Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το garmin kai mls destinator εχει τους καλυτερους χαρτες, τα υπολοιπα απλα τα βαζεις απλα να λες οτι εχεις πλοηγο.δυστηχως δεν εχουν βγει για bada ακομα

οταν χρησιμοποιειται το gps καταναλωνει πολυ μπαταρια σε σχεση με τις αλλες λειτουργιες του τηλεφωνου.

 

Ισως δεν το διατυποσα σωστα, αλλα εννοω μεταξει Ndrive και sygic, που αφορουν εμας που εχουμε bada συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο το Sygic. Ποιο καλός χάρτης, ποιο γρήγορα και πιο εύκολα βρίσκει σήμα, ποιο σωστές οδηγίες, καλύτερο μενού. Για μένα καλύτερο και ποιο εύχρηστο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες και Link πώς να περάσω Ndrive και sygic?

 

-Είχα όλη την καλή διάθεση να αγοράσω ένα από τα δύο, αλλά αφου η samsung μαλ@κ.ζετε και δεν έχει ακόμα ανοίξει τις πληρωμένες εφαρμογές θα τα πάρω απο τον Θείο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες και Link πώς να περάσω Ndrive και sygic?

 

-Είχα όλη την καλή διάθεση να αγοράσω ένα από τα δύο, αλλά αφου η samsung μαλ@κ.ζετε και δεν έχει ακόμα ανοίξει τις πληρωμένες εφαρμογές θα τα πάρω απο τον Θείο...

 

Αν κάποιος γράψει οδηγίες ενα pm και σε μενα παρακαλώ γιατι προσπαθώντας να βάλω το ndrive κατάφερα μόνω να κολλήσω το κινήτο.Ευτυχώς ξεκόλλησε βγάζοντας την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γράψει οδηγίες ενα pm και σε μενα παρακαλώ γιατι προσπαθώντας να βάλω το ndrive κατάφερα μόνω να κολλήσω το κινήτο.Ευτυχώς ξεκόλλησε βγάζοντας την μπαταρία.

 

Σε περίπτωση που κολλήσει το κινητό σου ξανά δεν χρειάζεται να βγάλεις την μπαταρία απλά κράτα το πλήκτρο ενεργοποίησης/απενεργοποίησης για περίπου 10 δευτερόλεπτα και το κινητό θα κάνει μόνο του επανεκίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες και Link πώς να περάσω Ndrive και sygic?

 

-Είχα όλη την καλή διάθεση να αγοράσω ένα από τα δύο, αλλά αφου η samsung μαλ@κ.ζετε και δεν έχει ακόμα ανοίξει τις πληρωμένες εφαρμογές θα τα πάρω απο τον Θείο...

 

Και εγω μια απο τα ιδια, θελω να βαλω το sygic αλλα τωρα που το κατεβασαν απο το store δεν ξερω πως.

Link to comment
Share on other sites

όποιος βρει το sygic σε trial έκδοση μπορώ να τον βοηθήσω με τα υπόλοιπα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενω το sygic μου επαιζε κανονικα, ξαφνικα το τρεχω σημερα πάει να ξεκινησει αλλα με πεταει στο κεντρικο μενου του wave.

Το ιδιο μου ειχε κανει και το παιχνιδι Thumpies, αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι μου ηταν αδιαφορο.

Καμια ιδεα για το sygic;

 

Edit: Έκανα τελικά cut τον χαρτη και paste στο pc, ετρεξα το προγραμμα και ανοιξε κανονικα.

Φυσικα μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει χαρτες.

Έκανα ξανα cut τον φακελο και paste στο τηλέφωνο, το ετρεξα και επαιξε κανονικα.

 

Άλλους χαρτες εχουμε για το sygic;

Οπως ειχα αναφερει και παλια, χωρις τους χαρτες το προγραμμα πηγαινει σφαιρα, κανενα κολλημα.

Με το που παιρναω τον χαρτη, σερνεται εντελως.

Εχω περάσει αλλους χαρτες και οχι αυτπυς που ειχε μεσα, γιατι υπήρχε προβλημα και κρασαρε το προγραμμα, θυμαστε...

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Ενω το sygic μου επαιζε κανονικα, ξαφνικα το τρεχω σημερα πάει να ξεκινησει αλλα με πεταει στο κεντρικο μενου του wave.

