Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nemus Launcer???? Τι είναι και πως το βάζω???

Επιπλέον θα χρειαστεί να το συνδέσω με κανα Kies για όλα αυτά ή μόνο αυτά που μου έγραψες παραπάνω??

 

Απλά κανεις αντιγραφή επικόλληση οτι χρειαζεσαι στον υπολογιστή απο το κινητό(πχ φωτο βίντεο...) Κάνε μια μεταφορά των επαφών στο gmail για να μη τις χάσεις εκτός κ αν τις εχεις περασμένες στην σιμ.

Βγάλε την σιμ κ την κάρτα sd(κ αυτή κάνε την εκκαθάριση) πατάς επαναφορά εργοστασιακών κ σβηνονται τα παντα.Μετα θα ξαναστεισεις το κινητό σου απο την αρχή.Να θυμάσαι κωδικούς play store γιατί θα χρειαστεί.

Μπες στο play store κ πατά το Nemus.Θα ρολαρει ακόμα καλυτερα το κινητό.

Όλα αυτά προσεκτικά με δική σου ευθύνη.

Αμα δεν καταλαβες κάτι ξαναρωτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια...!!! πριν λιγες μερες η αδελφη μου πηρε το πρωτο της android τηλεφωνο...και μπορω να πω πως την αρεσε πολυ..!! τ θεμα ειναι πως εμενα δεν μου αρεσε καθολου...!!! απαισια η μαμισια ρομ...!! και εδω θελω τους ειδημονες...!!!

το root ειναι ευκολο...μπορειτε να μου δειξετε καποιο προσφατο οδηγο για φλασαρισμα καποιας recovery πχ.. twrp και να φλασραρω μια ρομ...κατα προτιμηση gingerbread γιατι δεν θα ψαχτει πολυ η αδελφη μου απλα να φυγει η σαβουρα της samsung και της cosmote.. κατα προτιμηση με stock kernel...! ευχαριστω...!!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτισω πως μπορω να κατεβασω παιχνιδια τα οποια να αποθηκευωνται στην καρτα sim (samsung galaxy ace )

 

Μήπως εννοεις κάρτα sd...;

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα μια καινούρια μπαταρία μετά από περίπου 1,5 χρόνο χρήσης του κινητού μου. Πήρα της μάνας του (Samsung) 1350mAh. Μπορεί να μου πει κάποιος αν χρειάζεται να την αφήσω να φορτίσει την 1η φορά για πολλές ώρες και στη συνέχεια να την αφήσω να ξεφορτίσει πλήρως 3-4 φορές για να μου κρατάει πιο πολύ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εδω και 2 μερες εχω παρει το SAMSUNG GALAXY ACE-GT S5839i αυτο που δεν μπορω να βρω με τιποτα ειναι πως αλαζουμε ηχο μηνυματος και αφυπνισης για να βαλουμε δικα μας και οχι αυτα που εχει σαν επιλογες το τηλεφωνο. ηχο κλησης βρεικα πως αλλα τα αλλα δεν μπορω με τιποτα. παρακαλω helppppp!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα μια καινούρια μπαταρία μετά από περίπου 1,5 χρόνο χρήσης του κινητού μου. Πήρα της μάνας του (Samsung) 1350mAh. Μπορεί να μου πει κάποιος αν χρειάζεται να την αφήσω να φορτίσει την 1η φορά για πολλές ώρες και στη συνέχεια να την αφήσω να ξεφορτίσει πλήρως 3-4 φορές για να μου κρατάει πιο πολύ?

 

Οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν τετοιες απαιτήσεις.Λογικά θα έχει λίγη ενέργεια απο το εργοστασιο.Κατανάλωσε την κ μετα φόρτισε την κανονικά.

 

Που μπορουμε να βρουμε γνησια μπαταρια για το ACE?

 

Αναζήτηση στου σκουρτζ η στο ebay για original battery.Απλό.

