Jump to content

Wind Roaming F.A.Q.


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σαs.

επιδη σε λιγεs μερεs θα παω διακοπεs στην ιταλια,μπορειτε να με ενημερωσετε σχετικα με το θεμα roaming,στο free 2 go κινητο μου?τι διαδικασιεs χρειαζονται,κ τι χρεωσειs θα εχω.

το non stop 500 θα ισχυει?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια θα ανακοινωσει καμμια εταιρεια κινητης μειωση στο κοστος περιαγωγης στις ευρωπαικες χωρες?

1 Ιουλιου ειναι μεθαυριο και μπαινει σε ισχυ πανευωρωπαικα η δεσμευση ολοι οι euro εταιρειες κινητης τηλεφωνιας να μειωσουν δραστικα το κοστος περιαγωγης, (π.χ. στις εξερχομενες σε περιαγωγη κατω απο 0,49 ευρω πλεον Φ.Π.Α.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μόλις πηρα το 2105100100 και ενεργοποίησα το roaming χωρις καρτα ουτε με καταβολη καποιου ποσού (Οπως μου ειπε η τηλεφωνητρια εχουν αλλαξει τον τρόπο που δίνουν περιαγωγή και δεν χρειάζεται πια καρτα η αριθμός τραπεζικού λογαριασμού απλά να είσαι συεπής στις πληρωμές σου) Επιτελους:):):)
Link to comment
Share on other sites

μόλις πηρα το 2105100100 και ενεργοποίησα το roaming χωρις καρτα ουτε με καταβολη καποιου ποσού (Οπως μου ειπε η τηλεφωνητρια εχουν αλλαξει τον τρόπο που δίνουν περιαγωγή και δεν χρειάζεται πια καρτα η αριθμός τραπεζικού λογαριασμού απλά να είσαι συεπής στις πληρωμές σου) Επιτελους:):):)

 

Ναι αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό και στη Wind και από παλαιότερα στη Vodafone. Πραγματικά επιτέλους, καιρός ήταν. Στη Cosmote αλήθεια τι ισχύει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό και στη Wind και από παλαιότερα στη Vodafone. Πραγματικά επιτέλους, καιρός ήταν. Στη Cosmote αλήθεια τι ισχύει?:worry:

 

η πλάκα ειναι ότι λιγο πριν ειχα παει στο κοντινό μου κεντρικό κατάστημα wind και οι τύποι μου έλεγαν οτι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θελει κάρτα ή εξόφληση μεσω τραπεζικού λογαριασμού. ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ!!! .Ευτυχώς που έχουμε και το myphone να γνωρίζουμε και κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό και στη Wind και από παλαιότερα στη Vodafone. Πραγματικά επιτέλους, καιρός ήταν. Στη Cosmote αλήθεια τι ισχύει?:worry:

Στην Cosmote εμένα μου ενεργοποίησαν την περιαγωγή τηλεφωνικά για όσο καιρό ήμουν έξω. Μάλιστα τόσο η ενεργοποίηση όσο και η απενεργοποίηση μου γνωστοποιήθηκε με sms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote εμένα μου ενεργοποίησαν την περιαγωγή τηλεφωνικά για όσο καιρό ήμουν έξω. Μάλιστα τόσο η ενεργοποίηση όσο και η απενεργοποίηση μου γνωστοποιήθηκε με sms

 

Αυτό είναι διαφορετικό. Στη Vodafone και στη Wind σου το ενεργοποιούν μόνιμα. Στη Cosmote όπως λες το ενεργοποιούσαν για τις μέρες που θα βρισκόσουν στο εξωτερικό (maximum 25) εφόσον δεν είχες ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς. Ισχύει ακόμα αυτό ή πλέον γίνεται και εκεί μόνιμα?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και ισχύει ακόμα φίλε μου.

Ακριβώς. Αλλά η πλειοψηφία νομίζω χρειάζεται το roaming όχι για μόνιμα αλλά όσο καιρό είμαστε στο εξωτερικό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αλλά η πλειοψηφία νομίζω χρειάζεται το roaming όχι για μόνιμα αλλά όσο καιρό είμαστε στο εξωτερικό

 

Όταν όμως οι άλλες δύο το δίνουν μόνιμα, η Cosmote τι παριστάνει? Το να ξέρεις ότι το roaming είναι μόνιμα ενεργοποιημένο στη γραμμή σου είναι διαφορετικό από το να έχεις το άγχος όταν το χρειάζεσαι να παίρνεις στο cc, να περιμένεις με τις ώρες στην αναμονή για μια απλή υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια μια ερωτηση!

