Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι καμια εφαρμογη δεν τρεχει.

Η αποψη καποιου ειδικου που ρωτησα σε καποιο αλλο φορουμ μου ειπε: και επαναφορα να το κανεις παλι στο 2.3.5 θα εισαι.Δε μπορεις να κανεις κατι.

Αυτο αδερφε δε με καλυψε γι αυτο και ρωταω μπας και καποιος μου πει αλλη γνωμη γιατι δε σκαμπαζω απο κινητα.

Ερωτηση1.Το reset ειναι ενα στρογγυλλο βαθουλωμα κατω απο την μπαταρια που το κανεις με βελονα;

ΟΧΙ! Προς Θεού! το reset γίνεται αν πατήσεις το power button για 10 δευτερόλεπτα. Κλείνει μόνο του το κινητό και ξανα-ανοίγει. Και εγώ (όπως και πολλοί φίλοι μας) έχω 2.3.5 και παίζει μια χαρά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως ουτε το go dialer υποστηριζει αυτη τη λειτουργια... Καλα πως ειναι δυνατον να βαζουν τοσα πραγματα και να ξεχναν κατι τετοιο;;

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε αυτές τις 200 σελίδες του threat μια δωρεάν εφαρμογή για προβολή αρχείων office και pdf. Δεν την βρίσκω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ

 

Μηπως για dialer θες κατι σαν αυτο? https://market.android.com/details?id=com.modoohut.dialer Ειδα στα feautures οτι αναφερει " Call logs group by contact "

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ! Προς Θεού! το reset γίνεται αν πατήσεις το power button για 10 δευτερόλεπτα. Κλείνει μόνο του το κινητό και ξανα-ανοίγει. Και εγώ (όπως και πολλοί φίλοι μας) έχω 2.3.5 και παίζει μια χαρά.

 

Αααα...Ευτυχως περιμενα να με απαντησεις.

Και αν κανω reset τι θα σβηστει αδερφε;

Με συνχωρεις αν γινομαι ενοχλητικος αλλα εισαι ο μονος που ενδιαφερθηκες

Link to comment
Share on other sites

Αααα...Ευτυχως περιμενα να με απαντησεις.

Και αν κανω reset τι θα σβηστει αδερφε;

Με συνχωρεις αν γινομαι ενοχλητικος αλλα εισαι ο μονος που ενδιαφερθηκες

 

Περιπου ποση ελευθερη ραμ εχεις συνηθως? Εχεις καποιο task killer?

Link to comment
Share on other sites

Περιπου ποση ελευθερη ραμ εχεις συνηθως? Εχεις καποιο task killer?

 

Συνηθως εχω220/278 και απορρω.Ας πουμε τωρα εχω 195.

 

Ο task killer πως μεταφραζεται στα ελληνικα;

 

(παιδια ειμαι ασχετος ενταξει)

 

Αν εννοεις αυτο που κλεινει τις εφαρμογες,δεν εχω κατι επιπλεον.Το μαμισιο εχω.Πατας παρατεταμενα το hard key.

Το reset τι σβηνει;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως εχω220/278 και απορρω.Ας πουμε τωρα εχω 195.

 

Ο task killer πως μεταφραζεται στα ελληνικα;

 

(παιδια ειμαι ασχετος ενταξει)

 

Αφου δεν ξερεις λογικα δεν εχεις. Κλεινει εφαρμογες ο task killer και ελευθερωνει μνημη, στο android ειναι αμφιλεγομενη η χρηστικοτητα τους, εγω προσωπικα δεν εχω.

