Jump to content

Wind Roaming F.A.Q.


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ:

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?tablePageID=274&pageID=1334&langid=1

 

Από ότι βλέπω, για Σιγκαπούρη γράφει ότι για κατόχους καρτοκινητών, μπορούν να "δέχονται κλήσεις, να στέλνουν και να λαμβάνουν SMS από όλα τα συνεργαζόμενα δίκτυα" αλλά δεν υπάρχει κανένα δίκτυο για "πραγματοποίηση και εξερχόμενων κλήσεων" (στα καρτοκινητά πάντα)

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?tablePageID=255&pageID=1344&langid=1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως το M1 ειναι στο Camel και μπορεις να κανεις κλησεις ή υπαρχει προβλημα στην επικοινωνια με την εδω hlr.

Στα αλλα 2 δεν μπορεις να κανεις κλησεις αλλα μονο να δεχθεις.

Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ αργούν να ανακοινώσουν τις μειωμένες τιμές για περιαγωγή εντός Ε.Ε. και ανησυχώ...
Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ αργούν να ανακοινώσουν τις μειωμένες τιμές για περιαγωγή εντός Ε.Ε. και ανησυχώ...

 

κατα συμπτωση, σημερα το ανακοινωσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω, για Σιγκαπούρη γράφει ότι για κατόχους καρτοκινητών, μπορούν να "δέχονται κλήσεις, να στέλνουν και να λαμβάνουν SMS από όλα τα συνεργαζόμενα δίκτυα" αλλά δεν υπάρχει κανένα δίκτυο για "πραγματοποίηση και εξερχόμενων κλήσεων" (στα καρτοκινητά πάντα)

 

Πάρε ένα νέο νουμεράκι f2g, βγες σε Χώρα υψηλής χρέωσης, φτάσ' το υπόλοιπό σου -5000 ευρώ και μετά πέτα το!!! Μην ανυσηχείς, θα τα πληρώσει η Wind. Καλά για χαζούς τους έχεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ιστορία έχει ως εξής. 1-6 Μαΐου βρισκόμουν στην Ολλανδία όπου πέρασα πολύ ωραία. :p

Επειδή ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 4 του μηνός οι κλήσεις σε περιαγωγή θα ερχόντουσαν σε δύο δόσεις.

 

Λίγες μέρες μετά την επιστροφή μου λοιπόν έρχεται η πρώτη δόση. Πηγαίνω να κοιτάξω τις κλήσεις όσο ήμουν Ολλανδία και εκεί αρχίζουν οι εκπλήξεις.

 

Αρχικά διαπιστώνω 2 κλήσεις διάρκειας 3 sec στον αριθμό +306935160000000, η μια εκ των οποίων ήταν κατά τη διάρκεια της προσγείωσεις μου εκεί. Κοιτάω το ιστορικό κλήσεων και φυσικά δεν είχε γίνει καμία εξερχόμενη κλήση εκείνη την στιγμή, όχι μόνο προς εκείνο τον αριθμό αλλά γενικά.

 

Στη συνέχεια παρατηρώ ότι έχω πολλές κλήσεις, 10 με 15, εισερχόμενες χρεωμένες μέγιστης διάρκειας 4 δευτερολέπτων. Λέω δε γίνεται να παίρνανε τόσες φορές, να το σήκωνα και να τους το κλεινα μετά από λίγο.

 

Ψάχνω ξανά στο κινητό και βλέπω ότι ΟΛΕΣ οι κλήσεις αυτές ήταν αναπάντητες που μου κάνανε και τις είχανε χρεώσει!!!

 

Παρ' όλο που το ποσό από τις κλήσεις αυτές ήταν 2-3€, αντιλαμβάνεστε να νεύρα μου όταν έβλεπα ότι είχαν χρεώσει ότι να' ναι.

 

Παίρνω αμέσως τη wind όπου με τα πολλά μου λένε ότι πρέπει να πάρω βούλευμα απ' το συμβούλιο πλημμελειοδικών για άρση απορρήτου σε ξένη χώρα και άλλα τέτοια κωμικοτραγικά.

