Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω, αυτός που θα πάρει το s θα το πάρει για το μέγεθος της οθόνης 4", για την super amoled και για την καλύτερη gpu. Για κάποιον που θα ήθελε ένα μικρότερο θα ήταν super επιλογή. (Η sony βάζει 1ghz και στο νέο mini και στο arc ;) )

 

το ace με το S δεν μπορει να συκριθει με τιποτα. τιποτα ομως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ace με το S δεν μπορει να συκριθει με τιποτα. τιποτα ομως.

 

Ερχεσαι στα λογια μου, ακομη κ με 1ghz επεξεργαστη παλι δεν θα το εφτανε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά με την 2.3.5 στον τηλεφωνικό κατάλογο αν σύρεις σε ένα όνομα από την λίστα το δάχτυλο από τα αριστερά προς τα δεξιά κάνει κλήση ενώ από τα δεξιά προς τα αριστερά στέλνει μήνυμα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά με την 2.3.5 στον τηλεφωνικό κατάλογο αν σύρεις σε ένα όνομα από την λίστα το δάχτυλο από τα αριστερά προς τα δεξιά κάνει κλήση ενώ από τα δεξιά προς τα αριστερά στέλνει μήνυμα.

 

αυτό το έχει από την 2.2 που το είχα πάρει ... μάλλον δεν το είχες παρατηρήσει ... και είναι ιδιαίτερα χρήσιμο ...:D

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ace αν ειχε λιγο πιο καλα specs θα μπορουσε να χτυπησει το iphone 3-3gs πιστευω. Εξωτερικα ειναι σχεδον ιδια και εχουν ιδιο μεγεθος οθονης. Καποιος που δεν θελει μεγαλυτερη οθονη ανετα θα το χτυπουσε πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Το ace αν ειχε λιγο πιο καλα specs θα μπορουσε να χτυπησει το iphone 3-3gs πιστευω. Εξωτερικα ειναι σχεδον ιδια και εχουν ιδιο μεγεθος οθονης. Καποιος που δεν θελει μεγαλυτερη οθονη ανετα θα το χτυπουσε πιστευω

 

τι δεν αξιζει για μενα στο ace:

 

1.μπαταρια (το λογικο θα ηταν να κραταει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το διπλασιο σε σχεση με τωρα)

2.επεξεργαστης-gpu (αθλια και τα 2.. το κινητο παει οπως παει λογο cpu-gpu. τα 800mhz ειναι μια χαρα)

3.οθονη (γελοια.. απλη συμβατικη tft με αναλυση 320 x 480.. επρεπε να εχει απλη amoled με 800 x 480 αναλυση)

4.rom (ας ειχε τουλαχιστον 768)

5.λειτουργικο (δεν φταιει το android.. η samsung δεν εκατσε να το στρωσει σωστα στο κινητο)

 

ολα τα παραπανω επρεπε να τα εχει στην κατηγορια που παιζει (mid-end τηλεφωνο στο q1 του 2011)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ευτυχής και εγώ κάτοχος του κινητού θα ήθελα να ρωτήσω εάν θα υπάρξει επίσημη αναβάθμιση μέσω Kies στην 2.3.5.

Επιπλέον τι όφελος θα έχω αν κάνω root το τηλέφωνο μου, είναι εύκολο?

Χρησιμεύει σε κάτι στον μέσο χρήστη?

 

Είμαι πολύ χαρούμενος με το Android κινητό μου και έχω αρχίσει να το αγαπάω. Για να ασχοληθώ παραπέρα μαζί του θα ήθελα τα φώτα σας ώστε να μην βγώ χαμένος.

 

Π.χ. να κάνω root την συσκευή μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ευτυχής και εγώ κάτοχος του κινητού θα ήθελα να ρωτήσω εάν θα υπάρξει επίσημη αναβάθμιση μέσω Kies στην 2.3.5.

Επιπλέον τι όφελος θα έχω αν κάνω root το τηλέφωνο μου, είναι εύκολο?

Χρησιμεύει σε κάτι στον μέσο χρήστη?

 

Είμαι πολύ χαρούμενος με το Android κινητό μου και έχω αρχίσει να το αγαπάω. Για να ασχοληθώ παραπέρα μαζί του θα ήθελα τα φώτα σας ώστε να μην βγώ χαμένος.

 

Π.χ. να κάνω root την συσκευή μου?

 

καλησπερα και σε σενα φιλε.

