Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια την βοηθεια σας παρακαλω.

εκανα την διαδικασια οπως ελεγε ο οδηγος πατησα δηλαδη "install zip from sdcard" και μου λεει "installation aborted"

και το κινιτο δεν ανοιγει....το θεμα ειναι πως εκανα backup αλλα τωρα που παω να κανω restore μου λεει "No files found"

και εδω ειναι που εχω κολλισει , το κινιτο φυσικα...δεν κανει reboot....και εχω προβλημα γιατι οπως καταλαβενω πρεπει να εχω

σβισει τα παντα στο κινιτο....μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να το κανω να λειτουργισει παλι ?

Κατε εκανες λαθος στη διαδικασια.

Πατα απο το recovery το power off και μετα ξαναπερνα κανονικα το official 2.1 της SE.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατε εκανες λαθος στη διαδικασια.

Πατα απο το recovery το power off και μετα ξαναπερνα κανονικα το official 2.1 της SE.

 

πως το κανω αυτο ?

αφου δεν ανοιγει....

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τις ρυθμισεις cpu.Βαζω 245min kai 710 max-set on boot κραταει μονο το 245min και με γυριζει στο 600max!!!Aν καποιος μπορει να βοηθησει...

2.3.7-nAa14- AnTuTu score 2335-E10i mini

lite ics rom kozbar666-kamarush kernel v3 AnTuTu score 5282-st15i smultron

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα!!!!

 

Ρε παιδια την βοηθεια σας παρακαλω.

εκανα την διαδικασια οπως ελεγε ο οδηγος πατησα δηλαδη "install zip from sdcard" και μου λεει "installation aborted"

και το κινιτο δεν ανοιγει....το θεμα ειναι πως εκανα backup αλλα τωρα που παω να κανω restore μου λεει "No files found"

και εδω ειναι που εχω κολλισει , το κινιτο φυσικα...δεν κανει reboot....και εχω προβλημα γιατι οπως καταλαβενω πρεπει να εχω

σβισει τα παντα στο κινιτο....μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να το κανω να λειτουργισει παλι ?

 

 

 

Άσε την μπαταρία να ξεφορτίσει πλήρως, μετά βάλτο να φορτίσει πατώντας συνεχώς το πλήκτρο (όχι σταθερά) για να μπεις στο recovery, θα χρειαστεί 2-3 λεπτά μέχρι να έχει αρκετή δύναμη η μπαταρία ώστε να ανοίξει το κινητό.

 

Έχω την έκδοση 2.2 αλλά έχω ένα πρόβλημα, όταν έχω συνδεδεμένο το bluetooth ο ήχος κλήσεις δεν χτυπά στο τηλέφωνο άλλα στο ακουστικό του bluetooth.

έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να μην γίνετε αυτό;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν στο μενου του xrecovery πατησα full wipe και restart default..και μετα απο restart του κινητου δεν ξεκινανε το λειτουργικο αλλα κολαγε στην εναρξη που γραφει sony ericsson.

Αυτο σημαινει οτι εσβησα την ρομ που (2.1) που ειχε με τα τελευταια uptade της SE και ολα τα αρχεια συστηματος ή ετσι και αλλιως θα σβηνονταν επειδη περασα την 2.2;

 

Αν θελω το κινητο να γινει ετσι οπως ηταν με την 2.1 απλα κανω restart default μεσα απο το μενου της 2.2;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα,

το θέμα με αυτή τη rom είναι ότι έχει τον launcher pro προεγκατεστημένο, τη δωρεάν έκδοση, και δεν μπορώ να περάσω από πάνω την σπασμένη έκδοση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό;

ευχαριστώ

 

edit

το θέμα λύθηκε με το titanium backup οπου έβγαλα το προεγκατεστημένο και έβαλα το δικό μου.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η δημιουργία αυτού του thread είναι εξολοκλήρου βασισμένη στη rom [ROM] MiniCM6-1.0.2 [update! 13/6/11], Froyo 2.2.1 / Cyanogen 6.1.3 port for the mini του φίλου nobodyAtall. Γνωστός στον τεχνολογικό κόσμο που ονομάζεται XDA αλλά και στο myphone προσφάτως.