 

Παντως συμφωνω με τον mcloud για hard reset του κινητου. Κανονικα, οταν περνας μια καινουρια ρομ κανεις μεσω της recovery ενα wipe, δηλαδη σβηνεις τα παντα για να "κατσει" καλα πανω η ρομ γιατι αλλιως μπορει να υπαρχει μια δυσλειτουργια. Το κιες ομως δεν κανει wipe, γι'αυτο δεν χανεις και τιποτα απο τα αρχεια σου κτλ το οποιο ναι μεν ειναι βολικο αλλά μερικες φορες μπορει να προκαλεσει καποιο προβλημα. Για να μπεις στη recovery κρατας πατημενο το κεντρικο πληκτρο και το power (αυτο με το οποιο κλειδωνει και σβηνει η συσκευη). Οταν ανοιξει το κινητο και σε βαλει στη recovery εκει θα εχει μια επιλογη wipe data/factory reset. Η μετακινηση μεσα στο μενου της recovery γινεται με τα πληκτρα της εντασης για να πας πανω κατω, κεντρικο πληκτρο για επιλογη και το "πισω" με το κανονικο κουμπι που εχει το κινητο διπλα στο κεντρικο, αυτο με το βελακι. Επιλεγεις wipe data/ factory reset, περιμενεις μερικα δευτερολεπτα μεχρι να το τελειωσει και μετα επιλεγεις reboot. Εδω να τονισω τα εξης 1 ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ (τη καρτα μνημης να την εχεις βγαλει καλου κακου, μη σβησει τπτ εκει) 2 οτι κανεις ειναι με δικη σου ευθυνη. Περιμενε παντως μηπως καποιος που γνωριζει περισσοτερα προτεινει καποια αλλη λυση, αν οχι τοτε δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν ξερεις λογικα δεν εχεις. Κλεινει εφαρμογες ο task killer και ελευθερωνει μνημη, στο android ειναι αμφιλεγομενη η χρηστικοτητα τους, εγω προσωπικα δεν εχω.

 

Παντως συμφωνω με τον mcloud για hard reset του κινητου. Κανονικα, οταν περνας μια καινουρια ρομ κανεις μεσω της recovery ενα wipe, δηλαδη σβηνεις τα παντα για να "κατσει" καλα πανω η ρομ γιατι αλλιως μπορει να υπαρχει μια δυσλειτουργια. Το κιες ομως δεν κανει wipe, γι'αυτο δεν χανεις και τιποτα απο τα αρχεια σου κτλ το οποιο ναι μεν ειναι βολικο αλλά μερικες φορες μπορει να προκαλεσει καποιο προβλημα. Για να μπεις στη recovery κρατας πατημενο το κεντρικο πληκτρο και το power (αυτο με το οποιο κλειδωνει και σβηνει η συσκευη). Οταν ανοιξει το κινητο και σε βαλει στη recovery εκει θα εχει μια επιλογη wipe data/factory reset. Η μετακινηση μεσα στο μενου της recovery γινεται με τα πληκτρα της εντασης για να πας πανω κατω, κεντρικο πληκτρο για επιλογη και το "πισω" με το κανονικο κουμπι που εχει το κινητο διπλα στο κεντρικο, αυτο με το βελακι. Επιλεγεις wipe data/ factory reset, περιμενεις μερικα δευτερολεπτα μεχρι να το τελειωσει και μετα επιλεγεις reboot. Εδω να τονισω τα εξης 1 ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ (τη καρτα μνημης να την εχεις βγαλει καλου κακου, μη σβησει τπτ εκει) 2 οτι κανεις ειναι με δικη σου ευθυνη. Περιμενε παντως μηπως καποιος που γνωριζει περισσοτερα προτεινει καποια αλλη λυση, αν οχι τοτε δοκιμασε το

Σε ευχαριστω παρα πολυ αδερφε.Θα δω τι θα κανω.Δε θα βιαστω.Και παλι να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα του lag-αρίσματος το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πιο πρίν και ακόμα ψάχνω να βρώ που οφείλεται ...

το έχει παρατηρήσει και άλλος νομίζω (ο Νίκος αν δεν κάνω λάθος).

όταν πήρα το κινητό είχε πάνω την 2.2 . Άνοιγε στιγμιαία. και κανένα κόλλημα/lag στην οθόνη κατά το ξεκλείδωμα.

