Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mclound κατανοητα ,

μια ερώτηση ακομα , οταν συνδεθηκα και ζητησα να κατεβασω κατι , με εβαλε να δώσω μειλ και παςς και ρωταγε και αν θελω να συνδεθω μεσω μαρκετ ή μεσω ίντερνετ , ενω ημουν ηδη σε με WiFi σύνδεση

εκει κόλλησα , τι εννοούσε ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε Νίκο, για δώσε λίγο τα φώτα σου. Εγώ έχω 16GB και δεν ξέρω πως να τη σπάσω...

 

δεν ασχοληθηκα ποτε με ext partitions στην external sd. καπου ειχα διαβασει αν θυμαμαι καλα πως χρειαζεσαι 128mb για swap και αλλα 512mb (νομιζω πως ηταν σε καποιο thread της the myth), αλλα τι παιζει και πως, δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με τα partitions και τις cooked Roms :p

ρε παιδιά όταν ανοίξετε το τηλέφωνο και κάνετε slide για να ξεκλειδώσει παρατηρείτε μια καθυστέρηση (ελλάχιστη μεν αλλά σπαστική) και καρέδιασμα της μπάρας που κάνουμε το slide?

όσο είχα την Froyo δεν το είχε κάνει ποτέ .... με την 2.3.3 και την 2.3.5 το αντιμετωπίζω ...

πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται .....

συμβαίνει και σε εσάς ? :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

mclound κατανοητα ,

μια ερώτηση ακομα , οταν συνδεθηκα και ζητησα να κατεβασω κατι , με εβαλε να δώσω μειλ και παςς και ρωταγε και αν θελω να συνδεθω μεσω μαρκετ ή μεσω ίντερνετ , ενω ημουν ηδη σε με WiFi σύνδεση

εκει κόλλησα , τι εννοούσε ?

ευχαριστω

 

Πρέπει να βάλεις τα στοιχεία απο gmail λογαριασμό. Αν δεν έχεις, φτιάξε έναν.

 

κάτι άσχετο με τα partitions και τις cooked Roms :p

ρε παιδιά όταν ανοίξετε το τηλέφωνο και κάνετε slide για να ξεκλειδώσει παρατηρείτε μια καθυστέρηση (ελλάχιστη μεν αλλά σπαστική) και καρέδιασμα της μπάρας που κάνουμε το slide?

όσο είχα την Froyo δεν το είχε κάνει ποτέ .... με την 2.3.3 και την 2.3.5 το αντιμετωπίζω ...

πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται .....

συμβαίνει και σε εσάς ? :O

 

Ω, ναι!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα το κινητό στην 2.3.5 με το οδηγό της πρώτης σελίδας.

Είναι super .

Θα προσπαθήσω την the myth

Απ' ότι κατάλαβα να μην αναβαθμίσω 2.3.5 σε κ9 .

Σωστά ?

Edited by stathis200
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα το κινητό στην 2.3.5 με το οδηγό της πρώτης σελίδας.

Είναι super .

Θα προσπαθήσω την the myth

Απ' ότι κατάλαβα να μην αναβαθμίσω 2.3.5 σε κ9 .

Σωστά ?

 

Η the myth ήταν αρκετά καλή, αλλά πιστεύω οτι η cm7 kang είναι καλύτερη σε όλα! Κάνε μία δοκιμή αν θέλεις.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα στον οδηγο για αναβαθμιση σε 2.3.5 το link για to .ops και για το firmware μου ανοιγει μια σελιδα που γραφει cookies και δεν οδηγει πουθενα τι μπορω να κανω; εχω κατεβασει απο xda ενα αρχειο για 2.3.5 ks2 αλλα δε νομιζω οτι τελειωνει σε .ops! τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση τι πρεπει να κανω για να αναβαθμιστω;
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα στον οδηγο για αναβαθμιση σε 2.3.5 το link για to .ops και για το firmware μου ανοιγει μια σελιδα που γραφει cookies και δεν οδηγει πουθενα τι μπορω να κανω; εχω κατεβασει απο xda ενα αρχειο για 2.3.5 ks2 αλλα δε νομιζω οτι τελειωνει σε .ops! τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση τι πρεπει να κανω για να αναβαθμιστω;

 

sammobile.com (κάτι έγινε και δεν δουλεύουν αυτά τα λινκ. Πχ. Sammobile/android/ace)

 

Άλλο πράγμα το αρχείο .ops αλλο η ρομ.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Η the myth ήταν αρκετά καλή, αλλά πιστεύω οτι η cm7 kang είναι καλύτερη σε όλα! Κάνε μία δοκιμή αν θέλεις.