 

παιδια καλημερα εδω και 2 μερες εχω παρει το SAMSUNG GALAXY ACE-GT S5839i αυτο που δεν μπορω να βρω με τιποτα ειναι πως αλαζουμε ηχο μηνυματος και αφυπνισης για να βαλουμε δικα μας και οχι αυτα που εχει σαν επιλογες το τηλεφωνο. ηχο κλησης βρεικα πως αλλα τα αλλα δεν μπορω με τιποτα. παρακαλω helppppp!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μέσα στο κινητό υπάρχει ενας file manager(αν σε κάνω λάθος αρχεία ονομαζεται).Εκεί μέσα θα ψαξεις και θα βρεις τον φάκελο audio-notification-media-ringtone...δε θυμάμαι με πια σειρα.Απλα αντιγραφή επικόλληση εκεί που θες με παρατεταμένο κράτημα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε γνησια μπαταρια για το ACE?

Δεδομένου ότι η γνήσια βγάζει μία μέρα με το ζόρι, (και είναι και αρκετά ακριβή) ΜΗΝ πάρεις γνήσια.

Με όσα θα έδινες για μία αυθεντική στην Ελλάδα, παίρνεις 4 μεγαλύτερες στο ebay (1550mah)

 

Εγώ πήρα 2 τέτοιες ΣΥΝ ένα φορτιστή, όλα 10€

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3670458#post3670458

 

παιδια καλημερα εδω και 2 μερες εχω παρει το SAMSUNG GALAXY ACE-GT S5839i αυτο που δεν μπορω να βρω με τιποτα ειναι πως αλαζουμε ηχο μηνυματος και αφυπνισης για να βαλουμε δικα μας και οχι αυτα που εχει σαν επιλογες το τηλεφωνο. ηχο κλησης βρεικα πως αλλα τα αλλα δεν μπορω με τιποτα. παρακαλω helppppp!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Φτιάχνεις τους φακέλους Alarms, Notifications και Ringtones.

Οτι MP3 βάζεις στο φάκελο Alarms εμφανίζεται στο ξυπνητήρι,

στον Notifications στις ειδοποιήσεις

και στο Ringtones στους ήχους κλήσης.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το παραμικρο που θα κανω στο κινητό βλεπω κατι καταναλώσεις της τάξεως των -3200mA

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο? Βλέπεται και εσεις παρόμοια νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

OC για το 5830i θα βγει ποτέ; Έλεος πια αυτό το κινητο όλο κολλάει!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μερες πηρα το κινητο απο cosmote.Moντελο γραφει GT-S5839i. Eχει android 2.3.6.H αναλυση βιντεο ειναι μεχρι 320χ240. Πρεπει να κανω κατι για 640χ480.; Επισης στα μηνύματα τα κεφαλαία στα ελληνικα ειναι κολημενα και δεν αλλάζουν σε μικρα.Exω κατεβασει την τελευταία αναβαθμηση απο το kies Edited by pantzikis
Link to comment
Share on other sites

Απλά κανεις αντιγραφή επικόλληση οτι χρειαζεσαι στον υπολογιστή απο το κινητό(πχ φωτο βίντεο...) Κάνε μια μεταφορά των επαφών στο gmail για να μη τις χάσεις εκτός κ αν τις εχεις περασμένες στην σιμ.

Βγάλε την σιμ κ την κάρτα sd(κ αυτή κάνε την εκκαθάριση) πατάς επαναφορά εργοστασιακών κ σβηνονται τα παντα.Μετα θα ξαναστεισεις το κινητό σου απο την αρχή.Να θυμάσαι κωδικούς play store γιατί θα χρειαστεί.

Μπες στο play store κ πατά το Nemus.Θα ρολαρει ακόμα καλυτερα το κινητό.

Όλα αυτά προσεκτικά με δική σου ευθύνη.

Αμα δεν καταλαβες κάτι ξαναρωτα.

 

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά....

