;

Θα δοκιμάσω ξεχωριστά τις παραπάνω αλλαγές για να δω κατά πόσο επέδρασε η κάθε μία.

Ευχαριστώ

 

η cpu στα 748ΜΗz απο εχθες το βραδυ 2 μεχρι σημερα το πρωι στις 11 επεσε μονο 7% :), εννοειτε η κινηση δεδομενων κλειστη

Link to comment
Share on other sites

η cpu στα 748ΜΗz απο εχθες το βραδυ 2 μεχρι σημερα το πρωι στις 11 επεσε μονο 7% :), εννοειτε η κινηση δεδομενων κλειστη

 

Πολύ καλά! Άρα ανεβάζω ξανά τη cpu στα 710.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά!

 

κλειστη να την εχεις την κινηση δεδομενων τι την θελεις ανοιχτει??????????? οταν χρειαζετε την ανοιγεις

Link to comment
Share on other sites

ναι κλειστη τι την θελεις ανοιχτει??????????? δεν χρειαζετε

 

Θα την ήθελα ανοιχτή για να συγχρονίζουν αυτόματα οι επαφές και το ημερολόγιο και σίγουρα τη χειάζομαι ανοιχτή όταν χρησιμοποιώ το My Tracks. Με τη 2.1 ήταν μόνιμα ανοιχτή. Αναρωτιέμαι γιατί στη 2.2 αυξάνεται τόσο πολύ η κατανάλωση μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Θα την ήθελα ανοιχτή για να συγχρονίζουν αυτόματα οι επαφές και το ημερολόγιο και σίγουρα τη χειάζομαι ανοιχτή όταν χρησιμοποιώ το My Tracks. Με τη 2.1 ήταν μόνιμα ανοιχτή. Αναρωτιέμαι γιατί στη 2.2 αυξάνεται τόσο πολύ η κατανάλωση μπαταρίας..

 

μαλιστα γι αυτο και πεφτει τοσο πολυ η μπαταρια σου, εγω δε τα εχω αυτοματα οταν θελω κανω ενα συγχρονισμο και τελος...... τωρα γιατι τετοια διαφορα με την 2.1 δεν ξερω τι να πω.......κανε κανα δυο πειραματα ισως πετυχεις κατι :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω το χ recovery???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=859571

 

ή μπορείς να το εγκαταστήσεις πολύ εύκολα μέσω του Flashtool.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου κανει εγκατασταση το x recovery....τι ενοεις μπορω με το Flashtool???συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο ασχετος...που μπορω να βρω αυτο το Flashtool???σε ευχαριστω για την υπομονη σου....
Link to comment
Share on other sites

δεν μου κανει εγκατασταση το x recovery....τι ενοεις μπορω με το Flashtool???συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο ασχετος...που μπορω να βρω αυτο το Flashtool???σε ευχαριστω για την υπομονη σου....

 

Μπορείς να το βρεις εδώ

 

Είναι πρόγραμμα που τρέχει στον υπολογιστή, και όταν συνδέσεις το κινητό, το κάνει εύκολα root, εγκαθιστα το busybox και μπορείς πολύ εύκολα να εγκαταστήσεις το xrecovery.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εκανα καποια βλακεια...:cry::cry::cry:

το τηλεφωνο μου ειναι νεκρο...ανοιγει μονο του μεχρι το λογοτυπο της sony και μετα ξανακλεινει επναλαμβανοντας το ιδιο σκηνικο....δεν μπορω να μπω στο x recovery για να κανω επαναφορα..

υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω η ειναι πια για πεταμα?????

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εκανα καποια βλακεια...:cry::cry::cry:

το τηλεφωνο μου ειναι νεκρο...ανοιγει μονο του μεχρι το λογοτυπο της sony και μετα ξανακλεινει επναλαμβανοντας το ιδιο σκηνικο....δεν μπορω να μπω στο x recovery για να κανω επαναφορα..

υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω η ειναι πια για πεταμα?????

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ...το κανω αμεσως....μολις τετειωσω θα πω αποτελεσματα...:rolleyes:

 

 

 

ετοιμο...σε ευχαριστω πολυ....

Edited by Phase2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από μένα. ¨Οταν είχα βάλει τη 1η beta της rom είχε μαζί ένα theme initial theme λεγόταν. Αυτό νομίζω ήταν για το adw launcher (δεν είμαι σίγουρος). Πως γίνεται να το εγκαταστήσω ξανά?
Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Πέρασα χθες την 2.2, αλλά δεν βρήκα τρόπο να βάλω mp3 ή mp4 που έχω στην SD ως ήχο κλήσης. Τι δεν κάνω σωστά;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Πέρασα χθες την 2.2, αλλά δεν βρήκα τρόπο να βάλω mp3 ή mp4 που έχω στην SD ως ήχο κλήσης. Τι δεν κάνω σωστά;

 

Στο μενού κάπου λέει ήχος κλήσης και εκεί υπάρχουν όλοι οι ήχοι (mp3 κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού κάπου λέει ήχος κλήσης και εκεί υπάρχουν όλοι οι ήχοι (mp3 κλπ)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έχω πάει ήδη στο Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου (αν εννοείς αυτό), αλλά εμφανίζονται μόνο οι ήχοι κλήσεις που υπάρχουν στο root directory με επέκταση .ogg

Γι αυτό αναρωτιέμαι μήπως έχω κάνει κάτι λάθος...

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...