 

μετά πέρασα την 2.3.3 από Kies. εκεί εντοπίστηκε και το πρώτο lag κατά την διάρκεια του slide στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό. (αυτό λογικά αναφέρει και ο φίλος left_ace).

έπειτα πέρασα 2.3.5 με ODIN. πριν και μετά την αναβάθμιση έκανα wipe data/ factory reset.

μια από τα ίδια. εμένα με ενοχλεί περισσότερο για να πω την αλήθεια το καρέδιασμα και το lag κατά το slide στο ξεκλείδωμα πάρα το 1 δευτερόλεπτο που μπορεί να περιμένω να ανοίξει το κινητό με το power button κατά την αναμονή. ;)

 

σε φίλο που αγόρασε πριν 10 μέρες το ace και έχει από μαμά περασμένη την 2.3.5 δεν παρατηρείται κανένα lag.

δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται και γιατί το κάνει .....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα του lag-αρίσματος το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πιο πρίν και ακόμα ψάχνω να βρώ που οφείλεται ...

το έχει παρατηρήσει και άλλος νομίζω (ο Νίκος αν δεν κάνω λάθος).

όταν πήρα το κινητό είχε πάνω την 2.2 . Άνοιγε στιγμιαία. και κανένα κόλλημα/lag στην οθόνη κατά το ξεκλείδωμα.

 

μετά πέρασα την 2.3.3 από Kies. εκεί εντοπίστηκε και το πρώτο lag κατά την διάρκεια του slide στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό. (αυτό λογικά αναφέρει και ο φίλος left_ace).

έπειτα πέρασα 2.3.5 με ODIN. πριν και μετά την αναβάθμιση έκανα wipe data/ factory reset.

μια από τα ίδια. εμένα με ενοχλεί περισσότερο για να πω την αλήθεια το καρέδιασμα και το lag κατά το slide στο ξεκλείδωμα πάρα το 1 δευτερόλεπτο που μπορεί να περιμένω να ανοίξει το κινητό με το power button κατά την αναμονή. ;)

 

σε φίλο που αγόρασε πριν 10 μέρες το ace και έχει από μαμά περασμένη την 2.3.5 δεν παρατηρείται κανένα lag.

δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται και γιατί το κάνει .....

 

Φιλε crazyio εισαι ο ανθρωπος μου(όταν πήρα το κινητό είχε πάνω την 2.2 . Άνοιγε στιγμιαία. και κανένα κόλλημα/lag στην οθόνη κατά το ξεκλείδωμα.

μετά πέρασα την 2.3.3 από Kies. εκεί εντοπίστηκε και το πρώτο lag κατά την διάρκεια του slide στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό.)

Αυτο ακριβως και εγω.

Μετα απο τις συμβουλες των παραπανω εκανα σημερα το reset που με ειπανε...αλλα τπτ.Τα ιδια.

Τωρα μου μενει να κανω αυτο με τη ραμ που με ειπε ο φιλος.

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα του lag-αρίσματος το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πιο πρίν και ακόμα ψάχνω να βρώ που οφείλεται ...

το έχει παρατηρήσει και άλλος νομίζω (ο Νίκος αν δεν κάνω λάθος).

όταν πήρα το κινητό είχε πάνω την 2.2 . Άνοιγε στιγμιαία. και κανένα κόλλημα/lag στην οθόνη κατά το ξεκλείδωμα.

 

μετά πέρασα την 2.3.3 από Kies. εκεί εντοπίστηκε και το πρώτο lag κατά την διάρκεια του slide στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό. (αυτό λογικά αναφέρει και ο φίλος left_ace).

έπειτα πέρασα 2.3.5 με ODIN. πριν και μετά την αναβάθμιση έκανα wipe data/ factory reset.