 

Nικο αυτήν εδώ εννοείς ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292

Link to comment
Share on other sites

Η the myth ήταν αρκετά καλή, αλλά πιστεύω οτι η cm7 kang είναι καλύτερη σε όλα! Κάνε μία δοκιμή αν θέλεις.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Παιδιά έχω δοκιμάσει και τις δύο ρομ προτα τιν the myth και μετά τιν cm7

Η γνώμη μου είναι για απλή χρήση the myth αν θέλεις μπέρδεμα cm7.εγώ επέστρεψαν Στην the myth ext4 και έχω κάνει partlsion και είμαι OK πάντα.ή γνώμη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Nικο αυτήν εδώ εννοείς ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292

 

Ναι αυτήν είναι

 

Παιδιά έχω δοκιμάσει και τις δύο ρομ προτα τιν the myth και μετά τιν cm7

Η γνώμη μου είναι για απλή χρήση the myth αν θέλεις μπέρδεμα cm7.εγώ επέστρεψαν Στην the myth ext4 και έχω κάνει partlsion και είμαι OK πάντα.ή γνώμη μου. :)

 

Γούστα είναι αυτά. Οτι ταιριάζει στον καθένα!

Μπορεί να σου φαίνεται μυστήρια η cm γιατί δεν την είχες και σε αλλο κινητό.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν είναι

 

 

 

Γούστα είναι αυτά. Οτι ταιριάζει στον καθένα!

Μπορεί να σου φαίνεται μυστήρια η cm γιατί δεν την είχες και σε αλλο κινητό.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Σίγουρα συμφωνώ μαζί σου ίσος να ήθελε και κάπ:Dμοιο μανουαλ

Νίκο το προγράμματακι Java τι ακριβώς κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την οθονη μηπως συμβαινει ως εξης : Εχεις ανοιχτο το wifi και εισαι συνδεδεμενη, απομακρυνεσαι απο την εμβελεια του ρουτερ αλλά εχεις το wifi του κινητου ανοιχτο και μετα οταν πας να το ξεκλειδωσεις απλα δεν αναβει η οθονη?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Και ναι μάλλον συμβαίνει όταν απομακρύνομαι από το wifi. Υπάρχει λύση ;

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα το κινητό στην 2.3.5 με το οδηγό της πρώτης σελίδας.

Απ' ότι κατάλαβα να μην αναβαθμίσω 2.3.5 σε κ9 .

Σωστά ?

 

Γιατί; μια χαρά είναι η KS9

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρα πριν καμια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο και επειδη ειδα οτι τρωει μερικα κολληματακια ηθελα να αλλαξα ρομ (Εχει την 2.2.1). Επειδη ομως ειμαι τελειως ασχετος με android θα ηθελα να μου πειτε πια ειναι η καλυτερη ρομ γι αυτο το κινητο και να μου δωσετε ενα αναλυτικο οδηγο ωστε να την αλλαξω. Αν χρειαζετε να κανω κατι μετα την αλλαγη η οτι δηπωτε. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρα πριν καμια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο και επειδη ειδα οτι τρωει μερικα κολληματακια ηθελα να αλλαξα ρομ (Εχει την 2.2.1). Επειδη ομως ειμαι τελειως ασχετος με android θα ηθελα να μου πειτε πια ειναι η καλυτερη ρομ γι αυτο το κινητο και να μου δωσετε ενα αναλυτικο οδηγο ωστε να την αλλαξω. Αν χρειαζετε να κανω κατι μετα την αλλαγη η οτι δηπωτε. Ευχαριστω :)

Κάνε αναβάθμιση μέσα απο KIES και θα έχεις την 2.3.5 που είναι η καλύτερη που έχει βγει για το ACE (από stock roms φυσικά, όχι από custom roms)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι ακριβώς η αυτόματη περιστροφή;; Και γιατί ενεργοποιείται μόνο του;;:(
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι ακριβώς η αυτόματη περιστροφή;; Και γιατί ενεργοποιείται μόνο του;;:(

