Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δεν ειναι θεμα χαρτων αλλα mlm αρχειου,αυτο που εχει ανεβει εδω δουλευει

 

φίλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δοκιμασα με το MLM europe που ανεβηκε εδω, και δε δουλεψε γιατι δεχοταν κωδικο ενεργοποιησης εκδοσης 8.16(χρησιμοποιω ενα key generator που υπηρχε μαζι με τους χαρτες). ομως οταν βαζω κωδικο ενεργοποιησης της αλλης εκδοσης(εχει ενα κουτακι για να επιλεξεις αν εχεις 8.16 η οχι), δεν τον δεχεται...και με τον κωδικο της 8.16 λεει δεν φορτωθηκε χαρτης...ελπιζω να μη σε μπερδεψα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δοκιμασα με το MLM europe που ανεβηκε εδω, και δε δουλεψε γιατι δεχοταν κωδικο ενεργοποιησης εκδοσης 8.16(χρησιμοποιω ενα key generator που υπηρχε μαζι με τους χαρτες). ομως οταν βαζω κωδικο ενεργοποιησης της αλλης εκδοσης(εχει ενα κουτακι για να επιλεξεις αν εχεις 8.16 η οχι), δεν τον δεχεται...και με τον κωδικο της 8.16 λεει δεν φορτωθηκε χαρτης...ελπιζω να μη σε μπερδεψα![/QUOΤ

 

Τικαρεις την επιλογη 8.16 μετο μλμ που ανεβηκε εδω και μετα πατας generate,στον φακελο maps δημιουργεις ενα φακελο grc και εκει μεσα τηα βαλεις τον χαρτη και το μλμ στον φακελο maps,AN γινει σωστα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει.Οσοι ψαχνουν τους χαρτες,καντε ενα search sto google ρε παιδια.....navteq maps 2010.07 και θα τους βρειτε

Link to comment
Share on other sites

[PRODUCTrive10 Europe]

name=Drive10 Europe

tts=no

sdk=no

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=no

speedcam=SCDB:EXTEUR:2012.08,SCDB:ISL:2012.08,SCDB:IMN:2012. 08

maps=NT:EXTEUR:2010.07,NT:ISL:2010.07,NT:IMN:2010.07

 

 

αυτα εβαλα στο αρχειο .mlm

τικαρα την επιλογη 8.16 sto ****** κι επαιξε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παιζει και ο χαρτης της ΤΑ κανονικα,σε οσους ειχατε τον NAVTEQ διαγραψτε τα παντα στον φακελο maps οπως και το παλιο mlm και κλασσικα δημιοθργηστε ενα φακελο grc,μεσα βαλτε τον χαρτη TA και το μλμ αρχειο στον φακελο maps.To mlm για να δουλεψει ειναι αυτο
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Sygic μετα τις 6 ημερες που μας δινει μετα απλα σ δειχνει την διαδρομη?οπως το route66?η ενεργοποιηση ποσο στοιχιζει?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το sygic γιατι κρασαρει μετα την πληκτρολογηση 3 γραμματων στην αναζητηση;

εχω ενεργοποιησει το χαρτη navteq

Edited by laden
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το sygic γιατι κρασαρει μετα την πληκτρολογηση 3 γραμματων στην αναζητηση;

εχω ενεργοποιησει το χαρτη navteq

 

με χάρτες navteq δεν μου συνέβει ποτέ. Με τον Teleatlas από την ώρα που το έβαλα μου συνέβαινε συνέχεια, πριν την ενεργοποίηση βέβαια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το sygic γιατι κρασαρει μετα την πληκτρολογηση 3 γραμματων στην αναζητηση;

εχω ενεργοποιησει το χαρτη navteq

 

Και το ίδιο παθαίνω ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Και το ίδιο παθαίνω ρε παιδιά.

εγω το διορθωσα σβυνοντας ενα επιπλεον αρχειο που ειχα μεσα στο φακελο του χαρτη και αφησα μονο το αρχειο grc.pak

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βρίσκω το sygic στο app store;Εψαξα σε Ελλαδα-Κυπρο.

