Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Kernel λογικα.

Περασες σιγουρα rom για τη συσκευη σου?

Υπαρχουν 3 ace που κυκλοφορουν εδω στην αγορα. s5830-s5830i-s5839i

 

Εννοειται οτι κατεβασα για την συσκευη μου...

δηλαδη τι πρεπει να κανω?

Επισης γνωριζεις καποια καλη - ελαφρια κυριως ρομ για το κινητο 5830 εχω ..και τι να κανω με το ***wifi...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοειται οτι κατεβασα για την συσκευη μου...

δηλαδη τι πρεπει να κανω?

Επισης γνωριζεις καποια καλη - ελαφρια κυριως ρομ για το κινητο 5830 εχω ..και τι να κανω με το ***wifi...

 

Περασες στοκ να δεις αν εχει και εκει θεμα?

Με τις custom δεν ξερω γινεται τωρα. To κινητο το αφηφσα σε ginger real 2 εδω και 15 μηνες περιπου.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει το google earth στο galaxy ace ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Περασες στοκ να δεις αν εχει και εκει θεμα?

Με τις custom δεν ξερω γινεται τωρα. To κινητο το αφηφσα σε ginger real 2 εδω και 15 μηνες περιπου.

 

ναι περασα την στοκ και ειμαι οκ...δλδ τοσες custom rom που κυκλοφορουν δεν λειτουργει το wifi?

Δεν παιζει να κανω κατι λαθος...

Link to comment
Share on other sites

ναι περασα την στοκ και ειμαι οκ...δλδ τοσες custom rom που κυκλοφορουν δεν λειτουργει το wifi?

Δεν παιζει να κανω κατι λαθος...

 

Κατι δεν γινεται σωστα. Δεν γινεται να εχουν ολες προβλημα με το wifi.

Εκτος αν δοκιμαζεις jb και δεν δουλευουν ακομα βασικα πραγματα (gps/wifi/camera κλπ)

Κανε μια δοκιμη την gr-2

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με αυτην αλλα με αυτην δεν εχω το ρολοι αλο κουλο και αυτο...τεσπα... αυτη ειναι gingerbread γιαυτο μαλλον ειμαι οκ..αρα οι υπολοιπες γιατι κυκλοφορουν για ice cream sandwitch κλπ?

 

Εγω θελω να αλλαξω τα εικονιδια του dock και δεν μπορω ουτε με αυτην την ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επδ δεν βρίσκω κάτι σχετικό με το Samsung galaxy ace GT-S5839I, ήθελα να μάθω μέχρι ποια έκδοση φτάνει?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει την cm 7.2 περνάω και τα ανάλογα gapps, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο account μου. Όσο έχω ψάξει σε xda και γενικά στο νετ δεν βγάζω άκρη. Υπάρχει κάποια λύση? Αν έχει απαντηθεί και δεν το βρήκα στείλτε μου ένα pm.
Link to comment
Share on other sites

για της vodafone GR, εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S5830

δεν υπαρχει link κατεβασματος. Αν κατεβασω το Europe, θα εχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

για της vodafone GR, εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S5830

δεν υπαρχει link κατεβασματος. Αν κατεβασω το Europe, θα εχει προβλημα;

 

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου?

Αυτές έχουν όλες Ελληνικά μενού - πληκτρολόγια, ή θα μπλέξουμε σε ιστορίες?

Θελω να κάνω αναβάθμιση σε κινητό φίλης μου, μην με φάει η γκρίνια της...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου?

Αυτές έχουν όλες Ελληνικά μενού - πληκτρολόγια, ή θα μπλέξουμε σε ιστορίες?

Θελω να κάνω αναβάθμιση σε κινητό φίλης μου, μην με φάει η γκρίνια της...

εβαλα τη Γαλλικη της SFR(2.3.6) και δουλευει κανονικα. Εχει Ελληνικα και Ελληνικο πληκτρολογιο. Εχει καποιες εφαρμογες του δικτυου μεσα αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου?

Αυτές έχουν όλες Ελληνικά μενού - πληκτρολόγια, ή θα μπλέξουμε σε ιστορίες?