Για να φέρω το κινητό στην αρχική του κατάσταση πρέπει μόνο να κάνω "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων"??

Δεν χρειάζεται να γίνει κάποιου είδους format για να στρώσει ο δίσκος όπως πχ στο pc???

Επίσης φίλε μου αναφέρεις "Βγάλε την σιμ κ την κάρτα sd(κ αυτή κάνε την εκκαθάριση)" τι ακριβώς εννοείς? Να την κάνω βάλω στο pc και να την κάνω format?

Και τέλος, Kies θα χρειαστώ ή μονο αυτά???

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλές γιορτές σε όλους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

... στα μηνύματα τα κεφαλαία στα ελληνικα ειναι κολημενα και δεν αλλάζουν σε μικρα.Exω κατεβασει την τελευταία αναβαθμηση απο το kies

Aυτό είναι φυσιολογικό.

Το κάνει το κινητό από μόνο του για να μπορείς να στείλεις SMS μέχρι 160 χαρακτήρες.

Μπορείς να αλλάξεις την κωδικοποίηση των sms από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου για να στέλνεις και με μικρά γράμματα, αλλά θα έχεις όριο 70 χαρακτήρων ανά SMS.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Πήρα σήμερα από τον Γερμανό το samsung s5839i. Δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια όμως... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Είναι μάπα το καρπούζι??
Link to comment
Share on other sites

Για το video ξερει κανενας; Τι αναλυση εχει η βιντεοκαμερα του κινητου σας;

Επιλέγεις από το μενού της κάμερας:

176x144

ή

320x240

ή

640x480

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά....

Για να φέρω το κινητό στην αρχική του κατάσταση πρέπει μόνο να κάνω "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων"??

Δεν χρειάζεται να γίνει κάποιου είδους format για να στρώσει ο δίσκος όπως πχ στο pc???

Επίσης φίλε μου αναφέρεις "Βγάλε την σιμ κ την κάρτα sd(κ αυτή κάνε την εκκαθάριση)" τι ακριβώς εννοείς? Να την κάνω βάλω στο pc και να την κάνω format?

Και τέλος, Kies θα χρειαστώ ή μονο αυτά???

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλές γιορτές σε όλους!

 

Όταν κανεις επαναφορά ουσιαστικά σα να κανεις φορμάτ.

Όσο αφορα την sd...ναι...Την βάζεις στον η/υ κ κανεις διαμορφωση δηλ φορματ.Το kies δεν χρειαζεται οχι.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ μέσα σε 366 σελίδες thread, πως δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να πει...

"ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ! ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ"

 

Σέρνετε στην κυριολεξία... πατάς να μπεις στον κατάλογο και μαυρίζει η οθόνη για δευτερόλεπτα.... πατάς το κληση, και ξανακολλάει...

Η μνήμη του δεν επαρκεί ουσιαστικά για ΤΙΠΟΤΑ! Ουτε καν να αναβαθμιζεις τους χάρτες και την εφαρμογή του Facebook.

Η μπαταρία του κρατάει μετα βίας 24ώρες....

Χτυπάει, προσπαθείς να το σηκώσεις και το slide είναι νεκρό...

Εχω δοκιμασει δεκαδες κολπα μεταφορας εφαρμογών στην κάρτα... εκδόσεις Android, και ολα καταληγουν στο ίδιο σημείο μετά απο 1 εβδομάδα...

Με διαφορά το χειρότερο τηλέφωνο που έχει περάσει ποτέ απο τα χέρια μου! Πολύ απλά , γιατί δεν κάνει αξιοπρεπώς τίποτα απο ότι υποτίθεται ότι κάνει!

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Απορώ μέσα σε 366 σελίδες thread, πως δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να πει...

"ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ! ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ"

 

Σέρνετε στην κυριολεξία... πατάς να μπεις στον κατάλογο και μαυρίζει η οθόνη για δευτερόλεπτα.... πατάς το κληση, και ξανακολλάει...

