Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

Από οτι διαβάζω βρέθηκε λύση για δωρεάν πλοήγηση. Αν κάποιος που κατάφερε να κάνει την διαδικασία, θα τον παρακαλούσα να ποστάρει έναν οδηγό με όλα τα παρελκόμενα (φωνές, ρυθμίσεις, κάμερες ασφαλείας, αλλαγή ονομασίας κτλ..). Θα ήθελα τέλος να ρωτήσω τους χρήστες την γνώμη τους για το ndrive συγκρινοντάς το με το Route66.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Από οτι διαβάζω βρέθηκε λύση για δωρεάν πλοήγηση. Αν κάποιος που κατάφερε να κάνει την διαδικασία, θα τον παρακαλούσα να ποστάρει έναν οδηγό με όλα τα παρελκόμενα (φωνές, ρυθμίσεις, κάμερες ασφαλείας, αλλαγή ονομασίας κτλ..). Θα ήθελα τέλος να ρωτήσω τους χρήστες την γνώμη τους για το ndrive συγκρινοντάς το με το Route66.

 

Λύσεις για δωρεάν πλογήγηση υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια σε όλα τα λογισμικά στη μορφή των πειρατικών/σπασμένων εφαρμογών, των οποίων η δημοσίευση απαγορεύεται στο myphone.gr .

Θα παρακαλούσα λοιπόν εγώ να ΜΗΝ ποστάρει κανένας οδηγό για σπασμένη εφαρμογή, γιατί θα διαγραφεί αμέσως.

Ευχαριστώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε οσους δεν αλλαξει με την επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε. "

 

Thanks :)

 

Το παραπάνω κολπάκι πιάνει χωρίς επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Χάρτη τον latin ή όχι.

 

Ελληνικό χάρτη από που έβαλες? Αυτόν από το ******** ?:)

 

Από το παραπάνω blog κατέβασα τον Greece Latin χάρτη και δουλεύει :)

 

Βρήκα και ελληνική φωνή για ndrive-bada. Τεστάρω και επανέρχομαι ;)

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Από το παραπάνω blog κατέβασα τον Greece Latin χάρτη και δουλεύει :)

 

Βρήκα και ελληνική φωνή για ndrive-bada. Τεστάρω και επανέρχομαι ;)

 

φιλε jaggelo,

 

αμα σου δουλεψουνε η ελληνικες φωνες !!! σε παρακαλο , ανεβασε τες καπου, , κ στελα μου πμ.

δοκιμασα πολλες ελληνικες φωνες , ακομα και αφτες απο το ρουτ66, αλλα δεν κανουνε.

 

φιλιικα μακης

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και ελληνική φωνή για ndrive-bada. Τεστάρω και επανέρχομαι ;)

 

Αν θες στηλε μου ling με pm η καλυτερα ποσταρε το εδω εφοσων δεν ειναι κατι που απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τζίφος :(

 

Δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα ελληνική φωνή συμβατή με τo ndrive v.10.2.06 του wave,

ενώ ήδη έχουν βγει όλες οι φωνές για v.10.2.09.

 

Μάλλον όταν αρχίσουν να διαθέτουν το ndrive και στην Ελλάδα θα ακούσουμε την Ματίνα :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τζίφος :(

 

Δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα ελληνική φωνή συμβατή με τo ndrive v.10.2.06 του wave,

ενώ ήδη έχουν βγει όλες οι φωνές για v.10.2.09.

 

Μάλλον όταν αρχίσουν να διαθέτουν το ndrive και στην Ελλάδα θα ακούσουμε την Ματίνα :p

 

ποτε !!!! καποιος νομιζω ειχε στειλει e-mail και ειχαν πει οτι προς το παροω δεν θα γινει!!! αν κανω λαθως πειτε το!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τον ndrive kκαι δουλεψε.

Ευχαριστο φιλε για τον κωδικο

Στην αρχη βεβαια το προγραμμα ηταν στα ισπανικα αλλα πηγαινοντας με την βοηθεια της τυχης βρηκα την ρυθμιση και το εβαλα στα αγγλικα που με βολευει.

