Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!:)

Εδώ και κάποιους μήνες έχω ένα πρόβλημα με το ace μου. Ενώ είναι σε λειτουργία,κλείνει μόνο του χωρίς εγώ να το καταλάβω.Οπότε μετά από λίγο που χρειάζεται να το χρησιμοποιήσω,πρέπει να περιμένω να ανοίξει.Αφήστε που 2 φορές πάνω στο άνοιγμα μου έβγαλε κάτι για σφάλμα του android:confused: Μετά άνοιξε βέβαια,αλλά ένα εγκεφαλικό το έπαθα!:O Ως πρωτοετής φοιτήτρια δεν είμαι σε θέση να έχω κινητό εκτός λειτουργίας,και χωρίς να το γνωρίζω μάλιστα,όπως καταλαβαίνετε :( Εάν κάνω την αναβάθμιση σε gingerbread,πιστεύετε θα σταματήσει να το κάνει αυτο?:worry: (τώρα έχω παγωμένο γιαούρτι από το κουτί)

Λύνει αρκετά η αναβάθμιση. Φρόντισε όμως πρώτα να έχεις κάνει Backup. Επίσης, αν δε θες να μπλέξεις με αναβαθμίσεις (δεν είναι και μεγάλο μπλέξιμο βέβαια, δες 2-3 posts πιο πάνω), μπορείς να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά πάλι πρέπει νακάνεις backup. Όμως μια αναβάθμιση σε 2.3.3 θα του έκανε καλό κατά τη γνώμη μου :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ άρα δεν τη γλιτώνω την αναβάθμιση. Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως να κάνω backup?:O Θα χάσω τα αρχεία μου με την αναβάθμιση? Πρέπει να αφαιρέσω και την κάρτα μνήμης έτσι? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετη:O:O
Link to comment
Share on other sites

Χμμ άρα δεν τη γλιτώνω την αναβάθμιση. Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως να κάνω backup?:O Θα χάσω τα αρχεία μου με την αναβάθμιση? Πρέπει να αφαιρέσω και την κάρτα μνήμης έτσι? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετη:O:O

1) Κατέβασε το free πρόγραμμα "MyPhoneExplorer" και κράτα από εκεί backup ΕΠΑΦΕΣ, ΜΗΝΥΜΑΤΑ αφού πρώτα συνδέσεις το κινητό με USB με το pc σου

2) δες τέσσερα posts πιο πάνω (τα έγραψα για έναν άλλο φίλο μας) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3858381#post3858381

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1) Κατέβασε το free πρόγραμμα "MyPhoneExplorer" και κράτα από εκεί backup ΕΠΑΦΕΣ, ΜΗΝΥΜΑΤΑ αφού πρώτα συνδέσεις το κινητό με USB με το pc σου

2) δες τέσσερα posts πιο πάνω (τα έγραψα για έναν άλλο φίλο μας) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3858381#post3858381

 

Δηλαδή το backup πρέπει να γίνει πριν ξεκινήσει η όλη διαδικασία της αναβάθμισης,με το myphoneexplorer? Και αν ναι,πως?Το άνοιξα αλλά δεν έβγαλα άκρη! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το backup πρέπει να γίνει πριν ξεκινήσει η όλη διαδικασία της αναβάθμισης,με το myphoneexplorer? Και αν ναι,πως?Το άνοιξα αλλά δεν έβγαλα άκρη! :worry:

Δε στο έγραψα καλά: Ή θα κάνεις με το myphoneexplorer ή θα κάνεις με τον οδηγό του KIES αμέσως πριν αυτό σου κάνει αναβάθμιση...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δε στο έγραψα καλά: Ή θα κάνεις με το myphoneexplorer ή θα κάνεις με τον οδηγό του KIES αμέσως πριν αυτό σου κάνει αναβάθμιση...

 

δες κι αυτο...

https://market.android.com/details?id=com.idea.backup.smscontacts

 

κανει backup επαφες, μηνυματα κ τις κλησεις σου

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

δες κι αυτο...

https://market.android.com/details?id=com.idea.backup.smscontacts

 

κανει backup επαφες, μηνυματα κ τις κλησεις σου

Ω! respect :) ευχαριστούμε πολύ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, την έκανα την αναβάθμιση! Πρώτα σχόλια: :cool: Aνοιγοκλείνει πολύ πιο γρήγορα!!! :eek: Επίσης,τα εικονιδιάκια στη μπάρα,πιο μικρά δεν μπορούσαν να τα κάνουν?:rolleyes: Σε γενικές γραμμές,μου αρέσει θα έλεγα!:D Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Μέσω KIES θα μπει η 2.3.3 στο κινητό σου, όχι η 2.3.5, έκανα λάθος. Ψάχνεις στο google για SAMSUNG KIES και το κάνεις εγκατάσταση κανονικά (είναι πρόγραμμα για pc). Μετά το τρέχεις και κουμπώνεις με USB καλώδιο το κινητό στο pc σου. Σε λίγα δευτερόλεπτα το KIES θα το βρει (το κινητό σου) και θα σου προτείνει αναβάθμιση. Ακολούθα τον οδηγό εκείνον και ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ να κάνεις backup όταν σου ζητηθεί :) Μετά την αναβάθμιση δε θα χρειαστεί να περάσεις τπτ από την αρχή, ούτε applications ούτε επαφές, αλλά για να είσαι σίγουρος πάντα να κρατάς backup.

