Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ εδώ και λίγες μέρες το market δεν μου βλέπει όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστημένες στο κινητό, καμιά ιδέα;

 

Πηγαινε ρυθμίσεις- εφαρμογές- διαχείριση εφαρμογών- ολα/ες και βρες το market.. κανε διαγραφη της cache..

Αν δεν πετύχει δοκίμασε να κάνεις διαγραφή δεδομένων του market.:)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαιρετώ και πάλι .. \

μια ακόμη ερώτηση για το fasterfix.

το ανοίγω το αλλάζω από Asia που έχει by default, δηλώνω Europe πατάω GO όπως χρειάζεται το αλλάζει και μετά βγαίνω.

όταν ξαναμπώ στο πρόγραμμα το έχει πάλι σε Asia. αυτό δηλώνει πως δεν έχει αλλάξει η τοποθεσία αλλά ξανα γυρνάει πάλι μόνο του σε Asia ?

 

διάβασα πως το fasterfix για να δουλέψει πρέπει να είναι η συσκευή root και να υπάρχει και το Buzybox.

το κατέβασα το buzybox το κάνω εγκατάσταση και όταν τελειώνει η εγκατάσταση κάνει reboot το κινητό και κάνει το ίδιο όποτε και αν πάω να ανοίξω το buzybox.

τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά και γιατί συμβαίνει αυτό ?

δοκίμασα να το κάνω εγκατάσταση και στην SD και στο κινητό μήπως αυτό έφταιγε αλλά τίποτε .... όλο reboot ... :(

any ideas ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ και πάλι .. \

μια ακόμη ερώτηση για το fasterfix.

το ανοίγω το αλλάζω από Asia που έχει by default, δηλώνω Europe πατάω GO όπως χρειάζεται το αλλάζει και μετά βγαίνω.

όταν ξαναμπώ στο πρόγραμμα το έχει πάλι σε Asia. αυτό δηλώνει πως δεν έχει αλλάξει η τοποθεσία αλλά ξανα γυρνάει πάλι μόνο του σε Asia ?

 

διάβασα πως το fasterfix για να δουλέψει πρέπει να είναι η συσκευή root και να υπάρχει και το Buzybox.

το κατέβασα το buzybox το κάνω εγκατάσταση και όταν τελειώνει η εγκατάσταση κάνει reboot το κινητό και κάνει το ίδιο όποτε και αν πάω να ανοίξω το buzybox.

τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά και γιατί συμβαίνει αυτό ?

δοκίμασα να το κάνω εγκατάσταση και στην SD και στο κινητό μήπως αυτό έφταιγε αλλά τίποτε .... όλο reboot ... :(

any ideas ?

Δεν το ξέρω καθόλου το fasterfix, αλλά μήπως αφού αλλάξεις σε Europe πρέπει από το μενού να επιλέξεις κάνα "Save" ? Δε σε θεωρώ χαζό, προς Θεού, αλλά κάποιες φορές κάτι τέτοιες λεπτομέρειες μας κάνουν και χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ και πάλι .. \

μια ακόμη ερώτηση για το fasterfix.

το ανοίγω το αλλάζω από Asia που έχει by default, δηλώνω Europe πατάω GO όπως χρειάζεται το αλλάζει και μετά βγαίνω.

όταν ξαναμπώ στο πρόγραμμα το έχει πάλι σε Asia. αυτό δηλώνει πως δεν έχει αλλάξει η τοποθεσία αλλά ξανα γυρνάει πάλι μόνο του σε Asia ?

 

διάβασα πως το fasterfix για να δουλέψει πρέπει να είναι η συσκευή root και να υπάρχει και το Buzybox.

το κατέβασα το buzybox το κάνω εγκατάσταση και όταν τελειώνει η εγκατάσταση κάνει reboot το κινητό και κάνει το ίδιο όποτε και αν πάω να ανοίξω το buzybox.

τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά και γιατί συμβαίνει αυτό ?