επισημη ελληνικη 2.3.5 δεν εχει βγει και δεν γνωριζει κανεις ποτε θα βγει (η samsung hellas ειναι για τον.. σε τετοια θεματα).

υπαρχουν 1000 λογοι για να γινεις ροοτ αν και εφοσον το χρειαζεσαι! αν σε ενοχλουν οι διαφημησεις,αν δεν εχει καλο σημα gps,για να γιαγραψεις οτι σαβουρα δεν θελεις απο την samsung,για να βγαλεις το autostartup απο διαφορες εφαρμογες που ανοιγουν οποτε θελουν (με συνεπεια να κολλαει το κινητο γιατι η ραμ του ειναι 256),να εχεις προσβαση σε εφαρμογες που δεν ειναι διαθεσιμες στο μαρκετ για τη χωρα μας,να μπορεις να κανεις backup-restore εφαρμογες και δεδομενα και γενικα να κανεις εσυ κουμαντο στο κινητο και οχι η samsung και η google :)

 

το root ειναι ακινδυνο. δεν θα φταει αυτο αν για παραδειγμα εσυ μπεις στο /system (με καποιον root explorer) και αρχισεις να διαγραφεις οτι σου κατεβει ;)

 

επισης οσο ευκολα γινεσαι root, αλλο τοσο ευκολα γινεσαι και unroot.

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε οτι χρειαζομαστε partition μονο και μονο γιατι μπορεις με το s2e https://market.android.com/details?id=ru.krikun.s2e&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJ1LmtyaWt1bi5zMmUiXQ.. να περασεις στο sd-ext ολη την dalvik cache και τα apks οποτε θα σου μεινει απειρος εσωτερικος χωρος. Εγω με CM7.1 και 122 εφαρμογες εγκατεστημενες χρησιμοποιωντας το s2e ειχα ελευθερο εσωτερικο χωρο 148ΜΒ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?

 

Τωρα τι παιζει με την CM7.2.... ειναι πολυ γρηγορη, αν βαλεις και overclocked kernel απο ketut μπορει να παει μεχρι 864Μhz (δεν μπορω να το φθασω παραπανω μετα μπουταρει αν το ζορισω). Εβγαλα quadrant 2056 και antutu 2357. Πραγματικα το κινητο πεταει. Η συγκεκριμενη εκδοση εχει ενα σπαστικο με την οθονη, οταν χρησιμοποιεις barcode scanner σου βγαζει split screen, με vignette το ιδιο και στα βιντεο με mvideoplayer το ιδιο. Με ΜΧ Video player παιζουν μονο τα βιντεο σωστα. Μονο αυτο εχω, τεσπα ακολουθειστε το thread στο xda, αξιζει και πιστευω οτι αυτη η εκδοση και official να μην γινει, αν φτιαχτει το συγκεκριμενο bug την βαζω και δεν την ξαναβγαζω!

 

Ευχαριστω πολυ για το s2e !!!! με 160 εφαρμογες εχω 135 mb στην εσωτερικη μνημη :):):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, διάβασα όλα τα σχόλια από το τελευταίο μου post αλλά έμεινα κάπου.. Το παλικάρι πήγε στο γερμανό, και του δώσανε κινητό με λογισμικό Vodafone?... αχαχααχα .. Τέσπα, δε θέλω να μου εξηγήσετε, αλλά που μπορώ να μπω για να κάνω κι εγώ root που λέτε; :)

 

Του πέταξα τα μάτια έξω.. 4ων ημερών κινητό.. Δεν το έβαλα κάτω και με πολύ κόπο το έκανα στο "Gingerbread 2.3.4 DDKQ6 Firmware". Πόνεσε το κεφάλι μου.. Δεν είμαι για τέτοια.. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με αυτήν την έκδοση..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και σε σενα φιλε.

επισημη ελληνικη 2.3.5 δεν εχει βγει και δεν γνωριζει κανεις ποτε θα βγει (η samsung hellas ειναι για τον.. σε τετοια θεματα).