Το ιδιο μου ειχε κανει και το παιχνιδι Thumpies, αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι μου ηταν αδιαφορο.

Καμια ιδεα για το sygic;

 

Edit: Έκανα τελικά cut τον χαρτη και paste στο pc, ετρεξα το προγραμμα και ανοιξε κανονικα.

Φυσικα μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει χαρτες.

Έκανα ξανα cut τον φακελο και paste στο τηλέφωνο, το ετρεξα και επαιξε κανονικα.

 

Άλλους χαρτες εχουμε για το sygic;

Οπως ειχα αναφερει και παλια, χωρις τους χαρτες το προγραμμα πηγαινει σφαιρα, κανενα κολλημα.

Με το που παιρναω τον χαρτη, σερνεται εντελως.

Εχω περάσει αλλους χαρτες και οχι αυτπυς που ειχε μεσα, γιατι υπήρχε προβλημα και κρασαρε το προγραμμα, θυμαστε...

 

μόνο τον φάκελο grc έκανες cut και paste ή όλο τον φάκελο maps μέσα στο Res?

 

τελικά μόνο τον φάκελλο grc κάνεις cut και paste και επανέρχονται όλα στα κανονικά τους μετά. thanks για την βοήθεια.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο τον φακελο grc εκανα.

Δοκιμασα χθες το ndrive γιατι το sygic μου κανει πολυ lag Και δεν ειναι ευχρηστο.

Θα μεινω με το Ndrive τελικα.

Καμια καθυστερηση και αψογη πλοηγηση.

Ειχα διαβασει απο εδω οτι δεν κανει καλη πλοηγηση, καθυστερει να σε προειδοποιησει και ειναι πίσω καποια μετρα.

Δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα. Με εδειχνε ακριβως στο σημειο που ημουν.

Ακομα και η ταχυτητα που πηγαινα ηταν ολοιδια.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εκανε αυτο μερικες φορες αλλα το μονο που εκανα ηταν επανεκκινηση το κινητο και μετα ολα δουλευαν οκ
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο τον φακελο grc εκανα.

Δοκιμασα χθες το ndrive γιατι το sygic μου κανει πολυ lag Και δεν ειναι ευχρηστο.

Θα μεινω με το Ndrive τελικα.

Καμια καθυστερηση και αψογη πλοηγηση.

Ειχα διαβασει απο εδω οτι δεν κανει καλη πλοηγηση, καθυστερει να σε προειδοποιησει και ειναι πίσω καποια μετρα.

α.

 

Το Νdrive καθυστέρηση ούτε σε μένα έχει αλλά από πλοήγηση δεν λέει πολλά πράγματα.

Από Χολαργό στον Βύρωνα κάνει φουρκέτα... στη Βασ. Σοφίας!!!

Το Sygic αααααααργό κολάει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το Sygic δεν μου έχει κολλήσει ΠΟΤΕ!!! και δουλεύει άψογα. Άσε που μπορείς να βάλεις και ειδοποιήσεις για κάμερες και τα σχετικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις την αδεια του router 66 και να το χρησιμοποιει να μας πει εντυπωσεις.. Γτι στο τελος ολοι εκει θα καταληξουμε , καθως ολα τα αλλα υπολειτουργουν τις περισσοτερες φορεσ..
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις την αδεια του router 66 και να το χρησιμοποιει να μας πει εντυπωσεις.. Γτι στο τελος ολοι εκει θα καταληξουμε , καθως ολα τα αλλα υπολειτουργουν τις περισσοτερες φορεσ..

 

Ναι την αγόρασα εγώ πριν από καμία 10αριά μέρες. Το δοκίμασα στο αυτοκίνητο και πεζός στον Βόλο και στην Λάρισα. Είναι πολύ καλό το πρόγραμμα, το μόνο κακό είναι ότι με μπέρδευε λίγο όταν είμουνα πεζός σε πια κατεύθυνση να πάω, αλλά έφταιγα εγώ τελικά που είχα απενεργοποιημένη την πυξίδα, μετά όλα ΟΚ, εκτός από μερικές φορές που μου έβγαζε να κάνω μεγαλύτερη διαδρομή από ότι η συντομότερη, αλλά είμουνα σε πεζόδρομο και μάλλον μπερδεύτηκε για αυτό.