 

Κομμάτια λέω να γίνει ώσπου έρχεται και η δεύτερη δόση των κλήσεων όπου βλέπω 7 κλήσεις προς τον πρώτο αριθμό που ανέφερα ο οποίος σημειωτέον μου είπαν από τη wind ότι είναι ο τηλεφωνητής. Η πρώτη φορά που κάλεσα τον τηλεφωνητή μου ήταν χθες!!

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

τον προηγουμενο μηνα ειχα ταξιδεψει μονοημερη Τουρκια, πριν πηγα σε Γερμανο (εχω κοσμοτε) να ρωτησω-κανονισω περι roaming με προτειναν να απενεργοποιησω τηλεφ/τη γιατι καθε αναπαντητη που θα με εκαναν και θα προωθουνταν εκει και ΘΑ ΧΡΕΩΝΟΜΟΥΝ...

 

τελικα χρεωθηκα μονο τις εισερχομενες εξερχομενες που εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι καμία κλήση δε πήγε στον τηλεφωνητή γιατί όλες οι αναπάντητες ήταν ενός χτύπου. Είτε από τους δικούς μου εδώ Ελλάδα, είτε από γνωστούς μου στη Ολλανδία. Καμία αναπαντητη δε χτύπησε πάνω από δύο φορές.
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει ως εξής. 1-6 Μαΐου βρισκόμουν στην Ολλανδία όπου πέρασα πολύ ωραία. :p

Επειδή ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 4 του μηνός οι κλήσεις σε περιαγωγή θα ερχόντουσαν σε δύο δόσεις.

 

Λίγες μέρες μετά την επιστροφή μου λοιπόν έρχεται η πρώτη δόση. Πηγαίνω να κοιτάξω τις κλήσεις όσο ήμουν Ολλανδία και εκεί αρχίζουν οι εκπλήξεις.

 

Αρχικά διαπιστώνω 2 κλήσεις διάρκειας 3 sec στον αριθμό +306935160000000, η μια εκ των οποίων ήταν κατά τη διάρκεια της προσγείωσεις μου εκεί. Κοιτάω το ιστορικό κλήσεων και φυσικά δεν είχε γίνει καμία εξερχόμενη κλήση εκείνη την στιγμή, όχι μόνο προς εκείνο τον αριθμό αλλά γενικά.

 

Στη συνέχεια παρατηρώ ότι έχω πολλές κλήσεις, 10 με 15, εισερχόμενες χρεωμένες μέγιστης διάρκειας 4 δευτερολέπτων. Λέω δε γίνεται να παίρνανε τόσες φορές, να το σήκωνα και να τους το κλεινα μετά από λίγο.

 

Ψάχνω ξανά στο κινητό και βλέπω ότι ΟΛΕΣ οι κλήσεις αυτές ήταν αναπάντητες που μου κάνανε και τις είχανε χρεώσει!!!

 

Παρ' όλο που το ποσό από τις κλήσεις αυτές ήταν 2-3€, αντιλαμβάνεστε να νεύρα μου όταν έβλεπα ότι είχαν χρεώσει ότι να' ναι.

 

Παίρνω αμέσως τη wind όπου με τα πολλά μου λένε ότι πρέπει να πάρω βούλευμα απ' το συμβούλιο πλημμελειοδικών για άρση απορρήτου σε ξένη χώρα και άλλα τέτοια κωμικοτραγικά.

 

Κομμάτια λέω να γίνει ώσπου έρχεται και η δεύτερη δόση των κλήσεων όπου βλέπω 7 κλήσεις προς τον πρώτο αριθμό που ανέφερα ο οποίος σημειωτέον μου είπαν από τη wind ότι είναι ο τηλεφωνητής. Η πρώτη φορά που κάλεσα τον τηλεφωνητή μου ήταν χθες!!

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Kαταρχη, ελπιζω να περασες καλα στην Ολανδια :happy::shifty:

Εχει κατι θεματα καλα εκει :p

Στο θεμα μας τωρα! Λοιπον, να τα βλεπουν και οι μανατζερ εκει στην Wind, οτι οσο αλλαζουν προσωπικο στο CC σαν τα πουκαμισα, και απολυουν/προσλαμβανουν με συμβασεις σωρηδων, τετοιες ασχετοσυνες θα ακουμε απο το CC.Οτι πληρωνεις παιρνεις...