μια από τα ίδια. εμένα με ενοχλεί περισσότερο για να πω την αλήθεια το καρέδιασμα και το lag κατά το slide στο ξεκλείδωμα πάρα το 1 δευτερόλεπτο που μπορεί να περιμένω να ανοίξει το κινητό με το power button κατά την αναμονή. ;)

 

σε φίλο που αγόρασε πριν 10 μέρες το ace και έχει από μαμά περασμένη την 2.3.5 δεν παρατηρείται κανένα lag.

δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται και γιατί το κάνει .....

 

Φιλε crazyio εισαι ο ανθρωπος μου(όταν πήρα το κινητό είχε πάνω την 2.2 . Άνοιγε στιγμιαία. και κανένα κόλλημα/lag στην οθόνη κατά το ξεκλείδωμα.

μετά πέρασα την 2.3.3 από Kies. εκεί εντοπίστηκε και το πρώτο lag κατά την διάρκεια του slide στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό.)

Αυτο ακριβως και εγω.

Μετα απο τις συμβουλες των παραπανω εκανα σημερα το reset που με ειπανε...αλλα τπτ.Τα ιδια.

Τωρα μου μενει να κανω αυτο με τη ραμ που με ειπε ο φιλος.

:(:(:(

 

crazyio o φιλος σου ποια εκδοση 2.3.5 ειχε? Εγω περασα την S5830XWKS9-XEN χθες που μου φανηκε αρκετα γρηγορη και στο ξεκλειδωμα αλλά μιας και επαιξα μαζι της μονο κανα δυο λεπτα πριν περασω τη cm 7.2 δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη. Σιγουρα παντως ηταν πιο γρηγορη απο κατι kpn και kph που ειχα περασει παλιοτερα.

 

Το lag στο ξεκλειδωμα παντως ειναι (σκαει το ξενερωμα) "φυσιολογικο" στη gingerbread. Το κινητο μπαινει σε κατασταση υπνου και οταν ανοιγει η οθονη σαν να χουζουρευει λιγο και να αργει να ξυπνησει. Βοηθαει στη μπαταρια παντως :O Το να lagαρει συνεχεια, στο μενου κτλ δεν ειναι φυσιολογικο. Το κινητο μας δεν ειναι και υποδειγμα ταχυτητας αλλά το μονιμο lag υποδηλωνει προβλημα. Το να lagαρει στο ξεκλειδωμα και για 2-3 δευτερολεπτα ακομα ειναι αυτο για το οποιο κανουν παραπονα οι περισσοτεροι. Προτεινω, εφοσον ο συνφορουμιτης crazyio εχει την διαθεση φυσικα, να περασει την S5830XWKS9-XEN και να μας πει εντυπωσεις σχετικα με το lag

Link to comment
Share on other sites

το να μου ζητάς αυτή τη στιγμή να κάνω backup όλο το κινητό και να το flash-άρω (την συγκεκριμένη περίοδο που τρέχω πανικόβλητος) είναι σαν να μου ζητάς να πάω Χαλκίδα - Θεσσαλονίκη με τα πόδια :lol::lol::lol::lol:

Αν βρω χρόνο κάποια στιγμή να είσαι σίγουρος πως θα το κάνω και θα αναφέρω τι παρατήρησα αν και θεωρώ πως τα ίδια θα κάνει. με το που είχα περάσει την 2.3.5 για μερικές φορές άνοιγε ταχύτατα και λέω ωραία λύθηκε το πρόβλημα του lag και είμαστε super !! μετά από λίγη χρήση όμως νά το πάλι. το θέμα είναι πως δεν το κάνει πάντα ... το κάνει όποτε θέλει .. άλλες φορές κάνει καρεδιάσματα στο slide και άλλες φορές είναι σφαίρα. :mad:

αυτή τη στιγμή φοράω την XWKS9 .... (το όνομα του αρχείου που είχα κατεβάσει απο sammobile είναι S5830XWKS2_S5830XENKS1_S5830XWKS2 ) και μετά πέρασα μέσω KIES την KS9...