Χάνει μερικά μέτρα το gps(περίπου 5-10) αλλά σχεδόν ΟΛΑ χάνουνε τόσο.

Τα Poi (Point of interest) είναι πολύ καλά! Ακριβώς εκεί που είναι στο χάρτη και μεγάλη ποικιλία. Γενικά δεν βρήκα κάποιο μειονέκτημα για GPS κινητού. Δεν μπορώ βέβαια να το συγκρίνω με τα GPS που έχω για το αυτοκίνητο με IGO πάνω, αλλά για GPS κινητού πιστεύω αξίζει και με το παραπάνω τα 50 ευρώ για ΟΛΗ την Ευρώπη!!!

Link to comment
Share on other sites

αγοράζοντας την άδεια, πρέπει να χρησιμοποιείς το wifi για πλοήγηση ή μόνο με το gps χωρίς να χρεώνεσαι μπορείς να κάνεις την δουλεία σου;
Link to comment
Share on other sites

αγοράζοντας την άδεια, πρέπει να χρησιμοποιείς το wifi για πλοήγηση ή μόνο με το gps χωρίς να χρεώνεσαι μπορείς να κάνεις την δουλεία σου;

 

Αφού αγοράσεις την άδεια (αγόρασε την από το pc σου καλύτερα,όχι από το κινητό), πας από το pc σου στην σελίδα τους στο ίντερνετ και κατεβάζεις το πρόγραμμα τους και το εγκαθιστάς. Αυτό κατεβάζει τους χάρτες και ότι άλλο έχεις αγοράσει στο pc. Μετά συνδέεις το κινητό στο pc και σου αντιγράφει τους χάρτες που θες και ότι άλλο χρειάζεται μέσα στην κάρτα μνήμης σου. Δεν χρειάζεσαι σύνδεση internet στο κινητό, αφού όλοι οι χάρτες είναι μέσα και το πρόγραμμα έχει "ξεκλειδώσει".

Όταν βγεί αναβάθμιση για τους χάρτες απλά συνδέεισ το κινητό στο pc και στα περνάει όλα μέσα μόνο του.

-Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Το Νdrive καθυστέρηση ούτε σε μένα έχει αλλά από πλοήγηση δεν λέει πολλά πράγματα.

Από Χολαργό στον Βύρωνα κάνει φουρκέτα... στη Βασ. Σοφίας!!!

Το Sygic αααααααργό κολάει συνέχεια.

 

Aυτο το κάνει ακόμα κι αν διαλέξεις τη συντομότερη διαδρομή; Γιατί μάλλον το έχεις στην ταχύτερη, που σε πάει απο μεγάλους δρόμους.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το κάνει ακόμα κι αν διαλέξεις τη συντομότερη διαδρομή; Γιατί μάλλον το έχεις στην ταχύτερη, που σε πάει απο μεγάλους δρόμους.

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινουν αυτα αλλα αισθανομαι τυχερος γιατι απο το δικο μου ndrive στο wave ειμαι ευχαριστημενος. Προχθες το δοκιμασα παλι που ηθελα να παω καπου και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

To sygic ξανα ανεβηκε στο appstore και ειναι πλεον και σε καλη τιμη,γυρω στα 10 ευρω.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000659575&listYN=Y

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000658872&listYN=Y

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί το Navitel Navigator 3 to οποίο φαίνεται να είναι πανάλαφρη εφαρμογή και πάει σφαίρα. ΥΠοτίθεται ότι είναι δωρεάν αλλά ζητάει activation. Έχω κατεβάσει ελληνικούς χάρτες, αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το free πρόγραμμα...
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί το Navitel Navigator 3 to οποίο φαίνεται να είναι πανάλαφρη εφαρμογή και πάει σφαίρα. ΥΠοτίθεται ότι είναι δωρεάν αλλά ζητάει activation. Έχω κατεβάσει ελληνικούς χάρτες, αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το free πρόγραμμα...

 

τι χάρτες έβαλες?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι χάρτες έβαλες?

 

Δεν φόρτωσα τους χάρτες. Με το που ανοίγει μου δίνει το device iD, και ζητάει registration. αλλιώς μπαίνει μόνο σε Demo Mode.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...