Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ξαφνικά ( δοκίμασα σήμερα ) , να αγοράσω κάτι από το μαρκετ μέσω τηλεφώνου (Wi-Fi) , και μου βγάζει

"Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας"

Το ίδιο και σε φίλο που είμαστε μαζύ . Εχουμε και οι δύο ισχύοντα Google λογαριασμό .

Γυρίζοντας σπίτι δοκίμασα μέσω USB από το μαρκετ , ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , αγορά κανονικά .

Σχόλιο ........:what:

 

ΥΓ . Μπορείτε να μου συστήσετε κάποια εφαρμογή (από αυτές του μαρκετ) που πραγματικά να αυξάνει την ενταση ήχου του τηλεφώνου .

Συγκεκριμένα είχα πρόβλημα το Σαββατοκύριακο σε εκδρομή όταν χρησιμοποίησα κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα με ξαφνική επανεκκίνηση το κινητού. Π.χ κατά την διάρκεια ομιλίας.

 

Το κινητό είναι rooted με 2.3.5 ks2.

 

Για να βάλει κάποιος την myth πρέπει υποχρεωτικά να κάνει partition την sd κάρτα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να κάνω update το ace στην 2.3.5 μέσω KIES και δεν μου βγάζει την νέα ενημέρωση. Έχω εγκατεστημένη την 2.3.3, το περίεργο είναι ότι στο ίδιο PC ένα άλλο ace αναβαθμίστηκε στην 2.3.5. Και τα 2 είναι αγοραμένα από Cosmote. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να κάνω update το ace στην 2.3.5 μέσω KIES και δεν μου βγάζει την νέα ενημέρωση. Έχω εγκατεστημένη την 2.3.3, το περίεργο είναι ότι στο ίδιο PC ένα άλλο ace αναβαθμίστηκε στην 2.3.5. Και τα 2 είναι αγοραμένα από Cosmote. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ

 

Πατώντας *2767*4387264636# μου εμφανίζει το παρακάτω

 

[1]Sellout SMS : OFF

[2]Pcode:GT-S5830OKAEUR

[3]Mode : Prod

 

Το Pcode αφού το έχω πάρει από Cosmote δεν θα έπρεπε να είναι GT-S5830OKACOS?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θυμίστε μου πώς κάνω hard reset στη συσκευή?

 

Ρυθμίσεις, ρυθμίσεις απόρρητου, Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με αυτόν τον κωδικό

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

τον κωδικό ξέχασες να γράψεις ;)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχω μια ερώτηση για την αναβάθμιση από 2.2.1 στην επόμενη official μέσω Kies.

 

Είμαι στο στάδιο που στο κινητό δείχνει "downloading" . Ωστόσο το Kies δεν φαίνεται να αναγνωρίζει οτι είναι συνδεδεμένη η συσκευή, ενώ στο παράθυρο της εξέλιξης δείχνει 0%.

Είναι τουλάχιστον 20' έτσι. Έχει κολλήσει?

Πώς προχωρώ?

 

ps. Αν έχει απαντηθεί ήδη η ερώτηση μου, συγνώμη. Απλά έχω ψιλοαγχωθεί μην κάψω την συσκευή και δεν μπορεσα να ανατρέξω σε πολλές προηγούμενες σελίδες. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχω μια ερώτηση για την αναβάθμιση από 2.2.1 στην επόμενη official μέσω Kies.

 

Είμαι στο στάδιο που στο κινητό δείχνει "downloading" . Ωστόσο το Kies δεν φαίνεται να αναγνωρίζει οτι είναι συνδεδεμένη η συσκευή, ενώ στο παράθυρο της εξέλιξης δείχνει 0%.

Είναι τουλάχιστον 20' έτσι. Έχει κολλήσει?

Πώς προχωρώ?

 

ps. Αν έχει απαντηθεί ήδη η ερώτηση μου, συγνώμη. Απλά έχω ψιλοαγχωθεί μην κάψω την συσκευή και δεν μπορεσα να ανατρέξω σε πολλές προηγούμενες σελίδες. :(

Μήπως το downloading είναι το στάδιο που κατεβαίνει η έκδοση από το KIES? δλδ μετά από αυτό, θα εγκατασταθεί και στη συσκευή σου. Μήπως όμως κάποιο firewall το έκοψε (το downloading) και γιαυτό είναι στο 0%?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ορίστε screenshot απο το Kies

http://i40.tinypic.com/24vlm5s.jpg

 

αυτή την εικόνα έχω και στο κινητό δείχνει "Downloading" μόνο, εδώ και κάνα μισάωρο.

Από firewall, αυτό των Windows 7 τρέχει μόνο.

 

Να περιμένω? Κόλλησε? :worry:

Link to comment
Share on other sites

ορίστε screenshot απο το Kies

Να περιμένω? Κόλλησε? :worry:

Δε μου έχει συμβεί, αλλά αν δεν κάνω λάθος πολλά παιδιά το έχουν αναφέρει και βγάζουν το κινητό από το pc του κάνουν ένα reset και το ξαναβάζουν. Αν θες για να είσαι πιο σίγουρος κάνε και ένα reset στο pc σου και δοκίμασε αυτό.

 

Τι έκανες τελικά;

Edited by mclound
να μάθω τι έκανε...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι έγινε.

