Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

Προτείνω να περάσετε την τελική έκδοση MiniCM6-1.0.0 (http://code.google.com/p/minicm/downloads/list) η οποία διορθώνει το πρόβλημα με τα reboots :)

 

Ευχαριστούμε πολύ! Ερώτηση. ΤΟ περνάμε έτσι όπως απο πάνω κατευθείαν ή κανουμε κάποιο φορμάτ;

 

Edit: ΟΚ την πέρασα απο πάνω δουλεύει κανονικα! Μόνο με την ενσωματομένη εφαρμογή bluetooth εχει πρόβλημα όπως και πριν. Δεν γίνεται ανιχνέυσιμο και όποτε θέλει βρίσκει άλλες συσκευες με bluetooth

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφορά παράδοσης SMS υπάρχει; Πως ενεργοποιείται;

Ευχαριστώ!

 

Ενώ είσαι στα μηνύματα, πατάς το αριστερό κουμπάκι, και επιλέγεις ρυθμισεις. Στο ρυθμίσεις μηνύματος κειμένου, επέλεξε το αναφορές παράδοσης.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι κ για το προ ο οδηγος αυτος? λεει στην αρχη οτι ειναι μονο για μινι. για το προ υπαρχει αλλος οδηγος?
Link to comment
Share on other sites

Περασα και γω την τελευταια εκδοση.Παντως να πω οτι η οθονη δεν ειναι τοσο εντονα φωτισμενη οπως στην CM2.Παρολο που την ειχα ρυθμισει ελαφρως ειχα πιο εντονη φωτεινοτητα.Μου φαινεται θα ξαναβαλω την παλια γιατι δν ειχα κανενα προβλημα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Overclocking είναι η αύξηση της συχνότητας λειτουργίας του επεξεργαστή. Κοινώς κάνεις το κινητό σου να είναι πιο γρήγορο. Όπως και στα αυτοκίνητα αύξηση της ταχύτητας αντιστοιχεί σε αύξηση της κατανάλωσης οπότε σε γενικές γραμμές επηρεάζει την διάρκεια της μπαταρίας αρνητικά.

Tips για βελτίωση της διάρκειας δες στο SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

 

 

το battery wipe τι ακριβως κανει?

Link to comment
Share on other sites

Περασα και γω την τελευταια εκδοση.Παντως να πω οτι η οθονη δεν ειναι τοσο εντονα φωτισμενη οπως στην CM2.Παρολο που την ειχα ρυθμισει ελαφρως ειχα πιο εντονη φωτεινοτητα.Μου φαινεται θα ξαναβαλω την παλια γιατι δν ειχα κανενα προβλημα

 

+1 και εγω παω για restore

Link to comment
Share on other sites

το battery wipe τι ακριβως κανει?

Διαγράφει τα στατιστικά που κρατάει το android για την μπαταρία του κινητού.

Την επόμενη φορά που bootάρει το ξαναδημιουργεί από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω παω για restore

 

παιδια την δοκιμασατε και εχει καποιο προβλημα και αν ναι τι προβλημα υπαρχει?να μην μπω στον κοπο να την δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια την δοκιμασατε και εχει καποιο προβλημα και αν ναι τι προβλημα υπαρχει?να μην μπω στον κοπο να την δοκιμασω?

 

ναι την δοκιμασα 5 λεπτα, δεν μου αρεσε ο φωτισμος της οθονης (χαμηλος) και εβαλα παλι την rc2

Link to comment
Share on other sites

ναι την δοκιμασα 5 λεπτα, δεν μου αρεσε ο φωτισμος της οθονης (χαμηλος) και εβαλα παλι την rc2

 

Θα περιμενω μπας και την φτιαξουν και αν δεν γινει αυριο βαζω την rc2.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω μπας και την φτιαξουν και αν δεν γινει αυριο βαζω την rc2.

 

η αληθεια ειναι οτι με την RC2 δεν ειχα κανενα προβλημα και μονο ενα reboot την πρωτη μερα που την περασα, δοκιμαστε την και αν εχει και αλλα μικροπροβληματα να τ αναφερετε για να αποκατασταθει η ζημια απο τον δημιουργο και φιλο nobodyAtall :)

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι με την RC2 δεν ειχα κανενα προβλημα και μονο ενα reboot την πρωτη μερα που την περασα, δοκιμαστε την και αν εχει και αλλα μικροπροβληματα να τ αναφερετε για να αποκατασταθει η ζημια απο τον δημιουργο και φιλο nobodyAtall :)

 

παιδια συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα για να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στην RC2 και την MiniCM6-1.0.0??????

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι με την RC2 δεν ειχα κανενα προβλημα και μονο ενα reboot την πρωτη μερα που την περασα, δοκιμαστε την και αν εχει και αλλα μικροπροβληματα να τ αναφερετε για να αποκατασταθει η ζημια απο τον δημιουργο και φιλο nobodyAtall :)

 

2 μικροπροβληματα ειχα με την rc2.Το πρωτο ηταν οτι καμμια φορα κολλαγε κ δεν κλειδωνε η οθονη αυτοματα με αποτελεσμα να θελει reboot.Και δευτερο προβλημα μια φορα μονο εκει που με παιρναν τηλ ενω ακουγοταν ο ηχος κλησης η οθονη παρεμενε μαυρη χωρις αντιδραση οτι και να παταγα.Αποτελεσμα εκανα reboot με τα 3 κουμπια.Παντως απο μονο του να κανει reboot δεν μου το χει κανει ποτε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα για να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στην RC2 και την MiniCM6-1.0.0??????

