Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: Έπαιζε με stock 2.1?

 

Δοκίμασε να περάσεις το attached στο /system/lib (π.χ. με root explorer). Κράτα ένα backup την βιβλιοθήκη που υπάρχει ήδη εκεί με το ίδιο όνομα.

 

δε γινετε φιλε το θελω για την συνδεση με το car kit το ειχα δοκιμασει οταν ειχα προβλημα με την 1.6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Έπαιζε με stock 2.1?

 

Δοκίμασε να περάσεις το attached στο /system/lib (π.χ. με root explorer). Κράτα ένα backup την βιβλιοθήκη που υπάρχει ήδη εκεί με το ίδιο όνομα.

 

οταν ειχα περασει την 2.1 για πρωτη φορα ειχα παλι προβλημα, μετα τα παρατησα δεν ειχα ασχοληθει, δεν ξερω αν θα λειτουργουσε με τα διαφορα update στην 2.1 της sony ericsson, οταν περασα την beta ειπα να το δοκιμασω και με πολυ ευχαριστηση ειδα οτι δουλευε κανονικα :) , οκ θα δοκιμασω αυτο το αρχειο και βλεπουμε (αυριο θα το δοκιμασω), μια απορια σβηνω το υπαρχον και εκει μεσα ριχνω αυτο???? σ ευχαριστω για την βοηθεια :)

 

edit με σταματα στο λογοτυπο της sony ericsson δεν ανοιγει, αυτο συμβαινει επειδη εσβησα το αρχειο και εκανα επανεκκινηση ενω επρεπε να το περασω αμεσως το αλλο μεσα? τελος παντον παω για restore

 

edit 2 φιλε nobodyAtall θαυματα κανεις, το εκανα δεν αντεξα πηγα στο car και δουλευει μια χαρα.. Thanks !

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα περασει την 2.1 για πρωτη φορα ειχα παλι προβλημα, μετα τα παρατησα δεν ειχα ασχοληθει, δεν ξερω αν θα λειτουργουσε με τα διαφορα update στην 2.1 της sony ericsson, οταν περασα την beta ειπα να το δοκιμασω και με πολυ ευχαριστηση ειδα οτι δουλευε κανονικα :) , οκ θα δοκιμασω αυτο το αρχειο και βλεπουμε (αυριο θα το δοκιμασω), μια απορια σβηνω το υπαρχον και εκει μεσα ριχνω αυτο???? σ ευχαριστω για την βοηθεια :)

 

edit με σταματα στο λογοτυπο της sony ericsson δεν ανοιγει, αυτο συμβαινει επειδη εσβησα το αρχειο και εκανα επανεκκινηση ενω επρεπε να το περασω αμεσως το αλλο μεσα? τελος παντον παω για restore

 

edit 2 φιλε nobodyAtall θαυματα κανεις, το εκανα δεν αντεξα πηγα στο car και δουλευει μια χαρα.. Thanks !

Μπορείς να τσεκάρεις αν δουλεύει το FM Radio? Νομίζω ότι σπάει με αυτό γι αυτό και κράτησα την stock lib (η οποία όπως είδες έχει προβλήματα με το bt).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έπαιζε με stock 2.1?

 

Δοκίμασε να περάσεις το attached στο /system/lib (π.χ. με root explorer). Κράτα ένα backup την βιβλιοθήκη που υπάρχει ήδη εκεί με το ίδιο όνομα.

 

καλημέρα πέρασα και εγώ το αρχείο και πλέον:

α)Μπορώ να αλλάξω όνομα στην συσκευή

β)Μετράει αντίστροφα τον χρόνο που έχω ορίσει να είναι ανιχνέυσιμο

γ)Βλέπει άλλα κινητά με bluetooth

δ)Με βλέπουν και τα άλλα κινητά

Τέλεια!:D

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις αν δουλεύει το FM Radio? Νομίζω ότι σπάει με αυτό γι αυτό και κράτησα την stock lib (η οποία όπως είδες έχει προβλήματα με το bt).

 

ναι φιλε μου το radio δουλευει κανονικα :D :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την τελευταία έκδοση, δε μπορούμε να ρυθμίσουμε το cpu; Έκανα εγκατάσταση το cpucaling και όταν πάω να το ρυθμίσω μου πετάει μήνυμα min cpu frequency;

Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το συνεχόμενο Reboot στην 1.0.0. όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Ad-Hoc και μπει σε Sleep Mode.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το συνεχόμενο Reboot στην 1.0.0. όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Ad-Hoc και μπει σε Sleep Mode.