 

Φιλε flyboy, δεν εχει γινει καποιο λαθος στην περιπτωση σου. Ολα ειναι σωστα.

Εξηγουμαι. Ο αριθμος που βλεπεις οτι σε χρεωσε, δεν ειναι ο τηλεφωνητης σου, αλλα η προωθηση στον τηλεφωνητη. Γενικα, σαν εννοια, η προωθηση μιας κλησης ειναι χρεωσημη. Δηλαδη, εχω το τηλεφωνο μου κλειστο, και το εχω ρυθμισει να προωθει τις κλησεις μου σε ενα αλλο νουμερο (σταθερο, κινητο, τηλεφωνητη) η πρωθηση αυτη με χρεωνει. Αμα δηλαδη προωθω την κληση σε κινητο, και με καλεσουν και αφησουν μηνυμα 15 λεπτα, θα χρεωθω κληση 15 λεπτων. Επειδη ομως, ειδικα για τον τηλφωνητη, εντος ελλαδας, εχουν ρυθμισει οι προωθησεις να ειναι χωρις χρεωση, ετσι και ποτε δεν βλεπεις χρεωμενη καποια προωθηση στον τηλεφωνητη.

Αλλα, αμα βρεθεις στο εξωτερικο, τοτε αλλαζει το θεμα, γιατι η προωθηση δεν ειναι εντος Ελλαδας, αλλα φευγει εκτος συνορων. Αμα το CC ενιωθε μια σταλα, θα σε συμβουλευε να απενεργοποιησεις τον τηλεφωνητη πριν ταξιδεψεις (οπως λεει ο φιλος παραπανω οτι κανει η κοσμοτε) ωστε να μην χρεωθεις, η τουλαχιστον , οταν εβλεπες τις χρεωσεις να μπορουν να σου το εξηγησουν, και οχι να σου λενε αρλουμπες περι αρσης απορητου και αλλα γραφικα...

 

Οποτε, ολες οι κλησεις που εχεις χρεωθει, δεν ειναι αναπαντητες, αλλα κλησεις αλλων (πχ φιλων) που σε καλεσαν οταν το κινητο δεν επιανε, ηταν κλειστο, η απασχολημενο. Οταν ησουν ακομα στο αεροπλανο, καποιος σε πηρε, δεν σε βρηκε, αλλα το εκλεισε αφου ακουσε το η κληση προωθειται, και σε χρεωσε.

 

Προσοχη τζιζ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Να δεχτώ αυτό που λες με τον τηλεφωνητή αν και θα περίμενα η προώθηση να γίνεται εντός ελλάδας. Δηλαδή αν εγώ είχα γυρίσει αλλά είχα το κινητό κλειστό από την Ολλανδία για μια βδομάδα π.χ., θα χρεωνόμουν το roaming του τηλεφωνητή?

 

Για το θέμα των αναπάντητων, επειδή ξέρω από ποιους και για ποιο σκοπό ήταν θα σου πω ένα δυο παραδείγματα. Μια χρεωμένη αναπάντητη ήταν όταν μου έκανε μια φίλη μου για να κατέβω απ' το σπίτι γιατί περίμενε κάτω. Δυο τρεις άλλες ήταν από τους δικούς μου με σκοπό να τους κάνω κι εγώ αναπάντητη ότι είμαι καλά ας πούμε.

 

Γενικά καμιά από τις κλήσεις των 2-3 δευτερολέπτων που χρεώθηκαν δεν χτύπησε πάνω από δυο φορές γιατί πολύ απλά όλες ήταν εσκεμμένες.

Link to comment
Share on other sites

τον προηγουμενο μηνα ειχα ταξιδεψει μονοημερη Τουρκια, πριν πηγα σε Γερμανο (εχω κοσμοτε) να ρωτησω-κανονισω περι roaming με προτειναν να απενεργοποιησω τηλεφ/τη γιατι καθε αναπαντητη που θα με εκαναν και θα προωθουνταν εκει και ΘΑ ΧΡΕΩΝΟΜΟΥΝ...

 

τελικα χρεωθηκα μονο τις εισερχομενες εξερχομενες που εκανα.