δοκίμασα να το κάνω εγκατάσταση και στην SD και στο κινητό μήπως αυτό έφταιγε αλλά τίποτε .... όλο reboot ... :(

any ideas ?

 

εισαι σε οτι σερβερ λεει με μικρα γραμματα απο πανω στο "current server"

Link to comment
Share on other sites

εισαι σε οτι σερβερ λεει με μικρα γραμματα απο πανω στο "current server"

 

Όντως Νίκο, πάνω με μικρά γράμματα λέει europe και είναι κάτι που δεν το είχα προσέξει και ήταν μπροστά στα μάτια μου :lol:

 

Υ.Γ όντως μερικές φορές ενώ κάποια πράγματα είναι μπροστά σου δεν τα βλέπεις και σε κάνουν πραγματικά "χαζό" :p:lol:

save πάντως δεν υπάρχει, το λέω για να μην ψάχνεται και κανένας άλλος μελλοντικά :rolleyes:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για gps, ποιο μου προτείνετε να βάλω; Όνομα πείτε μου, θα το ψάξω μετά.. Έχω 2,3,4 gingerbread.ddkq6 αν βολεύει..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

Εχω το Ace περίπου 6 μήνες & θα έλεγα ότι σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Εδω και λίγο καιρό μου βγαίνει συνεχώς μήνυμα ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη και ότι πρέπει να απελευθερώσω χώρο...(Εχω περίπου 18mb ελέυθερα)

Πως γίνεται να ξεφορτωθώ διαφορα "αχρηστα" για μένα προγραμματα που είναι εγκατεστημένα απο την Samsung & γενικότερα να απελευθερώσω χώρο ??

(Το κινητό το έκανα πρόσφατα root)

Ευχαριστώ

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

Εχω το Ace περίπου 6 μήνες & θα έλεγα ότι σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Εδω και λίγο καιρό μου βγαίνει συνεχώς μήνυμα ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη και ότι πρέπει να απελευθερώσω χώρο...(Εχω περίπου 18mb ελέυθερα)

Πως γίνεται να ξεφορτωθώ διαφορα "αχρηστα" για μένα προγραμματα που είναι εγκατεστημένα απο την Samsung & γενικότερα να απελευθερώσω χώρο ??

(Το κινητό το έκανα πρόσφατα root)

Ευχαριστώ

 

Και να γράψεις σαβουρα της samsung θα ελευθερώσεις χωρο στο /system και όχι στο /data που έχεις γεμάτο.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

επειδή το GPS θα με τρελάνει θα ήθελα να πάρω πάλι την γνώμη σας ...

στο FasterFix όταν αλλάζεις περιοχή και πατήσεις το GO έπειτα πρέπει το κινητό να κάνει reboot ?

ρωτάω γιατί σήμερα το έβαλα να το τεστάρω σε δρόμο και μέχρι τα 5 λεπτά που έκανα υπομονή δεν κλείδωσε ...

έπειτα άνοιξα το Fasterfix και του δήλωσα πάλι Europe και GO (btw την Ευρώπη την είχε κρατήσει σαν current server) και το κινητό έκανε reboot. έπειτα όταν άνοιξα τον πλοηγό κλείδωσε σε πολύ λίγο χρόνο.

reboot με το fasterfix από ότι θυμάμαι είχε κάνει μόνο άλλη μια φορά και από τότε ό,τι και να άλλαζα δεν έκανε reboot.

τι μπορεί να παίζει ??

με αναζήτηση Samsung GPS FIX που έκανα στο XDA είδα κάτι "αλλαγές" που προτείνουν για γρήγορο κλείδωμα μιας και έχουν πολλοί πρόβλημα με το κλείδωμα δορυφόρων. αλλά περισσότερο προοριζόταν για το S .

το έχει επιχειρήσει κανείς ? αν ναι μπορεί να γράψει κάποιος κάποιο αξιόπιστο Link με οδηγίες να ακολουθήσω για το ACE μην γίνει καμία πατάτα και τρέχω ?? :p

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το GPS θα με τρελάνει θα ήθελα να πάρω πάλι την γνώμη σας ...

