Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας, λοιπον αν γνωριζετε απο λογισμικα android και συγκεκριμενα για το samsung galaxy ace, θελω να σας ρωτησω τα εξης: σημερα εβαλα μια τομ καινουργια που βρηκα στο ιντερνετ και ολα καλα μεχρι που χτυπαει το κινητο...το σηκωνω και μολις λεω ναι, δεν ακουγα τιποτα κλεινουν με ξαναπαιρνουν παλι τιποτα...και τοτε διαπιστωσα οτι κατι φταει...πηγαινω σπιτι αλλαζω ολους τους kernels που βρηκα μπροστα μου και ολα τα stock firmwares...παλι τιποτα...κανω unroot, παλι root>...παλι τιποτα....εχω φλασαρει και μεσω odin....τιποτα....τα εχω δοκιμασει ολα....δεν ξερω πραγματικα τι φταει...το πηγα σε τεχνικο και πριν το ανοιξει να μου αλλαξει ακουστικο νομιζοντας οτι φταει αυτο...το ελεγξε με κατι και μ ειπε πως δεν ειναι προβλημα ακουστικου αλλα λογισμικου...μηπως ξερετε απο αυτα να με βοηθησετε σας παρακαλω;;το κινητο δουλευει μια χαρα...εκτοσ απο το ακουστικο...αυτο...παρακαλω απαντηστε μου...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν καλησπέρα, προχθές παρήγγειλα κι εγώ το samsung galaxy ace και ήμουν πολύ χαρούμενη μέχρι που βρήκα αυτό το forum στο οποίο λίγο πολύ όλοι παραπονούνται για προβλήματα του συγκεκριμένου τηλεφώνου και άρχισα να απογοητεύομαι... :( μήπως ήταν λάθος επιλογή τελικά? άσε που δεν κατάλαβα τίποτα από τους όρους που αναφέρεται όλοι.. (όπως π.χ. τι είναι το "root" που όλοι το κάνουν με το που παίρνουν το κινητό αυτό). Την δευτέρα θα το πάρω κι εγώ στα χέρια μου.... :worry: άντε να δούμε.... ουφφφφφφφφφφφφ!!!!!!! :confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα bug στην CyanogenMod 7.2.0 RC3 droidace! Σήμερα που λέτε πήγα να βάλω μονάδες στο what's up μου..Στον 16ψηφιο υπήρχε κι ενα 0 αλλα όταν έφτασε η ώρα να πατήσω το 0, παρατήρησα οτι το κόκκινο κουμπί τερματησμού της κλήσης εμφανίζεται ακριβώς πάνω απο το 0 και δεν υπάρχει τρόπος να το πατήσεις την ώρα που βρίσκεσαι σε κλήση! Ξέρει κανείς κάτι? Υπάρχει κάποιο άλλο ελαφρύ app που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω? Δοκίμασα να κάνω την κλήση μέσω Viber αλλά όταν έφτανε η ώρα να εισάγω τον 16ψήφιο με έβγαζε πάλι στο κανονικό τηλέφωνο!Απογοήτευση :/

 

εμενα πάντως πατιέται έχω την ίδια rom δοκίμασε να αλλάξεις θέμα βάλε αυτό και δες

Ice Cream Sandwich MDPI Theme

 

Λοιπόν καλησπέρα, προχθές παρήγγειλα κι εγώ το samsung galaxy ace και ήμουν πολύ χαρούμενη μέχρι που βρήκα αυτό το forum στο οποίο λίγο πολύ όλοι παραπονούνται για προβλήματα του συγκεκριμένου τηλεφώνου και άρχισα να απογοητεύομαι... :( μήπως ήταν λάθος επιλογή τελικά? άσε που δεν κατάλαβα τίποτα από τους όρους που αναφέρεται όλοι.. (όπως π.χ. τι είναι το "root" που όλοι το κάνουν με το που παίρνουν το κινητό αυτό). Την δευτέρα θα το πάρω κι εγώ στα χέρια μου.... :worry: άντε να δούμε.... ουφφφφφφφφφφφφ!!!!!!! :confused::confused::confused:

 

δες εδώ θα σου λύσει πολλές απορίες όπως τι είναι το root --> Ορολογία του Android

για απλή χρήση τηλέφωνο μηνύματα facebook κτλ καλο είναι και λίγα μικρά παιχνιδάκια και βγάζει και αρκετά καλή φωτογραφία στο video τα πάει λίγο άσχημα

