Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έχω πάει ήδη στο Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου (αν εννοείς αυτό), αλλά εμφανίζονται μόνο οι ήχοι κλήσεις που υπάρχουν στο root directory με επέκταση .ogg

Γι αυτό αναρωτιέμαι μήπως έχω κάνει κάτι λάθος...

 

Δε θυμάμαι πως το είχα κάνει ακριβώς. Όμως αν βάλεις το miui player (που είναι καλύτερος από τον stock), όταν πάς στο Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου θα εμφανίζονται 2 επιλογές: ήχοι android, ήχοι miui, όπου θα είναι τα mp3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θυμάμαι πως το είχα κάνει ακριβώς. Όμως αν βάλεις το miui player (που είναι καλύτερος από τον stock), όταν πάς στο Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου θα εμφανίζονται 2 επιλογές: ήχοι android, ήχοι miui, όπου θα είναι τα mp3.

 

Ευχαριστώ, το δοκιμάζω άμεσα.

 

Όλα ΟΚ. Ευχαριστώ!!!

 

Έχω ακόμη ένα προβληματάκι.

Δεν λειτουργεί το bluetooth. Ενώ επιτυγχάνεται σύνδεση με το pc, δεν μπορώ να στείλω από τη μία συσκευή στην άλλη.

Τι συμβαίνει;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμη ένα προβληματάκι.

Δεν λειτουργεί το bluetooth. Ενώ επιτυγχάνεται σύνδεση με το pc, δεν μπορώ να στείλω από τη μία συσκευή στην άλλη.

Τι συμβαίνει;

 

Και σε εμένα το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις έβαλα την 2.2 και έχω μία απορία. Πριν φλασάρω την rom αυτή είχα κάνει backup με το xrecovery.Μπορώ να κάνω restore μόνο τα δεδομένα μου όπως πχ μηνύματα που είχα, ή τα προγράμματα που είχα από πριν εγκατεστημένα?

Αν κάνω επιχειρήσω restore από το xrecovery θα επανέλθω στην 2.1!!!

Ευχαριστώ!!

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμη ένα προβληματάκι.

Δεν λειτουργεί το bluetooth. Ενώ επιτυγχάνεται σύνδεση με το pc, δεν μπορώ να στείλω από τη μία συσκευή στην άλλη.

Τι συμβαίνει;

 

Και σε εμένα το ίδιο..

 

δοκιμασατε να κανετε αυτο που εκανα και εγω στο #576 ποστ??????????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065&page=39

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε να κανετε αυτο που εκανα και εγω στο #576 ποστ??????????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065&page=39

 

Τι ακριβώς είναι αυτό το αρχείο;

Το αφήνουμε ζιπαρισμένο ή το αποσυμπιέζουμε;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό το αρχείο;

Το αφήνουμε ζιπαρισμένο ή το αποσυμπιέζουμε;

 

καντο αποσυμπιεση και κανε αυτο που λεει το ποστ, εκει δηλ που υπαρχει το αλλο σβηστο και βαλε αυτο, πριν κανεις την ολη διαδικασια προσεχε μην κανεις καποια επανεκκινηση, για καλο και για κακο κρατα και ενα μπακαπ μη κανεις καποιο λαθος

 

Καλησπέρα παιδιά, μόλις έβαλα την 2.2 και έχω μία απορία. Πριν φλασάρω την rom αυτή είχα κάνει backup με το xrecovery.Μπορώ να κάνω restore μόνο τα δεδομένα μου όπως πχ μηνύματα που είχα, ή τα προγράμματα που είχα από πριν εγκατεστημένα?

Αν κάνω επιχειρήσω restore από το xrecovery θα επανέλθω στην 2.1!!!

Ευχαριστώ!!

 

αν κανεις restore επανερχεσε στην 2.1, τωρα αν εκανες backup τις εφαρμογες με το titanium τις επαναφερεις στην 2.2 χωρις προβλημα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις restore επανερχεσε στην 2.1, τωρα αν εκανες backup τις εφαρμογες με το titanium τις επαναφερεις στην 2.2 χωρις προβλημα

 

Eισαι σιγουρος? Γιατι νομιζω πως θελει flash...

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος? Γιατι νομιζω πως θελει flash...

 

ετσι νομιζω λες να κανω λαθος?????????? αν ειχε μπακαπ την 2.1 εκει θα τον παει, flash κανουμε οταν θελουμε να παμε στην 2.1 χωρις να εχουμε μπακαπ απο την 2.1, τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσετε :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...ειμαι παλι εδω για να σας ζαλισω με τις ερωτησεις μου.Εχω ηδη βαλει την MiniCM6 και θελω να ρωτησω πως μπορω να κανω να δουλεψει το Dual Touch.Ειναι δυνατον???Ευχαριστω για την υπομονη σας...:rolleyes:

 

Δοκίμασε να περάσεις το attached στο /system/lib (π.χ. με root explorer). Κράτα ένα backup την βιβλιοθήκη που υπάρχει ήδη εκεί με το ίδιο όνομα.

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, αλλα εχω και εγω προβληματα με το bluetooth.

Δεν μπορω να στειλω αρχεια με καταληξη .apk.

Με το attached θα λυσω το προβλημα???Που μπορω να το βρω αυτο???