στο FasterFix όταν αλλάζεις περιοχή και πατήσεις το GO έπειτα πρέπει το κινητό να κάνει reboot ?

ρωτάω γιατί σήμερα το έβαλα να το τεστάρω σε δρόμο και μέχρι τα 5 λεπτά που έκανα υπομονή δεν κλείδωσε ...

έπειτα άνοιξα το Fasterfix και του δήλωσα πάλι Europe και GO (btw την Ευρώπη την είχε κρατήσει σαν current server) και το κινητό έκανε reboot. έπειτα όταν άνοιξα τον πλοηγό κλείδωσε σε πολύ λίγο χρόνο. ................................

 

Για ποιό πρόγραμμα πλοήγησης μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό πρόγραμμα πλοήγησης μιλάμε?

 

μιλάμε για το don't panic αλλά δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα.

το δοκιμάζω και με το GPS test που δείχνει τους ορατούς δορυφόρους και κάποιες άλλες πληροφορίες για GPS και εκεί ισχύει το ίδιο πράγμα ...

δεν είναι θέμα προγράμματος πλοήγησης δηλαδή αλλά θέμα hardware/Κώδικα ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για το don't panic αλλά δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα.

το δοκιμάζω και με το GPS test που δείχνει τους ορατούς δορυφόρους και κάποιες άλλες πληροφορίες για GPS και εκεί ισχύει το ίδιο πράγμα ...

δεν είναι θέμα προγράμματος πλοήγησης δηλαδή αλλά θέμα hardware/Κώδικα ..

 

Πως είναι δυνατό ; Παράξενο μου φαίνεται

Είναι το μόνο πρόγραμμα πλοήγησης , από τα 5 που έχω στο Ace , και με το που σκάει μύτη το αυτοκίνητο από την πυλωτή στον

ανοιχτό χώρο και πριν ανοίξει τελείως η γκαραζόπορτα μου φωνάζει να στρίψω δεξιά . Τα άλλα θέλουν τουλάχιστον 2 οικοδομικά

τετράγωνα μέχρι να πιάσουν δορυφόρους .

 

Σημ. Εχω android 2.3.3 από μαμά απείραχτο και το DP είναι αγορασμένο από NGi , αν και το άλλο !!!! που είχα προηγουμένως γιά

δοκιμή είχε την ίδια συμπεριφορά .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση δύσκολη τώρα για όλους τους ειδήμονες. Το πλήκτρο menou δηλ. το αριστερό όταν το πατάς παρατεταμένα σε βάζει στην οθονη του google searce. (μιλάμε για την ρομ την ...ks9). Υπάρχει τρόπος να καθορίζεις εσύ το πρόγραμμα που θα εκτελείται μ΄αυτό το παρατεταμενο πάτημα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τελευταιο καιρο κανω σκεψεις να περασω την unofficial cyanogen 7.2 by J.A.F, εδω και καιρο εχω περασμενη την ανεπισημη cm του Grif. Τα σχολια του χρηστη itasoulas που την εψαξε εξονυχιστικα με επεισαν τελικα και επισης ο ketut εδωσε κερνελ που διορθωνει κατι ατελειες με τη καμερα.

Το θεμα ειναι οτι την cm που εχω περασμενη τωρα την εβαλα πανω σε kph ή kpn, δεν θυμαμαι ακριβως, οι οποιες δεν ειναι οι τελευταιες εκδοσεις firmware που εχουν βγει. Δεν ξερω αν θα εχει καποια διαφορα αλλά θελω πρωτα να περασω 2.3.5 επισημη και μετα να περασω την cm 7.2, απλά δεν ξερω ποια να επιλεξω. Στο πρωτο ποστ το λινκ δεν δουλευει μιας και το samfirmware μετακομιζει αν δεν κανω λαθος και ετσι εχω μεινει με την απορια. Με αναζητηση βρηκα τις εξης 2.3.5

 

