Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ετυχε να δω ενα s5830i απο κοντα.

Στην αρχη νομιζα οτι ειναι το s5830 μεχρι που ειδα τα battery stats και ειπα αποκλειεται να ειναι το κλασσικο ace (5830).

Ειχε περιπου 40% μπαταρια (περιπου, δεν θυμαμαι ακριβως) και 3 ωρες προβολη σε 2 μερες..!

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα σε σχεση με την αυτονομια απο το 5830. Διπλασια πανω κατω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα ετυχε να δω ενα s5830i απο κοντα.

Στην αρχη νομιζα οτι ειναι το s5830 μεχρι που ειδα τα battery stats και ειπα αποκλειεται να ειναι το κλασσικο ace (5830).

Ειχε περιπου 40% μπαταρια (περιπου, δεν θυμαμαι ακριβως) και 3 ωρες προβολη σε 2 μερες..!

ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα σε σχεση με την αυτονομια απο το 5830. Διπλασια πανω κατω..

 

Με ολο το σεβασμο, το gsmarena παραθετει τους ιδιους ακριβως χρνους αναμονης και ομιλιας για αυτες τις 2 versions. Τι ειναι διπλασιο;

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο, το gsmarena παραθετει τους ιδιους ακριβως χρνους αναμονης και ομιλιας για αυτες τις 2 versions. Τι ειναι διπλασιο;

 

Διαλεξε ποιον θα πιστεψεις τοτε :)

Εγω λεω οτι το s5830i εχει περιπου +70% αυτονομια σε σχεση με το s5830 (στοκ καταστασεις). Αυτο ειδα τουλαχιστον

Δεν εχω το 5830i βεβαια. Αν το ειχα θα ειχα ακριβες ποσοστο μιας και κανω σχετικα στανταρ χρηση και μετραω αποκλειστικα τις ωρες προβολης.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλατε για αυτονομια.... στην αρχη οταν το πρωτοαγορασα (ace) ηθελε καθε βραδυ φορτισμα! δεν κρατουσε παραπανω... τωρα το εχω ενα χρονο πανω κατω και ειμαι μονιμα με εναν φορτιστη!! ουτε μιση μερα δεν κραταει (χωρις να το χρισιμοποιω κιολας... αν το δουλευω κραταει πολυ λιγοτερο)! ασε που το αφηνω κ φορτιζει παντα στο 100% και με το που αποσυνδέω τον φορτιστη χωρις καν να το αγγίξω η μπαταρια πεφτει στο 80% περιπου μεσα σε λιγα δευτερολεπτα... και δεν εχω προσθετα apps στο κινητο για να πω οτι φταιει αυτο που ξεφορτιζεται ετσι...
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλατε για αυτονομια.... στην αρχη οταν το πρωτοαγορασα (ace) ηθελε καθε βραδυ φορτισμα! δεν κρατουσε παραπανω... τωρα το εχω ενα χρονο πανω κατω και ειμαι μονιμα με εναν φορτιστη!! ουτε μιση μερα δεν κραταει (χωρις να το χρισιμοποιω κιολας... αν το δουλευω κραταει πολυ λιγοτερο)! ασε που το αφηνω κ φορτιζει παντα στο 100% και με το που αποσυνδέω τον φορτιστη χωρις καν να το αγγίξω η μπαταρια πεφτει στο 80% περιπου μεσα σε λιγα δευτερολεπτα... και δεν εχω προσθετα apps στο κινητο για να πω οτι φταιει αυτο που ξεφορτιζεται ετσι...

 

Το ace (το 5830 εστω) ειναι πραγματικα αθλιο στο θεμα αυτονομια.

Η μονη λυση πριν 1+ χρονο ηταν η ginger real 2. Εδινε ενα μεγαλο boost στην αυτονομια.

 

Η μπαταρια χαλασε στο δικο μου, στους 15 μηνες περιπου.

Επεφτε με τη μια απο το 100% στο 7% μεσα σε 2-3 λεπτα χρησης.

Το εβαζα για φορτιση μετα και φαινοταν σαν να ειναι σχεδον γεματο. Εβγαζε οτι ειναι 100% σε 2-3 λεπτα..

 

Περασα την τελευταια επισημη για να δω αν ειναι software προβλημα αλλα τιποτα.