 

αρα το συμπερασμα ειναι οτι η εξυπηρετηση της cosmote ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη της wind. θελει δηλαδη τοσο πολυ μυαλο κ τοσο πολυ εκαπιδευση για να πεις σε εναν πελατη ακυρωσε τον τηλεφωνητη για να μην πληρωνεις και τις αναπαντητες κλησεις οταν εισαι στο εξωτερικο?ελεος δηλαδη με το cc της wind. ολα εχουν ενα οριο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ταξιδέψω τον επόμενο μήνα στην Ιταλία και σε επικοινωνία μου με τη Wind για να μάθω ακριβώς με ποια δίκτυα πρέπει να συνδέομαι, μου είπαν ότι χρεώνονται επιπλέον από το ξένο δίκτυο οι εισερχόμενες που πραγματοποιούνται από το δίκτυο της TIM!! Δηλαδή ότι εκτός του τέλους που ισχύει κανονικά για τις εισερχόμενες κλήσεις θα εφαρμόζεται και μια επιπλέον χρέωση από την ΤΙΜ!!

Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί την τελευταία φορά που είχα πάει στην Ιταλία δε θυμάμαι να είχα χρεωθεί. Τότε βέβαια είχα cosmote και όχι wind, πράγμα βέβαια που νομίζω ότι δεν παίζει κάποιο ρόλο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει οδηγία της ΕΕ που ορίζει ανώτατα όρια χρεώσεων στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις όταν γίνεται περιαγωγή εντός χωρών της ΕΕ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει οδηγία της ΕΕ που ορίζει ανώτατα όρια χρεώσεων στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις όταν γίνεται περιαγωγή εντός χωρών της ΕΕ;

από 1 Ιουλίου 2009 οι εισερχόμενες κλήσεις σε οποιαδήποτε χώρας της ευρωζώνης βρίσκεσαι σε περιαγωγή θα είναι 0,19€+ΦΠΑ 19% και τίποτα παραπάνω. Και οι εξερχόμενες σε 0,43€+ΦΠΑ 19%. Αυτά είναι τα μεγιστα των χρεώσεων και ήδη η wind μας έχει στείλει sms από αρχές Ιούνη με αυτές τις χρεώσεις που τις έλεγε τελικές με ΦΠΑ αλλά ήταν το άθροισμα των παραπάνω. Τέλος η αποστολή κάθε sms 0,11€+ΦΠΑ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η αποστολή κάθε sms 0,11€+ΦΠΑ

κάνω λάθος ή στα μη εμπορικά πακέτα είναι πλέον πιο ακριβά (0.12)?? συμφέρει με λίγα λόγια να στέλνεις από το εξωτερικό παρά από το εσωτερικό....! ό,τι να'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό μου που είπαν από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ότι χρεώνει επιπλέον τις εισερχόμενες η ΤΙΜ ιταλίας, αφού η ανώτερη χρέωση που μπορεί να εφαρμοστεί είναι 0,19+ΦΠΑ..

Μα καλά.. Πότε θα είναι σωστά ενημερωμένοι αυτοί που εργάζονται στο cc; Νομίζω ότι το roaming είναι πλέον από τις βασικές υπηρεσίες..

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό μου που είπαν από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ότι χρεώνει επιπλέον τις εισερχόμενες η ΤΙΜ ιταλίας, αφού η ανώτερη χρέωση που μπορεί να εφαρμοστεί είναι 0,19+ΦΠΑ..

Μα καλά.. Πότε θα είναι σωστά ενημερωμένοι αυτοί που εργάζονται στο cc; Νομίζω ότι το roaming είναι πλέον από τις βασικές υπηρεσίες..

 

και μην ξεχασεις να ακυρωσεις τον τηλεφωνητη πριν φυγεις. πολυ προσοχη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχασεις να ακυρωσεις τον τηλεφωνητη πριν φυγεις. πολυ προσοχη

 

Αν δεν κάνω λάθος,χρεώνεσαι κλήση όταν αφήνει ο συνδρομητής που σε καλεί μήνυμα στον τηλεφωνητή,όχι αν απλά ακουστει το μήνυμα:Η κλήση σας προωθείται!Εννοώ δηλαδή,να ανοίξει η γραμμή και να καλωσορίσει τον καλούντα ο τηλεφωνητής.Η χρέωση είναι ανάλογη της διάρκειας του μηνύματος του καλούντα.Σε άλλη περίπτωση-αν δεν ανοίξει η γραμμή-δεν υπάρχει η παραμικρή χρέωση.