 

Ενταξει...το βρηκα το αρχειο, αλλα δεν μπορω να το κανω copy-paste.Γιατι???Τι πρεπει να κανω???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...το βρηκα το αρχειο, αλλα δεν μπορω να το κανω copy-paste.Γιατι???Τι πρεπει να κανω???

 

αφου μπεις στο rootexplorer και διαλεξεις το αρχειο που ειναι για αντιγραφη ,πανω δεξια εχει μια επιλογη mountRO-RW πατησε το μια φορα

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζω λες να κανω λαθος?????????? αν ειχε μπακαπ την 2.1 εκει θα τον παει, flash κανουμε οταν θελουμε να παμε στην 2.1 χωρις να εχουμε μπακαπ απο την 2.1, τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσετε :worry:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μάλλον τα είπα λίγο μπερδεμένα!

Είχα 2.1 και ήθελα να φλασάρω την 2.2 χωρίς να χάσω εφαρμογές και δεδομένα(όπως αριθμοί ή μηνύματα).Τι πρέπει να κάνω για να το επιτύχω, γιατί κάνοντας backup με το Xrecovery, φλασάροντας την 2.2 και κάνοντας restore γυρνάω λογικά στην 2.1 .Πώς μπορώ να επαναφέρω μόνο δεδομένα και εφαρμογές μετά το φλασάρισμα της 2.2?

Thanks!!!!

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

καντο αποσυμπιεση και κανε αυτο που λεει το ποστ, εκει δηλ που υπαρχει το αλλο σβηστο και βαλε αυτο, πριν κανεις την ολη διαδικασια προσεχε μην κανεις καποια επανεκκινηση, για καλο και για κακο κρατα και ενα μπακαπ μη κανεις καποιο λαθος

 

Το έκανα. Τζίφος... :mad:

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας;

Υπάρχει μία τεράστια διαφορά στην κατανάλωση με ανοιχτή την κίνηση δεδομένων (22%) και με κλειστή την κίνηση δεδομένων (8%) σε ένα βράδυ.

Έχω εγκατεστημένες τις ίδιες επιπλέον εφαρμογές που είχα στην stock 2.1, όπου είχα μόνιμα ανοιχτή την κίνηση δεδομένων και η μπαταρία έπεφτε περίπου 8-10% σε ένα βράδυ.

Που οφείλεται αυτή η διαφορά;

-Στις διαφορετικές stock εφαρμογές των 2 εκδόσεων; Αν ναι, ποιες είναι αυτές, που χρησιμοποιύν την κίνηση δεδομένων και καταναλώνουν τόση μπαταρία για να τις απεγκαταστήσω;

-Σε κάποιο bug της 2.2 ή της 1.0.0;

 

Κατά τα άλλα πολύ καλή η 2.2!

 

Ευχαριστώ

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέξω να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στην SD, αυτές εγκαθίστανται στο "μεγάλο" partition ή στο "ext";
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες δεν μπορω να ζουμαρω μια σελιδα για να την διαβασω στο ιντερνετ με χιλια ζορια αν το πετυχω, υπαρχει καποιος τροπος αρχικος με τα + - για να ησυχασω? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλη μια ερωτηση παρακαλω.Πως μπορω να βαλω ενα ηχο mp3 ως ηχο κλησης???Δεν μπορω να βρω αυτο το μενου...:(

 

καταρχας βαζεις το mp3 που θελεις στο φακελο ringtones και μετα πας στο menu-ρυθμισεις-ηχος-ηχος κλησης τηλ και επιλεγεις αυτο που θελεις

Link to comment
Share on other sites

dimtz σε ευχαριστω, αλλα δεν δουλευει...:(

Αφησα οπως ειπες το κομματι που ειναι mp3 στον φακκελο με τα ringtones, αλλα δεν το βλεπει καθολου.

Ισως φταιει που ειναι σε mp3???Ολα εκει μεσα ειναι σε καταληξη .ogg.Μηπως πρεπει να το κανω μετατροπη?Και αν ναι πως??

Link to comment
Share on other sites

dimtz σε ευχαριστω, αλλα δεν δουλευει...:(

Αφησα οπως ειπες το κομματι που ειναι mp3 στον φακκελο με τα ringtones, αλλα δεν το βλεπει καθολου.

Ισως φταιει που ειναι σε mp3???Ολα εκει μεσα ειναι σε καταληξη .ogg.Μηπως πρεπει να το κανω μετατροπη?Και αν ναι πως??

 

δε ξερω φιλε τι να πω........... μπηκα στο φακελο ringtone και βλεπω οτι εκτος απο τα 2-3 .ogg που εχω υπαρχουν και τα διαφορα .mp3 που ειχα βαλει δεν ειχα κανει καποια μετατροπη περιμενε λιγο μηπως σε βοηθησει καποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.ειμαι newbie καταρχην.το κινιτο ειναι root και εχο περασει ηδη το xrecovery. για να περασω τo τελευταιο update της rom ποιο επιλεγω για download?τι θελω να πω: απο αυτο το link http://code.google.com/p/minicm/downloads/list τι ακριβως κατεβαζω? επισης,αφου κατεβασω την minimc ακολουθω τα βηματα του πρωτου Post? Edited by hugegou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...