Πηρα μια καινουργια 1500αρα (samsung, οχι μπανανα :p) και ολα κομπλε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ΠΑΛΙ!

Έχω ένα "πρόβλημα" που με κυνηγάει...

Στο κινητό μου (galaxy ace) είχα κατεβάσει από το play store 2-3 παιχνίδια (τύπου σταυρόλεξα, trivial, τέτοια) και από τότε χωρίς να ξανά έχω μπει μέσα στο play store μου εμφανίζει στην οθόνη εικονίδια από άλλα παιχνίδια (tomb raider, play roulet) πολλές φορές το καθένα και δεν μπορώ να τα διαγράψω. Έτσι διαγράφω ΟΛΗ την οθόνη και την ξανά φτιάχνω από την αρχή. Υπάρχει τρόπος να σταματήσουν να μου βγαίνουν αυτά τα εικονίδια από τα παιχνίδια ή έστω τρόπος να τα διαγράφω αλλιώς? :help::help::help:

Βοηθήστε με γιατί μου έχει ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!!! :mad::mad::mad: :angry:

PLEASE.....!

Link to comment
Share on other sites

Φιλος το εχει ,S5839i , και του εχει σπασει τα νευρα ,νεκρωνει ξαφνικα και ξυπναει μονο αν βγαλεις την μπαταρια κλπ ,τον καλουν και η οθονη μενει σκοτεινη και δεν μπορει να απαντησει ,του το αναβαθμισα σημερα στην πιο προσφατη αλλα παλι εκανε τα ιδια ..

Ειναι γνωστο το φαινομενο ? υπαρχει λυση ? ics δεν εχει παρει ?

Ευχαριστω

 

Κανεις ??

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να ρωτησω σχετικα με ενα S5830i το οποιο σκεφτομαι να του κανω root. Μπορειτε να μου προτείνετε ποια rom να του φορεσω? Και αν υπαρχει κατι σε ICS. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση. Το ace εχει απλα αθλια αυτονομια.

Καλημέρα στην παρέα.Καινούριος στο φόρουμ και πρώτο μου post εδώ.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου.Έχω το συγκεκριμένο κινητό απο το καλοκαίρι ,το έχω βολευτεί απίστευτα αλλά δυστυχώς η μπαταρία του είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Είμαι κάθε μέρα αγκαλιά με το φορτιστή και να σκεφτείς ότι δεν είμαι απ' αυτούς που το σκαλίζουν ιδιαίτερα.

Θα μιλήσω στο τηλέφωνο,θα ελέγξω τα mail μου,άντε να μπω και λίγο στο ίντερνετ.Όχι σπουδαία πράγματα.

Επειδή λοιπόν αγανάκτησα,παρήγγειλα χθες απο e-bay μια aftermarket μπαταρία 2000mAh (αντί 1350mAh που βάζει η Samsung)

http://vietchecker.com/file/images/1kbcdoshh2cpy96g1tn6.jpg

 

Διάβασα σε ξένα φόρουμ πολύ καλά λόγια απο κατόχους της συγκεκριμένης μπαταρίας κι αποφάσισα να τη δοκιμάσω.

Μήπως έχει πάρει κανείς απο το φόρουμ την εν λόγω μπαταρία ή κάποια άλλη (high capacity) να μου πεί τη γνώμη του;

Ευχαριστώ.

 

Δημήτρης

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Καινούριος στο φόρουμ και πρώτο μου post εδώ.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου.Έχω το συγκεκριμένο κινητό απο το καλοκαίρι ,το έχω βολευτεί απίστευτα αλλά δυστυχώς η μπαταρία του είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Είμαι κάθε μέρα αγκαλιά με το φορτιστή και να σκεφτείς ότι δεν είμαι απ' αυτούς που το σκαλίζουν ιδιαίτερα.

Θα μιλήσω στο τηλέφωνο,θα ελέγξω τα mail μου,άντε να μπω και λίγο στο ίντερνετ.Όχι σπουδαία πράγματα.

Επειδή λοιπόν αγανάκτησα,παρήγγειλα χθες απο e-bay μια aftermarket μπαταρία 2000mAh (αντί 1350mAh που βάζει η Samsung)

http://vietchecker.com/file/images/1kbcdoshh2cpy96g1tn6.jpg

 

Διάβασα σε ξένα φόρουμ πολύ καλά λόγια απο κατόχους της συγκεκριμένης μπαταρίας κι αποφάσισα να τη δοκιμάσω.