 

Είναι πολύ σταθερή Rom και δεν θα σας προβληματίσει καθόλου σε καθημερινή χρήση.

 

***Διαβάστε πρώτα τον οδηγό μέχρι να τον κατανοήσετε πλήρως και μετά κάνετε εγκατάσταση***

***Προσοχή! Ο οδηγός είναι μόνο για το X10mini και όχι για το pro!***

 

 

 

Ελληνικο μενου εχει?????????????????????????????????????

 

Screenshoots:

http://img535.imageshack.us/img535/3340/32504248.th.jpg http://img62.imageshack.us/img62/2949/77619003.th.jpg http://img801.imageshack.us/img801/6181/56236200.th.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/6530/72492227.th.jpg http://img560.imageshack.us/img560/3893/89653765.th.jpg http://img707.imageshack.us/img707/1300/48011479.th.jpg

http://img153.imageshack.us/img153/1922/49513499.th.jpg http://img828.imageshack.us/img828/4176/34215208.th.jpg

 

Χαρακτηριστικά:

Δουλεύουν όλα

 

Bugs:

The notorious 'Reboot bug' is now fixed

 

 

Απαιτήσεις:

# Εγκατεστημένο το τελευταίο update 2.1.1.A.0.6 της SE.

# Root και Xrecovery εγκατεστημένα.

 

Οδηγίες εγκατάστασης:

 

Πριν την εγκατάσταση της MiniCM6 1.0.2 πρέπει πρώτα να φλασάρετε με xrecovery το CMW recovery. (Είναι η νέα έκδοση)

 

1) Κατεβάστε το link με τη rom που θα ακολουθήσει.

2) Μετονομάστε το αρχείο που θα κατεβάσετε απο MiniCM6-1.0.2.zip σε update.zip.

3) Τοποθετήστε το update.zip στην κάρτα sd του mini σας όπως είναι χύμα.

4) Κάντε επανεκίννηση και τρέξτε το CWM recovery.

5) Κρατήστε ένα backup για να επιστρέψετε στην κατάσταση που ήσασταν σε περίπτωση κάποιου λάθος χειρισμού στην εγκατάσταση της rom.

6) Φροντίστε πρώτα να επιλέξετε Partition tools -> Format Data partition και factory reset (full wipe) απο το CWM recovery (Δεν χρειάζεται αν τρέχετε ήδη MiniCM6).

7) Eπιλέξτε το 'install update.zip from sdcard' απο το μενού του CWM recovery.

8) Επανεκκίνηση (ενδέχεται να πάρει λίγο χρόνο)

 

Downloads: MiniCM6-1.0.2.zip

CMW Recovery

 

Disclaimer:Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη της συσκευής σας απο λάθος χειρισμό στη διαδικάσια εγκατάστασης του οδηγού.

Χρησιμοποιήστε τον οδηγό με δική σας ευθύνη.

 

***Όλα τα credits φυσικά στο φίλο nobodyAtall για τη δημιουργία αυτής της καταπληκτικής rom.***

Ελληνικο μενου εχει το 2.2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες να πω εγω , θα της πω και ας με πειτε και βλακα :) :) :) αλλα δεν ξερω

1. τι ειναι το Root που κανουμε στο κινητο και

2. τι ειναι το Xrecovery

Τα ρωταω γιατι πολυ απλα δεν ξερω τι ειναι και θελω να μαθω. Ευχαριστω:) :):) :) :)

 

"Πριν την εγκατάσταση της MiniCM6 1.0.2 πρέπει πρώτα να φλασάρετε με xrecovery το CMW recovery. (Είναι η νέα έκδοση)"

Δηλαδη τι να κανω????????????????????????????????????????????????????

