Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις την εγκατεστησα κι εγω, ολα καλα και γρηγορα. Πολυ καλη φαινεται, την ψαχνω ακομη....

Ευχαριστω.:)

Μονο που παρατηρησα πως δεν υποστηριζει πληρως σε ολα τα μενου, υπομενου την ελληνικη γλωσσα, γιατι? αλλαζει αυτο?:(

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα και απο μενα!

θελω να ρωτησω κατι που δεν καταλαβαινω.

εαν κανω full wipe για να εγκαταστησω την rom, θα σβηστουν αρχεια απο την sd (φωτογραφιες κι μουσικη)

ή οχι? και αν οχι, επαφες και υπενθυμισεις ημερολογιου, που ειναι στο τηλεφωνο, εαν τα κανω backup με

myphone explorer, θα περαστουν κανονικα οπως ηταν πριν ή παιζει να εχω προβλημα?

ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα το νέο update του οδηγού που έγινε σήμερα.

Οι αλλαγές είναι οι εξής:

MiniCM6-1.0.2

ClockworkMod recovery v.3.2.0.0-r3 for x10mini

Baseband verification on installation

Undervolting and Overclocking handled CM Settings menu (by default none is active)

Fixed Magic smoke wallpaper

SDcard Cache size changed to 128K to avoid music players hiccups

Updated google apps to 20110501 for CM6

Updated LauncherPro to LauncherPro-0.8.6

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα το νέο update του οδηγού που έγινε σήμερα.

Οι αλλαγές είναι οι εξής:

MiniCM6-1.0.2

ClockworkMod recovery v.3.2.0.0-r3 for x10mini

Baseband verification on installation

Undervolting and Overclocking handled CM Settings menu (by default none is active)

Fixed Magic smoke wallpaper

SDcard Cache size changed to 128K to avoid music players hiccups

Updated google apps to 20110501 for CM6

Updated LauncherPro to LauncherPro-0.8.6

κ το περναμε κανονικα με το xrecovery οπως λεει ο πρωτος οδηγος?

 

EDIT:

παλι κολλησε!εκει που γραφει sony ericsson.κανα επανεκινηση κ παταω για να μπω στο xrecovery αλλα τιποτα!τι να κανω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δουλευει παρομοιως με το xrecovery ομως?

Ναι, είναι recovery με περισσότερες δυνατότητες.

Περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1105745

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι recovery με περισσότερες δυνατότητες.

Περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1105745

ok!γιαυτο λες να μου κολλησε πριν που πηγα να βάλω την ρομ?στον οδηγο πανω δεν αναφερεται τιποτα.8α επρεπε μηπως?δηλαδη τωρα για να βαλω την ρομ κανω οτι λεει ο οδηγος μονο που χρησιμοποιω cwm recovery?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εκανα το update 1.0.2 αλλα το launcherpro plus πας να το κανω εγκατασταση μου βγαζει μνμ για αντικατασταση και στην συνεχεια λεει δεν εχει εγκατασταθη.πωσ θα μπορεσω να το περασω?επισησ στο update λυθηκε το προβλημα με τον player?στην 1.0.1 εμενα μου εκανε καποιεσ μικροδιακοπεε ενω επαιζε καποιο κομματι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εκανα το update 1.0.2 αλλα το launcherpro plus πας να το κανω εγκατασταση μου βγαζει μνμ για αντικατασταση και στην συνεχεια λεει δεν εχει εγκατασταθη.πωσ θα μπορεσω να το περασω?επισησ στο update λυθηκε το προβλημα με τον player?στην 1.0.1 εμενα μου εκανε καποιεσ μικροδιακοπεε ενω επαιζε καποιο κομματι

kasmpou πως την εβαλες την καινουρια?χρησιμοοιησες cwm recovery?

Link to comment
Share on other sites

γεια να πω την αληθεια εγω ειχα την 1.0.1 και απλα κατεβασα το αρχειο τον μετονομασα και εκανα την διαδικασια οπως λεει το πρωτο ποστ.νομιζω με xrecovery την εκανα.τψρα να σου πω πριν που πιγα να κανψ backup μου ειχε αλλαξει το μενου και μαλλον ειχε το νεο ρεκοβερ
Link to comment
Share on other sites

Θα περασω τωρα κ εγω το cmw recovery. Δεν το ειχα προσεξει. Θα ανεβασω και το link. Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1105745 γραφει αυτο: "If you have xRecovery: Flash the CWM recovery Amend zip" τι εννοει λεγοντας flash?
Link to comment
Share on other sites

στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1105745 γραφει αυτο: "If you have xRecovery: Flash the CWM recovery Amend zip" τι εννοει λεγοντας flash?

