Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω

 

τελικα υπαρχη τροπος να με ειδοποιη το κινητο για τα εμαιλ κ το facebook οπως στο ιphone?

 

Αν εννοεις να παιρνεις τα mail σου υπαρχει το ενσωματομενο widget που τα κατεβαζεις και τα διαβαζεις,για facebook δεν ξερω ουτε και εχω ασχοληθει γιατι δεν εχω facebook

Link to comment
Share on other sites

που βρισκουμε το φακελο ινφο?

μπερδευτικα

 

Συνδεεις το κινητο στο usb σαν "Συσκευη αποθηκευσης" πας στον φακελο others στην καρτα μνημης σου εκει βρισκεις τον φακελο __@@bada_applications@@__

τον ανοιγεις βρισκεις εναν αλλο φακελο του στυλ y0250j54st τον ανοιγεις και εκει μεσα ειναι ο φακελος info.

 

Προσοχη ο φακελος y0250j54st σε εσενα θα ονομαζετε καπως αλλιως.

Εκει θα ειναι εγκατεστημενο το Ndrive.

 

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Αν θελουμε να μην κανουμε επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε.

 

Αυτα , πιστευω να βοηθησα καπως και εγω.:):)

 

ούλα αφτα φίλε xkosm, με το stunes?? ι με κανονική σύνδεση !!

Link to comment
Share on other sites

ούλα αφτα φίλε xkosm, με το stunes?? ι με κανονική σύνδεση !!

 

 

δε μου αλλαζει

 

γτ?

μου ανεβαζεις ενα αρχει aplication.xml na το κανω κοπυ παστε?

Link to comment
Share on other sites

ούλα αφτα φίλε xkosm, με το stunes?? ι με κανονική σύνδεση !!

 

κάνεις σύνδεση για μεταφορά δεδομένων..απλή σύνδεση δηλαδή και πειράζει το applications.xml όπως είπε και ο φίλος και όλα έτοιμα

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Αν θελουμε να μην κανουμε επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε.

 

Αυτα , πιστευω να βοηθησα καπως και εγω.:):)

 

εκανα οτι λεες φιλε, επανεκινησεις, αλλα ακομα μοθ εμφανιυεται ισπανια, τ εκανα λαθοσ !!

 

αλαξα και τα 2 που λενε spain

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα ακόμα spain γράφει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι λεες φιλε, επανεκινησεις, αλλα ακομα μοθ εμφανιυεται ισπανια, τ εκανα λαθοσ !!

 

αλαξα και τα 2 που λενε spain

 

Kαι εμένα ακόμα spain γράφει.

 

 

να αναβασει αν θελει ενα αρχειο aplication.xml με το ονομα ndrive

na κανουμε copy paste

Link to comment
Share on other sites

να αναβασει αν θελει ενα αρχειο aplication.xml με το ονομα ndrive

na κανουμε copy paste

 

 

καταρχην να ξεκαθαρισο οτι ωρικα αρχειο με καταληξη aplication και οχι aplication.xml, αλα πστευο αφτον να ενοει ο φιλος !!

 

ναι το ιδειο ειναι , τορα το ιδα το .xml

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

καταρχην να ξεκαθαρισο οτι ωρικα αρχειο με καταληξη aplication και οχι aplication.xml, αλα πστευο αφτον να ενοει ο φιλος !!

 

ενα αρχειο aplication ηταν μεσα στο ινφο κ αυτο ειχε καταληξη xml

 

εσενα το δικο σου τι καταληξη εχει?

 

μπορεις να ανεβασεις το αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφοσον το αλλαξατε....καντε αλλαγη της γλωσσας,απο ελληνικα η οτι το εχετε σε αγγλικα πχ και μετα ξανα επιστροφη στην γλωσσα σας.Η επανεκινηση δεν δουλεψε ουτε σε μενα και εκανα το κολπακι με την γλωσσα,καντε το και θα δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφοσον το αλλαξατε....καντε αλλαγη της γλωσσας,απο ελληνικα η οτι το εχετε σε αγγλικα πχ και μετα ξανα επιστροφη στην γλωσσα σας.Η επανεκινηση δεν δουλεψε ουτε σε μενα και εκανα το κολπακι με την γλωσσα,καντε το και θα δουλεψει

 

λες να μη το δοκιμασα?