Μήπως έχει πάρει κανείς απο το φόρουμ την εν λόγω μπαταρία ή κάποια άλλη (high capacity) να μου πεί τη γνώμη του;

Ευχαριστώ.

 

Δημήτρης

 

Η αυτονομία μιας μπαταρίας δεν είναι καθόλου αντικειμενική πιστεύω.

Οι σημαντικότεροι παράμετροι για μένα προσωπικά είναι τα mAh και ο χρήστης του κινητού.

 

Μέχρι τον Αύγουστο που είχα το 'σκυλί' galaxy ace, κάτω από φυσιολογική χρήση μου έβγαζε 2μερες. Όταν είχα launcer μου έβγαζε 1μερα.

Δεν εμπιστεύομαι τις μπαταρίες που δεν είναι οριτζιναλ.

Από την άλλη γιατί να μη τις εμπιστευτεί κάποιος και να πιστέψει τους κολοσσους που λένε ότι οι μπαταριές εκτός εργοστασίου τους δεν είναι "συμβατές" για να πουλάνε τις οριτζιναλ.

 

Οι απόψεις διίστανται.

Έχουμε ακούσει πολλά περί ασφαλειας των μπαταριών,για εκρήξεις κινητών αλλά αυτό που με κάνει πάντα να τις αποφεύγω είναι οτι οι μπαταριές που σου προσφέρουν μεγάλη χωρητικότητα σε mAh είναι φούσκα.

Ότι μετά απο 4-5 φορτίσεις χάνουν αυτά που υπόσχονται και ουσιαστικά μένεις σε περίπου ίδια επίπεδα.

 

Καλά θα είναι πάντως να κανείς μια ενημέρωση μετά από την χρήση της μπαταρίας που πήρες για να βοηθήσεις το συγκεκριμένο θέμα.

 

Φιλικά Λευτερης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Πολύ λογικά τα όσα ανέφερες.

Εννοείται πως θα ενημερώσω για την απόδοση της μπαταρίας μετά απο ένα εύλογο χρονικό διάστημα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα θεματάκι με το Google Play...

Θα δώσω το κινητό μου σε ένα φίλο και θέλω πριν το πάρει να διαγράψω τον λογαριασμό(account) μου από το google play αλλά δεν μπορώ...

Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα θεματάκι με το Google Play...

Θα δώσω το κινητό μου σε ένα φίλο και θέλω πριν το πάρει να διαγράψω τον λογαριασμό(account) μου από το google play αλλά δεν μπορώ...

Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Και μενα με ενδιαφερει αυτο, φιλος μου που το εχει ειναι προβληματικο, εχω γραψει στην προηγουμενη σελιδα λεπτομερειες, θα ζητησει αλλαγη εντος εγγυησης γι αυτο καλο θα ειναι να του κανουμε factory reset, πως και που.?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα θεματάκι με το Google Play...

Θα δώσω το κινητό μου σε ένα φίλο και θέλω πριν το πάρει να διαγράψω τον λογαριασμό(account) μου από το google play αλλά δεν μπορώ...

Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Αν θες να του το δωσεις καθαρό έτσι όπως το πήρες ,θα του κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών.

Αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις-ει αλλον λογαριασμό στο store πηγαίνεις στις ρυθμίσεις ανοίγοντας το store και προσθέτεις έναν άλλον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος το εχει ,S5839i , και του εχει σπασει τα νευρα ,νεκρωνει ξαφνικα και ξυπναει μονο αν βγαλεις την μπαταρια κλπ ,τον καλουν και η οθονη μενει σκοτεινη και δεν μπορει να απαντησει ,του το αναβαθμισα σημερα στην πιο προσφατη αλλα παλι εκανε τα ιδια ..

Ειναι γνωστο το φαινομενο ? υπαρχει λυση ? ics δεν εχει παρει ?

Ευχαριστω

 

Κανεις ??

 

προφανως ειναι ελαττωματικό, ας το παει πισω αν ειναι εντος εγγύησης

εχω το ιδιο κινητο, δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα ουτε με μπαταρια ουτε με τιποτα αλλο.