 

Από ότι ακούγεται το βγάλανε από το store εδώ και 2-3 μέρες, ούτε εγώ μπόρεσα να το βρώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω το διορθωσα σβυνοντας ενα επιπλεον αρχειο που ειχα μεσα στο φακελο του χαρτη και αφησα μονο το αρχειο grc.pak

 

εχεις δικο. τωρα δε με βγαζει.. αλλα και πλι εμενα καθυστερη πολυ τρελαα...

 

Γιατι δεν βρίσκω το sygic στο app store;Εψαξα σε Ελλαδα-Κυπρο.

 

προφανως το εβγαλαν . οσοι προλαβαν , προλαβαν.. :lol: :lol:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

προφανως το εβγαλαν . οσοι προλαβαν , προλαβαν.. :lol: :lol:

 

δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αυτό γιατί χτές το ΞΑΝΑκατέβασα...το είχα κατεβάσει και το είχα διαγράψει...και για να λέω και την πλήρη αλήθεια προχτές το βράδυ το έκανα λήψη ξανά απο το SamsungApps του κινητού μου!

 

Δεν ξέρω αν φτάει ότι εγώ το είχα ήδη στις λήψεις του κινητού απο την προηγούμενη φορά γιατί εκεί πήγα να το βρώ για πιο γρήγορα και για να μην ψάχνω σε όλες τις εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να πω οτι ειχα και γω προβλημα με την ταχυτητα αποκρισης του sygic :worry:

πατουσα την οθονη και επαιρνε την εντολη μετα απο 3 δευτερολεπτα!

το απεγκατεστησα και το ξαναεγκατεστησα αυτη τη φορα οχι στην καρτα μνημης, αλλα στη μνημη του τηλεφωνου

τωρα ειναι ταχυτατο και δουλευει σφαιρα

μενει μονο να δοκιμαστει και στην πλοηγηση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω στην κάρτα μνήμης δεν έχω κανένα πρόβλημα στην ταχύτητα απόκρισης, ούτε και στην πλοήγηση. Γιατί όμως η Sygic να το έβγαλε τόσο γρήγορα από τα apps?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς διότι διέγνωσε προβληματική λειτουργία.

Είναι λίγοι που δεν έχουν προβλήματα.

Ή από την άλλη επειδή το σπάσανε σε μόλις μια εβδομάδα και μάλιστα μπορούσες να βάλεις χάρτες οποιασδήποτε χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην "κρασάρει" το Cygic έκανα αυτό που ανέφερε κάποιος φίλος (laden ποστ 233) πιο πριν

και δούλεψε! Δηλαδή αφαίρεσα από το φάκελο grc (μέσα στο maps) το αρχείο grc.nhs. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ το έκανα αποκοπή και το τοποθέτησα μέσα στο φάκελο maps. Δηλαδή πριν είτανε τοποθετημένο στο:

\Others\__@@bada_applications@@__\c0h9tw1o08\Res\Maps\grc

κι εγώ το έβαλα στο:

U:\Others\__@@bada_applications@@__\c0h9tw1o08\Res\Maps

τώρα όλα δείχνουν μια χαρά!

Edited by karlito1975
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΤΟ SIGYC K TO NDRIVE ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ; ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΤΟ WAVE ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΠΟΥ ΔΕ ΒΡΗΣΚΩ ΠΛΟΗΓΟ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΤΟ SIGYC K TO NDRIVE ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ; ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΤΟ WAVE ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΠΟΥ ΔΕ ΒΡΗΣΚΩ ΠΛΟΗΓΟ

Ο route 66 λειτουργει μια χαρα και ειναι για ενα μηνα τζαμπα. Μετα θελει 19€.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να πω οτι ειχα και γω προβλημα με την ταχυτητα αποκρισης του sygic :worry:

πατουσα την οθονη και επαιρνε την εντολη μετα απο 3 δευτερολεπτα!

