Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα συγκεντρώσουμε τις συζητήσεις που αφορούν εφαρμογές πλοήγησης που προορίζονται για συσκευές Bada.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου μιας και η 1.2 επιφέρει ουσιαστικά λίγες και όχι τόσο ουσιαστικές αλλαγές σε σχέση με το κόστος των χαμένων spoofed εφαρμογών. Επίσης υπάρχει και η αναμονή των bugs που πιθανώς θα έχει η 1.2.. Κάτι άλλο τώρα.. 'Εχει βάλει κάποιος το Ndrive? Αν ναι ο χάρτης πως τα πάει? Εγώ που το δοκίμασα λίγο (για μικρές αποστάσεις) ψιλοαπογοητεύτηκα καθώς το gps ενώ κλείδωνε γρήγορα η θέση του εχει απόκλιση.. Τι να πω.. θα το δω και αύριο να σιγουρευτώ..

Το N drive που το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Το N drive που το βρήκες;

Εδώ...

http://badawaveapps.blogspot.com/2011/01/ndrive-for-free.html

κι εδώ οι χάρτες..

http://badawaveapps.blogspot.com/2011/01/ndrive-maps-v218-for-ndrive-v10-for-all.html

όποιος το βάλει ας μου πει εντυπώσεις..

Edited by karlito1975
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

το ndrive που βαλαμε οσοι βαλαμε ποιο πανω εχει καποια ρυθμιση να λοκαρι ποιο γρηγηρα μεσω ιντερνετ? επισεις σημερα το δοκιμασα.ενω εχει λοκαρη κτλ αργει να κινηθει ο δεικτης.δλδ ειμαι στο φαναρη κ ξεκιναω τωρα,ο δεικτεις ξεκινα μετα απο 30 με 60 δευτερα ...αυτο ειναι καποια ρυθμηση που πρεπει να κανω ?ξερει κανεις γτ αργει?

 

στο ιphone οταν στελναν στο facebook μου ερχοταν ενημερωση στο κινητο

εδωξερει κανεις πως γινεται?

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

το ndrive που βαλαμε οσοι βαλαμε ποιο πανω εχει καποια ρυθμιση να λοκαρι ποιο γρηγηρα μεσω ιντερνετ? επισεις σημερα το δοκιμασα.ενω εχει λοκαρη κτλ αργει να κινηθει ο δεικτης.δλδ ειμαι στο φαναρη κ ξεκιναω τωρα,ο δεικτεις ξεκινα μετα απο 30 με 60 δευτερα ...αυτο ειναι καποια ρυθμηση που πρεπει να κανω ?ξερει κανεις γτ αργει?

 

στο ιphone οταν στελναν στο facebook μου ερχοταν ενημερωση στο κινητο

εδωξερει κανεις πως γινεται?

 

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω 2 μέρες τώρα που το δοκιμάζω.. Αργεί απίστευτα ο δείκτης (από 30 - 60 περίπου δεύτερα..) Αν κάποιος βρει λύση σε αυτό ας το ποστάρει.. Τι κρίμα πάνω που νόμιζα πως βρήκαμε τρόπο να έχουμε πρόγραμμα gps *****ed στο κινητό μας :(

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δουλευουν κανονικα, αλλα πρεπει να το δοκιμασω και με το gps ενεργοποιημενο...

 

Το θέμα είναι να δουλεύει με το gps ενεργοποιημένο (σωστά) και όχι σε simulation mode που τα πάει μια χαρά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσα οτι αφοτου εβαλα την 1.2 αμα εχω ενεργοποιημένο το Χρηση δεδομένων πακετου στις Ρυθμίσεις/Δυνατοτητα συνδεσης τοτε οταν μπαινω στην περιήγηση για το gps ειτε όταν πηγαίνω στις Ρυθμισεις/Δυνατοτητα Συνδεσης/Θεση/Η θεση μου πρέπει να μπαίνει στο ιντερνετ απο μονο του(βγαζει ενα κοκκινο και μπλε σηματακι πανω διπλα απο το σημα).