μονο με το οτι ειναι cosmote branded :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω οπωσδήποτε τη βοήθειά σας γιατί όσο κι αν προσπάθησα,δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Έχω πρόβλημα με τις επαφές στο Galaxy Ace.Ενώ τις συγχρονίζω κανονικά μέσω του Google,μετά απο λίγα λεπτά παρατηρώ ότι αρχίζουν και γίνονται διπλοεγγραφές.

Συγκεκριμένα έχω 135 επαφές στο λογαριασμό Google.Επιλέγω αυτόματο συγχρονισμό και ενημερώνεται κανονικότατα και το τηλέφωνο.Με λίγα λόγια ότι επαφές βλέπω στο Google,βλέπω και στο τηλέφωνο.Μεχρί εδώ όλα καλά.

Μερικά λεπτά αργότερα μπαίνοντας σε αρκετές απο τις επαφές (σε τηλέφωνο και Google),παρατηρώ διπλοεγγραφές στα τηλέφωνα.Για παράδειγμα:

Δημήτρης Χ. Οικεία:2101234567 Κιν:6971234567

και μετά απο λίγα λεπτά προστίθεται και το παρακάτω στη μορφή που σας το γράφω

Οικεία:210-123-4567 Κιν: 697-123-4567

Προσοχή,δεν έχω διπλή εγγραφή στην επαφή.Η επαφή είναι μονή αλλά τα τηλέφωνα που αντιστοιχουν σ' αυτή,είναι διπλά.

Να σημειωθεί ότι στην "επιλογή επαφών για εμφάνιση" έχω επιλέξει μόνο Google.Τίποτα άλλο.Ούτε "τηλέφωνο",ούτε "SIM",ούτε "Yahoo".

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει.

Περιμένω τη βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ,

 

Δημήτρης

 

Υ.Γ. Στο "Γερμανό" που πήγα δεν ήξεραν να με βοηθήσουν.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

προφανως εμφανιζει και τις επαφες του google και του τηλεφωνου πηγενε επαφες ρυθμισεισ και κανε να εφανιζινται μοινο του τηλεφωνου.....

 

ps το ιδιο συνβαινει και με τη sim

Link to comment
Share on other sites

προφανως εμφανιζει και τις επαφες του google και του τηλεφωνου πηγενε επαφες ρυθμισεισ και κανε να εφανιζινται μοινο του τηλεφωνου.....

 

ps το ιδιο συνβαινει και με τη sim

Το έχω ήδη κάνει αυτό.Το έγραψα και παραπάνω.

Έχω επιλέξει μόνο επαφές Google.Τίποτα άλλο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω οπωσδήποτε τη βοήθειά σας γιατί όσο κι αν προσπάθησα,δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Έχω πρόβλημα με τις επαφές στο Galaxy Ace.Ενώ τις συγχρονίζω κανονικά μέσω του Google,μετά απο λίγα λεπτά παρατηρώ ότι αρχίζουν και γίνονται διπλοεγγραφές.

Συγκεκριμένα έχω 135 επαφές στο λογαριασμό Google.Επιλέγω αυτόματο συγχρονισμό και ενημερώνεται κανονικότατα και το τηλέφωνο.Με λίγα λόγια ότι επαφές βλέπω στο Google,βλέπω και στο τηλέφωνο.Μεχρί εδώ όλα καλά.

Μερικά λεπτά αργότερα μπαίνοντας σε αρκετές απο τις επαφές (σε τηλέφωνο και Google),παρατηρώ διπλοεγγραφές στα τηλέφωνα.Για παράδειγμα:

Δημήτρης Χ. Οικεία:2101234567 Κιν:6971234567

και μετά απο λίγα λεπτά προστίθεται και το παρακάτω στη μορφή που σας το γράφω

Οικεία:210-123-4567 Κιν: 697-123-4567

Προσοχή,δεν έχω διπλή εγγραφή στην επαφή.Η επαφή είναι μονή αλλά τα τηλέφωνα που αντιστοιχουν σ' αυτή,είναι διπλά.

Να σημειωθεί ότι στην "επιλογή επαφών για εμφάνιση" έχω επιλέξει μόνο Google.Τίποτα άλλο.Ούτε "τηλέφωνο",ούτε "SIM",ούτε "Yahoo".

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει.

Περιμένω τη βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ,

 

Δημήτρης

 

Υ.Γ. Στο "Γερμανό" που πήγα δεν ήξεραν να με βοηθήσουν.