Android 2.3.5: S5830XWKS2-XEN - S5830XXKPO-SER - S5830XWKS3-VIR - S5830XWKS9-XEO - S5830XWKS9-XEN - S5830BGKS5-XEC - S5830XWKS9-VGF - S5830BUKS2-SFR - S5830BUKS2-VOD UK

 

Ποια απο αυτες να περασω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τελευταιο καιρο κανω σκεψεις να περασω την unofficial cyanogen 7.2 by J.A.F, εδω και καιρο εχω περασμενη την ανεπισημη cm του Grif. Τα σχολια του χρηστη itasoulas που την εψαξε εξονυχιστικα με επεισαν τελικα και επισης ο ketut εδωσε κερνελ που διορθωνει κατι ατελειες με τη καμερα.

Το θεμα ειναι οτι την cm που εχω περασμενη τωρα την εβαλα πανω σε kph ή kpn, δεν θυμαμαι ακριβως, οι οποιες δεν ειναι οι τελευταιες εκδοσεις firmware που εχουν βγει. Δεν ξερω αν θα εχει καποια διαφορα αλλά θελω πρωτα να περασω 2.3.5 επισημη και μετα να περασω την cm 7.2, απλά δεν ξερω ποια να επιλεξω. Στο πρωτο ποστ το λινκ δεν δουλευει μιας και το samfirmware μετακομιζει αν δεν κανω λαθος και ετσι εχω μεινει με την απορια. Με αναζητηση βρηκα τις εξης 2.3.5

 

Android 2.3.5: S5830XWKS2-XEN - S5830XXKPO-SER - S5830XWKS3-VIR - S5830XWKS9-XEO - S5830XWKS9-XEN - S5830BGKS5-XEC - S5830XWKS9-VGF - S5830BUKS2-SFR - S5830BUKS2-VOD UK

 

Ποια απο αυτες να περασω στο κινητο?

 

Λοιπον μια ενημερωση πρωτα...οσον αφορα την CM7.2 η οποια πεταει, βγηκαν καποια fix και διορθωθηκαν αρκετα. Σας τη συνιστω ανεπιφυλακτα. δοκιμασμενη μεχρι αηδιας, ακολουθειστε τις εξελιξεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360889

 

Οσον αφορα το φιλο παραπανω, πρωτα εγκατεστησε αυτο S5830XWKS9-XEN, μετα την CM7.2, μετα google apps, μετα OC Kernul απο Ketut και μετα το fix για το split screen ολα απο CWM διαδοχικα (εκτος KS9 η οποια την φλασαρεις μεσω odin)

 

Αυτα τα λογια ειναι περιττα, ακολουθειστε και στο xda. Α και κατι αλλο ασχετο, μπορει να ασχολουμαστε με βλακειουλες ενω ο κοσμος καιγεται, ανοιξτε τα ματια σας, διαβαστε καμια ειδηση γιατι ερχονται πολυ δυσκολες ημερες οχι μονο για την Ελλαδα αλλα για ολοκληρο τον κοσμο και πολυ φοβαμαι οτι σε λιγο καιρο τα οσα λεμε εδω δεν θα εχουν καμια αξια. Δεν θελω να σας χαλασω την διαθεση και ουτε να συνεχιστει κατι τοσο ασχετο εδω απλα εχετε στο πισω μερος του μυαλου σας τα οσα μαθαινετε.

Edited by itasoulas
Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια ενημερωση πρωτα...οσον αφορα την CM7.2 η οποια πεταει, βγηκαν καποια fix και διορθωθηκαν αρκετα. Σας τη συνιστω ανεπιφυλακτα. δοκιμασμενη μεχρι αηδιας, ακολουθειστε τις εξελιξεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360889

 

Οσον αφορα το φιλο παραπανω, πρωτα εγκατεστησε αυτο S5830XWKS9-XEN, μετα την CM7.2, μετα google apps, μετα OC Kernul απο Ketut και μετα το fix για το split screen ολα απο CWM διαδοχικα (εκτος KS9 η οποια την φλασαρεις μεσω odin)

 