 

Μπορει καποιον αν ειναι ευκολο να μου δωσει ενα λινκ να καταβεσω κατευθειαν KIES για τη 2.3.3?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιον αν ειναι ευκολο να μου δωσει ενα λινκ να καταβεσω κατευθειαν KIES για τη 2.3.3?

 

το κιες ειναι unisex για ολα τα κινητα :lol:

θα το κατεβασεις,θα του κανεις update (αν σου βγαλει) και θα συνδεσεις το κινητο σου για να κατεβουν οι drivers για το ace. μετα κανε και ενα reboot το pc για σιγουρια και μετα κανε την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιον αν ειναι ευκολο να μου δωσει ενα λινκ να καταβεσω κατευθειαν KIES για τη 2.3.3?

"Γενικά" πάντως το KIES το κατεβάζουμε από εδώ:

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S5830OKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα είναι σίγουρακι πως θα έχουμε την 4 στο κινητό μας. Για όσους δεν το διαβάσανε ας δούνε εδώ Ωραία θα ήταν να την έχουμε και επίσημα βέβαια... Εν αναμονή λοιπών :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα είναι σίγουρακι πως θα έχουμε την 4 στο κινητό μας. Για όσους δεν το διαβάσανε ας δούνε εδώ Ωραία θα ήταν να την έχουμε και επίσημα βέβαια... Εν αναμονή λοιπών :)

Αμην! για να δούμε, κι εγώ περιμένω για να βάλω αυτή. Έχω 2.3.5 και το μόνο άσχημο που έχω δει είναι η μπαταρία, αν και φοβάμαι πως η cyaongen δε θα αλλάξει και πολλά σε αυτόν τον τομέα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση επειδη θελω να βοηθησω ενα φιλο..η διαδικασια για root στο galaxy s ειναι η ιδια με το upd1.zip οπως και στο δικο μας το ace ?
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση επειδη θελω να βοηθησω ενα φιλο..η διαδικασια για root στο galaxy s ειναι η ιδια με το upd1.zip οπως και στο δικο μας το ace ?

 

Όχι.

Διάβασε το sticky θέμα στο subforum μας (galaxy s)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οταν παταω απενεργοποιηση μου βγαζει ενα παραθυρο που με ξαναρωταει αν θελω να το απενεργοποιησω.

πως μπορω να το βγαλω αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οταν παταω απενεργοποιηση μου βγαζει ενα παραθυρο που με ξαναρωταει αν θελω να το απενεργοποιησω.

πως μπορω να το βγαλω αυτο ?

δε βγαίνει. Είναι παράθυρο επιβεβαίωσης μήπως και πάτησες κατά λάθος το Power Off.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ... μια χαζη ερωτηση θα κανω αλλα μπορει να εχει βαση ... ρε παιδια πως ακουγεται ο ηχος στο τηλ ενω εχω συνδεσει τα ακουστικα και εχω περασμενη την Cyanogen ? ευχαριστω εκ των προτερων ... :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ... μια χαζη ερωτηση θα κανω αλλα μπορει να εχει βαση ... ρε παιδια πως ακουγεται ο ηχος στο τηλ ενω εχω συνδεσει τα ακουστικα και εχω περασμενη την Cyanogen ? ευχαριστω εκ των προτερων ... :)

 

Ψάξε στο cyanogenmod settings. έχει επιλογή από που θέλεις να ακούγεται.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000020073//Galaxy_Ace_hugo.jpg

 

http://pocketnow.com/android/hugo-boss-gives-the-samsung-galaxy-ace-a-makeover

 

Η απάντηση στο sgs giorgio armani? :lol:

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

νικο δεν το βρισκω καθολου ... μπορει να με βοηθησει καποιος ; ευχαριστω ...

 

Ρύθμισης-cyanogen-ηχος. Εκεί είναι όλες οι ρυθμίσεις για ότι έχει σχέση με ηχο. Κάτω από το «Σημείωση» γράφει πως απο εκει και κάτω οι ρυθμίσεις είναι για τα ακουστικά.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να σας ρωτησω κατι προχτες το πηρα το κινητο

και εχω μια απορια πως μπορω οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη να μην φορτιζεται ;

και αν ξερεται κανενα σιτε που να μπωρο να κατεβαζω τις εφαρμογες που ειναι επι πληρωμη δωρεαν (το ξερω κανονικα δεν επρεπε να το ζηταω εδω) σαν αυτο που κανουν στο iphone

Δεν με ενδιαφερει ακομα να του αλλαξω εκδοση οπως ειχα ξεσκησει το zte blade :)

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να σας ρωτησω κατι προχτες το πηρα το κινητο

και εχω μια απορια πως μπορω οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη να μην φορτιζεται ;

και αν ξερεται κανενα σιτε που να μπωρο να κατεβαζω τις εφαρμογες που ειναι επι πληρωμη δωρεαν (το ξερω κανονικα δεν επρεπε να το ζηταω εδω) σαν αυτο που κανουν στο iphone

Δεν με ενδιαφερει ακομα να του αλλαξω εκδοση οπως ειχα ξεσκησει το zte blade :)

a) Καλημέρα

b) δεν γίνεται να ΜΗΝ φορτίζεται το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο στη USB

c) ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ τέτοια πράγματα εδώ. Αν θες ψάξε στο google και αν βρεις κάτι ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ εδώ. Ευχαριστούμε :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...