Θελω να κάνω αναβάθμιση σε κινητό φίλης μου, μην με φάει η γκρίνια της...

 

Ολες οι ευρωπαϊκες εχουν Ελληνικα. Υπαρχει και μια πιθανοτητα καποιες να εχουν ενα Ελληνικο πληκτρολογιο απο τα δυο που υπαρχουν ενσωματωμενα.

 

*Φιλικη συμβουλη

Μην μπλεξεις με κινητο φιλης/κοπελας:!:

Προταση για αγορα/βοηθεια/καμια εφαρμογη/ρυθμισεις-Ναι. Ασε τις μοντες στην ακρη!

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση του android μου ειναι 2.3.5 ...... η εκδοση 4 δεν ειναι και για ace? :worry: ειμαι ασχετη.... παω να του κανω ενημερωση λογισμικου κ μου λεει οτι δεν ειναι καμια ενημερωση διαθεσιμη Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση του android μου ειναι 2.3.5 ...... παω να του κανω ενημερωση λογισμικου κ μου λεει οτι δεν ειναι καμια ενημερωση διαθεσιμη
Εχεις την τελευταία επίσημη έκδοση...
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση του android μου ειναι 2.3.5 ...... η εκδοση 4 δεν ειναι και για ace? :worry: ειμαι ασχετη.... παω να του κανω ενημερωση λογισμικου κ μου λεει οτι δεν ειναι καμια ενημερωση διαθεσιμη

 

Μην ασχολεισαι με ενημερωσεις.

Δεν υπαρχουν και λογικα δεν θα υπαρξουν αλλες στο ace.

Εχεις την τελευταια ενημερωση οπως σου ειπε παραπανω ο yoda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω προβλημα..ανοιγω το wifi και δε μπορω να συνδεθω στο δημοσιο δικτυο ενω πριν απο λιγες ωρες ημουν συνδεδεμενος..μου εμφανιζει οτι εχω 2 γραμμες σημα αλλα δεν μ λεει ουτε ληψη διευθυνσης ιπ ουτε τιποτα....απο το ρουτερ μου συνδεομαι κανονικα στο δικτυο του σπιτιου μου..μπορει καποιος να μ πει τι φταιει..επισης στο δημοσιο δικτυο συνδεονται και αλλοι φιλοι μ με τα κιντα..τι επαθε το δικο μου;;οποιος ξερει ας απαντησει παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα..ανοιγω το wifi και δε μπορω να συνδεθω στο δημοσιο δικτυο ενω πριν απο λιγες ωρες ημουν συνδεδεμενος..μου εμφανιζει οτι εχω 2 γραμμες σημα αλλα δεν μ λεει ουτε ληψη διευθυνσης ιπ ουτε τιποτα....απο το ρουτερ μου συνδεομαι κανονικα στο δικτυο του σπιτιου μου..μπορει καποιος να μ πει τι φταιει..επισης στο δημοσιο δικτυο συνδεονται και αλλοι φιλοι μ με τα κιντα..τι επαθε το δικο μου;;οποιος ξερει ας απαντησει παρακαλω...

 

Παίρνει αυτόματη ΙΡ για να μπει στο ρούτερ σου ή κάποια συγκεκριμένη?

Σκέφτομαι μήπως στις ρυθμίσεις έχεις βάλει συγκεκριμένη ΙΡ για να μπορεί να μπαίνει στο ρούτερ σου και γι αυτό δεν μπαίνει στα δημόσια δίκτυα.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω ενα φιλο που εχει το συγκεκριμενο κινητο και τις τελευταιες 3 μερες χανει το σημα σε διαφορετικα σημεια...Η εταιρεια κιν.τηλεφωνιας στην οποια ειναι λεει οτι δεν ειναι απ'εκεινη το προβλημα...Το κινητο εχει την 2.3.6 εκδοση...γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει; το κινητο ειναι κατ' τα αλλα αψογο...ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κ εδώ τις απορίες μου γιατί δεν γνώριζα ότι υπάρχει σχετικό θέμα και είχα ανοίξει δικό μου, ζητώ συγνώμη...