Η μνήμη του δεν επαρκεί ουσιαστικά για ΤΙΠΟΤΑ! Ουτε καν να αναβαθμιζεις τους χάρτες και την εφαρμογή του Facebook.

Η μπαταρία του κρατάει μετα βίας 24ώρες....

Χτυπάει, προσπαθείς να το σηκώσεις και το slide είναι νεκρό...

Εχω δοκιμασει δεκαδες κολπα μεταφορας εφαρμογών στην κάρτα... εκδόσεις Android, και ολα καταληγουν στο ίδιο σημείο μετά απο 1 εβδομάδα...

Με διαφορά το χειρότερο τηλέφωνο που έχει περάσει ποτέ απο τα χέρια μου! Πολύ απλά , γιατί δεν κάνει αξιοπρεπώς τίποτα απο ότι υποτίθεται ότι κάνει!

 

 

προφανως δεν εχεισ ιδεα απο android και δεν χρειαζεσαι τηλεφωνο αλλα υπολογιστη.

ναι το ξερουμε οτι τεχνολογικα ειναι πισω ,εννοειται κοντευει 2 χρονια κυκλοφοριας, αλλα την δουλια του την κανει μια χαρα.

το εχω απο τον αυγουστο δεν μου εχει κολισει ποτε η μπαταρια με βγαζει 3 μερεσ με χρηση wifi και 5 μονο με χρηση τηλεφωνου ειμαι απολητα ευχαριστημενος

απλα αχω μαθει να χρησιμοποιω το android η μνιμη ποτε δεν μου πεφτει κατω απο τα 70mb παρολο που εχω εγκαταστισει δεκαδες εφαρμογες προφανως δεν εχεις διαβασει τις 366 σελιδες και τους πολλους οδηγους του site και εχεις τοσα πολλα προβληματα

 

ps καλα χριστουγεννα με το καλο το νεο ετος

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν εχεισ ιδεα απο android και δεν χρειαζεσαι τηλεφωνο αλλα υπολογιστη.

ναι το ξερουμε οτι τεχνολογικα ειναι πισω ,εννοειται κοντευει 2 χρονια κυκλοφοριας, αλλα την δουλια του την κανει μια χαρα.

το εχω απο τον αυγουστο δεν μου εχει κολισει ποτε η μπαταρια με βγαζει 3 μερεσ με χρηση wifi και 5 μονο με χρηση τηλεφωνου

 

36 ώρες με κλειστό εννοείτε το Wifi, την περιστροφή οθόνης, αλλά και το Bluetooth το οποιο είναι αναγκαίο.

Εκτός και αν την αυτονομία την μετράς σε flight mode στο ντουλάπι να κάθεται...

 

ειμαι απολητα ευχαριστημενος

απλα αχω μαθει να χρησιμοποιω το android η μνιμη ποτε δεν μου πεφτει κατω απο τα 70mb παρολο που εχω εγκαταστισει δεκαδες εφαρμογες προφανως δεν εχεις διαβασει τις 366 σελιδες και τους πολλους οδηγους του site και εχεις τοσα πολλα προβληματα

 

Η ελέυθερη μνήμη του δεν είναι 70mbyte ούτε μετά απο flasharisma!

Και φυσικα και ΔΕΝ ΕΧΩ διαβάσει τις 366 σελίδες, και ούτε πρόκειται ποτέ, για να κάνω να υπολειτουργεί ένα τηλέφωνο που θα έπρεπε να λειτουργεί out of the box!

 

ps καλα χριστουγεννα με το καλο το νεο ετος

 

Καλά Χριστούγεννα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Πήρα σήμερα από τον Γερμανό το samsung s5839i. Δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια όμως... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Είναι μάπα το καρπούζι??

 

Μια χαρά τηλέφωνο είναι απλά δεν έχει την υποστήριξη του 5830 από την κοινότητα

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...