 

Δηλ παραδειγμα: Λευτερης 69xxxxxxxxxx (κινητο) 251xxxxxxxxxx (σπιτι) ητανε η επαφη και εκανες συνχρονισμο και μετα την περασε 2πλη;

Link to comment
Share on other sites

Δηλ παραδειγμα: Λευτερης 69xxxxxxxxxx (κινητο) 251xxxxxxxxxx (σπιτι) ητανε η επαφη και εκανες συνχρονισμο και μετα την περασε 2πλη;

Όχι.Είχα διαγράψει όλες τις επάφες απο το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης,σα να το άνοιγα για πρώτη φορά.

Έπειτα έκανα συγχρονισμό με το Google κι ενώ όλα έδειχναν μια χαρά,μετά εμφανίστηκαν οι διπλές εγγραφές.

Επίσης μπαίνοντας μέσα σε μια επαφή,παρ' όλο που είναι διπλή,στο κάτω μέρος της οθόνης που γράφει "συνδεδεμένες επαφές" αναφέρει μόνο το Google.Αν επιλέξω όμως το συγκεκριμένο πεδίο,μου βγάζει συνδεδεμένες επαφές "Google" και "άγνωστο".Τί ειναι αυτό το άγνωστο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Είχα διαγράψει όλες τις επάφες απο το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης,σα να το άνοιγα για πρώτη φορά.

Έπειτα έκανα συγχρονισμό με το Google κι ενώ όλα έδειχναν μια χαρά,μετά εμφανίστηκαν οι διπλές εγγραφές.

Επίσης μπαίνοντας μέσα σε μια επαφή,παρ' όλο που είναι διπλή,στο κάτω μέρος της οθόνης που γράφει "συνδεδεμένες επαφές" αναφέρει μόνο το Google.Αν επιλέξω όμως το συγκεκριμένο πεδίο,μου βγάζει συνδεδεμένες επαφές "Google" και "άγνωστο".Τί ειναι αυτό το άγνωστο;

 

Αυτο συνηθως γινεται οταν οι επαφες βρισκονται μεσα στην σιμ και οταν πας να κανεις συνχρονισμο μεσω gmail τις εμφανιζει διπλες.Ετσι την εχω παθει και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λευτέρη,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Τελικά τη βρήκα την άκρη μόνος μου.Υποθέτω ότι με κάποιο τρόπο είχαν αποθηκευτεί οι επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου κι έτσι μου δημιοργούσαν πρόβλημα.

Επέλεξα "ρυθμίσεις" - "εφαρμογές" - "διαχείριση εφαρμογών" - "όλα" - "χώρος αποθήκευσης επαφών" και έκανα διαγραφή δεδομένων.

Έπειτα έκανα πάλι συγχρονισμό με το Google και τώρα είμαι μια χαρά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λευτέρη,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Τελικά τη βρήκα την άκρη μόνος μου.Υποθέτω ότι με κάποιο τρόπο είχαν αποθηκευτεί οι επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου κι έτσι μου δημιοργούσαν πρόβλημα.

Επέλεξα "ρυθμίσεις" - "εφαρμογές" - "διαχείριση εφαρμογών" - "όλα" - "χώρος αποθήκευσης επαφών" και έκανα διαγραφή δεδομένων.

Έπειτα έκανα πάλι συγχρονισμό με το Google και τώρα είμαι μια χαρά.

 

Ενταξει αφου την βρηκες την ακρη ολα καλα.

Ενα απο τα 2 σεναρια επαιζε. Η σιμ η συσκευη, γι αυτο και τα εβλεπε διπλα.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις αυτήν την rom ?

[ROM] CyanogenMod 10.1 [sTABLE: 25.01 / NIGHTLY: --.--]

 

τελικά την πέρασα την rom και είναι παρα πολύ καλή !

 

Τα αρνητικά που έχει είναι :

  • η camera τραβάει video ανάλυσης 320x240
  • δεν έχει ραδιόφωνο( δεν έχω κοιτάξει αν μπορώ να το περάσω κάπως)

Τα θετικά είναι :

  • πολύ καλή αυτονομία ! εικονα1 εικονα2
  • πολύ ομαλή
  • καλή διαχείριση ram
  • Android 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...