Κόλλησε στο 0% έβγαλα ξαναέβαλα το έκανα πάλι και πέρασε...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

[...] Τι έκανες τελικά;

 

 

Αφού το άφησα λίγο ακόμη και δεν είδα φως, το έβγαλα, του έκανα το Hard Reset και τελικά πέρασε η 2.3.5

Τώρα κάνω και ένα Restore τα δεδομένα μου και όλα μια χαρα.

 

Thanks για την βοήθεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα τα φωτα σας..η the myth η' h Cyanogen ενναλακτικα τοποθετουνται και εγκαθιστονται στην sd? εβαλα προχθες την the myth και παρατηρησα οτι χωρις την sd card το τηλεφωνο δεν ανοιγει να μπει στο μενου αρα αυτο σημαινει οτι εχει εγκατασταθει στην sd?αν ναι μπορω δηλ με δυο διαφορετικες sd αν τις αλλαζω να εχω στη μια την the myth και στην αλλη την Cyanogen?μαλλον οχι απλα ρωταω...στην περιπτωση που θελησω να βαλω την stock rom το κανω μεσω odin.ops file kai thn firmware [2.3.5]S5830XWKS2 αφου πρωτα κανω factory reset και σβησω τις custom ? κανω καπου λαθος?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μετά από 3 χρόνια κι ένα μήνα με το Ν82 μου, πήρα σήμερα το Ace. Πάω να το ψάξω. Αν και δεν είχα χρησιμοποιήσει οθόνη αφής πιο πριν, περίμενα να δυσκολευτώ πολύ αλλά είναι μια χαρά. Θα διαβάσω και το thread αύριο από την αρχή να δω τι παίζει κι επανέρχομαι δριμύτερος... Καληνύχτα σας. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μετά από 3 χρόνια κι ένα μήνα με το Ν82 μου, πήρα σήμερα το Ace. Πάω να το ψάξω. Αν και δεν είχα χρησιμοποιήσει οθόνη αφής πιο πριν, περίμενα να δυσκολευτώ πολύ αλλά είναι μια χαρά. Θα διαβάσω και το thread αύριο από την αρχή να δω τι παίζει κι επανέρχομαι δριμύτερος... Καληνύχτα σας. :)

Με γειά σου λοιπόν! Και μάθε πως η οθόνη του δεν γρατζουνιέται ΠΟΤΕ! :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αφού το άφησα λίγο ακόμη και δεν είδα φως, το έβγαλα, του έκανα το Hard Reset και τελικά πέρασε η 2.3.5

Τώρα κάνω και ένα Restore τα δεδομένα μου και όλα μια χαρα.

 

Thanks για την βοήθεια!!! :)

 

ειναι ευκολο να μου πεις αν η 2.3.5 υποστηριζει flash player?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την the myth την οποια δεν αντεξα ουτε μια μερα και μου εκανε το τηλεφωνο απιστευτα αργο οπως κ μου δημιουργουσε προβληματα στο wi fi και στις εφαρμογες..χθες εβαλα την Cyanogen και μπορω να πω οτι εχω κυριολεκτικα αλλο τηλεφωνο! πραγματικα απιστευτη,γρηγορη και τελεια σε ολα κ με flash player επιτελους..απλα τα σπαει :)
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, μπορει καποιος να μου απαντησει στα παρακατω

 

1. στα stock firmware της cosmote (COS), ποια ειναι τα baseband version (εκδοση βασικου φασματος), για το μοντεμ δηλαδη

2. υπαρχει περιπτωση σε cyanogenmod οπως CM7.1 Cooper το GPS να εμφανιζει καθυστερηση επειδη το file system ειναι διαφορετικο? για παραδειγμα το ndrive με stock rom λειτουργουσε αψογα, εχω την εντυπωση ομως οτι με CM7.1 αντιπετωπιζω καθυστερησεις περαν των 2-3 δευτερολεπτων στην ανταποκριση, κυριως γυρω στα 4sec. Δοκιμασα διαφορα μοντεμ οπως KPD, KPH, KP7, KP8 αλλα δεν ειδα διαφορα.

3. Που μπορω να βρω τα firmware της cosmote (COS)?

 

Ευχαριστω!

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Το wifi σας πως ειναι? εγω το βρισκω καπως αδυναμο. Εχω το ρουτερ στο διπλα δωματιο και με το ζορι πιανει σημα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Το wifi σας πως ειναι? εγω το βρισκω καπως αδυναμο. Εχω το ρουτερ στο διπλα δωματιο και με το ζορι πιανει σημα το κινητο.

 

μήπως σε αυτό φταίει το router και όχι το κινητό ?

εκτός και αν με άλλη rom δεν είχες τέτοιο πρόβλημα ;)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το wifi σας πως ειναι? εγω το βρισκω καπως αδυναμο. Εχω το ρουτερ στο διπλα δωματιο και με το ζορι πιανει σημα το κινητο.

 

Όλα τα galaxy από 2.3 και μετά έχουν μάπα wifi. Δεν είναι θέμα hardware ουτε modem. Είναι θέμα λειτουργικού (η κάποια λαλακια που κάνει η Samsung για λόγους που δεν ξέρει κανείς)

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...