Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια.ειμαι newbie καταρχην.το κινιτο ειναι root και εχο περασει ηδη το xrecovery. για να περασω τo τελευταιο update της rom ποιο επιλεγω για download?τι θελω να πω: απο αυτο το link http://code.google.com/p/minicm/downloads/list τι ακριβως κατεβαζω? επισης,αφου κατεβασω την minimc ακολουθω τα βηματα του πρωτου Post?

 

MiniCM6-1.0.0.zip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι διαφορα εχει απο την MiniCM7-2.0.0 ?

 

Διαφορετική βάση η μία από την άλλη.

 

Η MiniCM6-1.0.0 βασίζεται στην CyanogenMod6 (Android 2.2 Froyo), ενώ η MiniCM7-2.0.0 βασίζεται στην CyanogenMod7 (Android 2.3.4 Gingerbread).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε βαζω την minimc 6 και ακολουθω τα βηματα του πρωτου Post?και μετα περναω το app2sd? και μετα overclocking? ( γνωριζω οτι εχετε ακουσει αυτες τις ερωτησεις για χιλιοστη φορα και σεβομαι τις γνωσεις και εχω διαβασει ολοκληρο το thread.απλα ρωταω για να ειμαι σιγουρος οτι κανω το σωστο ) Edited by hugegou
Link to comment
Share on other sites

οποτε βαζω την minimc 6 και ακολουθω τα βηματα του πρωτου Post?και μετα περναω το app2sd? και μετα overclocking? ( γνωριζω οτι εχετε ακουσει αυτες τις ερωτησεις για χιλιοστη φορα και σεβομαι τις γνωσεις και εχω διαβασει ολοκληρο το thread.απλα ρωταω για να ειμαι σιγουρος οτι κανω το σωστο )

 

hugegou πάμε άλλη μία:

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε θα πάρεις ένα backup με το xrecovery (επιλογή backup & restore)

Αφού κάνεις full wipe (factory reset) από το xrecovery, απλά φλασάρεις το .zip με τις οδηγίες του πρώτου post.

 

Τώρα από κει και πέρα... App2SD υποστηρίζει και native αλλά και σε ext partition οπότε δεν χρειάζεται να περάσεις εσύ τπτ. Overclocking ομοίως.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@BMW 116i σ'ευχαριστώ για τον οδηγό.

@dimtz και DaRk_dOg σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στις απορίες μου.μόλις έβαλα την rom και λειτουργεί μια χαρά. θα το ψάξω λίγο τώρα και αν υπάρξουν επιπλέον απορίες θα επανέλθω. και πάλι σας ευχαριστώ!

 

πώς μπορώ να κάνω re-arrange τα εικονίδια μέσα στο menu γιατί τώρα μου είναι ανακατεμένα? όταν τα πατάω παρατεταμένα μου τα εμφανίζει στην home screen...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να κάνω re-arrange τα εικονίδια μέσα στο menu γιατί τώρα μου είναι ανακατεμένα? όταν τα πατάω παρατεταμένα μου τα εμφανίζει στην home screen...

 

δε νομιζω να γινετε φιλε εκτος και αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και κανενα reboot μέχρι στιγμής. αλλά όταν μπήκα στο ραδιόφωνο και έκανε το αρχικό search των σταθμών μου κόλλησε σε ένα σταθμό και δεν ξεκολλούσε με τίποτα. συν τοις άλλοις η μουσική ακουγόταν από το μεγάφωνο. και έτσι αναγκάστηκα να το κάνω reboot.. :( any suggestions-solutions?
Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και κανενα reboot μέχρι στιγμής. αλλά όταν μπήκα στο ραδιόφωνο και έκανε το αρχικό search των σταθμών μου κόλλησε σε ένα σταθμό και δεν ξεκολλούσε με τίποτα. συν τοις άλλοις η μουσική ακουγόταν από το μεγάφωνο. και έτσι αναγκάστηκα να το κάνω reboot.. :( any suggestions-solutions?

 

αν στο κανει ξανα αυτο δεν χρειαζετε reboot πας μενου εφαρμογες διαχειριση εφαρμογων και πατας στο ραδιοφωνο αναγκαστικο κλεισιμο, η CM6 ειναι πολυ καλη ρομ την ειχα καιρο με μονο ενα reboot :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενταξει τωρα.δεν μου το εχει ξανακανει..

 

μπορω να σβησω το update zip απο την sdcard ή θα δημιουργηθει προβλημα? οχι τιποτα αλλο,αλλά ειναι 116 mb...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μπορω να σβησω το update zip απο την sdcard ή θα δημιουργηθει προβλημα? οχι τιποτα αλλο,αλλά ειναι 116 mb...