Edited by ns11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγες μέρες απέκτησα το Galaxy Ace S5839i. Εχθές, βάση των οδηγιών του forum, έκανα root επιτυχώς στο κινητό (μου εμφάνισε το εικονίδιο Super User) και κατέβασα 2 προγραμματάκι.. Το Titanium Backup και το root browser... Έχω κάποιες ερωτήσεις... Για να κάνω overclock τη cpu του κινητού πρέπει να περάσω πάνω διαφορετικό kernel και αν ναι ποιόν για το μοντέλο που έχω?? Επίσης θα μπορούσα να flashaρω κάποια διαφορετική και stable δοκιμασμένη ROM και αν ναι ποιά? Γιατί βλέπω πως για το S5839i δεν υπάρχουν ακόμα πολλά tweaks για mod σε σχέση πάντα με το 5830...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το double post... Μια ερώτηση ακόμα? Υπάρχει CWM για το S5839i? Μπορούμε να το περάσουμε γιατί δοκιμάζω διάφορα και μου βγάζει συνέχεια error και δεν γίνεται επιτυχώς το install...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγες μέρες απέκτησα το Galaxy Ace S5839i. Εχθές, βάση των οδηγιών του forum, έκανα root επιτυχώς στο κινητό (μου εμφάνισε το εικονίδιο Super User) και κατέβασα 2 προγραμματάκι.. Το Titanium Backup και το root browser... Έχω κάποιες ερωτήσεις... Για να κάνω overclock τη cpu του κινητού πρέπει να περάσω πάνω διαφορετικό kernel και αν ναι ποιόν για το μοντέλο που έχω?? Επίσης θα μπορούσα να flashaρω κάποια διαφορετική και stable δοκιμασμένη ROM και αν ναι ποιά? Γιατί βλέπω πως για το S5839i δεν υπάρχουν ακόμα πολλά tweaks για mod σε σχέση πάντα με το 5830...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Καλησπερα.

Πρεπει να βρεις τον καταλληλο κερνελ για την rom/εκδοση λογισμικου σου (στο xda θα βρεις μοντες)

ΝΟΜΙΖΩ, οτι υπαρχει συμβατοτητα με s5830i και s5839i. Δεν μπορω να το εγγυηθω βεβαια.

 

Απο τη cpu μην περιμενεις πολλα. Νομιζω εχει την ιδια με τα υπολοιπα ace (τον msm7227) που ειναι μαπα.

Εγω ειχα φτασει μεχρι τα 860 περιπου χωρις θεματα, αλλα διαφορα εννοειται πως δεν ειδα. Μην περιμενεις δηλαδη να φτασει ουτε καν 900mhz.

 

Συγγνώμη για το double post... Μια ερώτηση ακόμα? Υπάρχει CWM για το S5839i? Μπορούμε να το περάσουμε γιατί δοκιμάζω διάφορα και μου βγάζει συνέχεια error και δεν γίνεται επιτυχώς το install...

 

Κοιτα στο xda αν υπαρχει συμβατοτητα με το 5830i.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μπορεί να πέρασε πάνω από ένα έτος (λόγω και της θητείας μου που με καθυστερησε σ' αυτό), αλλά έχω καταφέρει να διαβάσω και τις 372 σελίδες του thread αυτού, έχοντας μάθει πολύ χρήσιμα πράγματα για τη συσκευή και το android γενικότερα (μάλιστα έχω κρατήσει και χρήσιμες σημειώσεις). Ευχαριστώ πραγματικά όλους αυτούς που γράφουν εδώ μέσα και διαφωτίζουν και εμάς τους πιο άσχετους. Το πρόβλημα μου είναι ότι γνωρίζω πλέον πράγματα σε θεωρητικό επίπεδο, αλλά δεν τολμώ -λόγω απειρίας- να ''πειράξω'' τη συσκευή μου και να περάσω στην πρακτική τους εφαρμογή.

Θα παρακαλούσα αν κάποιος από εσάς ή κάποιος γνωστός σας έμπιστος μπορεί να με βοηθήσει, να μου στείλει inbox (ασφαλώς και θα τον αποζημιώσω για τον κόπο του). Για την πόλη της Δράμας ή στη Θεσσαλονίκη διαφορετικά κάποιο ΣΚ. Ως προς το ''πείραγμα'', εννοώ από απλά πράγματα, όπως το root, έως και τρόποι να ελευθερωθεί μνήμη (ext partition αν το λέω σωστά), άντε μέχρι και φλασάρισμα rom (Gingerreal 2 μήπως?) Ηδη ευχαριστώ τον nikos523, ο οποίος μου μίλησε άψογα, έχει πολλές γνώσεις, προσφέρθηκε να με βοηθήσει, αλλά λόγω απόστασης γίνεται μόνο μέσω Skype κλπ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πάνω σε αυτό που λες..