τι διαφορά έχει η S5830XWKS9-XEN που λές ?

 

Υ.Γ δεν θυμάμαι ποια έκδοση είχε ο φίλος ... sorry ... :(

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε αναφέρει κάπου πως μπορώ να αλλάξω τον ήχος κλήσης με δικό μου;

Ευχαριστώ πολύ

 

πας στο Μουσική, μετά πας στο τραγούδια, βρίσκεις το τραγούδι που θέλεις και πατάς παρατεταμένα πάνω του και επιλέγεις το ορισμός ως ήχος κλήσης ... :)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα προηγουμενο post σας εγραψα πως πρην 20 μερες αγορασα το Ace απο τον γερμανο με λογισμικο vodafon και την 2.3.3,τους το παιρνω να μου αλαξουν το λογισμικο και μου παιρνουν την 2.2.1,δεν ξερω τη να κανω με αυτους.Εντομεταξη αυτη που μου περασαν η 2.2.1 δεν κανει και αναβαθμηση.Αν μπορει ας βοηθησει καποιος.Ευχαρηστω!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περασεις μέσω ODIN την 2.3.5 που είναι η τελευταια της SAMSUNG. Οδηγιες και αρχεια υπαρχουν στο sammobile.com το οποιο ομως αυτο το διαστημα εχει τεχνικα προβληματα. Νομιζω πως τα εχω τα αρχεια. αν θες σου τα στελνω. Edited by Grousso
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα προηγουμενο post σας εγραψα πως πρην 20 μερες αγορασα το Ace απο τον γερμανο με λογισμικο vodafon και την 2.3.3,τους το παιρνω να μου αλαξουν το λογισμικο και μου παιρνουν την 2.2.1,δεν ξερω τη να κανω με αυτους.Εντομεταξη αυτη που μου περασαν η 2.2.1 δεν κανει και αναβαθμηση.Αν μπορει ας βοηθησει καποιος.Ευχαρηστω!

Τηλέφωνο απο Γερμανό με λογισμικό Vodafone ?

Πάει χάλασε και αυτός :)

Για να περάσεις παλιότερη αναβάθμιση μπορείς με το πρόγραμμα της Samsung με λίγο προσοχή και μπαταρία πλήρως φορτισμένη .

Φιλικά

 

egsmshop

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις. Ειναι 2.3.5 συγγνωμη για το λαθος. Εκτος απο the myth μπορεις να βαλεις και την cm7.2 που τα σπαει.

 

Πρωτα ομως φλασαρισμα με odin στην 2.3.5 και μετα περασμα απο SD την cm7.2 αφου περασεις clockwork 5 (βρες την εκδοση για ACE) και κανεις και καποιες αλλες μικρο αλλαγες Google apps και καμερα. Ο itasoulas ειχε γραψει καλες οδηγιες

Edited by Grousso
Link to comment
Share on other sites

crazyio o φιλος σου ποια εκδοση 2.3.5 ειχε? Εγω περασα την S5830XWKS9-XEN χθες που μου φανηκε αρκετα γρηγορη και στο ξεκλειδωμα αλλά μιας και επαιξα μαζι της μονο κανα δυο λεπτα πριν περασω τη cm 7.2 δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη. Σιγουρα παντως ηταν πιο γρηγορη απο κατι kpn και kph που ειχα περασει παλιοτερα.

