Jump to content

Wind Roaming F.A.Q.


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, θα ταξιδέψω Ιταλία Γαλλία και Ισπανία και είδα ότι κ στις τρείς υπάρχει full roaming. Ξέρει κανείς αν ενεργοποιήσω την προσφορα με 0,035 eyro/sms και 0,205 eyro/ λεπτό ομιλίας αν ισχύουν και απο το εξωτερικό, προσαυξημένες κατα κάποιο ποσό; Έχει κανείς ιδέα για το πόσο κοστίζει μία εισερχόμενη ή μία εξερχόμενη.Όλα αυτά για 4all
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, θα ταξιδέψω Ιταλία Γαλλία και Ισπανία και είδα ότι κ στις τρείς υπάρχει full roaming. Ξέρει κανείς αν ενεργοποιήσω την προσφορα με 0,035 eyro/sms και 0,205 eyro/ λεπτό ομιλίας αν ισχύουν και απο το εξωτερικό, προσαυξημένες κατα κάποιο ποσό; Έχει κανείς ιδέα για το πόσο κοστίζει μία εισερχόμενη ή μία εξερχόμενη.Όλα αυτά για 4all

Δεν ισχυουν για το εξωτερικο!!!Για χρεωσεις καλεσε 6935601260!!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

eimai italia kai exw TIM symbolaio,epeidh exw kapoio problhma k den mporw na kalesw to 6935601260,mporeite na mou peite an xrewnomai ta mhnymata pou Dexomai apo ellada??thanks

 

εαν δεν κανω λαθος ναι χρεωνεσαι κανονικα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά για τα εισερχόμενα sms δεν χρεώνεσαι...μόνο για τις εισερχόμενες κλήσεις σε χρεώνουν ένα ποσοστό...
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά για τα εισερχόμενα sms δεν χρεώνεσαι...μόνο για τις εισερχόμενες κλήσεις σε χρεώνουν ένα ποσοστό...

Έτσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

eimai italia kai exw TIM symbolaio,epeidh exw kapoio problhma k den mporw na kalesw to 6935601260,mporeite na mou peite an xrewnomai ta mhnymata pou Dexomai apo ellada??thanks

ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΤΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ!!! :rolleyes:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Mia aporia giati sth voda ginete,Mporei na ginei ananewsh me kartes tis TIM italias sta kartokinhta??? :confused:

αγοράζεις από κατάστημα ΤΙΜ κάρτες freemove φίλε Sector.καλείς έναν αριθμό και το ανανεώνεις....!

για τα εισερχόμενα μηνύματα δε χρεώνεσαι.

Στα εταιρικά πακέτα το roaming ενεργοποιείται όπως ακριβώς και στα συμβόλαια; Για ΤΙΜ ιταλιας,T-MOBILE γερμανιας,TELEFONICA ισπανιας το φουλ roaming ισχύει για συμβόλαια;Αυτόματη καταχώρηση χωρίς πιστωτική κτλ....αν όχι στο 2in1 γίνεται να αλλάξω γραμμή;;; στη mobimak δε γίνεται αλλαγή...!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι που έιχα πάει Βουλγαρία, Ρουμανία, Μολδαβία, Ιταλία, Αυστρία, Γιουγκοσλαβία, Ουγγαρία και Σκόπια, σε όλες τις χώρες είχα roaming, χωρίς να έχω κάνει τίποτα απολύτως από Ελλάδα. Ούτε τηλέφωνα, ούτε προκαταβολές, τίποτα. Φυσικά και ε΄χω πάγιο, έτσι; ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι που έιχα πάει Βουλγαρία, Ρουμανία, Μολδαβία, Ιταλία, Αυστρία, Γιουγκοσλαβία, Ουγγαρία και Σκόπια, σε όλες τις χώρες είχα roaming, χωρίς να έχω κάνει τίποτα απολύτως από Ελλάδα. Ούτε τηλέφωνα, ούτε προκαταβολές, τίποτα. Φυσικά και ε΄χω πάγιο, έτσι; ;)

 

προφανώς κάνεις εξώφληση λογαριασμού μέσω πιστωτικής εε..??