 

Σβηστο αφοβα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόση ώρα κάνει να ανοίξει στο πρώτο boot? κολάει στο ρομποτάκι του android πάνω απο 15λεπτο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόση ώρα κάνει να ανοίξει στο πρώτο boot? κολάει στο ρομποτάκι του android πάνω απο 15λεπτο

 

κατι εκανες λαθος φλασαρισε το παλι (το πολυ 2 λεπτα κανει)

Link to comment
Share on other sites

κατι εκανες λαθος φλασαρισε το παλι (το πολυ 2 λεπτα κανει)

 

ok κομπλέ αυτό. To wifi όμως έφαγε ένα κόλλημα και δεν κάνει αναζήτηση. Ξέρουμε τίποτα?

 

edit: οκ γύρισα πίσω και το είδα για τη διαγραφή του αρχείου.

Edited by darko_77
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε καν να βαλεις τα mp3 σε φακελλο στην sd που να ειναι mp3 απλα κατεβασε απο το μαρκετ ενα προγραμματακι που λεγετε ring extended και οταν πας να διαλεξεις ηχο σου βγαζει αυτην την επιλογη κ απο εκει βαζεις οποιο mp3 θελεις....απλα κ χωρις κοπο....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

βασικα το εκανα εγκατασταση και ειναι ολα οκ Το μονο προβληματακι που εχω ειναι το χρωμα

στις ρυθμισεις οπου βαζω ασπρο αυτο μου βγαζει γαλαζιο σε καποιες ρυθμισεις (εικονιδια μπαταριας,σημα,ραδιο κτλ.)

 

 

 

 

και κατι ασχετο ξερει κανεις καπoio application radio ( κατι απλο ουτε online κατι σαν αυτο που εχει ηδη το x10 απλα καλυτερο )

Ευχαριστω !!!!

Edited by Geoskoul21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη MiniCM6 1.0.0. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι γιατί όταν ενώ βάζω την επιλογή δόνησης "πάντα", μετά αν κλείσω το κινητό μπαίνει μόνο στην επιλογή "μόνο στην αθόρυβη λειτουργία. Με νευριάζει γιατί με παίρνουν τηλέφωνο και δεν το καταλαβαίνω. Πως γίνεται να μην αλλάζει;
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν τα βήματα κανονικά, αλλα το κινητό στην αρχή τράβαγε απανωτά restart και μετά κόλλησε στο logo της SE. Καμιά λύση για format?
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν τα βήματα κανονικά, αλλα το κινητό στην αρχή τράβαγε απανωτά restart και μετά κόλλησε στο logo της SE. Καμιά λύση για format?

 

φλασαρισε την παλι με το xrecovery αφου κανεις πρωτα factory reset full wipe

Link to comment
Share on other sites

φλασαρισε την παλι με το xrecovery αφου κανεις πρωτα factory reset full wipe

 

δεν μπαίνει ούτε στο μενού του xrecovery. τρόπο για factory reset έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαίνει ούτε στο μενού του xrecovery. τρόπο για factory reset έχουμε?

 

πατας το πανω κουμπι του κινητου και το μεσαιο κατω και δεν κανει επανεκκινηση?????? για να μπεις xrecovery.......... τελος παντον αν δεν σου δωσει καποιος αλλος καποια λυση και αν δεν βαριεσαι ξεκινα παλι απο την 2.1 http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10mini?cc=gb&lc=en

Link to comment
Share on other sites

MiniCM6-1.0.1 Update:

Fixed big apps failing to download from market

Arabic support for Browser / Gmail

CRT screen on / off animations ported from GB, thanks to: doixanh (Auto brightness not working yet)

Reduced default overclocking to 691MHz since it's stable for everyone

Fixed CPU Frequency detection in CM Settings menu

Added undervolting module, not enabled by default (Thanks to: doixanh)

Added option to toggle undervolting module in CM Settings -> Performance -> CPU

Ultra brightness mode via CM Settings -> User Interface

Updated Fake DT module for easier usage (Thanks to: doixanh,andrej)

Added x8mddi.ko module v.1 (Thanks to: doixanh)

Wifi Adhoc mode

Link to comment
Share on other sites

MiniCM6-1.0.1 Update:

Fixed big apps failing to download from market

Arabic support for Browser / Gmail

CRT screen on / off animations ported from GB, thanks to: doixanh (Auto brightness not working yet)

Reduced default overclocking to 691MHz since it's stable for everyone

Fixed CPU Frequency detection in CM Settings menu

Added undervolting module, not enabled by default (Thanks to: doixanh)

Added option to toggle undervolting module in CM Settings -> Performance -> CPU

Ultra brightness mode via CM Settings -> User Interface

Updated Fake DT module for easier usage (Thanks to: doixanh,andrej)

Added x8mddi.ko module v.1 (Thanks to: doixanh)

Wifi Adhoc mode

 

που το βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! παιδια για το χ8 ειναι αυτη η ρομ? τημ εχει δοκιμασει καποιος? οδηγος στα ελληνικα υπαρχει ?? ευχαριστωω! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=964223 η αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335 ??

 

το x-recovery, που μπορω να το βρω?

Edited by doritaa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...