 

Το lag στο ξεκλειδωμα παντως ειναι (σκαει το ξενερωμα) "φυσιολογικο" στη gingerbread. Το κινητο μπαινει σε κατασταση υπνου και οταν ανοιγει η οθονη σαν να χουζουρευει λιγο και να αργει να ξυπνησει. Βοηθαει στη μπαταρια παντως :O Το να lagαρει συνεχεια, στο μενου κτλ δεν ειναι φυσιολογικο. Το κινητο μας δεν ειναι και υποδειγμα ταχυτητας αλλά το μονιμο lag υποδηλωνει προβλημα. Το να lagαρει στο ξεκλειδωμα και για 2-3 δευτερολεπτα ακομα ειναι αυτο για το οποιο κανουν παραπονα οι περισσοτεροι. Προτεινω, εφοσον ο συνφορουμιτης crazyio εχει την διαθεση φυσικα, να περασει την S5830XWKS9-XEN και να μας πει εντυπωσεις σχετικα με το lag

 

Φιλε μου Deadly_Sin συμφωνω οτι το κινητο μας δεν ειναι υποδειγμα ταχυτητας αλλα οταν εχεις την 2.2.2 και μετα πας στην 2.3.5 περιμενεις να ειναι καλυτερο.Το λεει και η λεξη.ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...Ολα αυτα που λες τα ακουω με πολυ προσοχη παντως(Το lag στο ξεκλειδωμα παντως ειναι (σκαει το ξενερωμα) "φυσιολογικο" στη gingerbread. Το κινητο μπαινει σε κατασταση υπνου και οταν ανοιγει η οθονη σαν να χουζουρευει λιγο και να αργει να ξυπνησει.) Φυσικα για να το λες κατι θα ξερεις.

Αυτο βλεπω στο κινητο.

Στην απαντηση σου για την ραμ που μου ειπες τι να κανω στα παραπανω μηνυματα οταν λες:ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ) τι εννοεις;

Θα σβηστουνε οοοοοοοολες οι εφαρμογες και απο την μανα του ακομα;(δηλ τα παντα ολα;)

Η θα σβηστουνε ολα οσα εχω βαλει εγω απο εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ εάν θέλω να κρατήσω backup την έκδοση που εχω τώρα 2.3.3 Vodafone πριν προχωρήσω σε φλασαρισμα για να περάσω κάποια άλλη; ποια προτείνετε σαν καλύτερη από αυτές που έχετε βάλει

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Backup ολόκληρης της rom δεν μπορείς να πάρεις, αν θέλεις κάποια στιγμή να επιστρέψεις πρέπει να προμηθευτείς την rom που φοράς για να την φλασάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ! Προς Θεού! το reset γίνεται αν πατήσεις το power button για 10 δευτερόλεπτα. Κλείνει μόνο του το κινητό και ξανα-ανοίγει. Και εγώ (όπως και πολλοί φίλοι μας) έχω 2.3.5 και παίζει μια χαρά.

 

άσχετο αλλά για να είμαστε σίγουροι ..... το reset δεν διαγράφει κάτι έτσι δεν είναι ? :rolleyes:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Backup ολόκληρης της rom δεν μπορείς να πάρεις, αν θέλεις κάποια στιγμή να επιστρέψεις πρέπει να προμηθευτείς την rom που φοράς για να την φλασάρεις.

 

Εννοείτε πως μπορεί να πάρει.

 

άσχετο αλλά για να είμαστε σίγουροι ..... το reset δεν διαγράφει κάτι έτσι δεν είναι ? :rolleyes:

 

Reset δεν υπάρχει :)

Αν εννοείτε hard reset (επαναφορά εργοστασιακών) δεν μένει τίποτα στο κινητό εκτός απο τα περιεχόμενα της εξωτερικής κάρτας μνήμης.

 

Μπορώ εάν θέλω να κρατήσω backup την έκδοση που εχω τώρα 2.3.3 Vodafone πριν προχωρήσω σε φλασαρισμα για να περάσω κάποια άλλη;

 

Μπορείς.

Πρέπει να βάλεις cwm, μετά απο cwm κάνεις backup & restore-backup all-yes.

Μετά θα έχεις στην sd στο φάκελο clockworkmod το backup.

Μετα για restore το ίδιο απλα πατάς restore. Περνας και το αρχείο που βγάζει το cwm και είσαι πάλι εντός εγγύησης.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

μόλις σήμερα βγήκε αναβάθμιση για KIES ...

 

Version 2.1.0.11112_41

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...