 

Δεν έχω κλείσει εβδομάδα που πήρα το Samsung galaxy ace S5839i (το πρώτο μου android) και έχω 1-2 θεματάκια αν ξέρετε να βοηθήσετε... Στην ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του κινητού βγάζει ένα ωραίο τύπου κινούμενη εικόνα "cosmote ο κόσμος τους εγώ" έχετε ιδέα πως να το βγάλω;;

Και επίσης ξέρει κανείς πως αλλάζουμε ενδεχομένως χρώματα;;Το ρολόι πχ το έχει πράσινο και δεν μου αρέσει...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κ εδώ τις απορίες μου γιατί δεν γνώριζα ότι υπάρχει σχετικό θέμα και είχα ανοίξει δικό μου, ζητώ συγνώμη...

 

Δεν έχω κλείσει εβδομάδα που πήρα το Samsung galaxy ace S5839i (το πρώτο μου android) και έχω 1-2 θεματάκια αν ξέρετε να βοηθήσετε... Στην ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του κινητού βγάζει ένα ωραίο τύπου κινούμενη εικόνα "cosmote ο κόσμος τους εγώ" έχετε ιδέα πως να το βγάλω;;

Και επίσης ξέρει κανείς πως αλλάζουμε ενδεχομένως χρώματα;;Το ρολόι πχ το έχει πράσινο και δεν μου αρέσει...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

 

Καλησπερα.

Για να βγαλεις το boot animation της cosmote πρεπει να κανεις root τη συσκευη σου.

Εαν δεν γνωριζεις τι ειναι και τι συνεπαγεται απο αυτο κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα βρεις αρκετα θεματα που εξηγουν.

Εαν θελησεις να προχωρησεις σε rootαρισμα ενημερωσε.

 

Και για τα χρωματα που θελεις να αλλαξεις χρειαζεται root (cwm κατα κυριο λογο).

Ετσι θα μπορεις να περασεις θεματα που εχουν φτιαξει αλλοι η να κανεις τα δικα σου εαν μπορεις και θελεις.

 

Εικονιδια, χρωματα, θεματα και πολλα αλλα μπορεις να αλλαξεις κατεβαζοντας οποιδηποτε launcher θελεις απο το play store και αντιστοιχα οποιοδηποτε θεμα για αυτον θελεις.

(χρωματα στις ρυθμισεις, εργοστασιακες εφαρμογες, status bar ομως δεν αλλαζεις με αλλο launcher. Αυτο απαιτει root οπως ειπα παραπανω)

 

Μερικοι δημοφιλεις launchers

holo

go launcher

nemus

adw

και παρα πολλοι ακομα.

 

Υπαρχει σχετικο θεμα για launchers (και πολλα ακομα) εδω

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για να βγει το boot τις κοσμοτέ και γενικά τα προγραμματάκια που πάνε πακέτο δικά της δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνει root. Την Εργοστασιακή rom τις samsung αν περάσει, όλα αυτά θα φύγουν..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για να βγει το boot τις κοσμοτέ και γενικά τα προγραμματάκια που πάνε πακέτο δικά της δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνει root. Την Εργοστασιακή rom τις samsung αν περάσει, όλα αυτά θα φύγουν..

 

Φυσικα.

Η διαφορα ομως ειναι η εξης

 

-Περναει στοκ unbranded

Τελειως στοκ

Χανει τα αρχεια του

Ειναι εκτος εγγυησης και πρεπει να βρει την rom της cosmote που εχει για να ειναι παλι εντος (και να τα σβησει ολα παλι)

(δεν υπαρχει θεμα, θα την βρει λογικα. Στο ace s5830 ομως δεν βρισκεις την unbranded ελληνικη οποτε εισαι παντα εκτος εγγυσης)

 

-Κανει root (και βαζει cwm αν θελει)

Βγαζει οτι θελει απο το system

Βαζει οτι γουσταρει

Ειναι εκτος εγγυησης

Οτα θελει να εχει ξανα εγγυηση βαζει στη θεση του οτι εβγαλε, βγαζει οτι εξτρα εβαλε, βγαζει το root/cwm και ειναι εντος.

Πουθενα wipe

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...