Σαν προγραμμα πλοηγησης φαινετε πολυ καλυτερο με ποιο ευκολο και γρηγορο τροπο ευρεσης δρομου, κάτι που το route66 ειχε προβλημα, γιατι εαν δεν εγραφες σωστο το ονομα του δρομου δεν το ευρησκε με τιποτα, ενω εδω πατοντας καθε γραμμα σου δειχνει και τις επιλογες που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

με την καθηστερηση βρηκε καποιος κατι?

με τις καμερες καποιος πμ θα μου πει πως να τις βαλω?

ευχαριστω

 

 

υ.γ

υπαρχη καποιος τροπος να βρισκη ποιο γρηγορα το δεκτη γπσ?

Link to comment
Share on other sites

με την καθηστερηση βρηκε καποιος κατι?

με τις καμερες καποιος πμ θα μου πει πως να τις βαλω?

ευχαριστω

 

 

υ.γ

υπαρχη καποιος τροπος να βρισκη ποιο γρηγορα το δεκτη γπσ?

Στο ίδιο site που υπάρχει οδηγός για Ndrive διάβασα το ακόλουθο σχόλιο.

 

Today i found a way about reducing delay when i was using Ndrive.

 

It's very simple. Just check "Enable sensor aiding".

 

Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη ημέρα χρήσης του το είχα OFF και διαπίστωσα μεγάλη καθυστέρηση. Την δεύτερη που λειτουργούσε αποτελεσματικότερα όντως σε ανύποπτο χρόνο είχα ενεργοποιήσει τον βοηθητικό αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

το pm δεν το πήρες? Το ndrive είναι πάρα πολύ πιο εύχρηστο και δουλεύει και πιο καλά. Το route66 έχει πολύ μπερδεμένο μενού για μένα.

 

Ακολουθήστε ότι γράφει ο οδηγός του φίλου μας του GUZGUN. Τον ακολούθησα και ο χάρτης ο συγκεκριμμένος συνεργάζεται καλύτερα με το Ndrive! Σήμερα που το δοκίμασα έχω την εντύπωση ότι πήγαινε μια χαρά! Δεν είμαι χίλια τα εκατό σίγουρος γιατί τι κινητό το είχα ακουμπισμένο στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να μην βλέπω τέλεια την οθόνη ενώ οδηγούσα...

 

Στο ίδιο site που υπάρχει οδηγός για Ndrive διάβασα το ακόλουθο σχόλιο.

 

Today i found a way about reducing delay when i was using Ndrive.

 

It's very simple. Just check "Enable sensor aiding".

 

Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη ημέρα χρήσης του το είχα OFF και διαπίστωσα μεγάλη καθυστέρηση. Την δεύτερη που λειτουργούσε αποτελεσματικότερα όντως σε ανύποπτο χρόνο είχα ενεργοποιήσει τον βοηθητικό αισθητήρα.

 

Αυτό που είναι ακριβώς?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

@karlito1975

 

Γιατί πριν πιο χάρτη χρησιμοποιούσες.

 

Στο blog με τις οδηγίες και τα links, αν μπεις στους χάρτες έχει 2 Ελληνικούς.

 

GRC_GREEK_NT_2.18_2010.09

GRC_LATIN_NT_2.18_2010.09

 

Χρησιμοποίησες κάποιον άλλο;

 

Ρυθμίσεις>Δυνατότητα σύνδεσης>θέση>Ενεργ. βοηθητικού αισθητήρα

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

@karlito1975

 

Γιατί πριν πιο χάρτη χρησιμοποιούσες.

 

Στο blog με τις οδηγίες και τα links, αν μπεις στους χάρτες έχει 2 Ελληνικούς.

 

GRC_GREEK_NT_2.18_2010.09

GRC_LATIN_NT_2.18_2010.09

 

Χρησιμοποίησες κάποιον άλλο;

 

Ποιος απο τους δυο δουλευει καλυτερα ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος απο τους δυο δουλευει καλυτερα ?

Εγώ χρησιμοποιώ τον πρώτο.

 

Αν και έχω μέσα και τους δυο, τον 2ο δεν τον δοκίμασα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

@karlito1975

 

Γιατί πριν πιο χάρτη χρησιμοποιούσες.

 

Στο blog με τις οδηγίες και τα links, αν μπεις στους χάρτες έχει 2 Ελληνικούς.