μαλλον στο ανοιγμα του αρχειου με το νοτεπαδ αλλαξε το unicode

 

τωρα πρεπει να ξαναεγκαταστησω απο την αρχη

 

ενα αρχειο ζητησα κ δε μου το δινουν εδω μεσα κ λενε οτι βοηθατε κιολας

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ελα και το αρχειο εφτασε!!

Αποσυμπιεστε το πρωτα.

 

[ATTACH]18279[/ATTACH]

 

 

Οι οδηγιες ξανα:

 

" Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Σε οσους δεν αλλαξει με την επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε. "

Edited by xkosm
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορουμε να βρούμε τον χάρτη για την ελλάδα για το Ndrive v10

Ακολουθωντας το link που δίνει το ξένο σιτε κατεβασα ενα αρχειο αλλα δεν έχω τον κωδικο να κάνω extract.

 

Μπορεί κανεις να βοηθήσει στέλνωντας pm

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε καποιος το ndrive πορτογαλιας?

ισως αυτο να μην εχει την καθηστερηση που εχει το ισπανικο

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τον ισπανικό τον κράκαρα έβαλα ελληνικό χάρτη και δουλεύει jet. σήμερα το δοκίμασα κιόλας και πάει μια χαρά. Κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό, μου λέει να στρίψω στην ώρα μου και ο επαναυπολογισμός διαδρομής είναι ταχύτατος (2-3 sec). είχα ανεβάσει link για να το πάρει όποιο θέλει αλλά το σβήσανε. οπότε όποιος θέλει του στέλνω pm με το link για να κατεβάσει όλο τον φάκελο και με ένα copy paste να είναι έτοιμο. Προϋποθεση να κατεβάσει πρώτα το ισπανικό στο κινητό του.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τον ισπανικό τον κράκαρα έβαλα ελληνικό χάρτη και δουλεύει jet. σήμερα το δοκίμασα κιόλας και πάει μια χαρά. Κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό, μου λέει να στρίψω στην ώρα μου και ο επαναυπολογισμός διαδρομής είναι ταχύτατος (2-3 sec). είχα ανεβάσει link για να το πάρει όποιο θέλει αλλά το σβήσανε. οπότε όποιος θέλει του στέλνω pm με το link για να κατεβάσει όλο τον φάκελο και με ένα copy paste να είναι έτοιμο. Προϋποθεση να κατεβάσει πρώτα το ισπανικό στο κινητό του.

Και εγώ το έβαλα χθές και το δοκίμασα.

Για κάποιο λόγο χθες οι φωνητικές εντολές του καθυστερούσαν, όπως και η θέση σε σχέση με εμένα(κινητό).

Σήμερα ξανά στην ίδια διαδρομή τις φωνητικές εντολές τις έδινε σωστά.

Το στίγμα πάλι υπολείπεται.

Χθές πάντως είχα συνδεδεμένο bluetooth ακουστικό.

Δεν ξέρω αν επηρεάζει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έβαλα χθές και το δοκίμασα.

Για κάποιο λόγο χθες οι φωνητικές εντολές του καθυστερούσαν, όπως και η θέση σε σχέση με εμένα(κινητό).

Σήμερα ξανά στην ίδια διαδρομή τις φωνητικές εντολές τις έδινε σωστά.

Το στίγμα πάλι υπολείπεται.

Χθές πάντως είχα συνδεδεμένο bluetooth ακουστικό.

Δεν ξέρω αν επηρεάζει...

 

και εγώ έχω συνέχεια bluetooth ακουστικό ανοικτό αλλά και οι φωνητικές εντολές και το στίγμα είναι μια χαρά. Πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα και καλύτερα από την Gps συσκευή που έχω. Και από την πρώτη στιγμή βρήκε δορυφόρους σε λιγότερο από μισό λεπτό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω συνέχεια bluetooth ακουστικό ανοικτό αλλά και οι φωνητικές εντολές και το στίγμα είναι μια χαρά. Πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα και καλύτερα από την Gps συσκευή που έχω. Και από την πρώτη στιγμή βρήκε δορυφόρους σε λιγότερο από μισό λεπτό.

Μπορείς να μου στείλεις ένα PM με το link αυτών που κατέβασες;

Το Ισπανικό Ndrive έχεις; Χάρτη τον latin ή όχι.

Όταν λέω πάντως ότι υπολείπεται δεν εννοώ τραγικά, περίπου 5-7 μέτρα σε ταχύτητα 130-140 και κάνα 2-3 μέτρα στα 40-50. Στο περίπου πάντα, με το μάτι εννοείται...

