Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω βρε παιδιά, το Sygic σας αργεί να κλειδώσει σε στροφές? Εμένα ώρες ώρες ξεχνιέται και μένει κολημένο σε ένα σημείο. Το έχω στη μνήμη του τηλεφώνου και αγορασμένο. Και κάποιες φορές όταν πάω να κάνω αναζήτηση για διεύθυνηση κολλάει.. Αναβάθμηση χαρτών μπορούμε να κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε παιδιά, το Sygic σας αργεί να κλειδώσει σε στροφές? Εμένα ώρες ώρες ξεχνιέται και μένει κολημένο σε ένα σημείο. Το έχω στη μνήμη του τηλεφώνου και αγορασμένο. Και κάποιες φορές όταν πάω να κάνω αναζήτηση για διεύθυνηση κολλάει.. Αναβάθμηση χαρτών μπορούμε να κάνουμε?

 

Το μονο που εχω διαπιστωσει ειναι το τελευταιο, οντως καμια φορα κολλαει για λιγο οταν κανεις αναζητηση αλλα κατα τα αλλα δουλευει τελεια. Και εγω αγορασμενο και στο τηλεφωνο περασμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες με τους χάρτες που κυκλοφορούν για το sygic (οχι τον τομτομ) υπάρχουν speedcameras ή πρέπει να τις βάλω ξεχωριστά? ξερεις κανείς πως?
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παίδες με τους χάρτες που κυκλοφορούν για το sygic (οχι τον τομτομ) υπάρχουν speedcameras ή πρέπει να τις βάλω ξεχωριστά? ξερεις κανείς πως?

 

Κατεβάζεις τις κάμερες από εδώ του Sygic 7.7 το αποσυμπιέζεις και αυτά που έχει ο φάκελος map τα αντιγράφει μέσα στο φάκελο grc εκεί που έχεις αποθηκεύσει το sygic στο κινητό σου. Για οτιδήποτε άλλο στείλε pm

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πήγα στη Ρώμη και δούλευα το Route 66. Μέ έσωσε! Κινούμουνα πεζός την περισσότερη ώρα και χάριν στο route 66 δεν χρειάστηκε καν να αγοράσω χάρτη! Του έβαζα που θέλω να πάω και με πήγαινε, με εντυπωσίασε. Είχα βέβαια και το κανονικό μου GPS μαζί (αυτοκινήτου) αλλά δεν χρειάστηκε να το δουλέψω, το άφηνα στο ξενοδοχείο, το route 66 με κάλυψε πλήρως! Από δρόμους και αξιοθέατα είχε τα πάντα!!

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι χρειαζότανε 5 λεπτά περίπου για να κλειδώσει δορυφόρους κάθε φορά που ενεργοποιούσα το GPS (Με internet απενεργοποιημένο-καθαρό GPS). Αλλά τι είναι 5 λεπτά...1 τσιγάρο δρόμος :D

 

P.S κανένα IGO πότε θα δούμε στο BADA;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πήγα στη Ρώμη και δούλευα το Route 66. Μέ έσωσε! Κινούμουνα πεζός την περισσότερη ώρα και χάριν στο route 66 δεν χρειάστηκε καν να αγοράσω χάρτη! Του έβαζα που θέλω να πάω και με πήγαινε, με εντυπωσίασε. Είχα βέβαια και το κανονικό μου GPS μαζί (αυτοκινήτου) αλλά δεν χρειάστηκε να το δουλέψω, το άφηνα στο ξενοδοχείο, το route 66 με κάλυψε πλήρως! Από δρόμους και αξιοθέατα είχε τα πάντα!!

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι χρειαζότανε 5 λεπτά περίπου για να κλειδώσει δορυφόρους κάθε φορά που ενεργοποιούσα το GPS (Με internet απενεργοποιημένο-καθαρό GPS). Αλλά τι είναι 5 λεπτά...1 τσιγάρο δρόμος :D

 

P.S κανένα IGO πότε θα δούμε στο BADA;;;

μπραβο το route66! ποτε δεν με απασχολησε! ,,,που το βρισκουμε , ποσο , χαρτες κλπ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπραβο το route66! ποτε δεν με απασχολησε! ,,,που το βρισκουμε , ποσο , χαρτες κλπ?

 

Το έχει ήδη μέσα το κινητό σου δοκιμαστικά για 1 μήνα , μετά πρέπει να το αγοράσεις κοστίζει κάπου 30 ευρώ για Ελλάδα αν θυμάμε καλά και 50 ευρώ για όλη την Ευρώπη. Εγώ αυτό πήρα για όλη την Ευρώπη!

 

Το link είναι εδώ αν θες να το αγοράσεις:

https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?cid=UK&act=

 

P.S Η πυξίδα στο κινητό σε συνεργασία με το GPS τα σπάει! Με το που έστριβα ενώ είμουνα πεζός, άλλαζε κατεύθυνση και ο χάρτης κατευθείαν!Φοβερό!

-Από χάρτες νομίζω έχει της teleatlas πάνω,γιατί αυτές έχω στο gps του αυτοκινήτου και το κινητό μου βγάζει ακριβώς τα ίδια, αλλά δεν ξέρω σίγουρα.... Το ελέγχω αν θες να μάθεις

Edited by Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ! ναι το ειχα στο κινητο αλλα δεν ενδιαφερθηκα ποτε να το δοκιμασω και φαινεται αξιολογο...

στη σελιδα που μου εδωσες αντι europe αν επιλεξω western europe ειναι η Ελλαδα μεσα λογικα ετσι?