Επειδη μετα παω στο Μετρητης δεδομένων πακετου και βλέπω οτι εχει καταγραψει καποια ΚΒ οποτε θα με εχει χρεωσει λογικα(θα το δω οταν ερθει ο λογαριασμος :D).Το 3G το εχω απενεργοποιησει επισης

Στην 1.0.2 δεν γινοτανε παντως.

Το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος αυτο?Η μονο σε μενα γινεται?

Link to comment
Share on other sites

αν παιδια αλλαξει ο δορυφορος στον οποιο λοκαρει;; το ειχε κανει καποιος σε παλιο ποστ..αλλαζες το .ini και κλειδωνε σε αλλο δορυφορο της γκουγκλ πιο γρηγορα...

επισης αν καποιοσ βρει λυση και μπορει να γραψει συνοπτικα τις οδηγιες θα του ημουν υποχρεος..

Link to comment
Share on other sites

παίδες πέρασε κανείς σας , ελληνικές φωνές στο NDrive ? εγώ βρήκα και πέρασα αφτες εδώ http://ul.to/ttumfe αλά δεν της βλέπει καν.!! στο μενού του . μήπως είναι χαλασμένα τα αρχεία.

 

εάν πέρασε κανείς με επιτυχία ελληνικές φωνές , ας της ανεβαση παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα αφού πήρα αρχείο(με φωνές) που αφορούσε ndrive για windows mobile. Αύριο θα δοκιμάσω με αρχείο το οποίο θα προέρχεται από την αντίστοιχη έκδοση στο Android.

Αν μπορεί να το κάνει κάποιος νωρίτερα ας ενημερώσει για τα αποτελέσματα..

 

Περασα τις ελληνικες φωνες για ndrive απο android αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωριζει,οποτε ψαχνουμε για κατι αλλο:wacko:

 

Το καλο ειναι οτι δεχτηκε τις καμερες της τροχαιας,κατι ειναι και αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Περασα τις ελληνικες φωνες για ndrive απο android αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωριζει,οποτε ψαχνουμε για κατι αλλο:wacko:

 

το θεμα ειναι να φτιαξουμε την καθηστερηση

Link to comment
Share on other sites

Περασα τις ελληνικες φωνες για ndrive απο android αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωριζει,οποτε ψαχνουμε για κατι αλλο:wacko:

 

ακριβώς αφτο και εγώ γεια ανδροιτ , πέρασα και ούτε καν της βλέπει.

όποιος βρει , και δουλεύουνε , ας της ανεβαση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας παρακαλω αν μπορειτε να βοηθησετε με το GPS! Και πριν την αναβαθμιση σε 1.2 και μετα το αφηνω κανα 20λεπτο και δεν λεει να κλειδωσει δορυφορους! Το εχω και σε assisted γιατι εχω προγραμμα MB μεσω COSMOTE και παλι τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Περασα τις ελληνικες φωνες για ndrive απο android αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωριζει,οποτε ψαχνουμε για κατι αλλο:wacko:

 

Το καλο ειναι οτι δεχτηκε τις καμερες της τροχαιας,κατι ειναι και αυτο!!

 

Που τις βρίσκουμε αυτές? Κανά link για να κατεβάσουμε και το ndrive?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας παρακαλω αν μπορειτε να βοηθησετε με το GPS! Και πριν την αναβαθμιση σε 1.2 και μετα το αφηνω κανα 20λεπτο και δεν λεει να κλειδωσει δορυφορους! Το εχω και σε assisted γιατι εχω προγραμμα MB μεσω COSMOTE και παλι τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

κατεβασε αφτο εδω http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000083283&listYN=Y τρεξτω μεχρι να κλειδοσει δορυφορους δηλαδη να πρασινισουνε, χωρισ να το κλεισεις , ανειξε το ρουτε66 .