Κλείδωμα όχι τόσο γρήγορο, 2-3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ειχα χρονο χθες να κατεβασω οτι χρειαζοταν κ τωρα σβηστηκαν ολα τα λινκ!οποιος εχει ορεξη παιδια κ δν βαριεται ασ κανει ενα κοπο για pm...(αν υπαρχουν ακομη βεβαια)..ευχαριστω

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανενας που εβαλε καμερες απο ελλαδα?

Αν ειναι ας ποσταρει την διευθυνση ή ας κανει pm

thinks :happy:

 

δυστυχως δεν ειχα χρονο χθες να κατεβασω οτι χρειαζοταν κ τωρα σβηστηκαν ολα τα λινκ!οποιος εχει ορεξη παιδια κ δν βαριεται ασ κανει ενα κοπο για pm...(αν υπαρχουν ακομη βεβαια)..ευχαριστω

 

Δεν σβηστικαν ολα .... καποιες παραθεσεις εμειναν.

;)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τον ισπανικό τον κράκαρα έβαλα ελληνικό χάρτη και δουλεύει jet. σήμερα το δοκίμασα κιόλας και πάει μια χαρά. Κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό, μου λέει να στρίψω στην ώρα μου και ο επαναυπολογισμός διαδρομής είναι ταχύτατος (2-3 sec). είχα ανεβάσει link για να το πάρει όποιο θέλει αλλά το σβήσανε. οπότε όποιος θέλει του στέλνω pm με το link για να κατεβάσει όλο τον φάκελο και με ένα copy paste να είναι έτοιμο. Προϋποθεση να κατεβάσει πρώτα το ισπανικό στο κινητό του.

 

φίλε οταν βαζεις το κινητο στη βεραντα μετα απο ποση ωρα πιανει σημα το ndrive? επισης οταν εισαι στο αυτοκινητο περιμενεις να πιασεις σημα και μνεις ακινητος η το αφηνεις να βρει εν κινησει τη θεση σου; επισης χρησιμοποιεις το gps status Πρωτα για να βρει σημα και να κλειδωσει δορυφορους; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φίλε οταν βαζεις το κινητο στη βεραντα μετα απο ποση ωρα πιανει σημα το ndrive? επισης οταν εισαι στο αυτοκινητο περιμενεις να πιασεις σημα και μνεις ακινητος η το αφηνεις να βρει εν κινησει τη θεση σου; επισης χρησιμοποιεις το gps status Πρωτα για να βρει σημα και να κλειδωσει δορυφορους; ευχαριστω

 

Στην βεράντα δεν το έχω δοκιμάσει. Χρησιμοποίησα το Gps Status μόνο σήμερα το πρωϊ μέσα στο αυτοκίνητο και βρήκε δορυφόρους σε μισό λεπτό αφού έκανα 20 μέτρα με το αυτοκίνητο. Άνοιξα μετά το Ndrive ενώ κινόμουν και σε μισό λεπτό το πολύ βρήκε σήμα. Το απόγευμα άνοιξα απευθείας το Ndrive και μέχρι να επιλέξω διαδρομή είχε βρει σήμα.

 

κοιτάξτε τα pm σας όσοι μου ζητήσατε.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα τον ισπανικό τον κράκαρα έβαλα ελληνικό χάρτη και δουλεύει jet. σήμερα το δοκίμασα κιόλας και πάει μια χαρά. Κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό, μου λέει να στρίψω στην ώρα μου και ο επαναυπολογισμός διαδρομής είναι ταχύτατος (2-3 sec). είχα ανεβάσει link για να το πάρει όποιο θέλει αλλά το σβήσανε. οπότε όποιος θέλει του στέλνω pm με το link για να κατεβάσει όλο τον φάκελο και με ένα copy paste να είναι έτοιμο. Προϋποθεση να κατεβάσει πρώτα το ισπανικό στο κινητό του.

 

Μπορείς να μου στείλεις κι εμένα pm να κάνω ακόμα μία δοκιμή? Να δω τί γίνεται γιατί συνεχίζει να έχει καθυστερήσεις μεγάλες.. Ελληνικό χάρτη από που έβαλες? Αυτόν από το *************** ? Αν όχι στείλε μου αν μπορείς και γι'αυτόν pm :)

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...