εγώ από θεσσαλονίκη, θα χρειαστώ, όταν η κατάσταση με την μνήμη φτάσει στο απροχώρητο, έναν επαγγελματία να κάνω root.. δε θέλω να μπλέξω εγώ..

αν θέλει κανείς να αναλάβει ή ξέρετε κάποιον που ασχολείτε επαγγελματικά με smartphones.. ενημερώστε πλιζ...

 

προς το παρόν έχω *40 mb ελεύθερα και πάει καλά, σβήνοντας αρκετές εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Ok CWM πέρασα καθώς υπήρχε συμβατότητα με το 5830i και όλα κομπλέ... Απλά δεν βρίσκω όσο και να ψάξω τον κατάλληλο kernel για να μ δοθεί η δυνατότητα να κάνω έστω και ένα υποτυπώδες overclock τη cpu... Αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει αν υπάρχει τέτοιος για το λειτουργικό που τρέχω 2.3.6... Επίσης Κάποια stable ROM για το s5839i γνωρίζεται? Ψάχνω στο XDA άλλα όλο το 5830 πραγματεύονται...
Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως πατιέται έχω την ίδια rom δοκίμασε να αλλάξεις θέμα βάλε αυτό και δες

Ice Cream Sandwich MDPI Theme

 

 

δες εδώ θα σου λύσει πολλές απορίες όπως τι είναι το root --> Ορολογία του Android

για απλή χρήση τηλέφωνο μηνύματα facebook κτλ καλο είναι και λίγα μικρά παιχνιδάκια και βγάζει και αρκετά καλή φωτογραφία στο video τα πάει λίγο άσχημα

 

 

Να 'σαι καλα! Άλλαξα το theme και ειναι κομπλε! :D Εβαλα βεβαια το system και οχι το Ice Cream αλλα ολα κομπλε :D

Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Cyanogen10 μπορώ να τη φλασάρω σύμφωνα με τον οδηγό σε galaxy ace s5839i ή θα έχω θέμα??? Έχει δοκιμάσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Για τους πιο έμπειρους χρήστες και μη, συνιστώ την παραπάνω ρομ που βγήκε τέλη νοεμβρίου στους xda developers στο παρακάτω σύνδεσμο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971529. Προέρχομαι από GR2 που την θεωρούσα πολύ σταθερή, απροβλημάτιστη, χωρίς πολλά κολήματα αλλά αυτή η ρομ πάει το κινητό μας ένα σκαλί παραπάνω. Την έχω δοκιμάσει ήδη μια βδομάδα, χωρίς κανένα απολύτως κανένα πρόβλημα. Απαραίτητη προυπόθεση είναι βέβαια να είσαι root, οδηγίες στο 1ο post.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το πήρα τελικά χθες. Είναι πολύ καλό. Σε κάποια πράγματα με βοήθησαν πολύ αυτά που αναφέρεται εδώ όσοι γνωρίζετε. Ένα πράγμα μόνο (προς το παρόν) δεν κατάφερα να κάνω και θα ήθελα τη βοήθεια όποιος ξέρει, το πληκτρολόγιο είτε για μηνυμα είτε για επαφές δεν γυρίζει στα ελληνικά. Ενώ επιλέγω από το μενου γλώσσα ελληνικά και το σέρνω από το Space για να αλλάξει αυτό παραμένει αγγλικά. Έχει κάποιο πρόβλημα ή θέλει κάποια άλλη ρύθμιση? :( help!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το samsung ace gt-s5830 και θελω να ρωτησω παιρνει αναβαθμηση σε 4 χωρις προβληματα? προσπαθησα ηδη μια φορα αλλα κατι εκανα λαθος και πηγε στην αντιπροσωπεια :lol::lol::lol:. αν υπαρχουν οδηγιες βημα-βημα για εμας τους αρχαριους (κοινως σκραπες) θα το εκτιμουσα. οπως και ναχει σας ευχαριστω γιατι μετα απο ενα χρονο ανακαλυψα εδω πως να βαζω δικους μου ηχους στα sms.

η γιαγια της παρεας:help::help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλές οι ρομς καλά όλα τα custom software, αλλά το μόνο πρόβλημα που έχουμε όλοι μας είναι ότι δεν μπορούμε να γράψουμε ελληνικά στα sms. Αυτό βέβαια λύνεται άμα χρησιμοποιήσουμε κάποιο άλλο πληκτρολόγιο. Εγώ για αυτήν την δουλειά επειδή μου αρέσει όσο το δυνατόν πιο λυτό γίνεται χρησιμοποιώ το Greek Keyboard απο το google play φυσικά. Παρ' όλα αυτά μου αρέσει πολύ και το deafult android keyboard, οπότε θέλω να μάθω αν γίνεται με κάποιο τρόπο να χρησιμοποιώ το Greek Keyboard *αποκλειστηκά στα sms και σε οτιδήποτε άλλο κάνω στο τηλέφωνο να χρησιμοποιεί απο μόνο του το default android keyaboard.