το απεγκατεστησα και το ξαναεγκατεστησα αυτη τη φορα οχι στην καρτα μνημης, αλλα στη μνημη του τηλεφωνου

τωρα ειναι ταχυτατο και δουλευει σφαιρα

μενει μονο να δοκιμαστει και στην πλοηγηση :happy:

 

Mια χαρα τα λες και γω το εκανα και παει σφαιρα... αλλα τωρα δε μπορω να βρω τα αρχεια του για να του κανω το κρακαρισμα ωστε να το ξεκλειδωσω και να του περασω αλλους χαρτες... Μονο οταν το παιρνας στη καρτα μνημης μπορεις να βρεις τα αρχεια τ μου φενεται... οποτε και παλι μαπαααααααα το καρπουζιιι.......

Link to comment
Share on other sites

Ο route 66 λειτουργει μια χαρα και ειναι για ενα μηνα τζαμπα. Μετα θελει 19€.

 

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΡΟΥΤΤ 66 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΥΦΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΑΡΧΙΕΣ Κ ΝΗΣΙΑ ΑΡΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ 19 ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΓΕ Κ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΧΑΡΤΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΟΚ ΠΕΡΙΟΔΟ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΡΟΥΤΤ 66 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΥΦΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΑΡΧΙΕΣ Κ ΝΗΣΙΑ ΑΡΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ 19 ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΓΕ Κ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΧΑΡΤΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΟΚ ΠΕΡΙΟΔΟ

τι να σου πω ....... εμενα δουλευει μια χαρα.

Παντως για αυτο που λες πως δεν εχει επαρχια, χαρτες καλυτερους δεν μπορεις να βρεις ....... τι να κανουμε στην ελλαδα ειμαστε. Και το ndrive τους ιδιους χαρτες εχει. Το sygic δε .... με τους χαρτες που εχει οταν το κατεβαζεις .... καλυτερα να μην φυγεις απο πολη γιατι χαθηκες.

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ . ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑDROID ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΣ

 

Ομάδα Διαχείρισης: Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.. αποθηκευσα το sygic στο τηλεφωνο αυτη τη φορα, δεν καθυστερη καθολου σε αντιθεση με τη καρτα που το ειχα αποθηκευμενο και πηγαινε πιο αργα και απο ο θανατο... δεν το εχω δοκιμασει στο δρομο ακομα, θα σας πω αυριο.. και μεσω του SYGIC ****** 2010 FOR V8.16 εβαλα το κλειδη που μου δημιουργησε για το Greece&Cyprus.mlm και ενεργοποιηθηκε μια χρα το sygic.... μεχρι στιγμης ολα κλα. το μονο που μενει ειναι να το δω στην οδηγησει αν ειναι τοσο γρηγορο..
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα τα λες και γω το εκανα και παει σφαιρα... αλλα τωρα δε μπορω να βρω τα αρχεια του για να του κανω το κρακαρισμα ωστε να το ξεκλειδωσω και να του περασω αλλους χαρτες... Μονο οταν το παιρνας στη καρτα μνημης μπορεις να βρεις τα αρχεια τ μου φενεται... οποτε και παλι μαπαααααααα το καρπουζιιι.......

μπορεις κανονικα να βρεις τους φακελους του κινητου μεσα απο το Stune ;)

 

λοιπον.. αποθηκευσα το sygic στο τηλεφωνο αυτη τη φορα, δεν καθυστερη καθολου σε αντιθεση με τη καρτα που το ειχα αποθηκευμενο και πηγαινε πιο αργα και απο ο θανατο... δεν το εχω δοκιμασει στο δρομο ακομα, θα σας πω αυριο.. και μεσω του SYGIC ****** 2010 FOR V8.16 εβαλα το κλειδη που μου δημιουργησε για το Greece&Cyprus.mlm και ενεργοποιηθηκε μια χρα το sygic.... μεχρι στιγμης ολα κλα. το μονο που μενει ειναι να το δω στην οδηγησει αν ειναι τοσο γρηγορο..

το δοκιμασα σε πλοηγηση και ειναι α-ψ-ο-γ-ο! :D

καμια καθυστερηση, αριστη πληροφορηση, δουλευει οπως ακριβως πρεπει! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...