Αν κανω καπια πατατα κατα τιν εγατασταση και κολισει το κινητο πως το γυριζω στις αρχηκες ρυθμισεις

Edited by AionMuster1988
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδεια εσας με αυτη την ρομ ποσο σας κραταη η μπαταρια γτ σε εμενα πανω απο μιση μερα δεν βγαζη:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο κανει reboot εδω και μια μερα θα κλισει απο μπαταρια σε λιγο.. τι να κανω???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ερώτηση πως κάνουμε backup? το αρχικό 2.1

 

και αν δεν μας κάνει μπορούμε να το πάμε πίσω στο 2.1? το original?

 

ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση πως κάνουμε backup? το αρχικό 2.1

 

και αν δεν μας κάνει μπορούμε να το πάμε πίσω στο 2.1? το original?

 

ευχαριστώ ;)

Αφου το κανεις root και εγκαταστησεις το xrecovery.

Υπαρχουν οδηγιες για ολα.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας γιατί στο adroid market με βγάζει συνεχεία Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Sony Ericsson E10i.

ακόμη και σε Apps που είχα εγκαταστήσει παλιότερα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το X10 mini της αδερφης μου,περασα xrecovery και προσπαθησα να περασω cwm recovery.Εκανα με το xrecovery install custom zip from sd το zip του cwm αλλα εβγαλε σφαλμα,εκανα reboot και εχει κολλησει στη αρχη που γραφει sony ericsson.Πως μπορω να το επαναφερω;

 

edit:Ενταξει το φλασαρα με pc companion,ολα ok.

Edited by ermis1982
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν την εγκατάσταση της MiniCM6 1.0.2 πρέπει πρώτα να φλασάρετε με xrecovery το CMW recovery. (Είναι η νέα έκδοση)

 

 

δλδ τι πρεπει να κανω ακριβως?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω full wipe γιατι δεν καταλαβα απο το αρχικο ποστ?η miniCM7 ειναι καλυτερη rom απο αυτην εδω η ειναι εξισου καλη?(μου φαινεται πιο δυσκολη η αλλη διαδικασια γιαυτο ρωταω)

 

Πριν την εγκατάσταση της MiniCM6 1.0.2 πρέπει πρώτα να φλασάρετε με xrecovery το CMW recovery. (Είναι η νέα έκδοση)

 

 

δλδ τι πρεπει να κανω ακριβως?

φιλε βρηκες λυση με αυτο?

Edited by l_kostas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια,τελικα καταφερα να περασω την minicm6 και το κινητο μεχρι στιγμης δουλευει αψογα.ευχαριστω αυτους που ανεβασαν τον οδηγο και οσους δουλεψαν γι'αυτον.εχω να κανω και μια ερωτηση,αφου εγκατεστησα την minicm6 ο bootloader ειναι ξεκλειδωμενος?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

τα συγχαρητηρια μου σε οποιον εφτιαξε τον οδηγο αυτο!ακομα και για μενα που ειμαι ασχετος μου φανηκε αρκετα ευκολος και το γεγονος οτι ηταν επεξηγηματικοτατος με οδηγησε στο να το δοκιμασω!και παλι συγχαρητηρια.εχω μερικες ερωτησουλες να κανω..οποιος μπορει ας μου απαντησει.

1)το κινητο ειναι ηδη rootαρισμενο σωστα??δεν χρειαζεται να το ξανακανω root απο την αρχη?

2)προγραμμα οπως root explorer,titanium backup,es file manager,SetCpu πρεπει να τα ξανακατεβασω??

3)xrecovery και cmw recovery ειναι ακομα εγκατεστημενα σωστα?

4)overclock χρειαζεται να κανω??

5)ξερει κανεις ποιες εφαρμογες μπορουμε μπορουμε να διαγραψουμε??

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...