υπαρχουν 1000 λογοι για να γινεις ροοτ αν και εφοσον το χρειαζεσαι! αν σε ενοχλουν οι διαφημησεις,αν δεν εχει καλο σημα gps,για να γιαγραψεις οτι σαβουρα δεν θελεις απο την samsung,για να βγαλεις το autostartup απο διαφορες εφαρμογες που ανοιγουν οποτε θελουν (με συνεπεια να κολλαει το κινητο γιατι η ραμ του ειναι 256),να εχεις προσβαση σε εφαρμογες που δεν ειναι διαθεσιμες στο μαρκετ για τη χωρα μας,να μπορεις να κανεις backup-restore εφαρμογες και δεδομενα και γενικα να κανεις εσυ κουμαντο στο κινητο και οχι η samsung και η google :)

 

το root ειναι ακινδυνο. δεν θα φταει αυτο αν για παραδειγμα εσυ μπεις στο /system (με καποιον root explorer) και αρχισεις να διαγραφεις οτι σου κατεβει ;)

 

επισης οσο ευκολα γινεσαι root, αλλο τοσο ευκολα γινεσαι και unroot.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Ειδικά ο λόγος του να μην τρέχουν εφαρμογές μόνες τους θα είναι σωτήριος. Υπάρχει όμως κάποιος οδηγός για αυτό? Ποιές εφαρμογές είναι ασφαλές να μπλοκάρω και τέλος ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος-έκδοση να ακολουθήσω...νομίζω θα περάσω κάποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτόν τον player ο οποιος εμενα με καλύπτει και παίζει και τέλεια στο κινητό μας :D ! :music: Walkman Music :music: --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325310
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιές εφαρμογές είναι ασφαλές να μπλοκάρω και τέλος ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος-έκδοση να ακολουθήσω...νομίζω θα περάσω κάποια ρομ?

 

https://market.android.com/details?id=com.anttek.am&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Όταν πατάς εγκατάσταση μέσω του android.com, πώς γίνεται πραγματικά η εγκατάσταση; Μου λέει ότι θα τη λάβω σύντομα, αλλά πώς; :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν πατάς εγκατάσταση μέσω του android.com, πώς γίνεται πραγματικά η εγκατάσταση; Μου λέει ότι θα τη λάβω σύντομα, αλλά πώς; :(

 

Πρέπει η συσκευή σου να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο μέσω wifi για να λάβει άμεσα την εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η συσκευή σου να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο μέσω wifi για να λάβει άμεσα την εφαρμογή.

 

Αυτό υπέθεσα κι εγώ.. Αλλά τπτ..

 

Ανανέωση.. Μμ.. Τελικά δουλεύει.. Μάλλον θα έτυχε πιο πριν.. :)

Edited by pakitis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε το πάλι και σιγουρέψου ότι είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο, ότι δουλεύει έτσι είναι σίγουρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια!πριν λιγες μερες απεκτησα ενα ace με εγγυηση ακομα...ειναι στην εκδοση 2.2.1 ...επειδη ειναι αδυνατο να διαβασω τοσες σελιδες μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να κανω για να παω στην τελευταια εκδοση λογισμικου?και γενικα τι "αναβαθμισεις"περνει το κινητο χωρις να εχω προβλημα στην εγγυηση?ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,

 

Εχω το Galaxy Ace και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Εχω όμως και το έτερο ήμισυ που το καλοβλέπει .

Αν πρόκειται να το αποχωρίστώ , θέλω κάτι καλύτερο .

Ποιό το HTC Desire HD ή το Samsung Galaxy S II . Και επειδή έχω την εντύπωση πως οι συστάσεις θα

κλείνουν πρός το Samsung , τι android φοράει και ποιά είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό το HTC Desire HD ή το Samsung Galaxy S II . Και επειδή έχω την εντύπωση πως οι συστάσεις θα

κλείνουν πρός το Samsung , τι android φοράει και ποιά είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς .

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Ας μην βγαίνουμε off topic παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά πώς θα κάνω root, υπάρχει κάποιος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά πώς θα κάνω root, υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Πολλοί...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1282011

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1158197

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=12874680

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Προσπάθησα να κάνω root και κάτι πήγε στραβά, δε μπορώ να ανοίξω το wifi και το τηλέφωνο laggarei απίστευτα, Help!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κάποιος μια βοήθεια, πρέπει να έκανα μεγάλη χαζομάρα... δε ξέρω πως να επαναφέρω το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

κάποιος μια βοήθεια, πρέπει να έκανα μεγάλη χαζομάρα... δε ξέρω πως να επαναφέρω το τηλέφωνο

 

Για ροοτ έπρεπε να κάνεις οτι λεει το 3ο λινκ (αν έχεις 2.3 κάνεις ότι λέει για 2.3)

Τι έκανες εσύ; τι ρομ φοράς;

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...