ανανεωσεις χαρτων πως κανουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Mε Western Europe έχει και την Ελλάδα.. Και εγώ τη δυτική Ευρώπη είχα αγοράσει και οι χάρτες είναι free και κατεβάζεις όποιον θες από Δυτική Ευρώπη βέβαια. Μόνο την άδεια πληρώνεις και έχεις 1 χρόνο νομίζω να αναβαθμίζεις τα poi. Για Ελλάδα έχει αρκετό καλό χάρτη αλλά δεν καλύπτει πλήρως το επαρχιακό δίκτυο. Για την Ευρώπη είναι οι καλύτεροι χάρτες πιστεύω. Είναι της Navteq. Εγώ που πήγα διακοπές φέτος χρησιμοποιήσα τον Sygic και μπορώ να πω ότι είναι φοβερός. Έχει πολύ κάλυψη στο επαρχιακό δίκτυο. Πιστεύω τα κενά του Route 66 τα καλύπτει ο Sygic και αντίστροφα. Εμένα και οι δύο μια χαρά με πήγαν πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω τα κενά του Route 66 τα καλύπτει ο Sygic και αντίστροφα. Εμένα και οι δύο μια χαρά με πήγαν πάντως.

 

Ναι έτσι είναι, μόνο που ο Route 66 είναι πολύ πιο φτηνός στο να αγοράσεις Ευρώπη και να έχεις όλες τις χώρες μέσα. Φίλε μην αγοράσεις Δυτική Ευρώπη μόνο, δώσε άλλα 10 ευρώ και πάρε ολόκληρη την Ευρώπη δεν αξίζει να μην την έχεις για 10 ευρώ παραπάνω σε περίπτωση που βγεις εξωτερικό κάποια στιγμή...

Τα POI είναι δωρεάν για 1 χρόνο,μετά πρέπει να πληρώσεις αν θες αναβαθμίσεις αλλά δεν χρειάζετε κατά την γνώμη μου, πόσα βετζινάδικα θα κλείσουν μέσα σε 1-2-3 χρόνια; :-P

Οι Navteq είναι όντως κορυφαίοι χάρτες! Πριν από 1-2 χρόνια δεν ήτανε είχαν αρκετές ελλείψεις για Ελλάδα, αλλά τώρα είναι κομπλέ πιστεύω.

Edited by Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για όποιον δεν θέλει να ξοδέψει πολλά λεφτά για να πάρει όλη την Ευρώπη σε GPS υπάρχει και η εξής φτηνή λύση... Αγοράζετε το Sygic με την Ελλάδα μέσα στα 14 ευρώ και μετά υπάρχει τρόπος (πολύ εύκολος και χωρίς χρήση κρακ η να πειράξετε τίποτα από το πρόγραμμα ) να περάσετε μέσα όλη την Ευρώπη. (Και πιθανότατα όλον τον κόσμο, Ευρώπη το έχω δοκιμάσει).

Αν ενδιαφέρεστε PM να σας γράψω έναν οδηγό,εδώ λογικά θα με κράξουνε αν τον γράψω ε; :D :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτήσω, όσοι έχουν το Route 66 βασικά. Τους χάρτες η εταιρεία δεν τους αναβαθμίζει? Γιατί είναι από το 2010...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

POIS δικά μας πως περνάμε στο route66??

 

Εχω 2 αρχεία bmp και csv , και δεν ξέρω πως εγκαθίστανται

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια,

διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος και θα ηθελα να πω καποιες ερωτησεις μου.

 

το wave S8500 εχω περιπου 2 χρονια και GPS ακομα δε του εχω περασει γιατι δε μου χρειαζοταν.

σημερα προσπαθω το θεμα να βρω κατι.

 

Sygic και Ndrive δε μου τα βγαζει καθολου στο samsungapps. επισης , το navitel που βγαζει εχει ενα καρο χώρες πλην όμως της Ελλάδας.

Διευκρινιζω οτι κανω αναζήτηση από το samsungapps -> εφαρμογες πλοηγησης, καθως και από το πλαισιο αναζητησης αλλά τιποτα.

 

Περασα μονο το Mapcube2 το οποιο βρηκε την θεση μου εντος διαμερισματος, με ενεργοποιημενη συνδεση του κινητου με wifi.

υπαρχει αραγε τροπος να κατεβασω ολοκληρο τον ελληνικό χάρτη για το πρόγραμμα αυτό ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καποιο καλο μαγαζακι :wink:για να αγορασω προγραμμα gps και χαρτες?περιμενω pm
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και εγώ ενδιαφέρομαι για κανά GPS πρόγραμμα. pm please

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
κατέβασα το Ndrive από το appstore της Πορτογαλλίας. Χάρτη Ελλάδας της navteq και φωνή ελληνική υπάρχουν ? Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κατέβασα το Ndrive από το appstore της Πορτογαλλίας. Χάρτη Ελλάδας της navteq και φωνή ελληνική υπάρχουν ?

 

Δώσε link να δοκιμάσω και εγώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα στους φίλους του bada.

Εδώ και μερικές ημέρες έχω διαγράψει κατά λάθος ένα theme η ταπετσαρία που είχα στο κινητό μου samsung wave s8500 και δεν μπορώ να τη βρω πουθενά στο διαδίκτυο.

Ήταν σε φόντο μπλε και αριστερά κατέβαινε κάτι περίπου σαν κορδέλα και δίπλα είχε μια μπαλίτσα.

Μήπως κάποιος το έχει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...