Αυτα τα λογια ειναι περιττα, ακολουθειστε και στο xda. Α και κατι αλλο ασχετο, μπορει να ασχολουμαστε με βλακειουλες ενω ο κοσμος καιγεται, ανοιξτε τα ματια σας, διαβαστε καμια ειδηση γιατι ερχονται πολυ δυσκολες ημερες οχι μονο για την Ελλαδα αλλα για ολοκληρο τον κοσμο και πολυ φοβαμαι οτι σε λιγο καιρο τα οσα λεμε εδω δεν θα εχουν καμια αξια. Δεν θελω να σας χαλασω την διαθεση και ουτε να συνεχιστει κατι τοσο ασχετο εδω απλα εχετε στο πισω μερος του μυαλου σας τα οσα μαθαινετε.

 

Ευχαριστω :)

Το μονο προβλημα τωρα ειναι να ξεπερασω τη βαρεμαρα του φλασαρισματος και ξαναστησιματος του κινητου :lol: Ειναι η 5η ρομ που περναω στο κινητο και ελπιζω να μεινω με αυτη (εκτος αν βγει επισημη cm).

Συντομα παντως θα πω κι εγω τις εντυπωσεις μου για την εν λογω ρομ :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :)

Ειναι η 5η ρομ που περναω στο κινητο και ελπιζω να μεινω με αυτη (εκτος αν βγει επισημη cm).

 

Εγω τι να πω που απο τον Ιουλιο μεχρι τωρα κινητο εχω και δεν εχω ταυτοχρονα δοκιμαζοντας τα παντα. Επιτελους βγηκε κατι που να με ικανοποιει. Αν δεν βγει official cyanogen δεν ξανααλαζω ρομ, καιρος να αρχισω να ευχαριστιεμαι το κινητο μου.

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

 

Έχω το ace εδώ και 3 μήνες. Από froyo πήγα σε 2.3.3 μέσω ΚΙΕΣ, μετά 2.3.5 ks2 μέσω ODIN, μετά 2.3.5 ks9 μέσω KIES, στο καπάκι cm7.1 cooper Kang και τώρα cm7.2.

 

Όντως η 7.2 είναι με διαφορά η καλύτερη που είχα. Διαβάζω το threat και μπορώ να πω ότι ωφελήθηκα πολύ από τις γνώσεις της κοινότητας

 

Παρατήρησα πως στις επαφές του cm7.2 δεν έχει επιλογή για ιστορικό επαφής παρά μόνο υπάρχει το γενικό ιστορικό που ανακατεύονται οι ενέργειες προς όλες τις επαφές μεταξύ τους.

 

Το θεωρώ φοβερή παράλειψη και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει λύση

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

 

Έχω το ace εδώ και 3 μήνες. Από froyo πήγα σε 2.3.3 μέσω ΚΙΕΣ, μετά 2.3.5 ks2 μέσω ODIN, μετά 2.3.5 ks9 μέσω KIES, στο καπάκι cm7.1 cooper Kang και τώρα cm7.2.

 

Όντως η 7.2 είναι με διαφορά η καλύτερη που είχα. Διαβάζω το threat και μπορώ να πω ότι ωφελήθηκα πολύ από τις γνώσεις της κοινότητας

 

Παρατήρησα πως στις επαφές του cm7.2 δεν έχει επιλογή για ιστορικό επαφής παρά μόνο υπάρχει το γενικό ιστορικό που ανακατεύονται οι ενέργειες προς όλες τις επαφές μεταξύ τους.

 

Το θεωρώ φοβερή παράλειψη και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει λύση

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στη cm (γενικα) δεν μπαίνουν εφαρμογές των εταιριών (samsung στην περίπτωση μας). Υποκατάστατα υπάρχουν στο μαρκετ (πχ go contacts- go dialer)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε το go dialer υποστηριζει αυτη τη λειτουργια... Καλα πως ειναι δυνατον να βαζουν τοσα πραγματα και να ξεχναν κατι τετοιο;;

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου σε αυτές τις 200 σελίδες του threat μια δωρεάν εφαρμογή για προβολή αρχείων office και pdf. Δεν την βρίσκω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ

Edited by Grousso
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του ACE εδώ και 8μήνες.