 

 

από 1 Ιουλίου 2009 οι εισερχόμενες κλήσεις σε οποιαδήποτε χώρας της ευρωζώνης βρίσκεσαι σε περιαγωγή θα είναι 0,19€+ΦΠΑ 19% και τίποτα παραπάνω. Και οι εξερχόμενες σε 0,43€+ΦΠΑ 19%. Αυτά είναι τα μεγιστα των χρεώσεων και ήδη η wind μας έχει στείλει sms από αρχές Ιούνη με αυτές τις χρεώσεις που τις έλεγε τελικές με ΦΠΑ αλλά ήταν το άθροισμα των παραπάνω. Τέλος η αποστολή κάθε sms 0,11€+ΦΠΑ

 

Οι τιμές των εισερχόμενων/εξερχόμενων αναφέρονται στο ένα λεπτό.Δεν είναι εφάπαξ κόστος!Η χρέωση για τις εισερχόμενες γίνεται ανά δευτερόλεπτο(περίπου 0.0038 ευρώ/sec,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσης)και για τις εξερχόμενες υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30 δευυερολέπτων και από κει και πέρα χρέωση ανά δευτερόλεπτο(χρέωση 0.0085 ευρώ/sec).Συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ στις τιμές αυτές.

 

κάνω λάθος ή στα μη εμπορικά πακέτα είναι πλέον πιο ακριβά (0.12)?? συμφέρει με λίγα λόγια να στέλνεις από το εξωτερικό παρά από το εσωτερικό....! ό,τι να'ναι...

 

Από χώρες της Ευρωπαικής ένωσης προς Ελλάδα είναι 0.13 ευρώ/μήνυμα-συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ-και τα μηνύματα προς εθνικούς αριθμούς πλέον κοστίζουν 0.12 ευρώ.Στην ουσία,ιδια τιμή :down: Σκέψου υπερκέρδη που έχουν οι...3 μας σωματοφύλακες...Και πόση αισχροκέρδεια είχαν πριν που χρεωνόταν κατά μέσο όρο 0.35 ευρώ το μήνυμα από χώρες της Ευρωπαικής ένωσης προς Ελλάδα..Και τέλος,πόσο ξεδιάντροπα μας χρεώνουν για την αποστολή μηνυμάτων στην ίδια μας τη χώρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος,χρεώνεσαι κλήση όταν αφήνει ο συνδρομητής που σε καλεί μήνυμα στον τηλεφωνητή,όχι αν απλά ακουστει το μήνυμα:Η κλήση σας προωθείται!Εννοώ δηλαδή,να ανοίξει η γραμμή και να καλωσορίσει τον καλούντα ο τηλεφωνητής.Η χρέωση είναι ανάλογη της διάρκειας του μηνύματος του καλούντα.Σε άλλη περίπτωση-αν δεν ανοίξει η γραμμή-δεν υπάρχει η παραμικρή χρέωση.

 

 

 

 

Οι τιμές των εισερχόμενων/εξερχόμενων αναφέρονται στο ένα λεπτό.Δεν είναι εφάπαξ κόστος!Η χρέωση για τις εισερχόμενες γίνεται ανά δευτερόλεπτο(περίπου 0.0038 ευρώ/sec,χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσης)και για τις εξερχόμενες υπάρχει ελάχιστη χρέωση 30 δευυερολέπτων και από κει και πέρα χρέωση ανά δευτερόλεπτο(χρέωση 0.0085 ευρώ/sec).Συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ στις τιμές αυτές.