Link to comment
Share on other sites

σωστά...με κάρτα ή αν είναι εταιρικό ,είναι πάντα ανοιχτό το roaming...αλλιώς θέλει εγγήση (300 ευρώ αν θυμάμαι καλά)...
Link to comment
Share on other sites

.Στα εταιρικά πακέτα το roaming ενεργοποιείται όπως ακριβώς και στα συμβόλαια; Για ΤΙΜ ιταλιας,T-MOBILE γερμανιας,TELEFONICA ισπανιας το φουλ roaming ισχύει για συμβόλαια;Αυτόματη καταχώρηση χωρίς πιστωτική κτλ....αν όχι στο 2in1 γίνεται να αλλάξω γραμμή;;; στη mobimak δε γίνεται αλλαγή...!

 

Οχι στα εταιρικα χρειαζεται απλα ενα FAX!!!Στο 2in1 μπορεις να αλλαξεις γραμμη κανονικα!! ;)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ταξιδεψω για βουδαπεστη (ουγγαρια) στις 29/04.

Εχω καρτα sim 2in1

η καρτα ειναι συμβολαιο που πληρωνετε μεσω πιστωτικης και for all.

Μπορει καποιος να με πληροφορησει σχετικα με οτι χρειαζεται για να εχω full κανονικα κινητο κι εκει οπως κι εδω στην ελλαδα?

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ταξιδεψω για βουδαπεστη (ουγγαρια) στις 29/04.

Εχω καρτα sim 2in1

η καρτα ειναι συμβολαιο που πληρωνετε μεσω πιστωτικης και for all.

Μπορει καποιος να με πληροφορησει σχετικα με οτι χρειαζεται για να εχω full κανονικα κινητο κι εκει οπως κι εδω στην ελλαδα?

Ευχαριστω. :)

Τιποτα απολυτως εκτος απο μια κληση στο ccare για επιβεβαιωση οσον αφορα το συμβολαιο σου να δεις αν ειναι ανοιχτο η να στο ανοιξουν τηλεφωνικα.Οσον αφορα το καρτοκινητο NO PROBLEM δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απολυτως μπορεις να καλεις και να σε καλουν αρκει να εχεις να εχεις μοναδες!!! ;) Bon Voyage :cool:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ EVIAN.

ΘΑ ΠΑΡΩ 2 ΜΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ.

Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ EVIAN.

ΘΑ ΠΑΡΩ 2 ΜΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ.

Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ?

Παρε οποτε θες αλλα να γινει πριν φυγεις δεν χρειαζεται να τους δωσεις ημερομηνιες απο την στιγμη που πληρωνεις μεσω πιστωτικης θα στο ανοιξουν αμεσα!!!Dont worry dont think about it just call!!!! :rolleyes:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει πηρα στην ΤΙΜ και μου ειπαν οτι ειναι ανοιχτη η γραμμη μου και μου ειπαν και τις χρεωσεις.

Ευχαριστω πολυ για την φιλοξενεια σας και τις απαντησεις σας. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ? ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ SMS ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΟΜΙΛΙΑ ΚΑΙ SMS ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ SITE ΤΗΣ ΤΙΜ ΙΤΑΛΙΑΣ & ΤΙΜ ΕΛΛΑΔΑΣ . ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ SMS KΑΙ ΟΜΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΕΙΧΕ 40 EURO ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ!!! :kill: :rocket: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ? ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ SMS ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΟΜΙΛΙΑ ΚΑΙ SMS ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ SITE ΤΗΣ ΤΙΜ ΙΤΑΛΙΑΣ & ΤΙΜ ΕΛΛΑΔΑΣ . ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ SMS KΑΙ ΟΜΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΕΙΧΕ 40 EURO ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ!!! :kill: :rocket: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Mίλα με το cc.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Επειδη εκει που ειναι τωρα δυσκολα να σου απαντησει, φανταζομαι εχει visa electron. Βγαλε μια απο τη Πειραιως ή την Alpha Bank και τους λες οτι ειναι visa ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...