Έχεις κάποιο logcat από αυτό να δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο logcat από αυτό να δούμε;

 

Όχι δυστυχώς

Μπορώ κάπως να το δω για να δώσω περισσότερες πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω μουσική υπάρχουν συχνές (πχ κάθε 4-5 λεπτά περίπου) μικροδιακοπές, οι οποίες αυξάνουν όταν ασχολούμαι με το κινητό. Δοκίμασα με Winamp, αλλά τα ίδια. Έχω τις αρχικές ρυθμίσεις σε σχέση με overclocking. Δοκίμασα και με το Setcpu με τη δημιουργία profiles, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Στο profile Screen off έβαλα μέγιστη ταχύτητα 245, αλλά πάλι τα ίδια. Υπάρχει κάποια λύση; Το καταχώρησα εδώ

Εννοείται με την 2.1 δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς

Μπορώ κάπως να το δω για να δώσω περισσότερες πληροφορίες;

Σετάρεις το adb και παίρνεις το logcat όπως περιγράφετε εδώ: http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Logcat

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μου κολλάει συνεχώς το πληκτρολόγιο στο tab της εισαγωγής συμβόλων όταν πάω να κάνω scroll. Στα υπόλοιπα tab δουλεύει κανονικά.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μου κολλάει συνεχώς το πληκτρολόγιο στο tab της εισαγωγής συμβόλων όταν πάω να κάνω scroll. Στα υπόλοιπα tab δουλεύει κανονικά.

 

Σελ. 34 post #503 ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο 3 μερες πηγαινει πολυ καλα με την CM6 και ακομα δν το χω βαλει για φορτισμα.Σημερα ομως θα το φορτισω.Ευχαριστημενος!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν λέει...

Μονο workaround υπάρχει γι αυτο, απλά περιστρέφεις το κινητό για να αλλάξει το orientation.

Link to comment
Share on other sites

Μονο workaround υπάρχει γι αυτο, απλά περιστρέφεις το κινητό για να αλλάξει το orientation.

 

Δε το χα δοκιμάσει. Καμιά φορά το μυαλό δε πηγαίνει, στα πιο απλά πράγματα :O

Link to comment
Share on other sites

Eκανα root εβαλα το xrecovery την RC1 την περνει κανονικα αλλα οχι την RC2 ή την miniCM 1 .Μπορει καποιος να μου πει τι πιθανον κανω λάθος .Οταν βαλω πανω απο την RC1 κολαει στο λογοτυπο sonyericsson .
Link to comment
Share on other sites

-Το cpuscaling_fix.zip πρέπει να το εγκαταστήσουμε και μετά από εγκατάσταση της 1.0.0;

Στο αντίστοιχο τόπικ του xda δεν ανφέρει κάτι τέτοιο.

 

-Να βάλουμε το undervolt στην 1.0.0; Έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Το βράδυ έπεσε 22%.. Κρατάει λίγο πάνω από 24 ώρες..

Ευχαριστώ

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

-Το cpuscaling_fix.zip πρέπει να το εγκαταστήσουμε και μετά από εγκατάσταση της 1.0.0;

Στο αντίστοιχο τόπικ του xda δεν ανφέρει κάτι τέτοιο.

 

-Να βάλουμε το undervolt στην 1.0.0; Έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Το βράδυ έπεσε 22%.. Κρατάει λίγο πάνω από 24 ώρες..

Ευχαριστώ

Δεν χρειάζεσαι το cpuscaling_fix, περιλαμβάνεται ήδη. Σχετικά με την μπαταρία κάποιο app ίσως σου δημιουργεί πρόβλημα ή το notification light ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το cpuscaling_fix, περιλαμβάνεται ήδη. Σχετικά με την μπαταρία κάποιο app ίσως σου δημιουργεί πρόβλημα ή το notification light ίσως.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Δεν υπήρχε notification light το βράδυ. Από εφαρμογές, από όσο ξέρω, δεν έχω που να τρέχουν συνέχεια. Έχω ότι και στη 2.1, όμως εκεί η μπαταρία κρατούσε περίπου 3 ημέρες.

Κατέβασα τη συχνότητα στα 600, για να δούμε. Το επόμενο βήμα θα είναι να απενεργοποιήσω και το Jit.

Συγχαρητήρια για τη rom!

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να έχεις off το background sync.

Εγώ με Wifi/Bt on συνεχώς, data/bg sync/gps off βγάζω με normal χρήση (κλήσεις, μηνύματα, λίγο youtube) 2-2μιση ημέρες. Το ίδιο έβγαζα και με stock 2.1.

 

Τα overclocking / jit δεν νομίζω ότι μπορούν να επηρεάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...