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αφτο εδω http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000083283&listYN=Y τρεξτω μεχρι να κλειδοσει δορυφορους δηλαδη να πρασινισουνε, χωρισ να το κλεισεις , ανειξε το ρουτε66 .

 

Ποιο προγραμμα εννοεις? Δεν μου το βγαζει :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα σήμερα με το NDrive :mad:

 

προσπαθώ να το κατεβάσω απο το AppsStore της Ισπανίας αλλα στο 50% μου πετάει μήνυμα το οποίο λέεί πως και καλά δεν έχω υπόλοιπο μνήμης..

αυτο εννοείτε πως ΔΕΝ υσχύει γιατί αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης η οποία είναι η μισή άδεια!

 

κανείς καμιά ιδέα ??κάπου διάβασα πως όταν κατεβάζεις απο το Kies τότε πρώτα γράφει στο κινητό και μετά μεταφέρει στην κάρτα μνήμης..αλλά και πάλι έχω αρκετό χώρο για να γίνει αυτο :( η εφαρμογή είναι σχεδόν 300mb και εγώ έχω 350 free στο κινητό...το έβαλα για δοκιμή να κατεβάσω άλλη εφαρμογή περίπου 70mb και την κατέβασε κανονικά !!! τι μπορεί να φταίει ????

Link to comment
Share on other sites

Που τις βρίσκουμε αυτές? Κανά link για να κατεβάσουμε και το ndrive?

Το Νdrive το κατεβαζεις απο το ισπανικο appstore μεσω κιες

Ποιο προγραμμα εννοεις? Δεν μου το βγαζει :cry:

 

Το προγραμμα λεγεται GPS status http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000083277

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Το Νdrive το κατεβαζεις απο το ισπανικο appstore μεσω κιες

 

 

Το προγραμμα λεγεται GPS status http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000083277

 

Αυτο αγορινα το εχω κατεβασει και δεν λεει να κλειδωσει! Το αφηνω 30 λεπτα και δεν κανει τιποτα! WTF!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αγορινα το εχω κατεβασει και δεν λεει να κλειδωσει! Το αφηνω 30 λεπτα και δεν κανει τιποτα! WTF!!!!!!!!!!!!1

 

Οταν το τρεχεις...πατας τις 3 τελιτσες στο κατω μερος και στην συνεχεια επιλεγεις το start gps??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αγορινα το εχω κατεβασει και δεν λεει να κλειδωσει! Το αφηνω 30 λεπτα και δεν κανει τιποτα! WTF!!!!!!!!!!!!1

 

με το GPS Status προσοπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο να κλειδώσει το GPS..δοκίμασες να το ανοίξεις στον δρόμο ενώ είσαι στο αυτοκίνητο ας πούμε ? ή μονο στο σπίτι σου ? μέσα στο σπίτι πάντως δεν θα κλειδώσει ποτέ λογικά γιατί δεν θα πιάνουν σήμα οι δορυφόροι . . .

Link to comment
Share on other sites

με το GPS Status προσοπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο να κλειδώσει το GPS..δοκίμασες να το ανοίξεις στον δρόμο ενώ είσαι στο αυτοκίνητο ας πούμε ? ή μονο στο σπίτι σου ? μέσα στο σπίτι πάντως δεν θα κλειδώσει ποτέ λογικά γιατί δεν θα πιάνουν σήμα οι δορυφόροι . . .

 

Παντου ρε αγορινα. Λες και ειναι νεκρο :p What teh hellz0r! Ειμαι ο μονος με καρκινο στο GPS :p

Link to comment
Share on other sites

Οταν το τρεχεις...πατας τις 3 τελιτσες στο κατω μερος και στην συνεχεια επιλεγεις το start gps??

 

Tο ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, και ναι, ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως πατάμε το start gps αλλα πάλι τίποτα.....

 

WTF !!!:blink:

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...