Σε καμια εβδομαδα παω εξωτερικο και εχω free2go!

Ξερει κανεις τι παιζει με το non stop? Συνεχιζει να ισχυει???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για βοηθειααααααα???:help:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει για εσενα που θα βρισκεσαι στο εξωτερικο. Εαν ομως σε καλει καποιος που εχει δηλωσει το νουμερο σου στο nonstop ισχυει κανονικα για αυτον παρολο που εσυ θα βρισκεσαι εξωτερικο. Βεβαια εσυ θα χρεωνεσαι εισερχομενη κληση με βαση αυτον τον τιμοκαταλογο

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1335&langID=1 .

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει στο εξωτερικό

 

Δεν ισχυει για εσενα που θα βρισκεσαι στο εξωτερικο. Εαν ομως σε καλει καποιος που εχει δηλωσει το νουμερο σου στο nonstop ισχυει κανονικα για αυτον παρολο που εσυ θα βρισκεσαι εξωτερικο. Βεβαια εσυ θα χρεωνεσαι εισερχομενη κληση με βαση αυτον τον τιμοκαταλογο

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1335&langID=1 .

 

Ευχαριστω και τους δυο!!!

Στο link που δινεις clio1400, λεει οτι σε χωρες της ζωνης 1 η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο... ποση ειναι αυτη η χρεωση ομως???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο!!!

Στο link που δινεις clio1400, λεει οτι σε χωρες της ζωνης 1 η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο... ποση ειναι αυτη η χρεωση ομως???

 

0,0049 ανα sec ;)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα ισχύει σίγουρα? Γιατί θα ταξιδέψω στην Γερμανία και θα ήθελα να ενεργοποιήσω το roamign χωρίς να δίνω εγγυήσεις και πιστωτικές.

ΙΣXEI τελικά,μόλις κάλεσα σ ενα νούμερα που δώθηκε σε προηγούμενη σελίδα και μου ενεργοποιησαν την υπηρεσία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΕΕ 4/3/2008

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη μεταβολή χρεώσεων περιαγωγής των συνδρομητών της με συμβόλαιο και καρτοκινητής που ταξιδεύουν στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης (ΕΕ).

 

Πιο συγκεκριμένα, από 03/04/2008, η χρέωση περιαγωγής εισερχομένων κλήσεων σε χώρες της ΕΕ μεταβάλλεται από 0,29€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο, σε 0,26€ και χρέωση ανά λεπτό. Η χρέωση εξερχομένων κλήσεων από χώρες της ΕΕ προς χώρες της ΕΕ μεταβάλλεται από 0,58€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο, σε 0,56€ και χρέωση ανά λεπτό.

 

Οι χρεώσεις περιαγωγής για γραπτά μηνύματα και μεταφορά δεδομένων παραμένουν αμετάβλητες.

 

 

 

 

ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ !!

 

πηγη: http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=230

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ??? Καλή κίνηση για τη Wind εννοείς προφανώς!!!

 

Αφού λέει ότι πλέον θα είναι χρέωση ανά λεπτό!!!

 

Δηλαδή π.χ. σε παίρνουν τηλέφωνο και μιλάς 1' 10" και πληρώνεις 0,52€ ενώ με την παλιά χρέωση θα πλήρωνες 0,34€!!!! (Δηλαδή στο συγκεκριμένο παράδειγμα η αύξηση της χρέωσης είναι λίγο μεγαλύτερη από 50%!!!)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ??? Καλή κίνηση για τη Wind εννοείς προφανώς!!!

 

Αφού λέει ότι πλέον θα είναι χρέωση ανά λεπτό!!!

 

Δηλαδή π.χ. σε παίρνουν τηλέφωνο και μιλάς 1' 10" και πληρώνεις 0,52€ ενώ με την παλιά χρέωση θα πλήρωνες 0,34€!!!! (Δηλαδή στο συγκεκριμένο παράδειγμα η αύξηση της χρέωσης είναι λίγο μεγαλύτερη από 50%!!!)

 

εχεις δικιο,δεν ειχα προσεξει οτι εκαναν την χρεωση ανα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...