 

Εχουν διορθωθει καποια bugs γιατι σε καποια κινητα εκανε reboot.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Περασα και γω την τελευταια εκδοση.Παντως να πω οτι η οθονη δεν ειναι τοσο εντονα φωτισμενη οπως στην CM2.Παρολο που την ειχα ρυθμισει ελαφρως ειχα πιο εντονη φωτεινοτητα.Μου φαινεται θα ξαναβαλω την παλια γιατι δν ειχα κανενα προβλημα

 

Εγώ ρε παιδιά δεν μου φάνηκε καμια διαφορά στην οθόνη! Ισως επειδή έβαλα το theme το froyo, αλλα και ίσως επειδή την πέρασα πάνω απο την παλιά χωρίς να κάνω φορμάτ.

Με το bluetooth εχω πρόβλημα το ξαναρώτησα σε προηγούμενο ποστ. το αντιμετώπίζει κανείς??

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Για extra φωτεινότητα (όπως στην RC2) φλασάρετε το συνημμένο.

 

Υπόψιν ότι αυξημένη φωτεινότητα σημαίνει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Για extra φωτεινότητα (όπως στην RC2) φλασάρετε το συνημμένο.

 

Υπόψιν ότι αυξημένη φωτεινότητα σημαίνει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας!

 

φιλε μου μπορουμε να κανουμε κατι και με το bluetooth? εχει καποιο θεμα στην RC2 που τωρα το διαπιστωσα και εγω στο car kit του αυτοκινητου, στην RC1 ηταν μια χαρα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω μουσική (με ακουστικά) κάνει μερικές διακοπές που και που, μπορώ να κάνω κάτι; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα την τελευταία έκδοση και μου φαίνεται πολύ καλή. Και δε βλέπω καμία διαφορά στο φωτισμό. Τώρα θέλω να δω τη διάρκεια της μπαταρίας. Αν είναι τόσο καλή με την RC2 θα την κρατήσω.

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω, είναι γιατί δεν μπορώ να ρυθμίσω το cpu. Πέρασα κανονικά το προγραμματάκι που λέτε, αλλά όταν πάω να το ρυθμίσω μου λέει cpu frequency. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην παρέα!

 

Όλα υπέροχα στο κινητό! Η μπαταρία σε μένα κρατά περισσότερο, έχει γίνει γρηγορότερο από ότι ήταν με μαμίσια έκδοση. Σε 4 μέρες μόνο ένα reboot.

Το μόνο πρόβλημα που έχω, mms… σύνδεση cosmote. Πέρασα και χειροκίνητα τις ρυθμίσεις αλλά τζίφος. Ούτε δέχομαι ούτε μπορώ να κάνω αποστολή. Έβαλα και κίνηση δεδομένων ενεργή μήπως και… μάταια.

Έβαλα 2G & 3G και ξανά mms γιοκ. Μου εμφανίζει στα μηνύματα ότι έχει έρθει mms και όταν πατάω λήψη δεν έρχεται. Όταν κάνω αποστολή μου λέει δεν είναι δυνατή η αποστολή.

 

Καμιά ιδέα;

 

Να είστε καλά παιδιά!

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Για extra φωτεινότητα (όπως στην RC2) φλασάρετε το συνημμένο.

 

Υπόψιν ότι αυξημένη φωτεινότητα σημαίνει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας!

 

Kαταρχην ευχαριστουμε για τη δουλεια που εχεις κανει:)

Στην RC2 η φωτεινοτητα τη μπαρα την ειχα πολυ χαμηλα για θεμα μπαταριας και ομως ηταν πιο ζωντανη απο την CM6.Παντως η μπαταρια κραταγε 2 με 2,5 μερες.Θα το δοκιμασω το συννημενο παντως;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για extra φωτεινότητα (όπως στην RC2) φλασάρετε το συνημμένο.

 

Υπόψιν ότι αυξημένη φωτεινότητα σημαίνει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας!

 

αρχηγε καποιο συνημμενο για bluetooth εχουμε??????????? σαν αυτο της RC1, θα σωσεις ζωες :D

 

edit στην beta δεν ειχα προβλημα με bluetooth, RC1 - RC2 problem

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

αρχηγε καποιο συνημμενο για bluetooth εχουμε??????????? σαν αυτο της RC1, θα σωσεις ζωες :D

 

Εχω βαλει το bluetooth file transfer και δν εχω κανενα προβλημα.Δοκιμασε το

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το bluetooth file transfer και δν εχω κανενα προβλημα.Δοκιμασε το

 

δε γινετε φιλε το θελω για την συνδεση με το car kit το ειχα δοκιμασει οταν ειχα προβλημα με την 1.6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...