 

οπως φλασαρες (περασες) την ρομ που εχεις ετσι να φλασαρεις και αυτο....ριξε αυτο το αρχειο στην sd μπες στο xrecovery (choose zip from sd card) βρες και κανε install το συγκεκριμενο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

BMW 116i εγω που εχω την 2.1 ακομα κ θελω να περασω την 2.2 ακολουθω τον πρωτο οδηγο?τον αλλαξες?παλι με xrecovery γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την mini cm6 1.0.1 με xrecovery.μπορω να φλασαρω την 1.0.2 μεσω του xrecovery η πρεπει να ακολουθησω καποιον αλλο οδηγο;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Μόλις έγινα μέλος ;-)!

Θέλω να με διαφωτίσετε..πήγα σύμφωνα με τους οδηγούς να κάνω αναβάθμιση και ενώ έκανα τα πάντα και πατάω να κάνει εγκατάσταση το update.zip μου βγάζει το εξής

--Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Can;t open /sdcard/update.zip

(No such file or directory)

Installation aborted.

Κάποια λύση; :cry: :)

κ μενα αυτο μου βγαζει συνεχεια!καμια βοηθεια please!!

Link to comment
Share on other sites

αφου κανεισ φορματ ντατα και φουλ γουαιπ μετα κανεις εγκατασταση απο install custom zip το βρισκεισ και πατας να το κανεις.πιστευω να μην εχεις προβλημα
Link to comment
Share on other sites

αφου κανεισ φορματ ντατα και φουλ γουαιπ μετα κανεις εγκατασταση απο install custom zip το βρισκεισ και πατας να το κανεις.πιστευω να μην εχεις προβλημα

custom zip η install update.zip θα πατησω?

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα πρεπει να πατησεις install update.zip αλλα τι γινεται οι οδηγιες λενε κατεβαζεις το αρχειο και το μετονομαζεις σε update.zip το αρχειο ειναι ομως απο μονο του zip.οποτε η το μετονομαζεις σε update και κανεις install update.zip ή πατας custom.zip το διαλεγεις το αρχειο μεσα απο την καρτα και το κανεισ install.
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι ενημερωμένος. Ακολουθήστε τις οδηγίες του πρώτου ποστ.

Ευχαριστώ φίλε BMW116i που διατηρείς τον οδηγό εγκατάστασης up to date :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ξερει καποιος αν υπαρχει δυνατοτητα ταχειας κλησης αριθμων απο τις επαφες που αντιστοιχουν στα νουμερα 1-9 του πληκτρολογιου, οπως στα απλα τηλεφωνα (πιεζοντας πχ το 3 και κληση καλεις ενα νουμερο απο τις επαφες σου)?
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ξερει καποιος αν υπαρχει δυνατοτητα ταχειας κλησης αριθμων απο τις επαφες που αντιστοιχουν στα νουμερα 1-9 του πληκτρολογιου, οπως στα απλα τηλεφωνα (πιεζοντας πχ το 3 και κληση καλεις ενα νουμερο απο τις επαφες σου)?

 

Τόσο εύκολα όπως στα απλά τηλέφωνα σίγουρα δε γίνεται (κάτι που με είχε ξενήσει και δυσαρεστήσει στην αρχή). Υπάρχουν όμως κάποιες εναλλακτηκές λύσεις όπως να βάλεις κάποιες επαφές στις αγαπημένες ή κάποιο πρόγραμμα που νομίζω λέγεται dialer one (δεν το έχω χρησιμοποιήσει).

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ξερει καποιος αν υπαρχει δυνατοτητα ταχειας κλησης αριθμων απο τις επαφες που αντιστοιχουν στα νουμερα 1-9 του πληκτρολογιου, οπως στα απλα τηλεφωνα (πιεζοντας πχ το 3 και κληση καλεις ενα νουμερο απο τις επαφες σου)?

 

φιλε βαλε το quickdial να βρεις την υγεια σου :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...