 

γεια σας. εχω το samsung ace gt-s5830 και θελω να ρωτησω παιρνει αναβαθμηση σε 4 χωρις προβληματα? προσπαθησα ηδη μια φορα αλλα κατι εκανα λαθος και πηγε στην αντιπροσωπεια :lol::lol::lol:. αν υπαρχουν οδηγιες βημα-βημα για εμας τους αρχαριους (κοινως σκραπες) θα το εκτιμουσα. οπως και ναχει σας ευχαριστω γιατι μετα απο ενα χρονο ανακαλυψα εδω πως να βαζω δικους μου ηχους στα sms.

η γιαγια της παρεας:help::help::help::help:

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση σε ICS για το ace. Ο μόνος τρόπος είναι να βάλουμε κάποια custom rom που απ΄'οτι καταλαβαίνω μόνη σου δεν θα μπορέσεις να περάσεις. Εκτός απο αυτό όσες ρομ έχω δει εγώ ICS 4 έχουν ακόμα αρκετά προβλήματα όπως ότι δεν λειτουργεί η κάμερα κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Έχω το galaxy ace gt s 5830i ...μετα απο προσπαθεια να περασω μια rom το κινητο κολησε στο αναμα με το λογοτυπο της samsung και δεν ΣΒΗΝΕΙ,ουτε μπαινει σε recovery mode,ουτε σε downloading mode....SOS.....SOS...SOS......ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ.... Edited by Sol_Ballads
greeklish
Link to comment
Share on other sites

kalispera....exo to galaxy ace gt s 5830i ...μετα απο προσπαθεια να περασω μια rom το κινητο κολησε στο αναμα με το λογοτυπο της samsung και δεν ΣΒΗΝΕΙ,ουτε μπαινει σε recovery mode,ουτε σε downloading mode....SOS.....SOS...SOS......ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ....

 

Αν δεν το εχεις κανει ηδη....βγαλε μπαταρια για 2-3 λεπτα και ξανα προσπαθησε....

Αν δεν πιασει αυτο μετα σιγουρεψου οτι δεν εχει αλλαξει ο συνδυασμος κουμπιων για recovery (γιατι νομιζω οτι αλλαζουν τα κουμπια οταν αλλαξει το recovery)

Αν πηγες να περασεις custom και οχι official διαβασε παλι τις οδηγιες και μετα σιγουρεψου οτι η ρομ ειναι για S5830 και οχι για το 5830i

Και επισης σιγουρεψου πιο μοντελο εχεις εσυ.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

χρειαζομαι βοηθεια

παιρασα ενα προγραμμα καμερας στο κινητο και κολησε

τωρα ειναι κολιμενο στο λογοτυπο εκινησης

 

εκανα wipe cashe and data αλλα τιποτα

 

το τηλ ειναι root 5839i

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλό το τηλεφωνάκι (samsung galaxy ace white la fleur) δε λέω... πανέμορφο δεν έχω λόγια... αλλά βασικό μειονέκτημα η μπαταρία του!!!

Δεν ξέρω, έτσι είναι όλα τα android...?

Κάθε βράδυ το φορτίζω γιατί η μπαταρία του μηδενίζει. :(:(:(

Θα στρώσει αργότερα? :worry:

Τρεις μέρες το έχω μόνο. Και κανονικά κάνω τις φορτίσεις χωρίς να το πειράζω. Τι να πω...

Μακάρι να στρώσει γιατί κατά τα άλλα είναι .... έρωτας!!! :love::love::love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλό το τηλεφωνάκι (samsung galaxy ace white la fleur) δε λέω... πανέμορφο δεν έχω λόγια... αλλά βασικό μειονέκτημα η μπαταρία του!!!

Δεν ξέρω, έτσι είναι όλα τα android...?

Κάθε βράδυ το φορτίζω γιατί η μπαταρία του μηδενίζει. :(:(:(

Θα στρώσει αργότερα? :worry:

Τρεις μέρες το έχω μόνο. Και κανονικά κάνω τις φορτίσεις χωρίς να το πειράζω. Τι να πω...