Έκανα αναβάθμιση επίσημη από το KIES. 2.2.2 σε 2.3.3 και μετά σε 2.3.5.

Παρατήρησα ότι το κινητό όταν το ξεκλειδώνω για να μπω πχ στις επαφές η τα μηνύματα η ακόμα και στο μενού, αργεί πολύ.

Σερνετε,λαγκαρει και είναι πολύ ενοχλητικό.

Δεν είναι άμεσο και γρήγορο, κάτι που για την καθημερινότητα είναι το παν.

Αυτό δεν το έκανε.

(Το κινητό δεν το έχω πειράξει. Ούτε έχω κάνει root. Έχω σβήσει πολλές εφαρμογές για να το ελαφρύνω αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο).

 

Τι να κάνω;;;

Να πατησω επαναφ.εργοστ.ρυθμισεων;

Να σβήσω τις εφαρμογές;

Τι;

 

Αν κάποιος γνωρίζει θα παρακαλούσα να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του ACE εδώ και 8μήνες.

Έκανα αναβάθμιση επίσημη από το KIES. 2.2.2 σε 2.3.3 και μετά σε 2.3.5.

Παρατήρησα ότι το κινητό όταν το ξεκλειδώνω για να μπω πχ στις επαφές η τα μηνύματα η ακόμα και στο μενού, αργεί πολύ.

Σερνετε,λαγκαρει και είναι πολύ ενοχλητικό.

Δεν είναι άμεσο και γρήγορο, κάτι που για την καθημερινότητα είναι το παν.

Αυτό δεν το έκανε.

(Το κινητό δεν το έχω πειράξει. Ούτε έχω κάνει root. Έχω σβήσει πολλές εφαρμογές για να το ελαφρύνω αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο).

 

Τι να κάνω;;;

Να πατησω επαναφ.εργοστ.ρυθμισεων;

Να σβήσω τις εφαρμογές;

Τι;

 

Αν κάποιος γνωρίζει θα παρακαλούσα να με βοηθήσει

καλημέρα! κοίτα, σίγουρα μια επαναφορά ρυθμίσεων θα στο λύσει το πρόβλημα, αλλά πριν κάνεις αυτό, κράτα backup επαφες και ότι άλλο χρειάζεσαι να είσαι σίγουρος. Απείραχτο κινητό και να σέρνεται... τι να σου πω; Τσέκαρε μήπως τρέχει κάποια εφαρμογή και το γονατίζει. Επίσης, κάνε ένα reset να δεις αν θα στρώσει. Και αν τπτ δεν πιάσει, ε, τότε χτύπα μια επαναφορά. Γνώμη μου ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! κοίτα, σίγουρα μια επαναφορά ρυθμίσεων θα στο λύσει το πρόβλημα, αλλά πριν κάνεις αυτό, κράτα backup επαφες και ότι άλλο χρειάζεσαι να είσαι σίγουρος. Απείραχτο κινητό και να σέρνεται... τι να σου πω; Τσέκαρε μήπως τρέχει κάποια εφαρμογή και το γονατίζει. Επίσης, κάνε ένα reset να δεις αν θα στρώσει. Και αν τπτ δεν πιάσει, ε, τότε χτύπα μια επαναφορά. Γνώμη μου ;)

 

Οχι καμια εφαρμογη δεν τρεχει.

Η αποψη καποιου ειδικου που ρωτησα σε καποιο αλλο φορουμ μου ειπε: και επαναφορα να το κανεις παλι στο 2.3.5 θα εισαι.Δε μπορεις να κανεις κατι.

Αυτο αδερφε δε με καλυψε γι αυτο και ρωταω μπας και καποιος μου πει αλλη γνωμη γιατι δε σκαμπαζω απο κινητα.

Ερωτηση1.Το reset ειναι ενα στρογγυλλο βαθουλωμα κατω απο την μπαταρια που το κανεις με βελονα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...