Αν δεν ενεργοποιούταν μόνη της δε θα την έλεγαν "αυτόματη" :) Είναι η περιστροφή που επιδέχεται η οθόνη σου όταν στρίβεις το κινητό σου 90 μοίρες δεξιά ή αριστερά (πχ. για να δεις ένα video από yootube). Μπορείς να την απενεργοποιήσεις αν θες. Απλώς πατάς το τελευταίο δεξιά κουμπί που βρίσκεται στην μπάρα ειδοποιήσεων (notification bar).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι ακριβώς η αυτόματη περιστροφή;; Και γιατί ενεργοποιείται μόνο του;;:(

 

Κατέβασε την notification bar και κάνε uncheck το τελευταίο icon στην παρακάτω photo:

 

http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/media/tracyandmatts_blog/windowslivewriter/samsunggalaxysiigti9100review_13b2f/notification.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστά χαχαχαχαχα (αυτόματη). Ευχαριστώ!!!!!!

 

Κατέβασε την notification bar και κάνε uncheck το τελευταίο icon στην παρακάτω photo:

 

http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/media/tracyandmatts_blog/windowslivewriter/samsunggalaxysiigti9100review_13b2f/notification.png

 

Το έκανα ευχαριστώωω :)

Edited by sakiss
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση μέσα απο KIES και θα έχεις την 2.3.5 που είναι η καλύτερη που έχει βγει για το ACE (από stock roms φυσικά, όχι από custom roms)

 

Το κιες δεν θα δώσει 2.3.5 αλλα 2.3.3.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Το κιες δεν θα δώσει 2.3.5 αλλα 2.3.3.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Ωπ, σωστός! ε, ας βάλει τουλάχιστον 2.3.3 από την 2.2.1 που έχει και δε θέλει να μπλέξει :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση μέσα απο KIES και θα έχεις την 2.3.5 που είναι η καλύτερη που έχει βγει για το ACE (από stock roms φυσικά, όχι από custom roms)

και πως γινετε αυτο φιλε? Αν σου ειναι ευκολο πες μου λιγο πιο αναλυτικα γιατι ειμαι ασχετος. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και πως γινετε αυτο φιλε? Αν σου ειναι ευκολο πες μου λιγο πιο αναλυτικα γιατι ειμαι ασχετος. Ευχαριστω

Μέσω KIES θα μπει η 2.3.3 στο κινητό σου, όχι η 2.3.5, έκανα λάθος. Ψάχνεις στο google για SAMSUNG KIES και το κάνεις εγκατάσταση κανονικά (είναι πρόγραμμα για pc). Μετά το τρέχεις και κουμπώνεις με USB καλώδιο το κινητό στο pc σου. Σε λίγα δευτερόλεπτα το KIES θα το βρει (το κινητό σου) και θα σου προτείνει αναβάθμιση. Ακολούθα τον οδηγό εκείνον και ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ να κάνεις backup όταν σου ζητηθεί :) Μετά την αναβάθμιση δε θα χρειαστεί να περάσεις τπτ από την αρχή, ούτε applications ούτε επαφές, αλλά για να είσαι σίγουρος πάντα να κρατάς backup.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:)

Εδώ και κάποιους μήνες έχω ένα πρόβλημα με το ace μου. Ενώ είναι σε λειτουργία,κλείνει μόνο του χωρίς εγώ να το καταλάβω.Οπότε μετά από λίγο που χρειάζεται να το χρησιμοποιήσω,πρέπει να περιμένω να ανοίξει.Αφήστε που 2 φορές πάνω στο άνοιγμα μου έβγαλε κάτι για σφάλμα του android:confused: Μετά άνοιξε βέβαια,αλλά ένα εγκεφαλικό το έπαθα!:O Ως πρωτοετής φοιτήτρια δεν είμαι σε θέση να έχω κινητό εκτός λειτουργίας,και χωρίς να το γνωρίζω μάλιστα,όπως καταλαβαίνετε :( Εάν κάνω την αναβάθμιση σε gingerbread,πιστεύετε θα σταματήσει να το κάνει αυτο?:worry: (τώρα έχω παγωμένο γιαούρτι από το κουτί)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...