Μακάρι να στρώσει γιατί κατά τα άλλα είναι .... έρωτας!!! :love::love::love:

 

Ναι, μετα τους 3 πρώτους κύκλους φορτίσεως μιλάμε για αυτονομία. Πέρα από το ότι η μπαταρία είναι "ανώριμη" στην αρχη, είθισται τις πρώτες ημέρες να το "σκαλίζουμε", άρα τρώει παραπάνω!

Με γεια!

 

Αλλα προσέχουμε και τα εξης:

 

1. Δεδομενα κλειστα αν δεν είμαστε στο internet

2. Wi-Fi κλειστο, όταν δεν το χρεαιζόμαστε

3. Bluetooth κλειστο όταν δεν το χρειαζόμαστε

4. Μονο 2G (GSM) όταν δεν είμαστε στο internet.

5. Απενεργοποίηση autosync (δεδομένα παρασκηνίου)

6. Φωτεινότητα οθόνης λογική (50%)

 

Δεν ξερω αν βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετα τους 3 πρώτους κύκλους φορτίσεως μιλάμε για αυτονομία. Πέρα από το ότι η μπαταρία είναι "ανώριμη" στην αρχη, είθισται τις πρώτες ημέρες να το "σκαλίζουμε", άρα τρώει παραπάνω!

Με γεια!

 

Αλλα προσέχουμε και τα εξης:

 

1. Δεδομενα κλειστα αν δεν είμαστε στο internet

2. Wi-Fi κλειστο, όταν δεν το χρεαιζόμαστε

3. Bluetooth κλειστο όταν δεν το χρειαζόμαστε

4. Μονο 2G (GSM) όταν δεν είμαστε στο internet.

5. Απενεργοποίηση autosync (δεδομένα παρασκηνίου)

6. Φωτεινότητα οθόνης λογική (50%)

 

Δεν ξερω αν βοήθησα.

 

:):):)

Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις.

Ερώτηση:

Το autosync τι είναι και από που απενεργοποιείται? (τώρα μαθαίνω τα andoid) :D

Link to comment
Share on other sites

:):):)

Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις.

Ερώτηση:

Το autosync τι είναι και από που απενεργοποιείται? (τώρα μαθαίνω τα andoid) :D

 

Ρυθμισεις -> Λογαριασμοι και συγχρονισμος -> "ξετικάρεις" (αδοκιμος ορος) ότι ειναι "τικαρισμένο" (επίσης αδόκιμος όρος).

 

Αυτο ενημερώνεται αυτόματα ή ζητάει να ενημερωθεί αυτόματα για e-mail, ή άλλες εφαρμογες (πχ καιρος) και όταν είσαι εκτός ιντερνετ δεν το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλό το τηλεφωνάκι (samsung galaxy ace white la fleur) δε λέω... πανέμορφο δεν έχω λόγια... αλλά βασικό μειονέκτημα η μπαταρία του!!!

Δεν ξέρω, έτσι είναι όλα τα android...?

Κάθε βράδυ το φορτίζω γιατί η μπαταρία του μηδενίζει. :(:(:(

Θα στρώσει αργότερα? :worry:

Τρεις μέρες το έχω μόνο. Και κανονικά κάνω τις φορτίσεις χωρίς να το πειράζω. Τι να πω...

Μακάρι να στρώσει γιατί κατά τα άλλα είναι .... έρωτας!!! :love::love::love:

 

Καμια σχεση. Το ace εχει απλα αθλια αυτονομια. Το y για παραδειγμα, εχει διπλα περιπου αυτονομια.

Δε σωζεται η κατασταση χωρις πατεντες και διαφορετικη ρομ. Θα σε συμβουλευα να μην μπεις σε τετοια μονοπατια μιας και ειναι επικινδυνα αν δεν γνωριζεις τι κανεις.

Μπορεις να παρεις αλλη μια μπαταρια και να εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση. Το ace εχει απλα αθλια αυτονομια. Το y για παραδειγμα, εχει διπλα περιπου αυτονομια.

Δε σωζεται η κατασταση χωρις πατεντες και διαφορετικη ρομ. Θα σε συμβουλευα να μην μπεις σε τετοια μονοπατια μιας και ειναι επικινδυνα αν δεν γνωριζεις τι κανεις.

Μπορεις να παρεις αλλη μια μπαταρια και να εισαι κομπλε.

 

Ναι όντως δεν έχω ιδέα από αυτά. Ούτε root δεν τολμώ να κάνω γιατί πολλοί εδώ μέσα λένε οτι μετά τους κολλούσε. Αυτό με την δεύτερη μπαταρία όμως ομολογώ ότι είναι καλή λύση και δεν το είχα σκεφτεί. Υπόψιν λοιπόν! Ευχαριστώ niko523! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...