 

 

 

Από χώρες της Ευρωπαικής ένωσης προς Ελλάδα είναι 0.13 ευρώ/μήνυμα-συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ-και τα μηνύματα προς εθνικούς αριθμούς πλέον κοστίζουν 0.12 ευρώ.Στην ουσία,ιδια τιμή :down: Σκέψου υπερκέρδη που έχουν οι...3 μας σωματοφύλακες...Και πόση αισχροκέρδεια είχαν πριν που χρεωνόταν κατά μέσο όρο 0.35 ευρώ το μήνυμα από χώρες της Ευρωπαικής ένωσης προς Ελλάδα..Και τέλος,πόσο ξεδιάντροπα μας χρεώνουν για την αποστολή μηνυμάτων στην ίδια μας τη χώρα :rolleyes:

 

δες το post 159 και θα καταλαβεις τι εννοω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι το σχόλιο 159 μου διέφυγε(ήταν στην προηγούμενη σελίδα :p ).Αλλά,είμαι 100% σίγουρος ότι πέρσι που ήμουν εκδρομούλα εξωτερικό δε με χρέωσε ο τηλεφωνητής.Έχω Vodafone βέβαια,αλλά φαντάζομαι θα ειναι το ίδιο σε όλες.Είμαι απόλυτα σίγουρος πάντως.Έχω κρατημένους ηλεκτρονικά όλους τους λογαριασμούς του τελευταίου χρόνου και το έλεγξα ξανά μόλις τώρα.Πουθενά δεν αναφέρεται χρέωση τηλεφωνητή και σίγουρα κάποιοι που μου τηλεφώνησαν θα ακουσαν το μήνυμα:Η κλήση σας προωθείται.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι το σχόλιο 159 μου διέφυγε(ήταν στην προηγούμενη σελίδα :p ).Αλλά,είμαι 100% σίγουρος ότι πέρσι που ήμουν εκδρομούλα εξωτερικό δε με χρέωσε ο τηλεφωνητής.Έχω Vodafone βέβαια,αλλά φαντάζομαι θα ειναι το ίδιο σε όλες.Είμαι απόλυτα σίγουρος πάντως.Έχω κρατημένους ηλεκτρονικά όλους τους λογαριασμούς του τελευταίου χρόνου και το έλεγξα ξανά μόλις τώρα.Πουθενά δεν αναφέρεται χρέωση τηλεφωνητή και σίγουρα κάποιοι που μου τηλεφώνησαν θα ακουσαν το μήνυμα:Η κλήση σας προωθείται.

 

μπορει να μην συμβαινει το ιδιο σε ολες τις εταιριες. η wind παντα ξεχωριζει:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω!Στην κλεψιά είναι όλες το ίδιο...Κόκκινες,μπλε,πράσινες κλπ,κλπ :)

 

Υ.Γ.:Η Wind έχει τη δυνατότητα να απαντήσει στις άλλες 2 περί πακέτων roaming?Βλ.Traveller και Passport..Διότι εδώ μένει πίσω και δυστυχώς είναι ακριβότερη των άλλων 2

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω!Στην κλεψιά είναι όλες το ίδιο...Κόκκινες,μπλε,πράσινες κλπ,κλπ :)

 

Υ.Γ.:Η Wind έχει τη δυνατότητα να απαντήσει στις άλλες 2 περί πακέτων roaming?Βλ.Traveller και Passport..Διότι εδώ μένει πίσω και δυστυχώς είναι ακριβότερη των άλλων 2

 

δυστυχως δεν εχει κανενα αντιστοιχο πακετο με τις αλλες 2. στον συγκεκριμενο τομεα δεν υπαρχει καν ανταγωνισμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια οπως ολα τα παιδια, ετσι και εγω στις 13 του μηνα ιουλιου φευγω για τις καλοκαιρινες μου διακοπες με την παρεεα μου!!! Το θεμα ομως ειναι πως αφηνουμε πισω τους γωνεις και το αισθημα Γιαυτο εκτος απο τα εξοδα που εχουν Αυξηθει σε τρελο βαθμο(αεροπορικα,ξενοδωχειο)... Εχουμε και το θεμα του Roaming!!! Με λιγα λογια θα παω Κυπρο οπου ειναι στην Πρωτη ζωνη του roaming!!! Θα ηθελα να μαθω λοιπον ποια ειναι η ποιο φθηνη λυση για να μιλαω απο την Κυπρο με τους δικους μου στην Ελλαδα!!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!

>ΑΝΤΩΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...