 

GRC_GREEK_NT_2.18_2010.09

GRC_LATIN_NT_2.18_2010.09

 

Χρησιμοποίησες κάποιον άλλο;

 

Ρυθμίσεις>Δυνατότητα σύνδεσης>θέση>Ενεργ. βοηθητικού αισθητήρα

 

Τελικά έκανα λάθος γιατί νόμζα ότι οι χάρτες στο blog με τις οδηγίες και τα links είχαν διαφορετικό μέγεθος από αυτό που μου έστειλε ο GUZGUN με pm. Εκεί απέδωσα και το γεγονός ότι τώρα το Ndrive δείχνει να λειτουργεί μια χαρά. Τελικά είναι ο ίδιος με αυτόν που παραθέτεις πιο πάνω (GRC_GREEK_NT_2.18_2010.09 ).

Πάντως αυτό που έκανα ήταν να απεγκαταστήσω το παλιό Ndrive (το Ισπανικό) να κατεβάσω το Πορτογαλικό Ndrive και να περάσω μέσα ότι κατέβασα από το link του GUZGUN.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λάθος γιατί νόμζα ότι οι χάρτες στο blog με τις οδηγίες και τα links είχαν διαφορετικό μέγεθος από αυτό που μου έστειλε ο GUZGUN με pm. Εκεί απέδωσα και το γεγονός ότι τώρα το Ndrive δείχνει να λειτουργεί μια χαρά. Τελικά είναι ο ίδιος με αυτόν που παραθέτεις πιο πάνω (GRC_GREEK_NT_2.18_2010.09 ).

Πάντως αυτό που έκανα ήταν να απεγκαταστήσω το παλιό Ndrive (το Ισπανικό) να κατεβάσω το Πορτογαλικό Ndrive και να περάσω μέσα ότι κατέβασα από το link του GUZGUN.

εχουν καποια διαφορα;;στην ισπανια το πορτογαλικο ειναι τσαμπα!λολ!!

τελικά κάμερες και φωνές μπορούμε να βάλουμε; στα ελληνικά; πάω να δω πως γίνεται αν γίνεται στο android λογικά περίπου το ίδιο μπορεί να είναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

η φωτηνοτητα τις οθονη στο ndrive μειωνεται?πως μπαινει σε night i day ?

 

οταν παω ρυθμησεις θεση το 1 ειναι το gps φανταζομαι αν κ δε το γραφει

τα υπολυπα πο κατω τη κανουν?

 

υπαρχουν εξτρα χρεωσεις εκτος απο τα kb του ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω βαση gps ? Θελω να το τοποθετω ειτε στο τζαμι ειτε στον αεραγωγο. Ολες οι βασεις που βρισκω στο ιντερνετ ειναι για το iphone Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Άψογος :rotfl:

 

Κάτι βρήκα.

 

Καλό φαίνεται αλλά η βεντούζα χαλάει εύκολα... Είχα πάρει παρόμοιο..

Link to comment
Share on other sites

εχουν καποια διαφορα;;στην ισπανια το πορτογαλικο ειναι τσαμπα!λολ!!

τελικά κάμερες και φωνές μπορούμε να βάλουμε; στα ελληνικά; πάω να δω πως γίνεται αν γίνεται στο android λογικά περίπου το ίδιο μπορεί να είναι!!!!

 

Δεν έχουν καμιά διαφορά μεταξύ τους.. (Ισπανικό και Πορτογαλικό Ndrive)

Επίσης θέλω να προσθέσω ότι ενώ είχα ανοιχτό το wifi και ήμουν συνδεδεμένος στο διαδίκτυο, άνοιξα το Ndrive και αυτό ύστερα από την αρχικά οθόνη μου έβγαλε ένα μήνυμα (δεν το θυμάμαι καλά, κάτι σαν όρους χρήσης μου φάνηκε) όπου πάτησα accept και ύστερα βγήκε ένα δεύτερο μήνυμα που έλεγε να επιτρέψω την ανώνυμη αποστολή στοιχείων για την βελτίωση του προγράμματος. Εκεί πάτησα Decline. Υστερα όλα κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ndriveweb.com/software-bada/

 

Δείτε λίγο αυτό. Ουσιαστικά δείχνει ότι δεν μπορούν να μπουν κάμερες κ.τ.λ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα το χάρτη της Ελλάδας αλλά όταν πάω να κάνω αναζήτηση μου ζητάει να τον ελέγξει, φτάνει στο 100% μου βγάζει οκ και μετά πάλι τα ίδια. Τι πρέπει να κάνω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...