Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φίλε μου ολα σωστά! ασε, το έχω κανει 5 φορές αλλα τίποτα. θα σκάσω!

Μπες στον File manager του κινητού και σβήσε το ". zip"στο όνομα του αρχείου.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανε αυτο που εκανα και εγω με την βοηθεια του nobodyAtall, ανοιξε το root explorer και διεγραψε τα /system/lib/hw/lights.x10mini.so και lights.msm7k.so :D

 

Αδερφε τα διεγραψα αλλα δεν αλλαξε κατι... ακομα δεν αναβει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Είναι έτσι η φύση της rom ώστε να μη πιάνει ποτέ 100% φόρτιση; Δε ξεπερνά το 99%.

Πάντως δεν έχω παράπονο από την αυτονομία :cool:

Edit: Άκυρο το παραπάνω. Πριν λίγο έπιασε κανονικά το 100%

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε τα διεγραψα αλλα δεν αλλαξε κατι... ακομα δεν αναβει...

 

Τ διεγραψα κ εγω τ αρχειακι κ τωρα δε δουλευει καθολου το led.

 

Παιδια πειτε μ λιγο οποιος γνωριζει. Τ διαφορα εχει format data partition απο το factory reset (full wipe). και τα δυο Format δε κανουν;

 

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μ λιγο οποιος γνωριζει. Τ διαφορα εχει format data partition απο το factory reset (full wipe). και τα δυο Format δε κανουν;

Το factory reset κάνει format τα /data και /cache.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε κάνε το αλλιώς:

 

xrecovery - install custom zip - choose zip from sdcard, βρες το .zip στην κάρτα και κάνε του install

 

Ευχαριστωωωωωωωω με έσωσες!!!

όλα καλά τώρα! πέτυχε!

θα σας πω εντυπώσεις όταν το δουλέψω λίγο, πάντως για αρχή το κινητό τρέχει με χίλια τώρα!

 

καλό Πάσχα και καλή ανάσταση παιδιά!

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Ενω το format data κανει format και τη rom, σωστα;

Το format data κάνει format στο /data partition, δλδ. στα δεδομένα χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εβαλα επιτέλους και εγώ την 2.2 πρώτη φορά στο κινητο. Απλα το ήθελα να σας δείξω πώς φαίνονται τα γραφικα στο κινητό μου και αν μπορούν να αλλάξουν γιατί τα κουμπία φαίνονται ασχημούλικα:X

http://img21.imageshack.us/img21/1454/20110422162022.png

 

και ειδικά αυτό

http://img847.imageshack.us/img847/9800/20110422161946.png

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εβαλα επιτέλους και εγώ την 2.2 πρώτη φορά στο κινητο. Απλα το ήθελα να σας δείξω πώς φαίνονται τα γραφικα στο κινητό μου και αν μπορούν να αλλάξουν γιατί τα κουμπία φαίνονται ασχημούλικα:X

http://img21.imageshack.us/img21/1454/20110422162022.png

 

και ειδικά αυτό

http://img847.imageshack.us/img847/9800/20110422161946.png

 

αδερφε για την πρωτη δεν ξερω ισως γινετε αλλα για τη δευτερη μπορεις να αλλαξεις το πληκτρολογιο οθονης με καποιο αλλο... οπως το smart keyboard, υπαρχει στο market ριξε μια ματια θα βρεις κι αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!! Να ρωτήσω κάτι....όταν περνάμε την 2.2 στο κινητό οι επαφές χάνοντε?????
Google
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!! Να ρωτήσω κάτι....όταν περνάμε την 2.2 στο κινητό οι επαφές χάνοντε?????

 

ελα πατριδα ναι χανονται, αυτο που ειναι καλο και πρεπει να κανεις ειναι να κατεβασεις στο pc αλλα και στο κινητο το MyPhoneExplorer και να κανεις συγχρονισμο, ετσι εχεις ησυχο το κεφαλι σου οτι και να γινει :)

 

edit Καλη Ανασταση σε ολους ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κόλλισε στην οθόνη με το μπλε android...και το κινητό δεν κλείνει καθόλου....θέλει service??? γιατί η μπαταρία δεν βγαίνει...
Google
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Απο εχθές το κινητό πετάει. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Ένα reboot μόνο και αυτό απο μια εφαρμογή. Απλά έχω κάποιες απορίες:

 

bluetooth:

1)Αλλάζω το όνομα της συσκευής και πάλι παραμένει το ίδιο

2)Δεν βλέπουν το κινητό τα άλλα κινητά και συσκευές (επομένος ούτε το handsfree μου) ενώ το έχω στο ανυχνέυσιμο

 

επίσης απορία μου:

Δεν μπορούμε να περάσουμε την καινούργια έκδοση του launcherPro?

 

Και τέλος στους xda έχει κάποιους οδηγούς για να περάσουμε themes. Αυτά μπορούν να περαστούν στο κινητό;

 

Αναφορές μηνυμάτων υπάρχουν; δεν το βρήκα πουθενά!

 

ευχαριστώ πολύ και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους δουλεύουν για να έχουμε πάντα οτι καλύτερο για τις συσκευές μας απο όσα μας στερούν οι μαμάδες-εταιρίες

Edited by nondaz
ερώτηση σχετικά με τις αναφορές
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. πειραζει αν δεν μετονομασουμε το αρχειο σε update.zip κ μετα πατησουμε install custom zip απο το xrecovery? :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. πειραζει αν δεν μετονομασουμε το αρχειο σε update.zip κ μετα πατησουμε install custom zip απο το xrecovery? :)

Όχι δεν πειράζει, γίνεται και έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα την εγκατασταση και ολα δουλευουν μια χαρα...το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες....μολις παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη παγωνει το τηλεφωνο...υπαρχει καποια λυση για αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

Προτείνω να περάσετε την τελική έκδοση MiniCM6-1.0.0 (http://code.google.com/p/minicm/downloads/list) η οποία διορθώνει το πρόβλημα με τα reboots :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

Προτείνω να περάσετε την τελική έκδοση MiniCM6-1.0.0 (http://code.google.com/p/minicm/downloads/list) η οποία διορθώνει το πρόβλημα με τα reboots :)

 

Αυτή η έκδοση είναι η συνέχεια της RC2; Κ θ ειναι η τελικη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?επειδη ειμαι αρχαριος και δεν ξερω,τι ακριβως ειναι το overclocking τι ρολο παιζει?παιζει ρολο στην διαρκεια της μπαταριας?με ποιον τροπο μπορω να αυξησω την διαρκεια της μπαταριας...ευχαριστω εκ των προταιρων....
Link to comment
Share on other sites

Overclocking είναι η αύξηση της συχνότητας λειτουργίας του επεξεργαστή. Κοινώς κάνεις το κινητό σου να είναι πιο γρήγορο. Όπως και στα αυτοκίνητα αύξηση της ταχύτητας αντιστοιχεί σε αύξηση της κατανάλωσης οπότε σε γενικές γραμμές επηρεάζει την διάρκεια της μπαταρίας αρνητικά.

Tips για βελτίωση της διάρκειας δες στο SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση είναι η συνέχεια της RC2; Κ θ ειναι η τελικη εκδοση;

 

Ναι, έτσι είπε ο δημιουργός της (nobodyatall).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...